Lopás vagy sikkasztás?


Nick Name # 2006.02.12. 15:16

Véleményem szerint is kapkodtam, amikor beírtam este, hogy lopás.

A rábízás minden további nélkül megvalósul. Akkor meg csak sikkasztás lehet.


Nick Name

julius # 2006.02.11. 22:04

Véleményem szerint másképp alakulhat a minősítés, ha az eltulajdonítási szándék már a lakás kölcsönbevétele előtt kialakul az elkövetőben.
Ha abból a célból kéri kölcsön az ingatlant, hogy majd jól leakasztja a falról a képet és azt értékesíti, és a lakáshasználattal ennek megtörténtének felfedezését időben elhúzza, akkor szóba jöhet a csalás megállapíthatósága is.

ObudaFan # 2006.02.09. 18:13

Véleményem szerint ha a házigazda nem lakik otthon, akkor a nagy értékű kép őrzése erre irányuló kifejezett megállpaodás hiányában is elvárható a szívességi használótól, tehát letéti szerződés jön létre, így sikkasztás a minősítés.

Csupancsak # 2006.02.09. 18:07

Nick Name!
Indokok?

Tisztelt fórumozók!
Mindenki véleményére kíváncsi vagyok! Reméltem kialakul itt egy egészséges vita a témában.

Guiscardo (törölt felhasználó) # 2006.02.08. 11:57

A hozzászólás a felhasználó kérésére törölve

Guiscardo (törölt felhasználó) # 2006.02.08. 07:53

A hozzászólás a felhasználó kérésére törölve

Nick Name # 2006.02.07. 20:47

Első ránézésre lopott. Bővebb indokolást majd pihentebben. :))


Nick Name

Csupancsak # 2006.02.07. 20:45

Nemrégiben egy jogeset kapcsán adódott egy kis vitám. Kíváncsi vagyok a hozzáértők véleményére.
Szóval:
Adott egy lakás, amelynek tulajdonosa megengedi egy "barátjának", hogy használja, amíg lakáshelyzete rendeződik. A "barát" a lakásban található nagy értékű képet leakasztva a falról elviszi. Mit valósít meg? Lopott vagy sikkasztott?