Történhet ilyen


buba # 2005.10.05. 16:03

Szép esett lenne ha elő állnának azzal hogy már vádlott vagyok. Mennék is rögtön Strassburga az tuti.De meg tekintettem a vádiratott és a neven kivül semmi nem stimmelt, szaladt is a kezelö hölgy a birónőhőz,az csak annyit üzent irjak fellebezést,semmi bocs stb.

HE0222 # 2005.10.05. 14:20

Igazad van, Ildikó, sajnos...Bár vannak a Be.-ben garanciák, hogy amikor valaki "váratlanul" tanúból terhelt lesz, nem használható fel a tanúként kicsikart vallomása, stb, de ebben meg tényleg az az övön aluli, hogy a tanút igazmondási kötelezettség terheli! Vádlottként hiába hazudhat is akár, csak éppen ott van az a tanúként tett vallomása, mégha törvényesen nem is használható fel. Aztán eljárási hibára lehetne még hivatkozni ilyenkor, ha nem kapja meg, nem idézik szabályszerűen, stb., de az is csak ítélet hatályon kívül helyezését eredményezheti maximum, kicsit eltolja időben az ügyet, aztán kezdődik elölről az egész procedúra... És azt ugye már nem lehet visszacsinálni, hogy ő tanúként igazmondásra lett kötelezve... Hát, igen, ezek a jogállami Be.-be beépített kis trükkök, megérne egy tanulmányt annak a feltárása, hogy milyen kiskapukat hagy a Be. a hatékony bűnüldözés számára, miközben betű szerint tele van a terhelt jogait biztosító garanciákkal.

ildikó31 # 2005.10.05. 07:58

Kedves HEO222!

Lehet, hogy buba valami fontosat elfelejtett megemlíteni, nem ismerjük az összes iratot, ezért mi is csak találgatni tudunk.
A rendőrség kedvenc módszere, hogy egy büntetőügyben mindenkit tanúként hallgat meg, mert így igazmondási kötelezettsége van, és egy "huszáros vágással" terheltet csinál a tanúból, persze már a vallomástétel után. Találkoztam már olyannal akit vádlottként idézett meg a bíróság, és ő is ezzel védekezett. Õ még csak ott tartott, hogy adott ügyben tanú, valamilyen iratot nem kapott meg, nem vett át, stb. és nem értesült róla, hogy már nem tanú, hanem vádlott.
Egyébként meg ez a magyar büntető igazságszolgáltatás! Legyen valaki, akit elítélünk, a többi nem számít!


ildiko31

HE0222 # 2005.10.04. 14:04

Valaki ellen Be. folyik, iratismertetésre nem idézik, vádiratot nem kap, csak egy végzést a bíróságról, hogy ügyeket egyesítettek???? Ha pedig tanú az illető, akkor mi a fészkes fene köze van ahhoz, hogy ügyeket egyesítettek???

ildikó31 # 2005.10.04. 05:57

kedves fciska!

Buba azt mondta, hogy egyesítették a két ügyet. Ezt pedig a postázó, írnok stb. nem teheti meg!


ildiko31

buba # 2005.10.03. 17:08

Bele gondolni is rossz ha, ilyen kapkodva hoz itéletet

buba # 2005.10.03. 17:07

Szerintem úgy hogy egy azon biró tárgyalja

Nick Name # 2005.10.03. 15:34

Na akkor összegezzünk:

Van egy ügy, amiben tanú vagy. És van egy másik ügy, amiben egy ugyanolyan nevű ember vádlott, mint Te. Hogy ezt a kettőt hogy bírták összeegyesíteni, még mindig nem értem.


Nick Name

buba # 2005.10.03. 15:22

Olyan volt

ildikó31 # 2005.10.03. 13:58

Kedves buba!

Olyan ügy viszont volt, amelyben meghallgattak téged, mint tanút?


ildiko31

buba # 2005.10.03. 13:16

nem vádiratott küldőt, csak értesitett hogy az V-XIII ker ügyészségtöl kapott vádiratott egyesiti azzal az üggyel amiben tanúból vádlott :)lettem.Kicsit kapkodott a birónő

Nick Name # 2005.10.02. 09:00

Én még ezzel együtt sem értem. A Neked küldött vádiratban nem a Te adataid szerepeltek?


Nick Name

buba # 2005.09.30. 17:32

Tanú vagyok egy ügyben lehet hogy ez lett a hiba

HE0222 # 2005.09.30. 13:33

Csak azt nem értem, miért a Te lakcímedre küldték az idézést ( vagy mit kaptál), ha nem Te vagy az, aki kell nekik?

Nick Name # 2005.09.30. 13:20

Kivételesen szó szerint egyetértek Juk-kal, még a jogi részét is jól írta; fellebbezni ez ellen nem lehet, egyszerűen fel kell hívni a figyelmet a tévedésre.


Nick Name

JuKids # 2005.09.30. 11:35

Nehogy már ahhoz is ügyvéd kelljen, hogy az ember "bizonyítsa", hogy nem azonos egy vidéki névrokonával, vagy (ildikó31 szavaival élve) az "ártatlanságát bizonyítsa". Írd le két mondatban, hogy Te buba vagy Pestről, ekkor születtél, ez az édesanyád neve, ez a szem. ig. számod, nem pedig buba Orosházáról, aki akkor született, az az anyja neve és a szem. ig. száma. Az ügyről sose hallottál (ahogy Nick is írta), és itt a vége, kéretik a vádiratot az orosházi bubának kézbesíteni, akinek az adatai abban szerepelnek, Téged pedig békén hagyni. Add be a Markó utcába meg a kerületi Ügyészségre. Fellebezni egyébként szerintem nem is tudsz a vádemelés ellen, hiába szerzed meg az ország legjobb ügyvédjét. Ne költs erre a baromságra egy forintot se!

JuK

buba # 2005.09.30. 11:21

Ma bent voltam a markó utcában, megnéztem az iratot és egyáltalán nem az én adataim szerepeltek a vádiratban hanem egy névrokonomé aki Orosházán lakik,azt mondták irassak fellebezést ügyvéddel hogy a szóban forgó személy nem én vagyok. Ilyen bakit csinálni hihetelen

Nick Name # 2005.09.30. 07:21

Kedves ildikó,

én úgy vélem, a kérdés nem erre vonatkozott. Buba az általa írtak szerint nemhogy nem követte el a vádban szereplő bűncselekményeket, de még csak nem is szerepel a vádban, csupán valaki az ő nevében. Egyébként is feleslegesnek tartom, hogy valaki a perbeszédre tartozó dolgokat még a tárgyalás megkezdése előtt írásban küldje meg a bíróságnak. Inkább azt kellene az észrevételbe leírni, hogy soha nem hallgattak meg gyanúsítottként, a társaidat nem ismered, és kéred, hogy mindazon rendőrökt, akik a nyomozati iratok szerint a kihallgatásodat végezték, tanúként idézzék meg, mert ők igazolni tudják, hogy a Te adataiddal nem Téged hallgattak ki.


Nick Name

ildikó31 # 2005.09.30. 06:19

Kedves buba!

Gondolom a vádirattal együtt megérkezett a bíróság felhívása, hogy 15 napon belül tedd meg az észrevételeidet, terjeszd elő bizonyítási indítványaidat stb.
Azt teheted, hogy megírod a Tisztelt Bíróságnak, hogy te ebben a bűncselekmény nem vagy bűnös, előtárod az összes bizonyítékot, amely az ártatlanságodat bizonyítja, és kéred, hogy mentsen fel a vádiratban megfogalmazott összes vádpónt alól.


ildiko31

buba # 2005.09.30. 04:37

Sziasztok ! A kérdésem a következö : Kaptam a Biróságtól egy levelet amelyben tudatják hogy az V-XIII kerületi ügyészség vádat emelt ellenem.Soha nem voltam kihallgatáson és föleg olyannal gyanusítanak hogy 32 társammal üzletszerüen csaltam. Mit Tehetek?