Feltőrés vagy betörés!?


ObudaFan # 2005.11.16. 17:56

Ebben az esetben fel lehet lépni a cég ellen, csak azt gondold át, hogy neked, mint munkavállalónak ez megéri-e.

Ghost # 2005.11.16. 04:55

Köszönöm a választ és a kis kiegészítést is mellékelem, amit az előzőnél nem írtam le.
A szerződésben nem szerepel, illetve nem tájékoztattak, arról hogy bármikor átkutathatják a szekrényt.
Azt még érdemes tudni, hogy ez egy áruházakat kiszolgáló raktár ahol az elképzelhető helyeken kamerák vannak és minden lépésünket a biztonsági szolgálat, figyeli.
Sérelmezve érzem, hogy úgy kezelnek közel 700 embert, mint ha mindenki tolvaj lenne.
Tudom, hogy ez ellen nem tudok semmit tenni ezt a békát le, kell nyelni de, azt hogy már a szekrényemet sem hagyhatom ott biztonságosan az már fel háborít!

ObudaFan # 2005.11.15. 19:37

Illetve ha a lakat saját volt, rongálással elkövetett tulajdon elleni szabálysértés; ha el is tűnt valami, akkor dolog elleni erőszakkal elkövetett lopás is előfordulhat.

ObudaFan # 2005.11.15. 19:33

Attól függ, hogy a munkáltató a munkaszerződésedben, vagy egyébként tájékoztatott-e előzetesen arról, hogy azt a szekrény, amit neked biztosít, bármikor átkutathatja, és ezért oda csak olyan dolgokat pakolj, amit megnézhet. Természetesen ebben az esetben pl. objektív felelősséged nem lehet az átvett, a munkáltató beleegyezésével ott tárolt munkaeszközökért. Ha ilyen előzetes figyelmeztetés nem volt, akkor személyiségi jogsértés címén elvileg polgári pert indíthatsz, büntetőjogi felelősség esetleg személyes adatokkal visszaélés címén jöhet szóba.

Ghost # 2005.11.15. 14:35

Sziasztok!
Az az igazság hogy nem tudom, hogy jó helyre írom-e de nem igazán tudom hogy hova való a problémám, illetve a kérdésem.
Egy Logisztikai centerben dolgozom és egyik este mikor mentem dolgozni lecserélte a cég a lakatomat, illetve mások lakatjait is.
A biztonsági szolgálat ezt azzal indokolta, hogy nem adtam le pótkulcsot a szekrényemen lévő lakathoz.
Az lenne a kérdésem, hogy jogosan járt-e el személyzeti osztály illetve a biztonsági szolgálat?
Ehhez még hozzá tartozik az is hogy meg nézték a szekrényem tartalmát a jelenlétem nélkül.
Előre is köszönöm a válaszokat.