FENYEGETÉS, MEGFÉLEMLÍTÉS BIZONYÍTÁSA


Gabicsek # 2012.11.27. 10:42

Ez nem bűncselekmény. Nem kell vele törődni.

ezs58 # 2012.11.25. 09:00

Sziasztok!

Facebookon a következő üzenetet kaptam egy (szerintem álatalam ismeretlen), álnéven regisztrált felhasználótól:

"kennelben fogod leélni a hátralévő életed te kis csupasz undorító féreg!"

nem értem a levél indokát, nem tudok efféle haragosomról sem, mindezek ellenére elég ijesztő az üzenet számomra.
Kérdésem az lenne, hogy milyen bűncselekményt valósít meg ezzel az illető, továbbá, hogy tehetek-e feljelentést? (Érdemes-e?)

Köszönöm

Véleményem # 2012.11.20. 11:54

naposmaci

Nincs bizonyíték semmire, egy két vallomás lenne itt. Állítás és tagadás tehát senki nem lenne előbbre. Hangfelvétel nincs, rögzített telefonbeszélgetés vissza hallgatására nincs lehetőség. Az előzetes ilyen esetben megint nincs.
Nagyon sok mindent nem tudsz tenni, feljelentést lehet tenni de ha nincs bizonyítékod és megvádolod a másikat, akkor meg hamis vád.

( Hagyd a nőt és a múltját a fenébe az egész nem ér ennyit... )

ObudaFan # 2012.11.19. 11:31

Visszahallgatni nem lehet, a szolgáltató nem rögzíti a telefonbeszélgetések tartalmát.

naposmaci # 2012.11.18. 00:38

Sziasztok!Szeretnék valamit megtudni nagyon fontos és életbevágó!

Párommal 2 éve vagyok együtt.Nem volt semmi gond köztünk,de sajnos az exe azt mondta páromnak,hogy ha engem nem hadj el akkor szerez fegyvert és megtalálja a módját,hogy elintézzen! Na most párommal megbeszéltünk,hogy ezt nem hadjuk annyiban és a Rendőrségen bejelentjük!!

Akkor a kérdésem a másik az lenne,hogy Ma 2012.Nov.17.-én reggel és délelött nem volt semmibaj,én Miskolcon párom Ipolytölgyesen lakik.erre este felhiv hogy nem szeret stb..és az exe is ott áll mellette,na most a zsarolási témát hogy lehetne bizonyitani??

Tehát első kérdésem:Párom exe azt jelentette ki páromnak,hogy ha engem nem hadj el akkor szerez fegyvert és megtalálja a módját,hogy elintézzen!Na ezt vissza tudja hallgatni a Rendőrség ugye a telefon hivás lekérésben??!Tudomásom szerint!!

Második kérdésem,hogy ezért mit kapna az illető,hogy engem igy fenyeget?? és ráadásul ha nincs gond a kapcsinkban és az elején ilyet kijelent páromnak de párom és én nem hagytuk magunkat,erre este felhiv az exével,hogy nem szeret engem a párom!!Tudom bizonyitani ugye azt is hogy páromat megzsarolta az exe ezzel???És mert félt párom engem ezért inkább vele marad és hazudik hogy megvédjen engem,tehát a hibás ck a páromnak az exe!

Ezekre mit kapna,milyen büntetést?Előzetesbe letennék ha igy fenyegetőzik és ha tudom bizonyitani hogy párom,megfélemlités miatt had el engem?? és ráadásul hangfelvételen is mondja párom mit akar az exe!!

Mit tegyek,milyen lépést honnan induljak el??

Elöre is Köszönöm a segitségüket az most nagyon kellene nekem!!:(:(

Köszönöm!!!!

kekszi27 # 2012.11.05. 02:17

Sziasztok!

Ha valakinek azt írom, hogy garantáltan tönkreteszlek, ha nem hagyod békén apukámat, és kíváncsi lennék mit szól ehhez a férjed? Az fenyegetésnek számít? Mit kaphatok érte?

Nem akartam bántani, csak szerettem volna, ha békén hagyja a apukámat.

Várom a választ. Köszönöm szépen

kovacsz # 2010.11.24. 20:40

igy nem tudni melyikünknek lesz igaza.
Én már tudom. :-)))

bolondmelós # 2010.11.24. 20:39

Mint a területen és a témában tapasztalt ember, etikátlannak és felháborítónak tartom hogy egy területi képviselőt megruháznak.Üzlethelyiségben, vendégek előtt.
A hűtő amelyikről szó van az biztosan az X sör gyártó promóciója, ingyen adja csak vegyél a a termékeikből bele.
Átéltem én is már, hogy a főnökség más sört vett, mint ami a szerződés alapján a hűtőben lehetett volna, aztán nálam jött a fazon és okoskodott.
Na persze, ilyenkor ...ekkor jön a főnök és vele beszéld meg.

Garázdaság megáll, a könnyű ts. is megáll csak feljelentést kell tenni.
A kocsma pedig be fog zárni, pár napra , mert te feljelented, APEH VPOP, valósnak tűnő dolgokkal
nem ad számlát, nem jó az elszámolás és a napi stand.....vagy romlott a söre, nincs jól kiírva az ár.
Majd megáll valamelyik.

chrew76 # 2010.11.24. 20:20

Diagnózis:Az arc zúzódása.
Csont sérülés nem mutatható ki.
(Nem akartam megszorozni 10-zel a sérülésről a beszámolom.)

kovacsz # 2010.11.24. 14:09

Vazzeg. Vállalom a következményeit.... :-)

guba # 2010.11.24. 14:06

Hát éppen ez az ami engem elbizonytalanítana. Ha ugyanis keletkezett volna sérülés, akkor nem hagyta volna ki az előadásból, hanem megszorozta volna 10-el.
Ha beleviszed a hipotéziseidet a jogesetbe, akkor rosszul minősíthetsz, míg ellenkező esetben azt mondhatod, hogy amit elmondtál az alapján minősítettem a bűncselekményt. Ha kihagytad a lényeget, te bajod...

kovacsz # 2010.11.24. 13:50

Ui: „Voltam orvosnál leletem lett.” támasztja alá a verziómat miszerint valamiféle látható sérülés keletkezett.
Sérülés nélkül minek ment volna orvoshoz?

kovacsz # 2010.11.24. 13:44

Általában az 1-2 mondatos kérdésfeltevések főleg laikus kérdezőktől nem szokták tartalmazi a teljes tényállást, így azokra pontosan nem is lehet válaszolni, ez benne van a pakliban.
Valóban ahogy te, úgy én sem tudom, mekkorák voltak azok a pofonok. (én nagyobbat feltételezek, te kissebbet, igy nem tudni melyikünknek lesz igaza.)

guba # 2010.11.24. 13:37

3–4 tisztességes pofon után már szokott lenni bőrpír, nyomásérvékenység, duzzanat, ami alapján megállapítható a könnyű testi sértés.

Kovács, már megint abban a zsákutcában sétálsz amelyikben tegnap. Többet érne, ha abból indulnál ki, amit a kérdező előadott. Ha nem írta, hogy keletkezett duzzanat, akkor nem kell belemagyarázni, hogy ezek olyan tisztességes pofonok voltak, amelyek ílyen sérülést is okoztak. Lehet, hogy igen, lehet, hogy nem, de a tényállásban nincsen benne. Ha ez alapján azt gondolná emberünk, hogy itt könnyű testi sértés történt, akkor valószínűleg a jó eséllyel téves minősítéseddel félrevezetnéd.

kovacsz # 2010.11.24. 10:54

Így már érthetőbb, és felháborító.

jogaszlany5 # 2010.11.24. 10:51

Na, mire bepötyögtem a "megoldást" már meg is kaptuk a választ... :))

jogaszlany5 # 2010.11.24. 10:50

Ti még nem találkoztatok olyan üzletkötőkkel, vagy területi értékesítőkkel/képviselőkkel akik járják az országot és a cégük termékeit árusító helyeket (bolt, áruház, kocsma....) felkeresve tájékoztatják azok tulajdonosait az új termékekről, figyelik többek között, hogy a megállapodásuk szerinti helyen, formában tárolják-e a terméket (gondolok itt a jól látható helyre, plakátokra stb...) és ha esetleg mégsem úgy van, akkor azt jelzik a tulajdonosnak. Ha pedig egy sörös hűtőben címkével befelé állnak az "X" nevű sörök és csak a "Z" nevű sör címkéje látszik, akkor a vendégek nyilván csak "Z" nevű sört kérnek, mert azt hiszik, hogy csak az van!!! Ezért a cég képviseletében a területi értékesítő -előzetes megállapodásuknak megfelelően- igenis szóvá teheti, sőt címkével kifelé fordíthatja az "X" nevű, cége által gyártott söröket, s mindezt csak úgy tudja megtenni, ha benyúl a hűtőbe..........
Ti férfiak.... csak a sörre tudtok gondolni, a mögötte rejlő valóságra meg nem...... :))

chrew76 # 2010.11.24. 10:41

Köszönöm a válaszokat!

Sörös területi képviselő vagyok,akinek ellenőriznie kellene a lejáratokat,hordón,üvegen,dobozon.
De ennél a sörözönél nem is történt ilyen,mindössze
az elözö látogatásnál a hűtő elött megállva rögzítettem,hogy milyen termékek vannak a boltban.
(Ez is feladat)
A fenyegetést ígyÉn nem is igazán értettem,addig amíg el nem csattantak a pofonok.
Kamera is van az egységben, a hatóság megnézheti ezeket?

kovacsz # 2010.11.24. 10:32

Ui. És a kocsmában sem botránkoznak -lehet hogy inkább helyeslik- meg ilyen vérlázító sörhöznyúlás utáni rendreutasításon. :-)

Főlökött # 2010.11.24. 10:32

Tisztelettel :

Majd meglátjuk, mit hoz ki a hatóság, a nyomozás során :)
Ha a kérdésfeltevő tájékoztat bennünket.

-------------
  • Lökött
kovacsz # 2010.11.24. 10:27

A ne nyúlj a sörömhöz kategória alapján szerintem nincs közösségellenesség. :-)
3-4 tisztességes pofon után már szokott lenni bőrpír, nyomásérvékenység, duzzanat, ami alapján megállapítható a könnyű testi sértés. A többit majd az orvosszakértő mondja meg.

guba # 2010.11.24. 10:22

Három négy tenyeres arculcsapás önmagában még csak tettleges becsületsértés lehet, ha sérülés nem keletkezett. Hogy a garázdaság megállna-e, az azért függ a helyszíntől és az eset egyedi körülményeitől. Megint más kérdés, hogy mit lehet majd bizonyítani, ha csak az alkalmazottai, és egy vendég volt jelen, aki részint valszeg szintén nem érdekmentes tanú, másrészt ha piás volt, akkor eleve nem teljes értékű tanú, vagy akár beszámíthatatlan.

Főlökött # 2010.11.24. 10:00

Tisztelettel :

Könnyű testi sértés ami magánindítványra üldözendő illetve garázdaság.

Tényállási elemek adottak, elkövetési hely, idő, elkövető, sértett, a magatartás, független tanúk, és adott a látlelet is, ami a sérülést bizonyítja.

Az elkövetővel szemben garázdaság miatt mindenképp eljárnak, de a könnyű testi sértés tárgyában nyilatkozatot kell tenni, azaz magánindítványt kell tenni, hogy ezen büncselekmény miatt is eljárjanak az elkövetővel szemben, ha úgy nyilatkozunk.

-------------
Lökött
kovacsz # 2010.11.24. 09:48

Könnyű testi sértés.
Milyen munka az amikor egy sörözőben - ahol nem vagy alkalmazott - a hútőben más söréhez kell nyúlkálni? :-)

chrew76 # 2010.11.24. 09:27

Tiszteletem!

Egy sörözöben a tulajdonos
tenyérrel 3 vagy 4 alkalommal arcon ütött.
Megfenyegetett,hogy eltöri a kezem ha a hütőjében lévő sörösüvegekhez merek nyúlni.
(Munkavégzésem egyik része lenne)
Azt mondta :"Véged lesz!" "Meglátod!"
Voltak tanúi a dolognak,bár azok az Ő alkalmazottjai,és italozó vendége.
Voltam orvosnál leletem lett.

Feljelentést tettem.

Nem tudom minek minősül ez az ügy?

(Többen azt mondták nem fognak foglalkozi ezzel, mert kicsi dolog.)

Elöre is köszönöm válaszukat!