Vádirat és idézés


Beltag1957 # 2018.05.17. 17:28

Érdeklődni szeretnék: 2018.januárjában 4 fős fiatal egy autóbuszon, minden ok nélkül, ill.részeg állapotban lefogta unokámat, aki többszöri arccsonttörést szenvedett emiatt. A kórház megtette a bejelentést, a kihallgatás megtörtént 2 nap múlva és a mai napig a rendőrségen van az ügy.Most május van,és még nem adták át a bíróságra. Válaszukat köszönöm!

Biri007 # 2018.03.16. 10:40

Köszönöm, ès elnézèst az ostoba kérdésekert. Még egy valami: ha elmondom,hogy maganórákat adok,valamint alkalmi munkákat is vallalok( takaritás ) akkor adócsalással is megvádolhatnak?

Dr.Attika # 2018.03.16. 09:18

Tisztelt Asszonyom!
A Közép-korban vágták le a nők haját a börtönben. Akkor is csak a prostituáltakét. Ma már nem vágják le a női fogva tartották haját a büntetés végrehajtás alatt. Hogy újabb kérdését megelőzzem: intim szőrtelenítést sem rendelnek el.

Biri007 # 2018.03.15. 16:45

A női börtønben,fogházban vagy fegyházban tényleg levágják a nők haját rövidre? :/

Biri007 # 2018.03.14. 15:32

Nagyon Köszönöm a segitségét. Bár állandó bejelentett munkàm nincs, viszont alkalmi munkaim igen, amiböl fent tudom magam tartani. (Takarítás, magànórákat is adok) Ezt mondhatom, vagy akkor adócsalással is megvàdolnak? Illetve most jelentkeztem újra az egyetemen.

Dr.Attika # 2018.03.14. 15:19

Nyugodjon meg. Az első tárgyaláson ki fogja kérdezni a bíró személyi körülményeiről. Elegendő akkor nyilatkoznia. Nyilatkoztatják vagyoni, jövedelmi viszonyairól is. Ha elkövette a bűncselekményt amivel vádolják, akkor tegyen őszinte beismerő vallomást. Az nyomatékos enyhítő körülmény.

Biri007 # 2018.03.14. 11:52

Illetve arról kell valami papirt most küldenem,hogy kiskorú gyermekekm van?

Biri007 # 2018.03.14. 11:50

Arra gondoltam, hogy az életkörülmènyeim jelentösen javultak, illetve pszichiatriai kezelèsnek is alàvetem magam. Erröl azonban még nincs papirom, sajnos aprilis 5-én kell mennem elöször. Ezt a targyalàson is bemutathatom, vagy most kellene ?

Biri007 # 2018.03.14. 11:20

Köszönöm válaszàt! Szeretnék még annyit kérdezni, hogy bizonyítàsi eszközt most kell benyújtanom vagy a tàrgyaláson is van-e erre lehetöségem? Küldhetek-e pl. arról igazolást vagy bármit, hogy atarsadalomba sikerült visszaintegrálódnom (munkahely, akarmi)

Dr.Attika # 2018.03.14. 05:23

A vádiratot kézbesítette a bíróság. Nincs még tárgyalás kitúzve. Küldje meg észrevételeit javasolt bizonyítási eszközeit. Ezt követően fogja kitűzni a bíróság a tárgyalásra idézést.

Biri007 # 2018.03.13. 12:32

Hivtam volna az ügyészt de senki nem vette fel a telefont. Kicsit ideges vagyok, mert nem találom sehol,hogy mikor kell a tárgyalàsra mennem :/

Biri007 # 2018.03.13. 07:06

Lenne még egy kérdésem. Letöltendö fogház büntetést kapok, ez meggyorsíthatja a tàrgyalàst? (Szekszárdi járásbíróság). Szeretném minèl hamarabb ha vége lenne, kirendelt védöt sem fogok kérni.
Van egy melléket papír, miszerint bizonyítási eszközeimet megjelölhetem.
Ha nem szeretnèk ezzel èlni, de a tàrgyaláson van esélyem erre? Vagy mindenkèppen most kell beadnom?( pl.hogy életvitelemben javuló tendenciàt mutatok, gondolok itt arra, hogy ismét egyetemre járok, nincs alkohol problémám többé stb. Ezek csak kósza gondolatok) .
És ezen a papíron sincs semmilyen dàtum az isézèsre vonatkozóan.
Köszönöm a segítséget

Biri007 # 2018.03.12. 21:03

Szèp estèt kvánok!
Kaptam ma egy vádiratot, amiben benne van,hogy az ügyèsz milyen büntetést indítvànyoz. Illetve,hogy megidéz a targyalásra. Viszont nincs benne a targyalàs idöpontja.