mekkora lehet az ügyvédi díj?


RAttila # 2008.02.21. 10:40

Nyilván benne vannak az eddigiek is akkor :S
köszönöm a válaszokat

woodslave (törölt felhasználó) # 2008.02.21. 09:18

ha nagyon jó barátod, akkor elképzelhető. Egy módosításért nem annyira sok, de közel sem baráti.

RAttila # 2008.02.21. 08:41

De ezen felül még vannak költségek valami illeték amire még az ügyvéd sem tudott pontos választ adni hogy most 3 vagy 15ezer forint (elektronikus bejelentés?)
Tehát ez csak az ügyvédnek a saját díja.
Mit tartalmaznak amúgy ez a 40.000ft - elképzelhető hogy ő ezt belekalkulálta az árába? és akkor csak 10et kér?

RAttila # 2008.02.21. 08:38

Jajj elnézést nem tudtam hogy.....

Nagyon köszönöm a gyors válaszát

Kovács_Béla_Sándor # 2008.02.21. 08:10

Szabad megállapodás tárgya. Ha ennyiben állapodtatok meg, akkor ennyi a reális.
De összeveted az egyéb költségek cca. 40 ezres összegével is.
(Ha az az 50 ezer esetleg ezeket a költségeket tartalmazza, akkor vitán felül baráti ár - majdhogynem grátisz.)

RAttila # 2008.02.21. 08:06

Jónapot kívánok,

Szeretném megkérdezni, hogy mennyire reális egy bt. telephely átíratásnak 50.000Ftos ügyvédi díj (elvileg baráti áron)

Köszönettel,
RAttila

hmarcsi # 2006.03.28. 10:51

Én is azt tettem, h a biroságon dolgozó ismerősömet, akinek véletlenül ügyvéd volt az édesapja, és biró az édesanyja,hogy kit érdemes megkérnem.
Már előzetes beszélgetésen voltam vele, nagyon korrekt Hölgy, de az összegről még nem tudtam meg semmit :(
de ugy érzem, h nem lesz olcsó, hiszen kiderült, h alaptalan a vád, mivel a nyomozás nem lett minden ügyféllel kapcsolatban lefolytatva, igy ugy fest a dolog, h visszaküldik a nyomozati szakaszba

vendég # 2006.03.27. 13:54

nem,nem túlzás hidd el!
Gondolom ez totál annak függvénye,hogy miről is van szó?mi a kiszabható tétel a bűncselekményért?ki képviseli a gyanusítottat?stb...
Nem túlzás,mert ma már elterjedt a kilincs lenyomását követő 1M.s ha még kérdezel is...a kiadásod egyre növekszik!:)nem rossz befektetés ügyvédnek tanulni ez biztos.Főleg ha ész is társul a tanultakhoz,no meg... kapcsolatok,kapcsolatok,kapcsolatok...

aliza # 2006.03.23. 18:37

Tényleg ahány ház annyi szokás...
azért a millió az túlzás.enyhén....
de azértmenj el többhöz is,és nézd meg ki az aki valójában próbál segíteni.
sajnos nekünk vannak rossz tapasztalataink,de ez nem általánosítható.

Aliza

Lorcsi # 2006.03.22. 10:47

Szerintem 100e az alap!De ez attól is függ milyen az ügyvéd.KEzdő ügyvéddel jobban jársz!Olcsó és ő még lelkes, alapos!

hone # 2006.03.22. 10:45

ilyen büntetőügyek általában ismereteim szerint: elsőfokig 50-60 ezer, aztán utána másodfok külön 30-40 ezer

szerintem kb ez a reális, de a határ: tényleg a csillagos ég....

vendég # 2006.03.22. 10:42

többszázezertől milliókig bármi lehet!Ahány ház annyi szokás - szindróma!:)

hmarcsi # 2006.03.22. 09:10

kedves Mindenki

szeretném megtudni, hogy körülbelül mekkora összeggel kell számolnom az ügyvédi költséggel.
Az ügy: 1 rendbeli folytatolagosan elkövetett sikkasztás és 4 redbeli magánokirathamisitás. ehez hozzá kell tennem, h a 4 redbeli a valóságban csak 3 lesz, mert a negyedik ügyről be lehet bizonyitani, h az adott személy álltal került aláírásra, szakértői vélemény segitségével.