NEED HELP


H@mi # 2007.12.01. 18:23

Hello megint!
Több mint két év után végre befejeződött ez az egész... 1 év próbára bocsájtottak pártfogótiszttel való kötelező találkozás mellett. Eléggé megnyugodtam, úgyhogy köszönök minden segítséget, tanácsot, bíztatást és a megnyugtató szavakat. Sokat segítettetek, még 1szer köszönöm...
H@mi

ObudaFan # 2006.03.12. 08:13

Az iskola maga nem résztvevője az eljárásnak, ők nem forszírozhatják. Más kérdés, hogy ha bírósági tárgyalás lesz, ott is kaphatsz csak megrovást.

H@mi # 2006.03.11. 17:28

Ehhem... Hello újból... Mióta legutóbb írtam, történt egy s más.
Kihallgattak engem... Elmondtam amit tudtam, beszélgettünk a nyomozóval elég hosszan... Azt mondta, hogy az ő meglátása szerint kapni fogok egy "írásbeli ejnye-bejnyét". Ha jól emlékszem, azt mondta, hogy a jegyzőkönyvet továbbküldik egy ügyésznek, aki elolvassa és eldönti, hogy lesz e bírósági tárgyalás. Kérdeés: ha azt mondja, h nincs rá szükség, akkor az iskola forszírozhatja azt, hogy mégis legyen? Igen erősen az az érzésem, hogy példát szeretnének statuálni...:S Előre is köszönöm a választ...

H@mi # 2006.01.03. 17:38

a haveromat aki ott volt, holnap fogják kihallgatni... remélem minden jól alakul... s.o.b., szerinted milyen büntetést fognak kiszabni, ha olvasod még ezt a topicot...

H@mi # 2006.01.03. 17:34

ettől függetlenül még próbaidő, vagy lehet durvább is?

s.o.b. # 2005.12.20. 17:11

csak beleszólok: fk.-nál a próbaidő lehet hónapokban megállapított mértékű is; egyébként a srác által leírt eset "tiszta" lopás; magával a dolog elvételével befejezett, a sértett kompenzálása csak enyhítő körülmény

ObudaFan # 2005.12.17. 11:34

Nem csak attól, hanem pl. a közlekedési előélettől, a károkozás felróhatóságától, attól, hogy mennyire kimenthető, hogy nem ment vissza felvenni a károkozási jegyzőkönyvet, feladtja-e magát, vagy rendszám alapján találják-e meg, kideríthetőek-e a jövedelmi viszonyai a szb.s. eljárásban, és ha igen, milyenek, stb.

elem # 2005.12.17. 11:29

Akkor a pénzbüntetés attól függ, hogy mennyire tört az autó?

ObudaFan # 2005.12.17. 11:26

Viszont nyilván volt kötelező felelősségbiztosítása, gondolom.

elem # 2005.12.17. 11:17

A kocsiban és a kocsi közelében nem volt senki, de lehet hogy valaki felírta a rendszámot, ezért fél a srác! Meg mi van ha a másik kocsin nem volt Casco? Akkor lehet hogy elég csinos kis fél millás számlát kap a srác nem?Köszi szépen a segítséget!

ObudaFan # 2005.12.17. 11:10

Ha jól értem, nem volt ott senki, tehát nem volt reális lehetősége, hogy valaki megsérült.
A testi sérülés reális elôidézésének hiányában a pusztán dologrongálódással járó baleset (ütközés) résztvevôje a cserbenhagyás vétségét akkor sem követi el, ha a megállási és meggyôzôdési kötelezettségének nem tesz eleget - Az ilyen magatartás a közúti közlekedési szabályok kisebb fokú megsértésének szabálysértéseként bírálandó el. (Ld.: BH 2004. 308.)
Így ha elévülési időn belül elindul egyáltalán az eljárás, akkor némi szabálysértési bírságra lehet számítani, esetleg harc lehet azért, hogy a jogsit ne vegyék el.

elem # 2005.12.17. 09:00

Sziasztok! Lenne egy kérdésem! Haverom a minap ment az úton, elvesztette uralmát a kocsija felett, és nekicsúszott az út mellett parkoló újabb tipusú autó-nak, aminek a jobb első oldala behorpadt+a jobb első panel! A srác nagyon megilyedt és tovább hajtott, azt mondta nem látta senki! Az ő kocsilyán, hála a vonóhorognak, csak a jobb hátsó lámpa sérült egy kicsit! Kérdésem az lenne mennyi a rá kiszabható maximális büntetés! (A srác 19éves és tanuló!) Köszi

ObudaFan # 2005.12.16. 20:01

A próbára bocsátás nem felfüggesztett büntetés, ugyanis ebben az esetben büntetést nem szab ki a bíróság, csak a bűnösséget állapítja meg. Büntetést a próbaidő alatt elkövetett újabb bűncselekmény esetén (esetleg ha a bíróság magatartási szabályokat állapít meg, és ezeket megszeged.)
Egy évtől két évig terjedhet a próbaidő.

H@mi # 2005.12.16. 19:36

egyébként mennyi ideig tart ez a felfüggesztett büntetés? mennyi ideig kell magamra nagyon vigyáznom?

H@mi # 2005.12.16. 18:54

Próbálok...

Nick Name # 2005.12.16. 18:20

Kedves obudaFan,

igazad van, uratlan helyett talált dolgot kellett volna írnom. Ettől függetlenül egy pillanatig fel sem merül bennem, hogy ne lopás lenne a helyes minősítés. Az utolsó hozzászólásodban írtakkal viszont mindenben egyetértek, reméljük, H@mi most már megnyugszik...:))


Nick Name

H@mi # 2005.12.16. 17:52

nah ennek nagyon örülök...

ObudaFan # 2005.12.15. 20:49

Elvileg van lehetősége a bíróságnak, de a fiatalkorúval szemben alkalmazott büntetés vagy intézkedés célja elsôsorban az, hogy a fiatalkorú helyes irányba fejlôdjék, és a társadalom hasznos tagjává váljék. Büntetést akkor kell kiszabni, ha intézkedés alkalmazása nem célravezetô. Szabadságelvonással járó intézkedést alkalmazni vagy büntetést kiszabni csak akkor lehet, ha az intézkedés vagy a büntetés célja más módon nem érhetô el - mondja a Btk.
Mellesleg a leírt cselekmény még felnőttkorúnál sem járna szabadságvesztéssel (sztem még felfüggesztettel sem), ha első bűnelkövető az illető.

H@mi # 2005.12.15. 20:23

próbára bocsátás... valószínűleg, vagy biztos a legdurvább? van joguk másképp ítélni?

H@mi # 2005.12.15. 20:21

400 fiú az iskolában szűk körnek számít? egy pad alatt találtam...az alja kb 2 cm a földtől és funérlemez...

ObudaFan # 2005.12.15. 18:57

Mert ha egy szűk körből valaki lehetett a tulajdonos (és te erről esetleg tudtál is), akkor nem tekinthetted talált dolognak az ott hagyott pénzt.

H@mi # 2005.12.15. 18:50

de miért is?

ObudaFan # 2005.12.15. 18:03

Ja, írtad is ezt, akkor ebben én voltam figyelmetlen. Így lehet lopás a minősítés.

H@mi # 2005.12.15. 17:59

de már az első nap megkerült... de nem tudtam hogy az övé, és számomra természetes, hogyha találok valamit akkor azzal nem rohanok valami hivatalos szervhez. én csak örültem aztán meg paráztam...

H@mi # 2005.12.15. 17:57

Köszönöm OBUDAFAN! megkerült a srác akié volt a pénz, és az ő kártalanítása megtörtént, nem is ők tették a feljelentést.