Az írásszakértő képességei


Rafina67 # 2012.12.15. 07:38

Volt szerencsém néhány szakértői véleményt olvasni.
Ugyan arról az iromyányról, vagy összehasonlításról bizonyos esetekben nagyon bizonytalan válaszokat adnak többen mást és mást, bizonyos esetekben pedig többen egybehangzóan ugyanazt. Úgy gondolom, hogy attól is függ, hogy az eljárás során a mintaadó mennyire manipulálja az írását, vagy van más összehasonlító minta. Vannak bizonyos dolgok, amiket nagyon nehéz megváltoztatni. Pl, ha valaki nagyon speciálisan fogja a tollat az nem könnyen változtatható.
Ugye az sem mindegy, hogy mi a véleményt adó szakértő feladata. Pl.:

  • eldönteni, hogy egy szöveget egy bizonyos ember írta, vagy kizárni azt, hogy ő írta.
  • kiválasztani, hogy ez az ember vagy egy másik ismert írta,
  • a szövegről eldönteni, hogy egy ember írta, vagy azt többen írták.

Még ezer más kérdés is felmerülhet.

tothvili # 2012.12.12. 18:01

Én ismerek egy írásszakértőt, és meglepő, hogy mi mindent tud. El is magyarázta számomra és úgy már érthető is volt az, hogy mit kell észrevenni, amikor két aláírást összehasonlít egymással.
Kalapot emeltem.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.12.12. 16:48

Az indigósból ugyanúgy, mint eredetiből, a fénymásolt már valamivel nehezebb, de azért az is elég lehet.

pappcs # 2012.12.12. 16:41

Az írásszakértő fénymásolt, indigózott, stb példányokból tud dolgozni?

világesze2 # 2005.11.30. 18:15

Azt olvastam nemrég, hogy "változtasd el az aláírásod, tegyél oda valami kirksz-krakszot és kész".

Komoly, hogy aláírás címén firkantok valamit, és nem mondja meg a szakértő sem, hogy azt én firkantottam?