Gyorshajtás...


ildikó65 # 2008.11.11. 17:38

Kedves AKriszta!

Legjobb tudomásom szerint a lakóhely szerinti rendőrkapitányság az eljáró hatóság. Tehát az a véleményem, hogy ott érdemes érdeklődni. Üdv: Ildikó

AKriszta # 2008.11.11. 17:29

Sziasztok! SEGÍTSETEK!

Több kérdésem is lenne. Biztosan van valaki aki tud válaszolni!
Az első: Minden esetben küldenek fotót a gyorshajtás tényéről? Kamerával történt a mérés. Céges autóval történt a gyorshajtás s az illető aki vezette nem egyedül ült a kocsiban s aki bent ült nem munkatársa volt. A fotóról rögtön kiderülne, hogy "illetéktelen" személy ült az autóban, aminek nem biztos, hogy a cég örülne.
Elébe lehet-e menni a büntetés kiküldésének? Van-e valamilyen központ ahova be lehetne menni s még a büntetés kiküldése előtt befizetni az összeget, hogy ne is küldjék a büntit. Első ilyen esete a vezetőnek.
Illetve, van-e szintén valamilyen központ ahol érdeklődni lehetne-e esetleg, hogy valóban elkapták az illetőt, mert nem biztos benne. S ha igen, akkor kb. a gyorshajtás napjától mikortól lehet érdeklődni?

Örök hála a segítségért!!!!!

StabAti # 2008.10.28. 12:26

Üdvözletem!

A következő problémával fordulok Önökhöz.
Augusztus közepén 30-as táblánál 63km/h-val kaptak le.
Feleségem vezetett, az anyósom nevén van a kocsi, akinek nincs jogsija, így a felségem adatai is be lettek írva az autó vásárlásakor.

Kb 2hete kapta meg anyósom (aki 250km-re lakik tőlünk) a csekket 90.000Ft-ról.
Hozzánk múlhét szerdán jutott el a büntetés postafordultával.
90.000Ft-ot sehogy nem tudnánk kifizetni, mert összesen keresünk kb 160.000 havonta, amiből 120.000fix költség (ilyen hitel, olyan hitel, stb.).

A határozatban leírták pontosan, hogy hol történt az eset. A helyszín adottsága elég sajátos.

  1. az utca egyik végén van csak 30-as tábla, tehát csak egy irányból korlátozott.
  2. az utcából két zsákutca is nyílik, amik feloldják a korlátozást.

Így az utca egy irányból korlátozott az 1-es számtól a 22-es ig.

Nekünk a 32-36-os szakaszra szól a bírság.

Ilyen esetben (lejárt a 8nap, lassan lejár a 15nap) mihez kezdhetünk?

Megtisztelő válaszukat előre is köszönöm.

monalisa1 # 2008.10.07. 12:57

Szerintem ezzel az ujmódi objektív felelősség izével a pénzre hajtanak rá, az elkövető kiléte és annak jogosítványa igazából nemigen érdekli őket.

A válaszadást megtagadni nem szabad, azt külön szankcionálhatják az üzembentartó felé.

A te eseteben az okoz problémát, hogy bár saját magad ellen nem vagy köteles terhelő vallomást tenni, de mível a kocsit csak és kizárólag te használhatod, a gyorshajtó kiléte végül is csak kinyomozható...

Javaslom: válaszolj, de magadra ne vallj - szerencsés esetben ennyivel le is zárul a ügy., no persze a közigazgatási bírság "dundi" csekk az jönni fog.

Remélve nem jut eszükbe az a variáns, hogy az autónak csakis egy vezetője lehet...

De akkkor meg ismét az alaptétel: magad ellen nem vagyok köteles stb., stb.

Ha a gyorshajtás nem volt annyira kirívó, szerintem nem foglalkoznak a vezetői engedély bevonásának "gondalatával" - jól megbírságolták az üzembentartót és ezzel kész.

Amúgy az okmányirodába kell leadni egy bevont jogosítványt és ott is kell majd visszakérni a tiltás letelte után.

Ha valakinek a jogsi a munkájához (= megélhetéséhez) szükséges, és ezt hivatalosan igazolni tudja, még mindig méltánylandó körülmény lehet.

Javaslom: olvass vissza kicsit ezen topicban, van a tiedével közel témaazonos beírás.

Kívánom a legjobbakat.

Som@ # 2008.10.07. 06:08

Tehát akkor nem vagyok köteles jelentést tenni?
Félek, bevonják a jogsim. (Ez az első szabálysértésem. Ez mennyit számít ilyenkor?

(Tudom, gondolkodtam volna előbb. )

Vagy írjam be az adatokat és akkor küldenek egy levelet a határozatról?

Tényleg, ez a jogsi elvétel hogy működik?
Fizikailag elveszik, vagy csak bekerülök egy adatbázisba?

Elég rosszul érintene, mivel a munkámhoz elengedhetetlen.

Köszi a válaszokat.

monalisa1 # 2008.10.06. 21:58

Persze senki nem köteles maga ellen terhelő vallomást tenni.

Vélem jön majd egy szép kövér csekk (...) melyet xy elkárol magának, és ezzel remélve vége a dolognak.

monalisa1 # 2008.10.06. 21:56

Oké, nincs menetlevél, de azt a kocsit csak és kizárólag te vezetheted - mint írtad -, ezt a hatóság csak tudja deríteni ha annyira akarja...

Épp a napokban olvastam, hogy a gépkocsi bérbeadással foglalkozó cégeknek az objektív felelősség miatt mostanság meggyűlik a baja, gondja.

Som@ # 2008.10.06. 20:49

Személyautó, nincs menetlevél.

És mint mondtam, bérautó...

monalisa1 # 2008.10.06. 20:18

Előszőr bírságolnak az Egyes szab.s-ekről szóló 218/1999. korm. rendelet alapján, másodjára külön az "objektív felelősség" 410/2007. korm. rendelet alapján - ha nincs meg az xy elkövető.

Szerintem nem kötelező xy megnevezése, de akkor egy újabb - és "vastagabb" - csekk várható...

Azonban a cég rendelkezése szerint az autót kizárólag xy használhatja, a hatóság meg bekérheti a menetlevelet...

Ezt nevezik: róka fogta csuka.

Som@ # 2008.10.06. 19:47

Sziasztok.

A segítségeteket szeretném kérni.

Sajnos gyorsabban mentem a kelleténél.
Az autó céges, azonban a cég tartós bérletben használja.

Az autó üzemben tartója megkapta a csekket, amit be is fizetett. Nekünk ez tovább lett számlázva, ki lett fizetve.

Most azonban megjött egy úgynevezett "írásbeli tanúvallomás nyomtatvány" mely arról informál, hogy hol és mikor történt az eset és hogy lezárult a közigazgatási eljárás.
Most azonban azt szeretnék tudni, hogy ki vezette az adott időpontban az autót.

Köteles-e megadni ezt az üzembentartó? Vagy ez valahogy elkerülhető? A pénz befizettem (hiszen én követtem el).
Az autót csak én vezethetem.

A gond csak az, hogy ha nyilatkozik, akkor akár a jogsimat is elveszthetem.

Mit lehet tenni?

Köszönöm:

Som@

shamrock # 2008.10.06. 19:33

Kedves Főlökött! :))
Engem jelentett fel a rendőrség. De közben már bent voltam a rendőrségen. Egyeztettem velük.
Köszönöm a segítséget. További szép napot!

Főlökött # 2008.10.06. 15:16

Tisztelettel

shamrock-ennyi info bírtokában, érdemi választ nem lehet adni.

Ki tette a feljelentést, a kérő fél-e, az ügyben érdekelt-e, Ő tette-e egyáltalán a feljelentést, vagy Ő a feljelentett személy, stb., stb.
Amúgy az illeték Tv és a Be. leírja, ki és mennyiért juthat másolathoz a hatóságnál az eljárás során.

-------------------
  • Lökött
shamrock # 2008.10.01. 19:02

Jó estét Mindenkinek!
Egy kérdésem lenne. Feljelentésnek hogy és milyen formában lehet utánanézni? Írásban adnak-e másolatot a feljeletésről, vagy személyesen kell bemennenm a rendőrkapitányságra? Ott készíthetek fénymásolatot a feljelentésről?
Előre is köszönöm.

böhönye # 2008.10.01. 09:54

T. Darkness !

Azzal védekezhetsz, hogy a szabálysértés csak formálisan valósult meg, azaz hiányzik a társadalomra veszélyesség.

Ezt a szabályt - egy súlyos baleset után, hirtelen felindulásból -abból a célból alkották, hogy a vasúti átjárón alacsony sebességgel szabadjon áthaladni.

Az, hogy miért az első előjelzőnél kell 30 km-re lassítani az rejtély, normális országban az is, hogy miért mindig ott mérnek ? (Nyilván az eredményesség miatt)

Azt nem garantálom, hogy szabálysértési eljárásban a társadalomra veszélyességet mérlegelni fogják, tapasztalatom szerint a bírák 80 %-a sincs vele tisztában.

De meg kell próbálni !

böhönye # 2008.10.01. 09:34

T.Di Canio !

Szerintem erre is kitértem az előző írásomban.

Hozzátartozójára terhelő vallomást senki sem köteles tenni. Ebben nem történt változás május 1-jén.

Az új az, hogy ilyen esetben alkalmazzák a közigazgatási bírságot, aminek vannak előnyei (a közlekedési előéletet nem érinti hátrányosan) és lehetnek hátrányai (magasabb összegű bírság)

Neked kell eldönteni, hogy melyiket választod.

darknesss # 2008.09.26. 20:01

Üdvözletem

kis segitséget kérnék.

ma12 és13 h között lekaptak 45km sebességgel vasuti

előjelző táblánál.

a fénysorompó pirosat mutatott,autók áltak.

én az átjáró előtti utra fordultam balra.

az uticélom az állomás épülete volt.

Ha egyáltalán nemakar az ember a szabadonsem átmenni,mert lefordul,akkoris büntethető????

A vasuti átjárót megértem ,de ezt nem!!

Di Canio # 2008.09.26. 18:54

T. Böhönye!

Azt hiszem, egyről beszélünk, csak félreértesz...

Nos, akkor másképp közelítem meg a dolgot.
Azt szeretném megkérdezni Tőled, hogy jól tettem-e, amikor egy, ezév május 1. utáni gyorshajtás (lakott ter. 66km/h) után levélben kapott adatkérő egyéb rovatába hellyel-közel, nagyjából az alábbiakat írtam:

"Megtagadom a nyilatkozattétételt, illetve az adatszolgáltatást, mert ...tv. és ..tv. alapján nem vagyok köteles sem magamra, sem közeli hozzátartozómra terhelő tanuvallomást tenni."

Nos, mi a véleményed?

böhönye # 2008.09.09. 12:52

T.Di Canio !

A 35/2000.Bm.r.2008.május 1. előtt már hatályban volt.

2008. május 1-ig elfogadták jogos indokként, hogy a hozzátartozómat nem vagyok köteles megnevezni és ez nem változott.

Kizárólag abban van változás, hogy a fenti időponttól kezdődően - ha erre a jogos indokra hivatkozol -ún. objektív felelősség alapján szabják ki a bírságot, aminek az az előnye, hogy a közlekedési előéletet nem érinti hátrányosan, esetleges hátránya, hogy magasabb összeget állapítanak meg.

Ha olyan jó minőségű fényképet készítettek, akkor vagy a szakáll levágása, vagy egy ikertestvér segít.

Di Canio # 2008.09.05. 19:23

T. Böhönye!

Egyébként most is megtagadható, csak most már közigazgatási bírság a következménye

Éppen ezért említettelek meg, mert pont erről beszéltem. Törvényben biztosított jog, hogy megtagadható az adatszolgáltatás, mivel nem vagyok köteles sem magamra, sem hozzátartozómra terhelő vallomást tenni. Így ugyan jön majd a közig. bírságról a csekk, de nem kerül veszélybe a jogsi és pontot sem kapok. Ezt szeretném elérni én is.
Traffic pedig velünk ellentétben azt mondja, hogy nem szabad megtagadni az adatszolgáltatást. Ő azt mondja, hogy nem megtagadni kell az adatszolgáltatást, hanem annak ellenére, hogy valójában én vezettem, írjam azt, hogy nem én vezettem, hanem a hozzátartozóm, akit nem kívánok megnevezni. Természetesen ez is működik abban az esetben, ha a videofelvételen vagy fépnyképen nem felismerhető sármos férfiarcom és van ffi hozzátartozóm. De mi van ha nincs ffi hozzátartozóm (nekem valójában nincs)??? Akkor az nem hamis tanuskodás, hogy egyérelműen azt állítom, hogy hozzátartozóm vezette, amikor a fénykép szerint egyértelmű, hogy nem hozzátartozó vezette, hanem vagy én, vagy valaki más idegen?

böhönye # 2008.09.05. 12:32

Abban a fórumban (közigazgatási bírság)azért kértem véleményt, mert nem tudjul megállapítani, hogy a jelzett napon a családból ki vezette az autót.

Nem volt rajt cédula, ráadásul fotót sem mellékeltek, amiből megállapíthatnánk, hogy ki, hova parkolt, valóban tilos helyen állt-e a gépkocsi.

Felmerült még néhány kérdés:

Ha 60 napon belül nem szabják ki a közigazgazgatási bírságot, akkor az elévültnek minősül ? (21.§ (3) bekezdés)

A közigazgatási bírság kizárólag az üzembentartóval szemben szabható ki ?

Ha a tulajdonost hívják fel, akkor vele szemben is alkalmazható ?

böhönye # 2008.09.05. 12:18

T. Di Canio !

Amit korábban írtam az adatszolgáltatás jogos megtagadásáról, az egy 2008.május 1. előtti esetre vonatkozott, amikor közigazgatási bírság kiszabásának nem volt helye.

Egyébként most is megtagadható, csak most már közigazgatási bírság a következménye.

Traffic # 2008.09.02. 18:32

Nincs értelme fellebbezni, a bírság összege fix.

Tomek72 # 2008.09.02. 17:22

T.Traffic
Köszönöm a választ! Az előző kérdésemben elfelejtettem megkérdezni hogy, esetleg van-e értelme a büntetés mértékét megfellebbezni? 67 % -os rokkant vagyok...

Traffic # 2008.09.02. 16:35

T. Tomek72!

Küldeni fogják a közigazgatási bírságot, 60.000.- forint büntetést fognak kiszabni. Be kell fizetned a bírságot és az eljárásnak vége (kell, hogy legyen). Ez esetben nem tiltanak el a járművezetéstől és nem kapsz büntetőpontot sem.
Nem tudok mit tanácsolni, csak azt, hogy várj. Nem kell menned sehova, a postás hozni fogja a borítékot. Hogy mikor? Nem tudom...

Tomek72 # 2008.09.02. 09:48

T Fórum!
Ez év júniusában belefutottam egy traffipaxba, 30-as táblánál 53 km/h-val (mint később megtudtam) nem állítottak meg, de mint később megtudtam ezt is,szépen belekerültem a naplójukba, s oda a kocsim adatai mellett ott volt a feljelentés beírás. Kérdésem a következő! Tudom hogy meg fognak büntetni s ki is akarom fizetni, de kb mennyi idő alatt érkezik meg a büntetés? azóta már több mint 60 nap telt el, s kell-e mennem ezügyben esetleg valahova? a jogsimat bevonhatják-e valamennyi időre? mivel már tavaly is volt egy gyorshajtásom,lakott területen belül 62 volt akkor, ill. az idén egy tilosban parkolásom is volt,természetesen ehhez a pontjaim is megvannak :( úgyhogy összegezve mire számíthatok? s kb mikor?? Üdv: T.