Ügyészi indítvány kontra bírósàgi ítélet


pindy # 2018.03.12. 09:44

Üdvözlök mindenkit!
A csütörtöki napon volt egy targyalàs, melyben sértettkent többen jelen lehettünk.(csalás vètsège) . A vádlott büntett elöéletü, még nem telt le a 2 (!!) felfüggesztettje, amit szintèn csakásèrt kapott.
Az ügyész inditványozta a fogházbüntetèst, söt a másik kèt ügyben szintèn, hogy töltse le a korábban kiszabott büntetèseket.
Àmde...a bíró ismét felfüggesztett adott, közügyektöl eltiltást és vagyon elkobzást. Mindenki, még maga az ügyész is ledöbbent. A vádlott maga irta meg a védöbeszédèt.
Lehet-e a sértettnek indítványozni egy második bírósàgi meghallgatást?
Köszönöm a vàlaszokat

Kovács_Béla_Sándor # 2018.03.12. 11:08

Nem.

pindy # 2018.03.12. 11:25

Akkor sem ha a bíró a törvény ellen tett?! Felmentette a vádlottat,aki be ismerte,hogy bünös. A másik két felfüggesztettet se kell letöltenie, meghosszabbították 5 évre mindkettöt, ezt pedig 3-ra sdták ki. Ilyen jogszerütlen ítéletet soha nem láttam, és szerintem az ügyèsz se.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.03.12. 12:19

Mert te jogász vagy?

Rexor # 2018.03.12. 12:30

Egyébként tulajdonképpen miért érdekel, hogy mennyit kap? Ami a te szempontból lényeges, hogy a károd (ha volt ilyen) megtérüljön. A többihez semmi közöd sincs.

Vadsuhanc # 2018.03.12. 12:35

Kedves pindy!

A vádlottat nem mentette fel senki! Te magad írtad, hogy elítélték. Gondolom az ügyész fellebbezett....

Amennyiben újra meghallgatnának mi lenne az az új körülmény amit el szeretnél mondani és az ügyet lényegesen befolyásolná vagy a cselekményt más minősítését tenné lehetővé?

pindy # 2018.03.12. 14:31

Nem kell ahhoz jogásznak lenni, hogy lássam,igazságtalan az ítélet..Az ügyész is megmondta,hogy 14 éves pályafutása alatt nem látott olyat,hogy valaki a kèt felfüggesztett mellé kap egy harmadikat, mikor a màsik kettöt is le kellene töltenie.A 20 perces monológja utàn született egy ítélet. Mert ö megváltozott... se ügyvéd,semmi...

Kovács_Béla_Sándor # 2018.03.12. 15:11

Ha jogszabályba ütközik, akkor a másodfok meg fogja változtatni. Ha nem ütközik jogszabályba, akkor nincs miről beszélni.

pindy # 2018.03.12. 15:27

Még egy dolgot nem értek: az ügyészi felsorolàsban benne volt,hogy màr szeptember elején a vádlott megkapta a vádiratot. Amiben benne volt,hogy az ügyész letöltendö szab.vesztést inditványoz, plusz a másik két felfüggesztett börtönbüntetèsre is. Ehhez képest félévvel késöbb lett csak megtartva a tárgyalás, én úgy tudtam ilyen esetekben hamarabb kitüzik. És szerintem ez sem jogszerü.

ObudaFan # 2018.03.12. 15:49

Ha jól látom, akkor te keményebb büntetést szerettél volna a vádlottnak. Az eljárás elhúzódása viszont éppen enyhítő körülmény. Tehát ha egyébként lenne fellebbezési jogod (sértettként nincs), ezzel pont akkor sem tudnál mit kezdeni.

pindy # 2018.03.12. 16:06

Jól látod.,azt szeretném amit az ügyész inditvànyozott.
Lehet,hogy nem lényeges a határidö, de épp nem hogy gyorsabban kellett volna ennek lezajlania? Fèl évet vàrni egy tàrgyalàsra. Mèg csak nem is Budapesten...

pappcs # 2018.03.16. 18:54

Tipikus birka mentalitás, üljön 100 èvet mert kivett 1000 forintot a zsebèből... El lett ítèlve, a sèrtettnek ehhez semmi köze, ez a bíró dolga.

Egyèbkènt meg erősen bűzlik a törtènet, ugyanis azt irtad, hogy közügyeltől eltiltást kapott, azt meg nem adják felfüggesztett mellè, ugyanis törvènyi kritèrium ennèl a mellèkbüntetèsnèl, hogy vègrehajtandó szabadságvesztèst kapjon.

pindy # 2018.03.16. 20:00

Igen tévedtem ,az is csak az ügyészi inditványban volt.Nem 1000 ftot vett el..2 folyamatban levő felfüggesztett mellé most kapott egy harmadikat,a másik kettőt meghosszabbították. Amit nem is lehetne,ilyen paragrafust sehol nem láttam ami ezt megengedné. Az ügyész sem kérte véletlen a letöltendőt szerintem...Ennek az ítéletnek hol van visszatartó ereje?!

pindy # 2018.03.17. 06:54

És még valami, ami szerintem túlzás. A vádiratot szeptember elején kézbesitette a vàdlottnak a bíróság. Targyalás pedig csak most márciusban volt. Nem úgy van,hogy a bíró már a vádiratot elolvasva küldi ki a vádlottnak ? Ha igen, akkor mire ez a huza-vona? Egy 30.000 fös helyröl beszélünk,ennyire nem lehet túlterhelve. Ha jól tudom 2 hónapon belül ki kell tüzni a tárgyalást

pindy # 2018.03.17. 19:30

Ha az ügyész indítvanyt tesz a vádiratban, hogy a vadlott letöltendöt kapjon, plusz még a felfügg.-etetteket is le kellene töltenie (ami jelen esetben nem történt meg...) , nem kellett volna azt a tárgyalast mihamarabb kitüzni? Nem elhúzni fèlèvig?! Nagyon bosszant ez az egész.

Vadsuhanc # 2018.03.17. 21:19

Kedves pindy!

Elolvastad ObudaFan válaszát? Ha igen értelmezted is? Nincs mit hozzátenni....

pindy # 2018.03.18. 06:40

Ezekre az egysserü kérdésekre mièrt nem lehet normalis választ adni?

blnt # 2018.12.14. 05:34

Üdv.!

Előkészítő ülésre idéztek, ahol igazából megpróbáltak kihúzni belőlem egy beismerést.
Azt "kellett volna" beismernem, amit addig se ismertem be, márpedig alap feltétel lett volna ez a gyorsított eljáráshoz (?)...

Most újabb előkészítő ülésre idéztek, ahol úgy érzem, hogy nem sok esélyem lesz.
2 ember biztosan rám vall, a tanúm pedig eddig is félt segíteni..

A bíró megfenyegetett, hogy bármi mással állok elő, megbírságol...
Márpedig lennének még tanúim, akiket eddig nem mertem említeni se, mert veszélyesô lenne.

Lehetséges beszélni az ügyésszel, hogy idézzenek védettként embereket, vagy hogy enyhébb büntiért elismerem a vádat és le lehet zárni az egészet?

Sajnos januárra tudok csak ügyvédet fogadni (ha tudok) és februárban lesz az ülés.

lajcsó # 2018.12.14. 10:49

"Lehetséges beszélni az ügyésszel, hogy idézzenek védettként embereket, vagy hogy enyhébb büntiért elismerem a vádat és le lehet zárni az egészet?"
Egy próbát megér, főleg az utóbbi.

blnt # 2018.12.15. 06:01

Köszönöm!

Akkor az ügyészségen ügyiratszámmal tudok érdeklődni és fel tudom venni vele a kapcsolatot?

Drszedlak # 2018.12.16. 17:28

Igen.

blnt # 2018.12.18. 05:52

Köszönöm szépen!

Macska12 # 2018.12.20. 07:36

Üdvözlöm a jelenlevőkeg! Érdeklődnék ha van 3 év felfüggesztettem(könnyű testi sértés, kozveszélyes cselekményel való fenyegetőzés és köznyugalom zavarás végett) amiből 1év és 7 hónap járt le, hogy ha most megint elitelnek könnyű testi sértés miatt akkor meguszhatom pénz bírsággal vagy mindenképp börtönbe kerülök? Esetleg enyhítő, hogy tanuló vagyok jó jegyekkel vagy hogy 20 éves lány vagyok?

Drszedlak # 2018.12.20. 08:58

A felfûggesztett börtönbüntetést akkor kell letölteni, ha most szabadságvesztésre ítélnek. Sajnos itt egyelöre súlyosbító körülmény van. Mikor követted el a bcs.-t? Mielott kiszabták a felfûggesztett szab.vesztést vagy utána?
Hol tart az ügyed? Vádemelés volt már?

rigoz # 2018.12.23. 11:59

Tisztelt pindy!

Sajnos Ön nem tehet ezzel kapcsolatban semmit, az ügyész fellebbezhet, legfeljebb 3 napon belül.

Az Ön által leírtak szerint valószínűleg fog is.

Az alapján a másodfokú bíróság tárgyaláson bírálja felül az elsőfokú bíróság ítéletét, amely tárgyaláson jelen lehet és előadhatja esetleges észrevételét, de ezt írásban is megteheti.

Ez azonban nem bír kötőerővel.

Fél éven belüli ügylezárás egyébként egész jónak mondható.

Tárgyalást egyébként a vádirat vádlottal való közlésétől számított - tudomásom szerint - 4 hónapon belülre kell kitűzni.

A vádiratot a benyújtásától számított 3 hónapon belül kell közölni a vádlottal, az előtt ugyanis a bíróság megvizsgálja, hogy az iratok alapján helye van-e az ügy más útra terelésének, így különösen a vádirat elutasításának, az ügy áttételének vagy az eljárás megszüntetésének.

Ez utóbbi esetekben a bíróság az ügyet érdemben nem is tárgyalja.