„2 (egy) év közúti járművezetéstől eltiltás"


000000 # 2018.02.16. 15:48

Közben a kijavító végzést megfellebbeztem (AB határozatokra és ítélőtáblai döntésekre hivatkozva, amely szerint az első fokú bíróság nem jogosult olyan kijavító végzést hozni, amely a jogerős határozatot a terhelt hátrányára, utólag változtatja meg). Erre még nem kaptam a bíróságtól választ.

A kormányhivatalól ma kaptam határozatot, hogy a gépjárművezetői engedélyemet 2 évre bevonja, indoklása, hogy a bíróság jogerős határozata „24 (huszonnégy) hónap” gépjárműveztetéstől eltiltást szabott ki (valójában abban "2 (egy) év" eltiltás szerepel).

Ami számomra kérdés, hogy fontos-e, hogy ezt megfellebbezzem.
Attól tartok, hogy a másodfokú bíróság csak a kijavító végzést helyezi hatályon kívül, másban nem fog állást foglalni. Ha pedig nem fellebbezem meg az eltiltás végrehajtásának közigazgatási határozatát, akkor később erre nem lesz jogorvoslati lehetőségem.

Köszönöm szépen előre is a válaszokat!

000000 # 2018.01.24. 14:31

Pontosítom a korábbi hozzászólásomat...
2017.11.06-án jogerőre emelkedett* határozatában

000000 # 2018.01.24. 13:50

Tegnap vettem át postán a kijavító végzést, aminek tartalma röviden, hogy az eltiltást 2 (kettő) évre javítja, indoklásában az van, hogy a 2017.11.06-i határozatában 2 év eltiltást szabott ki, nyilvánvaló elírás a betűvel "egy" év, figyelemmel arra hogy a bíróság az indoklásban utalt arra is, hogy az eltiltás tartalmát az ittasság fokához (1,99-2.09 g/l) igazította.

Szabályos ez? (2 hónapja jogerős végzésben rendelkező részében büntetési tétel mértékének ellentmondását javítja Be. 261. § (1) alapján az elsőfokú bíróság)

2018.01.09-i határozatukat 18-án postázták, abban az írják, hogy a „végzés ellen 8 (nyolc) napon belül fellebezésnek helye van”.

Van annak jelentősége, hogy nem írták bele, hogy a kézbesítéstől számított, vagy így is ugyanúgy kell értelmezni?

Azt írják, hogy január 3-án vontam vissza a tárgyalás tartására vonatkozó kérelmem, papírom van róla, hogy 2017.11.03-án.

Van ennek az elírásuknak jelentősége?

Köszönöm szépen előre is a válaszokat!

000000 # 2018.01.08. 11:21

Köszönöm szépen a választ!

ObudaFan # 2018.01.08. 08:28

Ilyenkor jön majd egy kijavito végzés. Celszerubb lett volna szerintem azt bevarni a visszavonassal.

000000 # 2018.01.07. 19:17

Büntetőügyemben tárgyalás mellőzésével meghozott végzésben az alábbi szövegrész szerepel: „2 (egy) év közúti járművezetéstől eltiltást szab ki”.

(Kértem a bíróságtól a számjegy „1”-re javítását, amennyiben erre nincs lehetőség tárgyalás tartását. A bíróság tárgyalásra idézett, én visszavontam a tárgyalás tartására vonatkozó kérelmem. A bíróság értesített arról, hogy a tárgyalást beállítja. Tudom, hogy törlését jelenti.)

Ügyvédem (akinek a megbízása már lejárt) azt mondta, hogy a tárgyalás visszavonásárára vonatkozó kérelmem beadásának napjával az eltiltást kiszabó végzés jogerőre emelkedett. Szerinte, ha ellentmondásos egy hatósági határozat, akkor az ügyfél javára kell dönteni a végrehajtásakor, de jogszabályi helyet nem tudott rá mondani.

Ilyenkor mi van? Köszönöm előre is a válaszokat.