jogorvoslat folyamata


ObudaFan # 2006.04.26. 19:27

Azt, hogy rohadt lassúak, mint mindig.

hihetetlen # 2006.04.26. 04:31

Az előzőekben azt írtátok, hogy az ügyésznek 15 nap áll rendelkezésére, mi pedig a kérelmünket már januárba beadtuk.
Ez az idő mulás jelenthet e valamit, amit egy laikus nem tudhat?

ObudaFan # 2006.04.25. 21:15

A bírói tanács elnöke az ügyész nyilatkozatát megküldi a felülvizsgálati indítvány elôterjesztôjének.

hihetetlen # 2006.04.25. 13:18

Az eddigi válaszokat köszönöm. Még arra lenné kiváncsi, hogy az ügyészség állásfoglalását megküldik e nekünk is, vagy csak a tárgyaláson kerül ismertetésre?

Nick Name # 2006.04.23. 05:48

Pontosan ezért írtam, hogy nálad szinte bizonyosan érdemi elbírálás lesz.


Nick Name

hihetetlen # 2006.04.23. 05:44

Itt nem arról kell dönteni, hogy "nem én követtem el", a cselekményt. Az az eldöntendő, a jogosulatlan gazdasági előnyt 1998. évben a döntés utáni helyzet megváltoztatása miatt én bűntethető vagyok e? Mert akkor a jogszabály a jogosulatlan megszerzést szancionálta és nem a más célra történő részbeni felhasználást.

Nick Name # 2006.04.23. 04:12

ezzel nagyjából egyetértek, és ha most mondjuk Kincses ügyvéd úrral vitatkoznék egy másik kategóriában - amit már régóta nem teszek - akkor kajánul megjegyezném, hogy általában a benyújtott felülvizsgálati kérelemek 10 %-a az, ami egyáltalán tárgyalható érdemben, a többi nem felülvizsgálati okon alapszik. Mivel azonban nem Kincses ügyvéd úrral viatkozok, nem teszem.:)

Emlékezve ugyanakkor hihetetlen korábbi hozzászólásaira, az ő ügyében azt hiszem, tényleg anyagi jogkérdésről van szó, ezért valszeg nyilvános ülésen lészen elbírálva. Ezért is húzódik, mert tapasztalatom szerint a szokásos "nem én követtem el" típusú indítványokat immár egy-két hónapon belül elutasítja a Legfelsőbb.


Nick Name

ObudaFan # 2006.04.22. 20:19

A felülvizsgálati indítványok túlnyomó többségét ülésen bírálják el, ahová idéznek. Nem ülésen bírálják el, és nem idéznek:
ha érdemi vizsgálat nélkül el lehet (formai okból) utasítani a kérelmet,
ha eljárási szabálysértésen alapul a kérelem,
ha az eljárást meg kell szüntetni.

hihetetlen # 2006.04.22. 04:29

Még azt szeretném megtudni, hogy a lefőbb ügyészség állásfoglalásáról engem értesítenek e, vagy azt csak a tárgyaláson ismertetik?
A kért jogértelmezés eldöntéséhez biztos, hogy minket - engem és az ügyvédet - beidéznek a tárgyalásra, vagy ezt a meghallgatásunk nélkül dönthetik el?

ObudaFan # 2006.04.20. 19:48

Tehet a legfőbb ügyészség, csak nem gyakori. A Legfőbb Ügyészséget még köti egy 15 napos határidő, a bíróság viszont elrágódhat a kérdésen.

hihetetlen # 2006.04.20. 04:21

Felülvizsgálati kérelem volt a mi beadványunk, mely jogértelmezésre vonatkozott, hogy a leírt tények az valóban az a vétség amiért 36 e. Ft-ra megbűntettek.
Arra van precedens, hogy már a legfelsőbb ügyészség számomra kedvező állásfoglalást tehet?
Ezeket a szerveket köti e határidő, ha nem akkor ez álltalában mennyi szokott lenni?

ObudaFan # 2006.04.19. 17:34

Attól függ, milyen jogorvoslattal. Valószínűleg felülvizsgálati kérelemmel, de az is lehetséges, hogy perújítással.
Ha az előbbi, akkor a Legfelsőbb Bírósághoz kerül, amely nyilvános ülésen, vagy tanácsülésen fog dönteni. Addig viszont azért is viszonylag sok idő eltelik, mert még a Legfőbb Ügyészség is nyilatkozik.
Ha perújítási kérelem, akkor az eljárt elsőfokú bíróságra küldi az ügyészség, ahol be kellett nyújtani.

hihetetlen # 2006.04.19. 17:18

A másodfokú bíróság jogerős ítéletével szemben jogorvoslattal éltem az ügyvédemmel együtt. A beadványt még ez év januárjában benyújtottuk, de még semmilyen reagálást nem kaptunk. Szeretném ha valaki leírná, hogy ez a beadás után milyen szervekhez jut el és van e ennek határideje?