Hatályon kivül helyezés


Szecsike # 2007.06.11. 13:33

Szia!

Már késő, ugyanis 10.-én délig kellett volna a páromnak visszamennie, ezért pénteken délig be kellett fizetnünk a pénzt. Már igy is faxoltuk nekik a csekket. :)))

De azért megnyugtat a tény, hogy kérésre beszámitották volna. :)))

Köszönöm.

Dr.Attika # 2007.06.11. 13:21

A BV csak akkor mond le a "szíves vendéglátásról", ha erről a bíróság ítélete rendelkezik. Valszeg. az ítéletből ez kimaradt. Kérni kell errevonatkozólag ítélet kiegészítést.

Szecsike # 2007.06.11. 13:05

MÉGIS TÖRTÉNT VALAMI:

Mielőtt a párom "bevonult" volt egy közlekedési balesete, mely ügyben 60 e. ft. büntetést kapott.
Mivel azonban "bent" volt, igy a pénz nem lett befizetve és átváltották 200 nap pénzbüntetést helyettesitő szabadságvesztésre.

Mivel pedig a perújitás a párom büntetés félbeszakitása alatt történt, igy úgy gondoltuk, egyébként a Birónő ki is hangsúlyozta, hogy nem kell visszamennie.

Igen ám, de jött egy levél a BV intézettől, hogy az új itélet szerint nem kell ugyan visszamennie, de van egy 200 napos pénzbüntetése, melyet ha a BF lejártáig nem fizet be, akkor ugyanúgy vissza kell mennie, annak letöltésére.

....és ezzel kapcsolatban kérdezném, hogy:
hogy a letöltött 360 napot miért nem számitották be a 200 napba????

Köszönöm.

Szecsike # 2007.06.10. 18:03

Köszike.
És ha nem történik semmi ami miatt le kellene ülnie? :)))

Dr.Attika # 2007.06.09. 12:23

Mi történik a letöltött egy évvel? Ha valami ok miatt le kellene ülni az egészet, akkor a már letöltött egy évet nem kell leülni.

Szecsike # 2007.06.07. 20:27

Nem tudja senki mi történik ilyenkor a letöltött egy évvel?

Szecsike # 2007.06.06. 17:33

Sziasztok!

Hú de rég jártam erre.
Alig találtam meg a topicot.

Nem tudom, hogy emlékeztek-e még rám, illetve a történetre.

Hát.........most értünk a perújjitás végére.
A párom 2 évet kapott két évre felfüggesztve a korábbi 3 év letöltendő bötörtennel ellentétben.

A bibi csak az a dologban, hogy igaz volt két 3 hónapos BF-ünk közben, de egy évet azért csak
"leült" a párom.

Hogyan lehet ilyenkor kompenzálni a dolgokat?
Mi történik a letöltött egy évvel?

Előre is köszönöm a hozzászólásokat.

Üdv.

monalisa1 # 2006.05.21. 10:41

Szia Szecsike!

A Te állhatatos közremáködésednek eredménye, hogy "kint" lehet a férjed - ha ideiglenesen is.

Gyógyuljon, lábadozzon, most ez a lényeg.

A kórházi zárójelentésbe legyen említés a rendszeres gyógyfürdő, gyógytorna stb. szükségességéről is, mivelhogy ezek elmaradása esetlegesen állapot rosszabbodást eredményezhet...

Az jó, hogy a főorvos úr enneire rendes, így gondolom nem lesz gond "okosan" beszélni a férjed érdekében: mit írjon a záróra majd. (Igaz, ő amúgy fogja ezt tudni.)

Azt csak vélelmezem laikusként, hogy egy börtönfokozat enyhítésére az egészségi állapot- változás eredményel kihat-e, do gondolom ha más nem, EZ biztosan e!

Azt sem tudom, hogy ez a BF most beszámít-e majd neki., adódóan érdeklődjed meg értőbb embertől.

Minden jól a kis családodtoknak!

Szecsike # 2006.05.21. 09:59

Köszi szépen monalisa!

Na mit szólsz?
Sikerült kihozni apát! :)))
Pedig senki sem igazán hitt benne.
Aztán mondták bent mind a dolgozók, mind az elitéltek, hogy ilyenre még nem volt példa. Nem is igazán tudták, hogy mit kezdjenek az engedélyével.
Még szerdán hajnali 5 óra előtt kiengedték és csak csütörtökön este feküdt be a kórházba, a mütét pedig tegnap volt.
Aztán mondják, hogy erre a három hónapos BF-re még hosszabbitást is lehet majd kérni.
Hát remélem sikerül és a hat hónap alatt meglesz a perújitás is.

Egyébként a nyugdijazással kapcsolatban valószinü, hogy egy protézisre is megkapta volna (illetve meg kellett volna, hogy kapja) a 67 %-ot, csak mivel bilincsben került a bizottság elé, szerintem nem igazán foglalkoztak vele. Egyébként azóta nem is kapott egy fillért sem.
Most viszont állapotrosszabbodásra hivatkozva újból be fogjuk adni az igényt, kérelmet.
Köszi szépen a tippet, majd a mütétet végző orvossal rá fogjuk iratni a záróra a rokkantsági javaslatot.
A dokik egyébként nagyon rendesek vele!
Az altatósorvos régi ismerősünk, úgy vette ki apa lapját is, hogy majd ő megcsinálja mert ismeri. Pedig Õ is főorvos.
Aztán kedvet kapva tőle az ortopéd főorvos, szintén letegezte apát! :)))

Szóval nagyon kedves, aranyos mindenki.
Én meg boldog vagyok nagyon! :))))

Úgy gondolod, hogy már most intéznünk kellene a börtönfokozat módositását is?
Az egészségügyi állapot az jó indok hozzá?
Az nem baj, hogy neki még nincs letöltött 6 hónapja????

Na meg mégegy kérdésem lenne: állitólag nemsokára megint felezni fognak fogház fokozatban.
Igaz ez vajon?

monalisa1 # 2006.05.21. 08:01

Mindentől függetlenül, a rokkantosítás iránti kérelmét Apa adja majd be - az ehhez szükséges ürlapokat szerezd be és vidd be neki kitöltésre -, és majd legyenek csatolva a kórházi zájójelentések fénymásolati.

Ha a TB szakértői bizotság esetlgesen még mindig nem találná elég rokkantnak (?), a Munkaügyi Bírósághoz lehet fordulni - tárgyi költségmentes -, ahol egy független igazságügyi orvosszakértő vizsgálja majd meg.

Nagy általánosságban ezen szakvélemény alapján már hárul minden akadály a rokkantság megállapítása felül.

De mint írtam már neked, az operációt végző orvos zárójelentése a legfontosabb! Mármint hogy abban mit írnak le, és hogy a rokkantság megállapítására már ő is tehet javaslatot.

Kívánok Apának mielőbbi és minél teljesebb jobbulást!

Aztán és addig is, a börtönfokozat fogházfokozatra való enyhítés az ügyvéd a megváltozott egészségi állapotára tekintettel feltétlen kérelmezze majd - sőt mielőbb.

Szecsike # 2006.05.21. 05:53

Péterapó!

Köszönöm szépen!

péterapó # 2006.05.20. 23:34

R. 73. § (1) Arra az időre, amely alatt a jogosult - beleszámítva az őrizetbe vétel idejét is - harminc napot meghaladóan előzetes letartóztatásban van, szabadságvesztését tölti, nyugellátását, baleseti rokkantsági nyugdíjat, hozzátartozói baleseti és hozzátartozói nyugellátását szüneteltetni kell, illetőleg, ha kéri azt az általa - visszavonásig érvényes - szabályszerű meghatalmazással ellátott személy kezéhez vagy a büntetés-végrehajtási intézethez kell részére folyósítani.
(2) A szüneteltetett nyugellátást, baleseti rokkantsági nyugdíjat, hozzátartozói, baleseti hozzátartozói nyugellátást a büntetőeljárás befejezése, illetőleg a szabadságvesztés letöltése után egy éven belül előterjesztett kérelemre a jogosult részére egy összegben ki kell utalni.


Polgár légy, ne alattvaló!

Szecsike # 2006.05.20. 19:19

Hát senki sem tudja?

Apát tegnap mütötték meg és most már két oldali csipőprotézissel nyugdijas szeretne lenni.
Igaz eddig is az volt, de amikor a nyugdijbizottság elé ment, már bv-ben volt, igy csak 50 %-ot kapott.
Azt mondja aki bv-ben van, az nem kaphat nyugdijat.

Igaz ez?

Szecsike # 2006.05.18. 12:16

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem:
Kaphat-e nyugdijat valaki ha bv intézetben van?

Nick Name # 2006.03.05. 15:45

Nem normakönyv alapján értékelnk, hanem a saját szakmai tudásuk alapján. Épp ezért vitatható az ügyek jelentős részében.


Nick Name

Szecsike # 2006.03.05. 12:21

Köszi szépen Nick!

Természetesen vitatni fogjuk és nem csak azért mert az érték a határnál van. A párom szerint sokkal többe került neki az épitkezés, mint amennyit a szakértő megállapitott.
Nem tudom ők mi alapján értékelnek?
Normakönyv?
Mert az értékelésük alapján érdemes lenne velük épittetni! :)))

Várom a mélt!

Nick Name # 2006.03.05. 10:59

Azért a szakértőről se feltételezztük, hogy csak azért értékel felül, hogy a vádlottnak rossz legyen, láttam én már számtalan olyan véleményt is, ahol az érték az alacsonyabb tartomány felső határánál volt. Minden esetre, mivel az eltérés csekély, a perújítási eljárásban mindenképp érdemes lenne vitatni.


Nick Name

Nick Name # 2006.03.05. 10:57

Szecsike, megkaptam, majd reagálok rá.


Nick Name

Szecsike # 2006.03.05. 07:40

Elküldtem.

Értem már az igazságügyi szakértő miért igy értékel. A fennmaradó kár ugyanis: 2.074.000.
Habár ha figyelembe veszem a büntetési tételeket nem sok különbség van.
Habár a perújitásnál már kiegyeznék egy év fogházzal. :))))

Nick Name # 2006.03.05. 06:36

Nem. Küldd el a nickname@chello.hu címre.

A nagyobb érték 200.001. Ft-tól kétmillióig terjed, a jelentős érték kétmiilió-egy Ft-tól 50 millióig. A büntetési tétel 2 hónaptól 3 évig, illetve 1-5 évig terjedő szabadságvesztés. Ha van felminősítő körülmény - attól tartok, a párodnál ott az üzletszerűség) - akkor 1-5, illetve 2-8 év.


Nick Name

Szecsike # 2006.03.04. 18:59

Nick,

ugye nem kaptad meg?

Egyébként még azt szeretném kérdezni, hogy mi a különbség a "jelentős értékre" és a "nagyobb értékre" között?
Mennyi az értékhatár?
És mennyivel súlyosabb egyik mint a másik?

Köszike

Szecsike # 2006.03.03. 19:30

Nick!

Átment?

Szecsike # 2006.03.03. 15:59

igen, kattintok, aztán meg nézek. :)))
Létezik ilyen cim?
Na mindegy, megpróbálom. :)))

Nick Name # 2006.03.03. 15:58

Kattints a nevem sorában az e-mail feliratra!


Nick Name

Szecsike # 2006.03.03. 15:41

Nick, neked mi az emailcimed?