Pénzbüntetés!!!


Zoz982 # 2005.12.01. 02:40

Aha. Ez a papírforma. Én egyedül éltem, polgári szolgálatos fizetésből (32000 Forint), mikor elkövettem egy okirathamisítást. A fizetésem kb. arra volt elég, hogy ne haljak éhen, erre a mindent figyelembevevő kedves bíróság, kiszabott nekem 90000 Forint pénzbüntetést, vagy ennek fejében 300 napi fogház büntetést. Csak egy kicsit bosszantott a dolog... Apuka részegen hazamegy, leöli a családot, elmeállapotára való tekintettel kap 5 évet (vagy annyit se) aztán 3 év múlva kijön jó magaviselettel. Én meg egy aláírásért üljek 300 napot. Na ez a nem mindegy. És akkor ugye siránkozás van, hogy nincs hely a börtönökben. Hát persze, mert csokilopásért előbb leültetik az embert, mint komoly bűncselekményért.

ObudaFan # 2005.11.30. 21:19

Viszont nyilván eltartanak téged, úgyhogy totál földönfutó csak nem lehetsz.

Btk. 51. § (1) A pénzbüntetést úgy kell kiszabni, hogy - figyelemmel a cselekménnyel elért vagy elérni kívánt anyagi elônyre is - meg kell állapítani a pénzbüntetés napi tételeinek számát és - az elkövetô vagyoni, jövedelmi, személyi viszonyaihoz és életviteléhez mérten - az egynapi tételnek megfelelô összeget.
(2) A pénzbüntetés legkisebb mértéke harminc, legnagyobb mértéke ötszáznegyven napi tétel. Egynapi tétel összegét legalább száz, de legfeljebb húszezer forintban kell meghatározni.

zsuov # 2005.11.30. 21:15

pontosan mit szoroznak mivel és mit néznek?
mert végülis akkor nekem nics keresetem.............

ObudaFan # 2005.11.30. 20:58

Számít, ha tényleg pénzbünti lesz. Ugyanis az a napi tétel nagyságának és a napi tételek számának szorzatából áll, ebből az előbbi a vagyoni helyzet függvénye, az utóbbi a büntetéskiszabási körlülményeké.

zsuov # 2005.11.30. 18:45

Nagykórú,de tanuló és nics semmi a nevemen! ez számít valamit a bíróságon az ítéletnél?figyelembe veszik a körülményeket?