előzetes mentesítés


julius # 2006.01.05. 21:45

Valóban igaza van Nick Name-nek.
Büntetlen előéletűnek minősülsz, és a hivatásos szolgálathoz ez bőven elég. Nincs szükség fedhetetlenségre, mint pl. lőfegyver-tartási engedély igénylésénél.
Közös megegyezéssel történő szolgálati viszony megszüntetése esetén - ha még nem múltál 35 éves - megyei főkapitányi beleegyezéssel mehetsz vissza, ha elmúltál 35, akkor belügyminiszteri kell hozzá.
Valóban maradhattál is volna hivatásos állományú, az már más kérdés, hogy a bíróság az esetben is előzetes mentesítésben részesített volna-e?

Nick Name # 2006.01.04. 18:28

Az úgy is van, de azt a gyakorlatból tudom, hogy előzetes mentesítés (vagy büntetett előélettel nem járó büntetés kiszabása) esetén nem bocsátják el a hivatásos rendőrt.


Nick Name

ryker # 2006.01.04. 18:06

De hát Obuda Fan azt írta a bűnügyi nyilvántartás tartalmazza a dolgokat?

Nick Name # 2006.01.02. 18:23

Ezzel együtt visszamehetsz (ha nem szereltél volna le, előzetes mentesítéssel maradhattál is volna).


Nick Name

ObudaFan # 2006.01.02. 18:19

Ha szándékos bcs. miatt, akkor 15 évig, ha gondatlan miatt, akkor 5 évig (a mentesítéstől, vagyis az íélet kihirdetésétől számítva) még tartalmazza az adataidat a bűnügyi nyilvántartás.

ryker # 2006.01.02. 18:13

Sziasztok!

Lenne néhány kérdésem.

Hivatásos tiszt voltam 2004-ig, amikor is közös megegyezésel leszereltem - egy ellenem indult büntetőeljárás miatt. A Cég persze jól a sza...ban hagyott, kaptam 1 év szab.vesztet 2 évre felfüggesztve + 80 ezer pénzbüntetést előzetes mentesítéssel.

Ez akkor mit is jelent? Az erkölcsim tiszta lesz ezt értem. De vajon benne leszek a bűnügyi nyilvántartásban? Egyáltalán milyen nyilvántartásban leszek benne?

Na jó azzal is tisztában vagyok, hogy soha nem lesz már C tipusú nemzetbiztonsági ellenőrzésem amin átmegyek.

S ami a fő kérdés: Vissza mehetek-e valaha hivatásos állományba. (bárhova, ugyanis 9 év szolgálatot és tiszti rendfokozatot nem dob el csak úgy az ember)

Aki tud segítsen. Előre is köszönöm.