büncselekmény elévült hiánya


bootmaker # 2006.03.03. 09:46

Köszi a válaszokat de.....
Tekintsünk el attól, hogy menyi az elévülés és mondjuk elévül, de azt honnan számitják?
A hullát is azért hoztam fel, hogy egy olyan példát talájak aminél nem lehet tudni a büntény pontos időpontját.
Ahoz hogy elkezdődjön a évülés, gondolom kell lenni egy konkrét időpontnak, és gondolom nem mindegy, hogy az elévülés előt vagy után 1 nappal találnak rá a gyilkosra.

Köszi
B

Guiscardo (törölt felhasználó) # 2006.03.03. 07:27

A hozzászólás a felhasználó kérésére törölve

ObudaFan # 2006.03.02. 21:05

Mivel emberölésnél soha sem lehet kizárni, hogy valamilyen minősített eset megvalósult, akkor meg 20 év az elévülési idő, elég réhinek kell lennie.

monalisa1 # 2006.03.02. 16:37

Van valami vicc: találnak egy múmiát., tanakodik az amerikai-, az angol és az orosz tudós hogy mennyi idős is lehet?! Az amerikai becslése szerint 3.500 év, az angol szerint 3000, az orosz szerint 2.568 év. Kérdezik hát ez hogyan -miként: "bevallotta..."

bootmaker # 2006.03.02. 16:10

Sziasztok
Ha feltehetnék egy nagyon amatőr kérdést ezzel a témával kapcsolatban.
Tegyük fel találnak valahol egy tetemet, amin látszik, hogy gyilkosság áldozata lett. Ha már jó régi akkor igen csak kérdéses a gyilkosság időpontja esetleg a szakértő éveket tévedhet benne.
Ilyen esetben hogy állapitják meg az elévülés kezdetét?
Hasukra ütve adak 1 időpontot és attól számolva kezdődik az x év?
Köszi

B

kores # 2006.03.02. 15:48

ezeknek a "magasan " posztoló emberekenek,mindig piszok szerencséjük van ezekkel az elévülésekkel

ObudaFan # 2006.02.26. 13:04

A hír az volt, hogy részben bűncselekmény hiányában, részben elévülésre tekintettel, ami azt jelenti, hogy a feljelentésben írtak egy része nem bűncselekmény, más része elévült.

földpolgár # 2006.02.26. 11:15

Tisztelt jogászok!
Magyarázza már el nekem valaki, miben kell tekintettel lenni az elévülésre, ha megállapíttattot a büncselekmény hiánya. Lehet, hogy itt teljesen hülyének néznek minket, vagy tényleg az vagyok?

"Az ügyészség bűncselekmény hiányában és az elévülésre is tekintettel megszüntette a miniszterelnök Nomentana nevű cégével kapcsolatban érkezett feljelentés alapján indult nyomozást."