Kedvezmények (Fogház, Börtön, Fegyház)


Dr.Attika # 2010.09.30. 19:28

Tisztelt "kiszacsek"!
Sajnos csak egyszer engedélyezhető. Az ünnepekre hivatkozva nem hosszabbítható meg. Volt egy ügyfelem hasonló helyzetben. Neki is karácsony első napján kellett bevonulnia.Nagyon kellene egy törvénymódosítás ez ügyben.

kiszacsek # 2010.09.30. 11:26

Tisztelt Ügyvédúr!Megszeretném kérdezni,hogy halasztást csak 1-szer lehet kérni,max.3 hónapot?Nekem szeptember 23-án hirdették ki a jogerős határozatot!Ha megkapom a 3 hónap halasztást,az december 24-én jár le!Akkor december 25-én bekell vonuljak?Sehogy nem kérhetem,hogy az ünnepeket még itthol tölthessem?Előre is köszönöm a válaszát!Andrea!

Dr.Attika # 2010.09.30. 06:48

A jogerős ítélet meghozatalát követő naptól számolják. A "behívó" már a halasztott időpontot fogja tartalmazni.

kiszacsek # 2010.09.30. 06:22

Tisztelt Ügyvéd Úr!Megszeretném kérdezni,hogy ha megkapom a halasztást ,azt honnan számolják?Még nem kaptam időpontot a bevonulásra!

lopicigaspar # 2010.09.29. 21:27

Jogász Úrak! Legyenek szívesek segíteni értelmezni az alábbi passzust, hogy pontosan milyen esetek tartoznak a hatálya alá. A már jogerős,de még meg nem kezdett büntetés letöltés időszaka ide tartozik-e?

Előre is köszönöm!

"akit olyan szándékos bűncselekmény miatt ítéltek szabadságvesztésre, amelyet korábbi végrehajtandó szabadságvesztésre ítélése után, a végrehajtás befejezése előtt követett el,"

ObudaFan # 2010.09.29. 19:41

Megpróbálhat kegyelmet kérni.

keba64 # 2010.09.29. 13:13

A helyzet a következő: férjem kapott 6 hónapot ittas vezetés és hamis jogsi miatt, ehhez hozzácsaptak másik 6 hónapot csődbűntett miatt. Amikor megtudta, hogy lecsukják, szétesett, ivott, újra elkapták. Ennek most volt a másodfokú tárgyalása. (2008 szeptemberében szabadult.)Különös visszaesőnek minősítették, mivel az ítélet tudatában vétkezett. Szabadulása óta kicserélték, nagy nehezen munkát kapott, a családja mellette áll. Ennek ellenére most 7 hónap letöltendő börtönbüntetést kapott. Ennek most semmi visszatartó ereje nincs, mivel semmitől se kell visszatartani, viszont jöhet újabb sok hónapos munkanélküliség utána...
Többdiplomás, értelmes ember, felfogta a börtönben, hogy többet nem hibázhat. Ennek több, mint két éve...És most újra ülhet. SEMMIT NEM TEHET?????????Segítsen,kérem, valaki hozzáértő!!!

kiszacsek # 2010.09.28. 18:51

Kedves Prilu 79!Köszönöm a választ!Kivánok neked minden jót,és gratulálok a kisfiadhoz!További szép estét:Andrea!

kiszacsek # 2010.09.28. 18:49

Kedves ObudaFan!Köszönöm szépen a választ!Azt szeretném még kérdezni ,ha most beadom a halasztásra a kérelmet,és tegyük fel megkapom a 3 hónapot,azt melyik naptol kezdik el számolni?Szeptember 23-án volt a 2.foku tárgyalásom,akkor mondták ki az itéletet!Kegyelmi kérvényre mennyi időn belűl szoktak választ adni?Köszönöm szépen előre is a válaszát!További szép estét:Andrea!

prilu79 # 2010.09.27. 17:30

szia andrea! a halasztást azt tutira megkapod már csak a gyerek miatt is.de az a 3 hónap olyan lesz mint 3 nap repülni fog.az hogy nehéz volt e a böri hát mit is mondhatnék nekem is van egy kisfiam 3 éves most miatta nehéz volt,de ki lehet bírni dolgoztam bent is sok haver lett mai napig beszélek párral és én evsz-es voltam ami azt jelenti hazajárhattam persze csak a 9-ik hónaptól 2 hetente na így már jó volt mondhatnám hogy a katonaság talán rosszabb volt.te is kifogod bírni ne izgulj.na szia kitartás!

ObudaFan # 2010.09.27. 10:31

Mondjuk egy 4-5 hónap után már elképzelhető, hogy érdemes lesz kérni a fogházasítást, de egyébként a nevelőtiszt tanácsára is sokszor érdemes hallgatni ebben a kérdésben. Rabkórházat nem a bíróságtól, hanem a bv. parancsnoktól lehet kérni. Hogy lesz-e halasztás és az mennyi lesz, azt innen megjósolni nem fogom tudni.

kiszacsek # 2010.09.26. 15:02

Kedves Prilu 79!Köszönöm szépen a válaszokat!Aranyos vagy hogy probálsz segiteni!Neked nagyon rossz volt a börtönben?Nagyon nehezen telt le?További szép napot:Andrea!

kiszacsek # 2010.09.26. 15:00

Kedves ObudaFan!Köszönöm szépen a választ!Ha most kérem a halasztást amig nem kapom meg a behivót,akkor attól a naptol zámolják a 3 hónap halasztást amikor beadom,vagy attól a naptól amikor majd bekll vonulnom?elég ha bemegyek az 1 foku biróságra,és ott beadhatom?Tezszett irni hogy a fogházasitást a feltételesig hátralevő idő fele után kérhetem.Az mikor van,mert egyáltalán nem vagyok járatos az ilyen dolgokba.Pszihiátriailag vagyok leszázalékolva kb 10 éve.Kérhetem a rabkórházba helyezést?Ezt is az 1 foku biroságon kell kérni?Elnézést a buta kérdésekért,de soha nem voltam ilyen helyzetbe,meg nagyon félek hogy nem kapom meg a 3 hónap halasztást,és még el kell helyeznem a 3 éves kisfiamat hogy mindenféleképpen a család vigyázzon rá!Ön szerint megkapom a halasztást?Köszönöm előre is a választ!További szép napot:Andrea!

ObudaFan # 2010.09.26. 11:58

Szerintem már most kérd a halasztást. A fogházasítást meg úgy a feltételesig hátralevő idő fele után érdemes szerintem.

prilu79 # 2010.09.26. 06:00

szia andrea! én megkaptam dec.4én az ítéletet már dec.20 már a kezemben volt a várva várt behívó:) hogy január 7én irány befelé gondolhatod szép kis karácsony volt.na ügyvéd halasztás kérés gyorsan. január 7én félve ültem othol mert semmit nem kaptam az ügyvéd felhívta a bíróságot hogy mi van és akkor küldtek gyorsan egy levelet a halasztásról így márc.7én kellet menni.de rossz volt mikor bent voltam és jött ismét a január ugyanis 1 évet csücsültem, hogy ha nem kérem a halasztást már szabadulhatnék mert így csak márc. ban szabadultam.azért mondom neked jobb ezt mihamarabb letudni.mikor kezedben a behívó akkor add be mert pl. ugye nekem tárgyalás után 3 hét itt is volt de voltak olyanok is akiknek 2-3 hónap után jött meg.ha feltételest kaphatsz az azt jelenti, hogy a kedvezményeket meg kaphatod ha jó a magaviseleted.a börtönből évi 3hónap a kedvezmény fokházból 4 hónap évi.ha jó számolok és mindent megkapsz akkor egy 6 hónap,de mivel kis ítéletes vagy valószínű,hogy csak börtön kedvezményt kapsz ami 7hónap15 nap. ilyen kis ítéleteknél nem osztogatják a fokház kedvezményt,de ez attól függ milyen a böri ahol vagy meg milyen a bv.bíró.állampusztán pl.nagyon jó volt,de mivel te nő vagy ha rólad van szó.akkor az Kalocsa ott a női böri.na szia kérdez nyugodtan szívesen segítek ha tudok.szia.

kiszacsek # 2010.09.25. 15:15

Kedves Prilu 79!Köszönöm szépen a választ!De ha olyan hamar megkapom a behivot,akkor mikor adjam be a halasztásra a kérelmet?És ha olyan hamar nem jön meg a válasz,és közben bekell vonulnom?Ha csak utána kapok választ a halasztásra?Akkor ne várjam meg a végzést mig kiküldik ,már most beadhatom a halasztásra a kérelmet?1.fokról megvan a határozatom.2.fokon ugyanezt hagyták jóvá.Akkor ne várjak?Már most beadhatom?Még csak annyit szeretnék kérdezni,hogyha Tegyük fel mindenféle kedvezményt megkapok,akkor mennyi a legtöbb amit lekell ülnöm?6 honapot kaptam+hozzájön a 4 honap felfóüggesztett amit szintén lekell ülnöm!Azt mondták 2.fokon hogy feltételest kaphatok.Ez miot jelent?Köszönöm előre is a választ!Andrea!

prilu79 # 2010.09.25. 06:02

kiszacsek szia!látom tényleg pánikbeteg vagy.ítélet hirdetéstől számított 20-35 napon belül be kell vonulnod jön a behívód majd kérhetsz halasztást a bíróságtól 3 hónapot azt általában mindenki megkapja,de annál rosszabb bár én sem kértem volna jobb ezt hamar letudni.főleg a te helyzetedben jobb estben lecsavarsz 3hónapot szinte semmi.hogy rabkórházba kerülsz e az majd ott eldől ahová bevonulsz,de mire kivizsgálnak,hogy valósak e a panaszaid meg huza vona nem túl gyors ott bent semmi addigra már szabadulsz is.kegyelmet kérni pedig teljesen felesleges.sok sikert.szia.

kiszacsek # 2010.09.24. 19:29

Tisztelt ObudaFan!Köszönöm szépen a válaszát!Akkor meg se kell várnom mig kijön a 2 foku tárgyalásról a határozat,miszerint jóváhagyták az 1 fokot?Már most is beadhatom a halasztásra a kérelmet,és a kegyelmi kérvényt is?Ezekre kb:Mennyi idő alatt szoktak válaszolni?Mennyi idő után kérhetem hogy börtönből foghátzba tegyenek!Akkor a felfüggesztett 4 hónapra is kaphatok kedvezményt?Ha rendessen viselkedek,ésd nincs semmi probléma,és megkapom a kedvezményeket,akkor mennyi az az idő amit mindenféleképpen lekell ülnöm?Ugy hallottam hogy a kegyelmi kérvényeket általában elszokták utasitani.A kegyelmi kérvénybe mit irjak?Elkűldhetem a papirokat a pszihiátriai betegségimről?Esetleg kérhetek papirt egy gyermekpszihologustol hogy a gyerek nagyon fog sérülnin ha elvesziti az édesanyját?Vagy miket szoktak beleirni?Elnézést a buta kérdésekért,de soha nem voltam ilyen helyzetben.Most hogy befejeződött a 2.tárgyalás,kb: mennyi idön belűl várhatom a behivót?Pár hét,vagy pár hónap?Ha esetleg nem jön meg a válasz a halasztási kérelemre,és közben megjön az időpont hogy bekell vonuljak,ilyenkor mi a helyzet?Kérem legyenszives válaszolni.mert annyira tanácstalan vagyok,és nem szretném ha ezmiatt kicsusznákaz időből!Köszönöm szépen:Andea!

ObudaFan # 2010.09.24. 16:18

A halasztást az elsőfokú bíróságtól lehet kérni, a kegyelmet a Köztársasági Elnöktől, de ezt is az elsőfokú bíróságon lehet benyújtani. A büntetést börtönben kell megkezdeni, de a benti magatartástól függően lehet kérni a fogház fokozattá változtatást. Fogház fokozatban a 2/3 kitöltése után, börtönben 3/4 kitöltése után lehet feltételest kérni. A gyógyszereket meg fogja kapni, a bv. intézet vezetőjétől lehet kérni a rabkórházba utalást.

kiszacsek # 2010.09.24. 06:24

Tisztelt Ügyvéd Úr!A segitségét szeretném kérni!Tegnap volt a 2.foku tárgyalásom hatóság férevezetéséért!Az az itélet született,hogy jóváhagyták az 1 foku itéletet,miszerint 6 hónap börtönt kaptam+ visszakaptam a 4 hónap felfüggesztettet!Azt mondták olyan kicsi volt a büncselekmény hogy pénzbüntetéssel vagy közmunkával s meguszhattam volna,csak az volt a baj hogy felfügesztett alatt követtem el!Annak idején a felfüggesztettet garázdasgért kaptap 4 hónap börtönt felfüggesztve!Azt szeretném kérdezni hogy mivel a felfüggsztett börtön volt,igy most a 6 hónap mostani itéletemet is börtönben kell letöltenem,vagy idővel kérhetek fogházat?Soha nem voltam börtönben!Nemtudom most mit krell tennem!Kb:Mennyi időn belül fog megjönni a behivom hogy mikor kell bemennem!Van egy 3 éves kisfiam,rá való tekintettel kérhetek 3 hónap halasztást?Ezt mikor kell beadnom és kinek?Kegyelmi kérvényt adhatok be?Ha igen,mikor és kinek?A biroságon azt mondták hogy feltételes szabadságrahelyezés nincs kizárva.Ez mit jelent?Összessen van 10 hónapom a felfüggesztettel eggyütt!Erre milyen kedvezményeket kérhetek?Ha mindent betartok,és jó magaviseletért mennyi lehet a legkevesebb amit ebből lkell töltenem?Pszihiátriai kezelés alatt állok több éve.ezzel vagyok leszázalékolva,depresszió,személyiségzavar,pánikbetegség,klausztrofobia.Megszeretném kérdezni hogy ezvégett kérhetem magam rabkorházba?Ezt ki dönti el?Többféle nyugtatót szedek.erről orvosi papirom van!A börtönben megfogom kapni a gyogyszereimet?Mennyi az esélye hogy rabkorházba kerülhessek?Kérem Tisztelt Ügyvéd ur,legyenszives minden kérdésemre válaszolni.mert sajnos senkitőlnemtudok tanácsot kérni!Nagyonszépen köszönöm!Andrea!

kiszacsek # 2010.09.24. 06:23

Tisztelt Ügyvéd Úr!A segitségét szeretném kérni!Tegnap volt a 2.foku tárgyalásom hatóság férevezetéséért!Az az itélet született,hogy jóváhagyták az 1 foku itéletet,miszerint 6 hónap börtönt kaptam+ visszakaptam a 4 hónap felfüggesztettet!Azt mondták olyan kicsi volt a büncselekmény hogy pénzbüntetéssel vagy közmunkával s meguszhattam volna,csak az volt a baj hogy felfügesztett alatt követtem el!Annak idején a felfüggesztettet garázdasgért kaptap 4 hónap börtönt felfüggesztve!Azt szeretném kérdezni hogy mivel a felfüggsztett börtön volt,igy most a 6 hónap mostani itéletemet is börtönben kell letöltenem,vagy idővel kérhetek fogházat?Soha nem voltam börtönben!Nemtudom most mit krell tennem!Kb:Mennyi időn belül fog megjönni a behivom hogy mikor kell bemennem!Van egy 3 éves kisfiam,rá való tekintettel kérhetek 3 hónap halasztást?Ezt mikor kell beadnom és kinek?Kegyelmi kérvényt adhatok be?Ha igen,mikor és kinek?A biroságon azt mondták hogy feltételes szabadságrahelyezés nincs kizárva.Ez mit jelent?Összessen van 10 hónapom a felfüggesztettel eggyütt!Erre milyen kedvezményeket kérhetek?Ha mindent betartok,és jó magaviseletért mennyi lehet a legkevesebb amit ebből lkell töltenem?Pszihiátriai kezelés alatt állok több éve.ezzel vagyok leszázalékolva,depresszió,személyiségzavar,pánikbetegség,klausztrofobia.Megszeretném kérdezni hogy ezvégett kérhetem magam rabkorházba?Ezt ki dönti el?Többféle nyugtatót szedek.erről orvosi papirom van!A börtönben megfogom kapni a gyogyszereimet?Mennyi az esélye hogy rabkorházba kerülhessek?Kérem Tisztelt Ügyvéd ur,legyenszives minden kérdésemre válaszolni.mert sajnos senkitőlnemtudok tanácsot kérni!Nagyonszépen köszönöm!Andrea!

kiszacsek # 2010.09.24. 06:23

Tisztelt Ügyvéd Úr!A segitségét szeretném kérni!Tegnap volt a 2.foku tárgyalásom hatóság férevezetéséért!Az az itélet született,hogy jóváhagyták az 1 foku itéletet,miszerint 6 hónap börtönt kaptam+ visszakaptam a 4 hónap felfüggesztettet!Azt mondták olyan kicsi volt a büncselekmény hogy pénzbüntetéssel vagy közmunkával s meguszhattam volna,csak az volt a baj hogy felfügesztett alatt követtem el!Annak idején a felfüggesztettet garázdasgért kaptap 4 hónap börtönt felfüggesztve!Azt szeretném kérdezni hogy mivel a felfüggsztett börtön volt,igy most a 6 hónap mostani itéletemet is börtönben kell letöltenem,vagy idővel kérhetek fogházat?Soha nem voltam börtönben!Nemtudom most mit krell tennem!Kb:Mennyi időn belül fog megjönni a behivom hogy mikor kell bemennem!Van egy 3 éves kisfiam,rá való tekintettel kérhetek 3 hónap halasztást?Ezt mikor kell beadnom és kinek?Kegyelmi kérvényt adhatok be?Ha igen,mikor és kinek?A biroságon azt mondták hogy feltételes szabadságrahelyezés nincs kizárva.Ez mit jelent?Összessen van 10 hónapom a felfüggesztettel eggyütt!Erre milyen kedvezményeket kérhetek?Ha mindent betartok,és jó magaviseletért mennyi lehet a legkevesebb amit ebből lkell töltenem?Pszihiátriai kezelés alatt állok több éve.ezzel vagyok leszázalékolva,depresszió,személyiségzavar,pánikbetegség,klausztrofobia.Megszeretném kérdezni hogy ezvégett kérhetem magam rabkorházba?Ezt ki dönti el?Többféle nyugtatót szedek.erről orvosi papirom van!A börtönben megfogom kapni a gyogyszereimet?Mennyi az esélye hogy rabkorházba kerülhessek?Kérem Tisztelt Ügyvéd ur,legyenszives minden kérdésemre válaszolni.mert sajnos senkitőlnemtudok tanácsot kérni!Nagyonszépen köszönöm!Andrea!

kiszacsek # 2010.09.24. 06:22

Tisztelt Ügyvéd Úr!A segitségét szeretném kérni!Tegnap volt a 2.foku tárgyalásom hatóság férevezetéséért!Az az itélet született,hogy jóváhagyták az 1 foku itéletet,miszerint 6 hónap börtönt kaptam+ visszakaptam a 4 hónap felfüggesztettet!Azt mondták olyan kicsi volt a büncselekmény hogy pénzbüntetéssel vagy közmunkával s meguszhattam volna,csak az volt a baj hogy felfügesztett alatt követtem el!Annak idején a felfüggesztettet garázdasgért kaptap 4 hónap börtönt felfüggesztve!Azt szeretném kérdezni hogy mivel a felfüggsztett börtön volt,igy most a 6 hónap mostani itéletemet is börtönben kell letöltenem,vagy idővel kérhetek fogházat?Soha nem voltam börtönben!Nemtudom most mit krell tennem!Kb:Mennyi időn belül fog megjönni a behivom hogy mikor kell bemennem!Van egy 3 éves kisfiam,rá való tekintettel kérhetek 3 hónap halasztást?Ezt mikor kell beadnom és kinek?Kegyelmi kérvényt adhatok be?Ha igen,mikor és kinek?A biroságon azt mondták hogy feltételes szabadságrahelyezés nincs kizárva.Ez mit jelent?Összessen van 10 hónapom a felfüggesztettel eggyütt!Erre milyen kedvezményeket kérhetek?Ha mindent betartok,és jó magaviseletért mennyi lehet a legkevesebb amit ebből lkell töltenem?Pszihiátriai kezelés alatt állok több éve.ezzel vagyok leszázalékolva,depresszió,személyiségzavar,pánikbetegség,klausztrofobia.Megszeretném kérdezni hogy ezvégett kérhetem magam rabkorházba?Ezt ki dönti el?Többféle nyugtatót szedek.erről orvosi papirom van!A börtönben megfogom kapni a gyogyszereimet?Mennyi az esélye hogy rabkorházba kerülhessek?Kérem Tisztelt Ügyvéd ur,legyenszives minden kérdésemre válaszolni.mert sajnos senkitőlnemtudok tanácsot kérni!Nagyonszépen köszönöm!Andrea!

matyas2 # 2010.09.23. 14:47

Köszönöm a választ,
azt még szeretném megkérdezni mit jelent az életvitelszerű tartózkodás,a fogalmát értem,de ez valami időtartamhoz van kötve? Ha igen mennyi?
És a "nem kizárt" -ról kaphatnék valami bővebb magyarázatot?

Előre is köszönöm.

ObudaFan # 2010.09.22. 16:16

Ha életvitel-szerűen külföldön él, akkor nem kizárt.