Kedvezmények (Fogház, Börtön, Fegyház)


ObudaFan # 2010.07.30. 14:54

Ha az alapítéletek nem zárják ki a feltételest, akkor van.

melissa # 2010.07.30. 10:10

Tisztelt Ügyvéd Úr !

Egy olyan kérdésem lenne önhöz , hogy férjem aki tavaly október óta tölti a szabadságvesztését , és június 7.-én szabadult volna ,de volt egy 15 évvel ez előtti ítélete amit el kellett kezdeni letölteni . Meg kapta a börtön és fogházkedvezményt is , de viszont van neki pénz büntetése is és ha a pénz büntetése nincsen kifizetve akkor 2012 . november körül szabadulna , de a pénzbüntetését kifizetem , és akkor 2011. február körül jöhetne haza. Kérdésem az lenne ha a bv bíró elé megy akkor elképzelhető e az , hogy feltételesen szabadlábra helyezik e ? Az összbüntetést most várjuk , folyamatban van , csak a bírói szünet miatt húzódik nagyon!!

Előre is meg köszönve várom válaszát .

Üdvözlettel : Melissa

ObudaFan # 2010.07.29. 11:17

Akiknek az alapítélete ezt nem zárja ki, valamint a bv. bíró sem zárta ki őket ebből azért, mert nem vonultak be önként, akkor, ha bent példásan viselkedtek, és letelt a fokozatuknak megfelelő idő.

zekikomi # 2010.07.29. 10:53

tisztelt ügyvédur.azt szeretném kérdezni,hogy a feltételes szabadságot kik kapják meg és mi kell hozzá?válaszát előre is kőszőnőm.további szép napot.

ObudaFan # 2010.07.27. 16:36

Azt szeretném meg tudni őntől,hogy mit lehetne tenni ,hogy testvérem az 1 év bőrtőn büntetéséből a lehető leg kevesebbet kelljen letőltenie.már megkezte de milyen kedvezményeket stb,tudna kihasználni?

Fogházasítást, aztán feltételes szabadságot.

2010.Májusátol,mi­lyen tőrvény modositás lépett életbe?

Ebben a tárgykörben semmilyen.

zekikomi # 2010.07.27. 14:00

Tisztelt Ügyvédur.Azt szeretném megtudni,hogy 2010.Májusátol,milyen tőrvény modositás lépett életbe?PONTOSABBAN AZ ÉRDEKELNE,HOGY AKIT ELITÉLTEK ÉS TŐLTI AZ ITÉLETÉT TÉNYLEG IGAZ-E HOGY A BV HA UGY LÁTJA HOGY AZ ILLETŐT,TŐBB DOLGOT NÉZVE,HA MEGÉRDEMLI AKÁR ELENGEDHETI HAZA?VÁLASZÁT ELŐRE IS KŐSZŐNŐM.TOVÁBBI SZÉP NAPOT.

zekikomi # 2010.07.27. 13:46

Tisztelt Ügyvédur.Segitségére lenne szükségem.Azt szeretném meg tudni őntől,hogy mit lehetne tenni ,hogy testvérem az 1 év bőrtőn büntetéséből a lehető leg kevesebbet kelljen letőltenie.már megkezte de milyen kedvezményeket stb,tudna kihasználni?sok mindent hallotam de szeretném tudni,hogy mit lehet?továbi szép napot.válaszát előre is kőszőnőm.

Dr.Attika # 2010.07.22. 21:01

reged!
3 évet nem lehet felfüggesztve kapni. Legfeljebb fele részben. Nyilván konkrét választ igényel, de ehhez konkrét tényállás is tartozzna. Legalább az ítélet rendelkező részét gépelje be- persze név és azonosító nélkül- mert csak ennek ismeretében lehet válaszolni.

ObudaFan # 2010.07.22. 18:10

regded

Minden ügyben mások a lehetőségek. Keresni kell egy védőt.

amariannn # 2010.07.22. 11:26

Nagyon szépen köszönöm!

regded # 2010.07.22. 09:06

Tisztelt ügyvéd úr!
Párom pénzhamisítás büntette miatt másodfokon 3 év felfüggesztettet kapott. Amióta ez hatályba lépett, megvádolták más bűncselekményekkel is, melyeknek a nyomozása még a mai napig tart. A kérdésem az lenne, hogy ha bűnössége beigazolódik, milyen esélyi lesznek(vannak)arra, hogy minél hamarabb rendezni tudja életét?(azt tudom, hogy a rá kiszabott büntetést majd le kellesz tölteni, de arra gondolok, hogy mit tudunk(tudok) tenni azért, hogy ez minél kevesebb idő legyen, milyen lehetőségeim vannak? Sajnos nem vagyok ezekkel tisztában! Kérem világosítson fel ezzel kapcsolatban. Sok kérdést olvastam itt a kegyelmi levelekről és hasonlókról, de nem vagyok tisztában, mit tehetnék azért, hogy minél hamarabb megoldódjanak a gondjaink.
Segítségét előre is köszönöm

ObudaFan # 2010.07.20. 09:43

Btk. 152. § (3) Az előzetes letartóztatás megszűnik,

  1. ha annak tartama az egy évet eléri, és a terhelttel szemben három évnél nem súlyosabb szabadságvesztéssel büntetendő bűncselekmény miatt van folyamatban eljárás,
  2. ha annak tartama a két évet eléri, és a terhelttel szemben öt évnél nem súlyosabb szabadságvesztéssel büntetendő bűncselekmény miatt van folyamatban eljárás,
  3. ha annak tartama a négy évet eléri, és a terhelttel szemben tizenöt évig terjedő vagy életfogytig tartó szabadságvesztéssel büntetendő bűncselekmény miatt van folyamatban eljárás,
  4. ha annak tartama - az a)-c) pont alá nem tartozó esetekben - a három évet eléri,

kivéve az ügydöntő határozat kihirdetése után elrendelt vagy fenntartott előzetes letartóztatás esetét, továbbá ha az ügyben harmadfokú bírósági eljárás vagy hatályon kívül helyezés folytán megismételt eljárás van folyamatban.

amariannn # 2010.07.20. 08:51

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Szeretném megtudni, hogy 5 évre mennyi a kedvezmény az új törvény módosítás szerint egy évből például hány hónap. Van négy ügye: egy 200 000 forintos rongálás amibe négyen vannak benne, tévedésbe ejtett 3 személyt 6000 forint a kár, kettő okirathamisítással vádolják, ezekben beismerő vallomást tett és egy 18 millió forintos kárral is vádolják, amit nem követett el. Még előzetes letartóztatásba van ez év szeptember 4-ig. Bentarthatják-e még tovább a tárgyalásig, s mire számíthatok.

strj # 2010.07.19. 20:37

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Nagyon szépen köszönöm gyors válaszát!
Sajnos tényleg igaza van az idő miatt kérdéses a három ítélet összesítése, de ha más nem marad a fennmaradó kettőre megkérjük.

Tisztelettel: strj

ObudaFan # 2010.07.18. 12:50

Sőt, nem csak ritka, de nem is agazán van olyan a gyakorlatban.

ObudaFan # 2010.07.18. 12:49

A fellebbezést törvénykezési szünetben is vissza lehet vonni, itt a probléma inkább az lesz, hogy az összbüntetésbe foglalást meg lehet-e tenni időben.

A bíróságot semmi nem köti abban, hogy az összbüntetésbe foglaláskor mekkora részt engedjen el, az valóban lehet akár egy nap is, bár az nyilván ritka.

strj # 2010.07.18. 08:11

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Elég bonyolult és összetett ügyben szeretném tanácsát kérni, mert sajnos az illetékesek hol ezt, hol azt mondják.
Párom 2003-ban előzetes letartóztatásba került lízingcsalásért, 14 hónapot töltött be. 2006-ban orgazdaságért került előzetes letartóztatásba, 8 hónapra.
2010. áprilisában orgazdaság bűnsegédletért másodfokon elítélték 1 évre és mivel volt egy 8 hónapos felfüggesztetje azt is megkapta. Megkértük a halasztást így július 1-jén vonult be.
2010. májusában a lízingcsalásért másodfokon 4 évre ítélték, az ügyész nem fellebbezett viszont harmadfokra küldték az ügyet. Mivel megkaptuk az előző ügyből a halasztást nem fogadtuk el a másodfokot, fellebbeztünk. Úgy terveztük majd ha bevonul elfogadjuk a 4 évet.
Ezek voltak az előzmények.
Most ott tartunk, hogy bevonult július 1-jén a párom és teljes káosz van. Az orgazdaságért kapott 1 év börtönre szeretné megkérni a fogházat illetve a kedvezményt., azt mondják neki felesleges mert kifut az időből, mivel ugye ebből ült 8 hónapot. Önnek mi a véleménye?
Mi a három ítéletre szerettünk volna összbüntetést kérni, de mivel ítélkezési szünet van nem tudjuk elfogadni a lízingcsalásért kapott 4 évet. Kérjünk az 1 évre és a 8 hónapra összbüntetést? Szorít minket az idő és nem tudjuk mennyi idő az mire elfogadjuk a négy évet és kérhetünk e összbüntetést a három ítéletre.
Az összbüntetésről is mindenki mást mond. Valaki azt mondja akár 1 napot is elvehetnek, illetve valaki azt, hogy a legkisebb ítéletet el kell venniük. Tájékoztatna erről, hogy is van ez a valóságban.
Lehet levelem illetve kérdésem nem egyértelműek, de helyzetünk sem, kérem, ha bármi nem világos jelezze.
Kérem segítsen mert teljesen elvesztünk. Segítségét előre is köszönöm!

Tisztelettel: strj

amund # 2010.07.06. 16:26

Tisztelt Ügyvéd Úr!
A felezős kedvezmény a 3 év alatti büntetés esetén kapható meg. És az lenne a kérdésem, hogy erőszakos bűncselekmény esetén is járhat, ha 2,6 évet kapott a barátom?

ObudaFan # 2010.06.20. 08:31

A bv intézethez.

evik75 # 2010.06.19. 19:58

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Szeretném megtudni, hogyan szüntethetem meg egy fogvatartottal a kapcsolattartást! Kihez kell fordulnom, hogy töröljenek a nyilvántartásból. Előre is köszönöm.

ObudaFan # 2010.06.16. 10:22

milici

Magáról az ügyről semmit nem írtál le. Így vajon hogyan segíthetne bárki is?

amund

Legkorábban a büntetés felének letöltése után lehet feltételesen szabadulni. A többi, amit írsz, az értelmezhetetlen, hogy mit is kapott meg, amiben szerepelne erről bármi.

amund # 2010.06.15. 19:11

A barátom 2009 aug 11.én került be a börtönbe. A tárgyalása december 22.én volt. A tárgyalásról amikor kijött a kirendelt ügyvédje, és a kisérő rendőr, mind a ketten azt mondták, hogy 2,5 évet kapott, de leghamarabb 8,5 hónap múlva szabadulhat, ha minden jól megy neki bent. A rendőr is számolta, hogy az idén szeptemberben lesz. Valahogy úgy magyarázta, hogy 30 hónapnak a harmadát kell letölteni. Pár hónapja megkapta a vádiratismertetést és abba nem szerepel 2010 szeptember, csak a 2011 június végi lehetséges feltételes szabadulás. Miért mondhatták nekünk az a 8,5 hónapot, ha papíron sehol sincs? És a rendőr hogy számolta ezt ki?

milici # 2010.06.15. 13:47

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Teljesen el vagyok keseredve, mert én úgy érzem hogy a mi ügyvédünk semmit nem csinált azér a pénzért amit kért és nem kis összegről van szó. Még március végén azt mondta hogy az ügyész azt mondta hogy meghosszabbitja a párom előzetesét 2 hónappal (fél éves tárgyalás után volt ez) és hogy több hosszabbítást nem fog kérni szabadlábra helyezi. Vártuk az időt hogy mi lesz és közölte aznap mikor letelt a párom hosszabbítása hogy most kapott papirt és ügydöntőt kapott. Ezt abszolut nem értem, hogy ilyen hogy történhet és állitólag az ügyész már más nem az aki mindezek előtt mármint a hoszabbitást letelte előtt a nyomozás lezárását csinálta. Ilyen létezhet hogy ez igy működik? 0-5 évig terjedő büntetéssel súlytható ügyről van szó! Közben volt neki egy másik ügye még jó pár éve, aminek most mondták ki az első foku ítéletét és ott 2 év 6 hónapra itélték. Ebből akkor 10 hónapot volt előzetesben. Viszont én ugy hallottam hogy az hogy bilincsben viszik tárgyalásra nyomósan befolyásolhatja az itéletet. Ő nem volt az első 5 vádlott között mégis 2x annyi büntetést kapott mint mások. Most már több mint 8 hónapja van előzestesben, és ez lesz 12 is mire az első tárgyalás meg történik, kiváncsi lennék arra, hogy összbüntetéssel hogy jönnénk ki ön szerint? Mert a mi ügyvédünk annyit mondott majd meglátjuk mi alakul stb.... de megmondom őszintén hogy nem tudok már neki hinni, egyszer ezt egyszer azt mond. A bizalom már nincs meg felé és sajnos nem ugy álunk anyagilag hogy fogadjak másikat. Egyedül vagyok a 8 éves fiammal, családi segitség szerencsére van de nem olyan mértékü hogy spórolni tudjak, hitelekkel is meg vagyok áldva, tehát nem egyszerü. Kérem szépen válaszoljon nekem! Köszönöm szépen előre is a segitségét!

Üdvözölöm és szép napot kívánok! :)

ObudaFan # 2010.06.15. 10:26

Ebből nem derül ki, hogy összbüntetésbe foglalásnak van-e helye, pedig az sokat számíthat.

Ibolya89 # 2010.06.14. 19:01

Tisztelt Ügyvéd Úr!
A barátom 3év 6hónap börtön büntetést kapott,a másodfok levett neki egy évet,így maradt neki 2év 6hónap börtön büntetés,amiből már 13hónapot letöltött!Egy másik ügyből kapott szintén 7hónap börtön büntetést.További két eljárás van ellene folyamatban!Mivel a kedvezményből ki van zárva,érdeklődni szeretnék,hogy leghamarabb mikor szabadulhat?Segítségét Előre is Köszönöm!Üdvözlettel: Ibolya89