Milyen ítélet várható?


bambika81 # 2014.07.17. 03:19

Köszönöm szépen válaszát!

Agent Cooper # 2014.07.16. 21:38

Kedves Gabó333!

Ennyi információ alapján még tippelni sem lehet.
Letöltendő szabadságvesztés biztos nem lesz.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Agent Cooper # 2014.07.16. 21:36

Kedves bambika814!

Ez jó hír, jó eséllyel megússza felfüggesztett szabadságvesztéssel, ritka jó esetben kevesebbel is.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Gabó333 # 2014.07.16. 20:48

T. Jogászok!
Balesetem volt egy motorossal, én kerékpárral közlekedtem. Mindketten elestünk, ő jobban megsérült, mint én. Rendőrség és mentő is jött. Ő állítja, hogy én voltam a hibás, én viszont nem tartom magam annak.
Elképzelhető, hogy törése lett, de ez még kérdéses, a helyszínen nem derült ki.

Szeretném tudni, hogy milyen büntetésre számítsak akkor,

  • ha a vizsgálat szerint engem okolnak és 8 napon túl gyógyuló sérülése van,
  • ha a vizsgálat szerint engem okolnak, de 8 napon belül van,
  • ha a vizsgálat szerint mindketten hibásak vagyunk.

Köszönöm előre is a választ!

bambika81 # 2014.07.16. 16:34

Nem voltam még soha büntetve semmiért.büntetlen előéletű vagyok.

Agent Cooper # 2014.07.16. 15:34

Kedves bambika81!

Ami még nagyon nem mindegy, hogy volt-e korábban büntetve, és még rosszabb, ha hasonló bűncselekmény miatt, főleg, ha többször is. Természetesen a személyi körülményeit is figyelembe veszik (születendő babájára gondolok), de nem ez lesz a meghatározó.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

bambika81 # 2014.07.16. 11:01

Köszönöm válaszát.Azt elfelejtettem leírni,hogy büntetlen előéletű vagyok,beismerő vallomást tettem együttműködöm a rendőrséggel és elkezdtem a törlesztést is.Reménykedek,hogy nem kell börtönbe mennem.

ObudaFan # 2014.07.16. 10:16

Így elsőre felfüggesztett szabadságvesztés és pénzbüntetés mellé. De hát azért ez valójában sok mindentől függ.

bambika81 # 2014.07.16. 09:35

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem,hogy kb milyen ítélet várható.Vád:nagyobb értékre üzletszerűen és folytatólagosan elkövetett sikkasztás és 1 rb.folytatólagosan elkövetett magánokirat hamisítás.Az összeg 920000 ft.
Közben az is kiderült,hogy babát várok.5 hónapban vagyok.Ezt figyelembe veszik az ítéletnél?
Segítséget előre is köszönöm!

ObudaFan # 2014.07.12. 14:37

Ha még nem voltál büntetve, akkor nagyjából pénzbüntetésre.

bebi1975 # 2014.07.09. 14:53

Pár éve vettem egy bizonyítványt. Az egyik munkahelyemen megvizsgálták és feljelentettek.. Milyen büntetésre számíthatok? Köszönöm a választ.

ObudaFan # 2014.06.30. 11:05

Csaki

Voltál-e már büntetve? Ha igen, akkor mikor és miért?

ferike01

Ha vesztegetés is van benne, akkor a felfüggesztett szabadságvesztés sem irreális.

ferike01 # 2014.06.29. 10:26

Üdvözlöm!

A segítségét szeretném kérni abban, hogy gyanúsított vagyok okirat hamisítás és vesztegetésért. A nyelvvizsgám miatt. Érdeklődnék, hogy milyen büntetésre számíthatok ha bűnösnek találnak.
Az ügy röviden: A nyelvvizsga botrány ami kb. egy éve volt. 700-800 hasonló gyanúsított van.

Csaki # 2014.06.27. 16:19

Szep napot kedves szerkesztöseg!
Azzal a problemaval szeretnek önnökhöz fordulni, hogy a közel multban eltulajdonitottam egy targyat 150 000 ft ertekben amit kesöbb beismertem!
Mire szamithatok ezutan? illetve milyen büntetesre?
es szamithat e hogy a feljelentö rokona rendör?

Csaki # 2014.06.27. 16:15

Szep napot!

Azzal a kerdessel fordulok önnökhöz!
Eltulajdonitottam egy targyat 150 000 ft ertekben amit a kihalgatason bevallottam ,gyorsitott eljaras indult elenem mivel az aldozat rokona rendör .
Milyen büntetesre szamithatok?

Agent Cooper # 2014.06.27. 06:46

Közokirat-hamisítást és költségvetési csalást.


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Kovács_Béla_Sándor # 2014.06.26. 17:19

A nyilvántartásba vételt nem zárja ki, de pályakezdőnek nem minősül, így a munkáltatója az ez alapján járó támogatásra nem jogosult. Tulajdonképpen közokirat-hamisítást követett el.

sziporkaanna # 2014.06.26. 12:41

Tisztelt fórumozók!
Egy ismerősünk nappali tagozatos főiskolás hallgató,de anyagi helyzete miatt (magát tartja el és, hogy folytatni tudja a tanulmányait) regisztrált a munkaügyi központba,hogy a tanulmányaihoz pénzt keressen. Felvették 2 hónapra dolgozni az önkormányzathoz,de nyilatkoznia kellett a munkaügyiben hogy nem folytat tanulmányt oktatási intézmény nappali tagozatán. Kérdésünk: hogy ha kiderül, hogy mégis volt nappali tagozatos jogviszonya mire számíthat? Milyen büntetésre (ha eljárás indul ellene) ??? Válaszukat előre is köszönjük!!!

borzingday # 2014.06.25. 23:08

Tisztelt forumozok!

Rendzavaras szabalysertese miatt eljaras ala vontak engem es egy ismerosomet. A rendorsegi meghallgatason o elismerte en nem. Most lesz az elso birosagi targyalas, mire szamithatok? Kell nekem ugyved? Milyen buntetest szabhatnak ki?

Valaszukat elore is koszonom!

borzingday # 2014.06.25. 11:04

Tisztelt forumozok!

Rendzavaras szabalysertese miatt eljaras ala vontak es ismersomet is. a rendorsegi meghallgatason en nem ismertem el a "verekedest" es a hagoskodast o pedig igen.
Most jott az idezes birosagi targyalasra. Mire szamitsak?gondolom szembesites es ujabb vallomastetel biztos lesz. Soha nem volt meg semmilyen ugyem. Kell nekem ugyved oda? Milyen buntetsre szamithatok? Ha ugyvedet is viszek szamithatok enyhebb buntetesre?

Valaszukat, segitseguket elore is koszonom!

Agent Cooper # 2014.04.01. 07:49

Kedves norosz!

Komolyabb baj ebből akkor lehet, ha az ilyen fajta tanúskodásra többször is sor került, hiszen abban az esetben már bűncselekmény gyanúja, csalás vétsége (szabálysértési értékre elkövetett üzletszerű csalás) merülhet fel.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

norosz # 2014.03.31. 15:47

Tisztelt Jogi Fórum!
Azzal a kérdéssel fordulok Önökhöz, hogy fél évvel ezelőtt tanúként (rendőrként) lettem beidézve egy ügyben.
A tárgyalás végén költségtérítést kértem, mert 2 lakcímmel rendelkezem, egy lakóhely, egy tartózkodási hely.
A tárgyalást megelőző napon (szabadnapon) otthon a bíróságtól 400km-re (nem a tartózkodási helyem) tartózkodtam, majd a tárgyalás napján (2.szabadnapom), mentem vissza a tartózkodási helyemre tanúskodni.Az útiköltségem kb.30.000FT kifizetésre került.
Azóta r nem vagyok rendőr.Most kaptam a hírt, hogy a cégnél több embert elővettek és befognak idézni gyanúsítottként, mert hogy akik ezt kérték anno és így van két lakcímük, ők biztos nem onnan jöttek aznap....
Személyesen nem tudom mire alapozhatják majd ezt a kijelentésüket.
Egyesek a telefon cellainformációit mondták, de azt pl. bárki otthon hagyhatta és így tovább.
Lehet- e ebből komolyabb bonyodalom?Mire lehet számítani?
Válaszukat előre is köszönöm!

Agent Cooper # 2014.03.26. 16:06

Kedves victoryia!

Nem lehet, hanem biztos. Ezek szerint az eljáró rendőr nem ismeri teljesen jól a jogszabályokat.
Nincs itt semmi útvesztő, szerintem egyenes az út.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

victoryia # 2014.03.26. 15:12

Tisztelt Agent Cooper !

Ez még csak a rendőrségi nyomozás utolsó szakasza volt. Most zárta le a rendőr a nyomozást, és közölte velem hogy átadja az ügyészségnek.
Az ügyész még csak ezután kapja meg.
Akkor lehet hogy a bíróságon a vád már csak nagy értékre lessz?
Kezdek ösze zavarodni ebben a jogi útvesztőben.

Agent Cooper # 2014.03.26. 11:59

Kedves victoryia!

Látja, már ebben is téved. A vádnak helyesen nagy értékre elkövetett sikkasztás bűntettének kellene lennie. (Úgy látszik, hogy az ügyész nem teljesen jól ismeri a jogszabályokat.) Azért két év szabadságvesztés a különbség, talán nem mindegy...

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…