sikkasztás és magánokirathamisitás - mire számithatok??


Zsofi89 # 2014.11.28. 22:14

nem voltam büntetve nagyon szépen köszönöm a válaszát!

ObudaFan # 2014.11.28. 21:54

Ha még nem voltál büntetve, akkor szerintem valószínűleg pénzbüntetéssel megúszható.

Zsofi89 # 2014.11.28. 20:18

Jó Estét!Érdeklödni szeretnék milyen büntetésre lehet számitani ha 1.100000 ft volt sikkasztás összege amiatt feljelentettek,de a feljelentés elött a kárt megtéritettem.

Nyunyoka # 2014.11.25. 23:46

Kedves Obuda Fan!
Köszönöm, még nem volt büntetésem soha. Holnap megyek a rendőrségre. Remélem tényleg elnézőek lesznek velem.

ObudaFan # 2014.11.24. 16:11

Nyunyoka

Ha nem voltál még büntetve, akkor megrovás, próbára bocsátás környékén.

Nyunyoka # 2014.11.23. 22:06

Üdvözlöm!
Tavaly július-augusztus hónapban elkezdtem egy állam által támogatott nyelvtanfolyamot. Nem volt már szabadságom és azt hazudtam, hogy beteg vagyok. Nem is volt probléma ebből, csak a körzetihez felejtettem el lemenni. Mikor kérték a táppénzes papírt, hát - nem vagyok rá büszke - találtam otthon egy kitöltöttet, amit valamiért nem lett leadva, kifestettem róla a dátumot, kijavítottam, és szkennelve elküldtem. Nem is gondolkodtam, hogy mit csinálok. Szeptember közepén már másik munkahelyem volt. Kaptam a TB-től levelet, hogy valami nem stimmel, mert a körzeti orvosnál nem vagyok ezen időszak alatt nyilvántartva. Még akkor sem gondoltam, hogy ebből nagyobb baj lehet. Táppénzt nem kaptam erre az időre, mivel nem igazolták vissza, tehát anyagi vonzata nem volt. Most viszont kaptam a rendőrségtől egy idézést, vádlotti kihallgatásra, okirat-hamisítás vádjával. Nagyon megijedtem. Nem tudom mi várható. El akarok mondani mindent, úgyis hiába tagadnám. Mi várható? Mit kaphatok érte? Kérem segítsen. Köszönöm

Agent Cooper # 2014.11.18. 14:16

Kedves krissszke!

A 2008. az iktatás évére vonatkozik. Tehát a bűncselekményt, ami miatt az eljárás folyik, 2008-ban vagy előtte követték el, és a nyomozás 2008-ban indult.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

krissszke # 2014.11.18. 12:12

Üdvözlőm!!

Kaptam egy idézést a NAV-tól!
Igazából arra lennék kíváncsi hogy az iktatószám végén
az évszám mit jelent?
Pl: 1123-8888/2008.bü ?
Azt sikerült kibogóznom hogy az első része a valamelyik
szerv a középső az ügyszám de a végén ,hogy /2008. bü
ez az bűncselekmény elkövetésének az éve vagy akkor indult a vizsgálat/nyomozás ??

hcsabi # 2014.04.17. 13:30

Még nem volt semmilyen büntetésem soha.

Köszönöm

ObudaFan # 2014.04.17. 10:58

Teljesen kizárni nem lehet egy felfüggesztett szabadságvesztést, de én is inkább a pénzbüntetésre tippelek, ha nem voltál még büntetve.

hcsabi # 2014.04.17. 10:50

T. Agent cooper

Köszönjük a válaszait, még egy kérdésünk lenne hogy véleménye szerint mi a legvalószínűbb büntetés ha megtéritjük a kárt.

Agent Cooper # 2014.04.16. 10:08

Kedves hcsabi!

Fél évre lehet felfüggeszteni az eljárást. Sajnos a kárérték miatt mindenképpen lesz valamilyen büntetés vagy intézkedés.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

hcsabi # 2014.04.15. 16:22

T. Agent cooper

Egyenlőre úgy tudjuk pár napja történt meg a feljelentés. Erre a bizonyos vádemelés előtti tevékeny megbánásra általában mennyi idő lehetséges?

Köszönöm a válaszát

Agent Cooper # 2014.04.15. 13:18

Kedves hcsabi!

A főnök nem vonhatja vissza a feljelentését, miután a sikkasztás hivatalból üldözendő bűncselekmény. Viszont - mint korábban már írtam is - lehetőség van a tevékeny megbánásra. Ezért javaslom, hogy kezdeményezzék a közvetítői eljárást (mediációt) az eljáró hatóságnál (jó lenne tudni, hogy milyen szakban van az ügy). Tevékeny megbánás esetén a terhelt és a sértett között egyezség jön létre (például az elkövető vállalja az okozott kár megtérítését), amelyet követően az Önök esetében a büntetés korlátlanul enyhíthető.
Egyszerűbb lenne Önök számára védői képviselettel történő eljárás.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

hcsabi # 2014.04.15. 09:01

Köszönöm a válaszát. Még annyi lenne a kérdésem hogy az esetleges kirótt büntetés, az okozott kár értékétől függ nagyrészt vagy más is befolyásolhatja? Egyébként ez az eset munkahelyen történt, de a főnök visszavonja a feljelentést ha vissza van fizetve az összeg.

Agent Cooper # 2014.04.14. 21:06

Kedves hcsabi!

Legrosszabb esetben három évig terjedő szabadságvesztés büntetésre számíthatnak. De miért a legrosszabb esettel számolnak, amikor lényegesen enyhébb büntetéssel is meg lehet úszni? A kár megtérítése esetén szerintem akár pénzbüntetéssel is megúszhatják. (De tevékeny megbánás esetén büntetés se lesz.)

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

hcsabi # 2014.04.14. 18:10

Kedves fórumozók!
Nem olyan rég sikerült a páromnak 1,3 millio forintot elsikkasztania am aztán kiderült. Büntetlen előéletü, és meg van rá a lehetőség h vissza fizeti a kárt. Az lenne a kérdésem h legrosszabb esetben milyen büntetésre számíthatunk. Köszi

ibanez-k7 # 2014.02.11. 09:10

Köszönöm a válaszát!

Agent Cooper # 2014.02.10. 21:24

Kedves ibanez-k7!

Elképzelhető a próbára bocsátás, de legrosszabb esetben is csak pénzbüntetést tudok elképzelni, amennyiben az előélete makulátlan.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

ibanez-k7 # 2014.02.10. 12:56

Jó napot!Én kereskedelemben dolgoztam!És ki vettem a pénztárból 100 ezer ft összeget!Elkaptak és szeretném kérdezni milyen büntetést kaphatok érte!Amikor lebuktam elismertem ezt az összeget azóta kifizettem,megbántam,bocsánatot kértem!Soha nem voltam még semmiért se büntetve!Többet nem csinálok hülyeséget!A cég nem ment bele a közvetítői eljárásba!Szeretném kérdezni mire számíthatok?

Agent Cooper # 2014.01.07. 10:29

Kedves edu01!

A panaszt egészen biztos, hogy elutasítja az ügyészség! A közokirat-hamisítást sem lehet kivédeni. Azzal, hogy „aláírtam a nevébe egy biztosítás alkusz,meg műszaki vizsga papírt,amit elözöleg Ő telefonba engedélyezett”, egészen biztosan elkövette ezt a bűncselekményt. A sikkasztásból talán ki lehet evickélni, de nem tartom valószínűnek, hogy egyedül erre képes lesz.
Ha még soha nem volt büntetve, akkor talán megúszhatja felfüggesztett szabadságvesztéssel.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

edu01 # 2014.01.06. 18:05

Tisztelt Ügyvéd Úr! Gyanusitottként szerepelek egy elég bizar ügyben sikkasztás,és közokirat hamisitás vádjával!Használtam egy hiteles gépjármüvet,ami nem az én nevemen volt,hanem egy közeli barát nevén,majd megromlott a viszony köztünk,és visszalett szolgáltatva a gépjármű!Viszont a tulajdonos közben meg feljelentett,mert azt állitja,hogy töbszörös kérésre sem adtam vissza a gépjárművet,én meg állítom az ellenkezőjét,hogy csak egyszer történt ilyen kérés,aminek rövid határidön belül eleget is tettem!E mellé jön még az,hogy aláírtam a nevébe egy biztosítás alkusz,meg műszaki vizsga papírt,amit elözöleg Ő telefonba engedélyezett,most azt állitja nem,ezért hamisítás is lett.Én fizettem a gépjárművért havidíjat is a tulajdonosnak,amit ő nem teljesitett a bank fele,igy a bank elvette a gépjárművet,amit ő visszavásárolt magának!Igy most a vád az,hogy 1.800.000ft értékű sikkasztást okoztam!Büntetlen elöéletű vagyok,soha nem volt semmi rendőrségi dolgom,ez most mégis aggaszt!Panasszal éltem a gyanusitás ellen,állitolag ezt elküldték ügyészségre,majd jön válasz!Mire számithatok ez ügyben?Előre is köszönőm válaszát!

krissszke # 2013.10.18. 13:19

Kedves Agent Cooper!

Válaszát nagyon köszönöm, további szép napot kívánok!!

Agent Cooper # 2013.10.18. 13:13

Kedves krissszke!

Az Ön által leírt sikkasztás büntetőjogilag 3 év elteltével már elévült, amennyiben a cselekménnyel kapcsolatosan nem történt eljárásjogi cselekmény (pl. nem indult nyomozás). Ebben az esetben az elkövető büntetőjogilag nem vonható felelősségre büntethetőséget megszüntető ok miatt.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

krissszke # 2013.10.18. 12:23

Üdv!

5 éve történt az eset!