Heti 1x - i FÜRDÉS! Nevelőhatással természetesen...


bigba # 2007.04.28. 21:10

Hát lányok, azt hiszem a ti soraitok nélkül már tuti a vigyorgóban lennék.
Nem vagyok egyedül ebben a helyzetben és ez sokat segített az elmult hetekben.
Köszönöm

Szecsike # 2006.08.30. 18:17

Vendég!

most látom, hogy neked nincs is itt mélcimed.
Akkor te irj az enyémre.

köszi

Szecsike # 2006.08.30. 18:16

Sziasztok!

Én is rég jártam erre.

Igen Vendég, itthon volt!
De már vége a vakációnak! :(((
Most újabb gondjaink vannak!
Veletek mizus?
Neked ez a mélcimed müködik?
Új levelezőm van és nincs meg a cimed,
pedig mesélni szeretnék és kiváncsi is lennék?

ricone # 2006.08.10. 08:46

E-mail ment!
Köszönöm a segítségedet!

bohacs67 # 2006.08.09. 14:55

Szia Ricone! Na az még sajnos nem biztos hoyg a párod ott is marad Baracskán.( az enyém ott van) Először is nagyon szépen, de határozottan próbáld meg őket felhívni, hogy szeretnél neki trelefonra pénzt küldeni,és hogy mi ennek a módja. Iylenkor általában elmondják hogy ott marad-e vagy tovább viszik. Az e-mailemre nyugodtan írd fel a kérdéseidet, erről tudodk neked segítséget adni,és Baracskáról meg főleg.

ricone # 2006.08.07. 14:19

Szia Meli3!
Köszi a bíztató szavakat:)
Mit tudsz Baracskáról? Mesélj...

Meli3 # 2006.08.07. 12:44

Levelet gyorsan fog tudni küldeni, a telefonálásra várni kell egy kicsit, kb. 2 hetet. Ne aggódj, Baracska nem olyan rossz hely.

ricone # 2006.08.07. 12:27

Pénzzel, mert ott nem egyszerű telefonkártya a használatos, hanem ugyanolyan, mint a spejzkártya, majd küldhetek rá pénzt, ha megtudom, milyen címre/számra kell ugye küldenem...

briga # 2006.08.07. 11:04

Tudom az a legrosszabb amikor nem tudod, hogy mi van vele. Mivel ment be telefonkártyával vagy pénzzel?

ricone # 2006.08.07. 10:38

Ha megkapja a kedvezményt, akkor a páromnak 19 hónapja van, mert ugye a 4 évből bent volt 17 hó-t, plusz a 4 év után járó kedvezmény, az még 12 hó.
Ha ennek egyszer vége lesz, hát nem is tudom...az biztos, hogy összeházasodunk, és elmegyünk valahova nagyon messzire nyaralni.
Csak sajnos még fogalmam sincs mi vár rám. Nagyon az elején vagyok, és így, hír nélkül baromi nehéz.

briga # 2006.08.07. 10:27

Igen bent van, Õ egy évet kapott ami csak 9 hónap lesz ha megkapjuk a kedvezményt. Egy hónapja van bent így van még 8 hónap hátra. Nehezen bírom, viszont Õ már 2004-ben volt bent egy évet előzetesbe a venyigébe, ez egy picivel könnyebb mert látom az út végét, és utána remélem pontot tehetünk ennek a rémálomnak a végére.

ricone # 2006.08.07. 10:19

Szia briga!

Köszönöm a kedves szavakat, igyekszem feldolgozni az eseményeket, és elfogadni a megváltoztathatatlant.
A babát vállaltam, akartuk őt, amikor megtudtam, hogy terhes vagyok, még a 2. fokú tárgyalásra sem kaptuk meg az értsítést, bíztunk abban, hogy még egy kicsit várnak vele. Aztán felgyorsultak sajnos az események és hipp-hopp eljött az aug. 2-a.
De egy pillanatig sem volt kérdés, hogy a baba maradjon-e.
A Te párod még mindig bent van?
Meddig?
És Te hogy bírod lelkileg?

briga # 2006.08.07. 10:09

Szia ricone

Ez érdekes, hogy kiengedték és úgy ment le Baracskára, az Én páromat körszállítába vitték. Csodálom a bátorságodat, hogy igy bemerted vállalni a babát, nem lesz könnyű 2 és fél éved. Igaz nekünk is van két gyermekünk az egyik 6 éves a másik 8 hónapos. a kicsi úgy érkezett meg, hogy tudtuk mi vár ránk, de legalább itt volt amikor született. Akkor vigyázz magadra és ne idegeskedj túl sokat.

ricone # 2006.08.07. 07:47

Én senkit nem kértem arra, hogy sajnálja.
A feltett kérdésre válaszoltam, őszintén.
Attól, hogy valaki nem ártatlan, attól én még szerethetem, attól nekem még tőle lesz babám, és attól azért én még aggódhatok érte. Nem? Ezen a fórumon sok "sorstársamat" olvastam, azért is bátorkodtam ide írni, mert nekem még sosem volt dolgom az "igazságszolgáltatással", gondoltam ezen a fórumon némi segítségre lelhetek.
Mi bajod van ezzel?
Én nem a párom felmentéséért lobbizom.
És nem is szeretném vadidegenek együttérzését kicsikarni, hiszen nem ez a cél. Aki egy cipőben jár velem, úgyis tudja, milyen érzés, aki meg nem, az meg nem. Nincs ezzel semmi baj. Csak van egy csomó megválaszolatlan kérdés, amire megpróbálom megtalálni a választ, és ezt a fórumot olvasgatva láttam, hogy már sokaknak segítségére voltak.

Pjotr # 2006.08.07. 07:45

Nem tudom mit csinált, de ez nem szanatórium, hnem büntetésvégrehajtás.......
Miért sajnáljam?
Elkövetett valamit talán csak nem jutalmazni kéne érte...
Nem kell elkövetni semmit, akkor nem kerül be sehová.
Jó lenne tudni, hogy miért kapta....

briga # 2006.08.07. 07:38

Biztos csinált valamit, de attól nem biztos, hogy rossz ember, és amilyen körülmények bent uralkodnak szerintem igenis lehet sajnálni.

Pjotr # 2006.08.07. 07:31

Azért 4 évet nem lehet csak úgy kapni, azért valamit tennie kellett.... nehogy már sajnáljuk....

ricone # 2006.08.07. 07:23

Készülni? Hát az valami borzalmas.
Borzalmas, mikor számolod, hogy még 17 órád van vele, borzalmas, amikor elmentek, és bevásároltok. Lakatot a szekrényre, tartós kajákat, márkátlan papucsot, hogy ne akarják majd lenyúlni....
Borzalmas, ahogy próbálod az arca minden kis rezdülését magadban elraktározni.
És ami a legborzalmasabb: itt vagyok 4 hónapos terhesen, és tudom, hogy egyedül kell végigcsinálnom...

Másodikán reggel 9-re kellett mennie a Nagy Ignácba. Könnyek között elbúcsúztunk, és miután elmentem, egy óra múlva hívott, hogy kiengedték, és este 9-körül kell leérnie Baracskára...úgyhogy még együtt voltunk pár órát. Nagyon rossz volt. A szívem szakad meg. Pláne ez a bizonytalanság, hogy semmit nem tudok róla...szörnyű, szavakkal leírhatatlan.

vendég # 2006.08.04. 19:40

gondolom itt is majd végig kell járni a sort..kérvény,beadvány,kapcs.tartó leadása tel.és lev.címmel,s majd ha ezek végére jártak írhat,telcsizhet rendszeresen!gondolom...
és hogy készült a másodikai napra?
simán bement és kész?
lehet erre lelkileg készülni?hogy van ez?

vendég # 2006.08.04. 19:37

na még jó hogy felvetettem a témát anno,legalább van hova írkálni efféléket...

briga # 2006.08.04. 17:45

Szia ricone,

Levelet akkor tud neked küldeni ha felírták a kapcsolattartóit, ami max egy hét, de általában egy két nap. Bár az én párom nem Baracskán van, hanem Állampusztán és volt a Venyigében is, de szerintem ez mindenhol így van.

ricone # 2006.08.04. 11:00

Sziasztok!
Végigolvasgattam a topicot (elejétől a végéig) és hát látom, hogy nem csak én vagyok tanácstalan (és laikus) sok dologban.

Az én párom összesen 4 évet kapott, ebből 17 hónapot 2004-ben előzetesben a Venyigében eltöltött. Én akkor még nem voltam vele az akkori szabadulása után ismerkedtünk meg.
Sajnos az Ítélőtábla jóváhagyta a 4 év börtönt idén júniusban és augusztus 2-ára, azaz tegnapelőttre:( megkapta a behívóját.
Baracskára került.

A gondom az, hogy semmit nem tudok felőle, és fogalmam sincs arról, hogy egyáltalán mikor kaphatom meg az első hírt tőle. A csomagjában volt felbélyegzett boríték. Vajon mikor írhat először onnan?

vendég # 2006.06.14. 19:14

miket olvasok Szecsike?!otthon volt?:)

monalisa1 # 2006.06.01. 13:55

Egész biztos, hogy megjárta az Elnöki Hivatalt, de az onnan érkező elutasítást nem kötelesek indoklással ellátni - nem magyarázzák a dolgot.

Tehát vagy "igen" vagy "nem", és ennyi.

Az a formanyomtatvány-szerű is ekként lehet a hivatalos kiértesitési forma a kérelemre.

Együttérzek sajnálatos csalódottságodban.

Apának további jobbulást!

Szecsike # 2006.06.01. 10:46

Sziasztok!

Kaptam választ a kegyelmi kérvényemre.
Hogy a válasz nemleges az egy dolog, de hogy az egész levél egy formanyomtatvány, amelyen még az aláirások meg a pecsétek is fénymásoltak, az már egy kicsit túlzás!
Vagy igy van rendben?

A városi Biróságra kellett benyujtanom és a válasz is onnan jött.
Szerintem a levelem megsem járta az Elnöki Hivatalt!
:(((((