Rendőr "barát" felelőssége


JuKids # 2006.04.26. 19:45

Megtaláltam a kérdéses faxot, íme a szövege:

Zsámbéki Rozália r.hadnagy részére
BRFK Ifjúságvédelmi Alosztály
Fax: 457-5713

Tisztelt Rózsika,

terhelti kötelezettségemnek eleget téve ezúton értesítem, hogy áprilisban végre sikerült eljutnom az okmányirodába és bejelentenem állandó lakhelyként a békásmegyeri lakásomat, így az idézéseket (ezentúl) a következő címre várom, amennyiben célszerűbbnek tartja a postai utat választani a telefonon történő értesítés helyett:

Jurkovics Károly
1039 Budapest, XX u. XX. XX. em. XX. ajtó

Bizonyítékként mellékelem a Hatósági igazolvány másolatát, bízva abban, hogy a faxon frankón átmegy. Ha frankón átment, könnyen észreveheti rajta, hogy holnap lesz a születésnapom (egyébként az aktámból is megbizonyosodhat róla). Örömmel fogadnám, igazi ajándéknak tekinteném, ha az ünnepre való tekintettel tájékoztatna a nyomozás állásáról, szakértői jelentések megérkezéséről, elkobzott értéktárgyaim visszaszolgáltatásáról (megfelelő rész aláhúzandó). ;-) Nem kívánom rabolni a drága idejét, tudom, hogy sok valódi ifjúságvédelmi ügye is van, nem csak ilyen "kirakatperek", így biztosíthatom, hogy csak a legszükségesebb esetben fogok élni a jogaimmal és a továbbiakban is csak akkor kívánom véleményezni a jelentéseket, amennyiben pontatlanságot tartalmaznak, illetve a laikusok félreértelmezhetik azokat. Elhiheti, nekem sem öröm, hogy öt hónapja azon tökölünk, hogy fennált-e alapos gyanú arra, hogy bárkit is rávettem-e bármire, vagy kihasználtam-e bárkit/bármit is, ahogy ezt egyesek tudni vélték, mindemellett látva, hogy a valódi tetteimért az első perctől kezdve vállalatam a felelősséget.

Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánva maradok tisztelettel:

Budapest (mi más), 2003. április 16.

Jurkovics Károly
telcsi: XXX-XXXX (munkahely), (XX) XXX-XXXX

+++++++++++++++

Az oldal aljára a "Lakcímet igazoló hatósági igazolvány" beszkennelt képét tettem és elfaxoltam. Aztán másfél hónappal később az ügyem sértettje idézte nekem a levelem tartalmát, mondván, hogy az anyukájának elmondta egy rendőrnő, csak úgy, barátságból.

És akiben esetleg kétely merülne fel azzal kapcsolatban, hogy a rendőr "barát" valóban Szandi érdekeit tartotta szem előtt, amikor egy családapát lábbal taposott, csak hogy Szandiról elterelje a hatóság figyelmét, hát megláthatja három év elteltével, hogy igyekezete nem volt hiábavaló, sikerült Szandinak azt az életet adnia, amit neki szánt (szintén pénteken, az otthoni beszélgetésünk után, immár telefonon, ha akarjátok hallani is szóljatok, felteszem ezt is mp3-ban):

"Kimaradt egy csomó idő, amíg nem barátkoztunk: abortuszom volt, elköltöztem otthonról, összeköltöztem egy kancigány(?) palival, mindenen átmentem, agyonvert a barátom, mi kell még, 17 évesen többet megéltem, mint más... Én basztam el, én is szeretném helyrehozni, próbálom, de senki nem segít. [...] Megint mély depresszióba esünk, elmegyünk lopni-csalni-hazudni, hogy elmehessünk négy napra Bécsbe. [...] Noéminak bezzeg adtál pénzt. Odahívtad az anyukáját? Nem hívtad oda. Õneki mindenki nyalja a picsáját. Én, aki immár próbálok jó útra térni, nem szívom a füvet, nem drogozok, úgy mint ő, nem züllök, nem iszok állandóan... Már meg lettünk fenyegetve Anyuval, hogy kurvának kitesznek."

Igen, jó az, ha van egy rendőr barátja egy 14 éves lánynak az Ifjúságvédelemnél, segít abban, hogy a kamasz jó úton járjon, vigyáz rá, egyengeti a lépteit. Gratulálok! Valahogy azokkal a gyerekekkel, akiket nem hangoltak ellenem a rendőrök, nem történik semmi ilyesmi, és nem is akarnak "négy napra" megszökni Bécsbe. Az is érdekes, hogy én a leveleimben éppen erre hívtam fel az Ifjúságvédelem figyelmét, de persze az is lehet, hogy csak a magam védelmében hazudoztam (szintén a 2003. május 29-i vallomásomból):

"[Nagylánnyal] a napokban összefutottam, mondtam neki, hogy sajnálom, de meg fogom említeni a vallomásomban a nevét, mert őt is hozta a Szandi és hallotta a [a három lány aktuális férfiismerőse, egy 51 éves playboy] fenyegetéseit. [Mindenki azt mesélte nekem, hogy a lányok rendszeresen a faszi kocsijában az ölében ülnek, úgyhogy mondtam nekik, hogy azért vigyázzanak vele, erre Szandi meg Noémi az említett nagylánnyal együtt felhozta a fickót a lakásomra, aki - békási szokás szerint - előjött a rendőr haverjaival, meg a "másfajta" haverjaival, akik majd jól elintéznek, ha még egyszer beleszólok, hogy ültethet-e 13 éves lányokat a kocsijában az ölébe vagy sem; másnap a fickó fel is pofozott Noémi előtt a lépcsőházban úgy, hogy leesett a szemüvegem - minderről szintén hosszasan írtam ebben a vallomásomban, csak hogy lássa az Ifjúságvédelem, eddig milyen jó hatásai vannak, hogy a lányok nem járhatnak velem kirándulni. Visszatérve: a nagylány tehát] Azt mondta, hogy ő nem mer a Szandiék ellen vallani, mert akkor megveretik. Megkértem, ha esetleg sor kerül rá, senki ellen és senki mellett ne valljon, hanem az igazat mondja, mert az igazság úgyis kiderül. Ezt javasoltam egyébként Szandinak és Noéminek is, amikor április első felében feljöttek, hogy beidézték őket és tőlem kérdezték, mit mondjanak. [Nagylány] azt is mondta, hogy néhányszor látta a Szandit is és a Noémit is füvezni. Mondtam neki, hogy ezt nem hiszem, de ekkor megerősítette, hogy márpedig látta őket. Én ezt nem gondolom, talán átverték a [nagylányt], "rájátszottak", de elképzelhetőnek tartom, hogy igaz, így kötelességemnek érzem a lányok védelmében jelen formában közölni a hatósággal, hogy [nagylány] azt állítja, hogy látta füvet szívni a S[.] Szandit és a N[.] Noémit.
Szandi és Noémi különben április folyamán, illetve Szandi május elején többször megfordult nálunk [még mielőtt összeszedék a playboy faszit], képeket válogattak maguknak a régi képeink közül, beszélgettünk, Szandi egyszer internetezni is akart. Minden alkalommal megkértem őt, hogy hagyjon fel a hazudozós életmódjával (nekünk a feleségemmel például feltűnik, ha egy mondatában kétszer kerül ellentmondásba magával, másnak úgy látszik, nem), mert olyannyira a személyisége részévé válhat, hogy már nem tudja majd megkülönböztetni a valóságot a képzelgéseitől, ismerek több ilyen fiatal felnőttet, és ennek jelei már sajnos mutatkoznak rajta. Úgy gondolom, mindkét lánynak, de elsősorban a Szandinak nagyon sürgős segítségre van szüksége, mert egy közelgő tragédia jelei kezdenek kirajzolódni. Sajnos az édesanyjával nem tudunk beszélni, mert Szandi még mindig azt a látszatot tartja fenn otthon, hogy én leitattam és meg akartam erőszakolni, holott többször mondta nekem közös ismerőseink előtt is, hogy tisztában van vele, hogy a piát ő kérte és hogy ő vetkőzött le elsőként és magától. Ha becsöngetek hozzájuk, a nagymama egyből rendőrt kiált és büdös zsidózik, az anyuka meg pedofilozik."

JuK

JuKids # 2006.04.25. 19:17

Pénteken feljött hozzánk a régi ügyem egyik (mondhatnám fő-) szereplője, S. Szandi. Többek közt a következőt mondta, hallgassátok meg (42 másodperc):

http://www.btk195a.hu/JuK/Monika/

Talán elsőre nem jelent Számotokra semmit, de az lenti vallomásommal összevetve máris minden megvilágosodik majd. Persze Szandi mindezzel semmi újat nem mondott, ezt eddig is tudtam, mivel összeraktam a mozaikdarabkákat, és megfelelően taktikáztam (az utolsó levélben olvasható), na és nem utolsósorban többször voltam jókor jó helyen. Felhívtam erre az Ifjúságvédelem, a Legfőbb és a kerületi Ügyészség figyelmét is még 2003-ban. Senki nem tett semmit, illetve az Ifjúságvédelem tett annyit, hogy az LÜ-nek írt - hozzájuk parancsnoki véleményezésre megküldött - panaszomban aláhúzta az alább idézett sorokat, mint minden olyat, amire válaszolt nekem levélben azzal a különbséggel, hogy erre éppenséggel nem válaszolt a levélben: felismerte, hogy kínosan érinti a kérdés, aláhúzta, hogy válaszolnia kell rá, de feltehetően rájött, hogy ebből csak egyféleképpen jöhet ki jól: ha mégsem hozza fel a témát, és bízik abban, amit lát az, akinek van szeme a látásra: az ügyészség a büdös életben nem fogja rajtuk számonkérni a törvénytelenségeiket.

Mindenesetre holnap megteszem a feljelentésemet, csak az érdekel, hogy az érintett fecsegő rendőr "baráton" kívül ki milyen bűncselekményt követett el szerintetek azzal, hogy tudva a rendőr fecsegéséről, sőt arról is, hogy ezt én is tudom és hivatalosan is jeleztem (feljelentésben, panaszban), nem tett semmit, illetve konkrétan mit követett el a rendőrnő - én hivatali visszaélésre tippelek, vagy van jobb (több)? A feljelentésemben nem fogom megemlíteni, hogy az elhangzottakról hangfelvétellel rendelkezem, ezt majd az elutasító határozat után (amely nyilván ki fogja mondani tényként, hogy lehet, hogy Szandi nem mondta ezeket, lehet hogy nem ezeket mondta, még az sem bizonyítható, hogy nálnuk járt, tőle megkérdezni, netán a rendőrnőt vagy Szandi anyukáját az ügybe bevonni teljesen felesleges, hisz semmi alapja nincs), a panaszomhoz fogom csatolni, a Budapesti Nyomozó Ügyészség alaposságát, szakmai színvonalát bemutatandó.

Addig is lássátok, hogy mikor milyen módon jeleztem a hatóságnak azt, amiről most pénteken bizonyosságot (bizonyítékot) is szereztem:

2003. május 29., BRFK Ifjúságvédelemnél írásban benyújtott vallomásom:

Május 28-án reggel, miután a kislányunkat oviba vittük a feleségemmel, összefutottunk Szandival Noémi és Szilvi sulija előtt, éppen őket várta, hogy strandra menjenek (hétköznap reggel 9-kor), ekkor azt mondta nekem, hogy ha intézetbe kerül, öngyilkos lesz és én leszek a felelős. Mondtuk neki, hogy nem szeretnénk se azt, ha intézetbe kerülne, se azt, hogy öngyilkos legyen, és sokkal többre vihetné az életben, mert csinos, helyes lány és vág az esze is, csak a személyiségével vannak kisebb-nagyobb problémák, például nem becsül senkit és nem becsüli mások tulajdonát. Úgy gondolom, hogy az a rendőri magatatás, hogy hagyják őt hazudozni és nem figyelmeztetik (elég határozottan) ennek törvényes következményeire, ártatlan áldozatként kezelik, nagyon magabiztossá tette őt, például többször mondta nekem, hogy hiába jelenteném fel (nincs ilyen szándékom), ő megúszná, engem pedig lecsuknának. Visszahallottam többektől, hogy a Szandi mondta nekik, hogy intézetbe akarom juttatni, pedig soha nem mondtunk neki ilyet, sőt, ettől szeretnénk megóvni. Viszont újabb érdekes közjáték, újabb házon belüli bűncselekmény gyanúját veti fel bennem, hogy Szandi azt mondta legutóbb, hogy van egy néni a lépcsőházukban, aki a Gyorskocsiban dolgozik, ő az egyik főnök, talán ezredes, mellesleg az anyukája legjobb barátnője. Tőle hallotta a Szandi, mivel a néni minden papírt elolvashat, hogy állítólag írtam egy faxot Rózsikának, amiben mindenféle baromságot írok neki, például hogy ma van a szülinapom. Az a gond, hogy valóban írtam egy ilyen faxot április 16-án a 457-4113-as számra, Zsámbéki Rozália részére, amiben többek között megemlítettem, hogy másnap lesz a születésnapom, ezt a munkahelyemen írtam meg, onnan faxoltam át, így ennek tartalmáról Szandi nem tudhatott, illetve azt sem tudta, hogy mostanában volt a szülinapom, és nem is említettem neki, hogy faxoltam egyáltalán bármit is Rózsikának. Elmondásuk szerint Szandi április 15-én volt benn vallomást tenni, Noémi és Szilvi korábban, így nem láthatták meg a faxot Rózsikánál, tehát tényleg egy bennfentestől tudhat annak létezéséről és tartalmáról. Amikor ezt Szandi mesélte, a feleségemmel együtt nagyon ledöbbentünk. Azt is mondta Szandi, hogy tudja, hogy van már egy csomó szakérői jelentés, bár szerintem ez csak blöff volt részéről, de a szülinapos fax nem lehetett az. Esetleg a rólam szóló szakértői jelentések tartalmáról is tájékoztatja valaki Szandit (vagy édesanyját) a Vizsgálati Főosztályról? Ezügyben feljelentést kívánok tenni, jelen vallomás átadásakor megkérem Zsámbéki Rozáliát, hogy tájékoztasson, hogy ő tud-e ehhez valamit hozzátenni, illetve kinél tudom a feljeletést megtenni. A Szandi szavainak nem lehet 100%-ban hinni, így nem biztos, hogy pont a Bálint György utca XX-ben, de ha a környéken lakik egy olyan hölgy a Vizsgálati Főosztályról, aki láthatta a faxot vagy Rózsikától tudhatott annak tartalmáról, és felmerül a baráti kapcsolat közte és a Szandi anyukája között, akkor ez így a Szandi szavaival együtt visszaélés alapos gyanúját vetheti fel. Ez fontos dolog, de nem ez a lényeg, hanem hogy a lányokon, elsősorban a Szandin segíteni kellene, nem szabadna őket hagyni elkallódni, és ez szerintem az Ifjúságvédelmi Alosztály feladata lenne, ha már így képbe kerültek a lányok, legyen valami haszna is az egész ügynek, ha már az én életem nem számít.

+++++++++++++++

2003. október 7., nyomozás meghosszabbítása elleni panasz, Legfőbb Ügyészség részére:

Megjegyzem, hogy amikor 2003. október 7-én előadómmal, Zsámbéki Rozáliával közöltem, hogy ismét panasszal fordulok Önökhöz, lekicsinylően azt mondta, hogy az Ügyészség ismer engem és az ügyet, mivel azt kiemelt ügyként kezelik. Ez nem tudom, mit jelent, ugyanakkor továbbra is fenntartom azt az állításomat, amit 2002. november 23. óta hangoztatok, hogy az egész ügy nem több, mint négy jóbarát önfeledt szombat esti szórakozása, amit a hatóság szándékosan szexuális indíttatású bűncselekményként kíván terhemre felróni. Felkérem a tisztelt Legfőbb Ügyészséget, vizsgálják ki, hogy ebben része lehet-e annak, hogy az ügy egyik sértettje, S[.] Alexandra állítása szerint édesanyjának egyik legjobb barátnője, aki mellesleg a szomszéduk is (Szandi címe: Bp. III. ker., Bálint Gy. u. XX.) a Gyorskocsi utcában vezető tisztséget tölt be, így esetleg ő "nyomja" az ügyet. Szandi a feleségem előtt és előttem is több olyan megjegyzést tett, amiről valóban csak egy bennfentestől lehetett tudomása, pl. az előadómnak küldött faxomból idézett szinte szó szerint, illetve szakértői jelentésekre hivatkozott; ezek tartalmát legjobb tudomásom szerint semmilyen más módon nem ismerhette meg. Amennyiben vizsgálatot indítanak ez ügyben (és az igazság kiderítése érdekében bízom ebben), feleségemmel együtt Önök elé tárjuk a konkrét eseteket.

+++++++++++++++

2003. november 28., levelem a Budapest II.-III. kerületi Ügyészséghez:

Többször említettem vallomásaimban, leveleimben, hogy a körülményekből valószínűsíthető, hogy az ügyben az Ifjúságvédelmi Alosztálynál Szandi segítőre talált egy szomszédjuk, anyukája barátnőjének személyében, aki befolyását kihasználva láthatóan igyekszik minden felelősséget rám hárítani, ugyanakkor a lányokat (elsősorban Szandit) minden felelősség alól kibujtatni. Kb. egy hónapja fel is ismertem a Szandiék háza előtt kutyát sétáltató Révai Mónika századost, akinek szobája Zsámbéki Rozáliával egy belső folyosón található az Ifjúságvédelmi Alosztályon; valóban egy házban lakik Szandiékkal! 2003. november 13-án, a jegyzőkönyv felvétele közben Zsámbéki Rozália bíztatására át is hívtam őt és elmondtam neki, hogy mit üzenek Csillának (Szandi anyukájának), adja már át, ha legközelebb találkoznak, mivel engem ott nem látnak szívesen (vagy lezsidóznak, vagy rendőrt hívnak, néha mindkettő), nem mondta, hogy nem tudja, kiről van szó vagy miért pont neki szólok, csak annyit mondott (azt mondta, nyugodtan le lehet írni): "Bassza meg, ezért hívott át?" A hétvégén vettem a bátorságot, megkockáztatva egy újabb zsidózást vagy előállítást, és becsöngettem Szandiékhoz, ahol az anyukájának elmondtam, hogy az Ügyészségen már nem lesz ott a Mónika, aki elsimítja a Szandi ügyeit, ha kell; bizony ő se kérdezte, hogy miféle Mónikáról beszélek. Megértem a jószándékot, amivel az édesanyja és "segítők" igyekeznek elkerülni, hogy Szandi intézetbe kerülve végleg elsüllyedjen abban a mocsokban, amibe végeredményben ők maguk juttatják azáltal, hogy tetteiért mindig a környezetében keresik a hibát, saját (szülői, baráti) felelősségüket másra hárítják, bárkit feláldoznának azért, hogy Szandi megússza a felelősségrevonást. Így volt ez akkor is, amikor Szandi bő egy éve ékszereket lopott a barátnőjétől, [barátnő neve] (a lány neve elhangzik az ügyemben, Cs[.] Szilvi említi meg a vallomásában), "segítőjének", Sch[.] Norbinak tárgyalása a napokban zajlik, Békáson köztudott, hogy a Szandi miatt (helyett) ítélik el Norbit, ha erre sor kerül. Mint korábbi vallomásaimban, leveleimben írtam, nem [barátnő] az egyetlen, akitől Szandi ékszereket, műszaki cikkeket, pénzt csalt ki, illetve lopott. Mikor a hétvégén Szandi anyukájától megkérdeztem, tud-e lánya ezirányú tevékenységéről (a lányok mesélték, hogy mikor felmentek Szandihoz visszakérni a cuccaikat, az anyuka zavarta el őket onnan), azt mondta, hogy ez a Szandi életének már egy lezárt része, Szandi végérvényesen megváltozott (bár így lenne!!!), és én csak azért jöttem, mint ahogy mindig is azt akartam, hogy tönkretegyem ezt a sok szenvedés után immár megérdemelt családi idillt, pl. azért itattam le a lányát. Éppen azt kérdeztem Csillától, nem érzi-e túlzásnak a "leitatást" azután, hogy Szandi kérte a piát (a vallomásában is szerepel: "Mind a hárman ki akartuk próbálni, nem mondta a Karcsi, hogy igyunk."), illetve jó egy hónappal a "leitatás" után, szilveszterkor feljött hozzám piát követelve, majd tavasszal is rendszeresen nálam volt (mindig azt mondta, anyukája tud róla, hogy feljött), amikor Szandi kilépett a lakásból a folyosóra és megjegyezte, hogy ott se volt nálam szilveszterkor. Erre mondtam, hogy "nem emlékszel, nyolcan látták és hallották, hogy piát kérsz?", amire azt válaszolta: "Persze, megvettél mindenkit a pénzeddel, amilyen geci szemét rohadék vagy, hogy ellenem tanúskodjanak, pedig nem voltam nálad se szilveszterkor, se tavasszal". Szóval ennyit a nagy, végleges változásról. Megjegyzem, senki nem tanúskodott a Szandi ellen, nem is állt szándékomban senkit se ilyenre rávenni, sőt, bárki kérdezte (köztük Szandi és Noémi is), hogy mit mondjon, ha behívják, mindig azt mondtam, hogy "csakis az igazat"; én is így tettem.

Felhívom a tisztelt Ügyészség figyelmét, hogy én a 2002. november 23-i görbe estét követő alaptalan gyanúsítást leszámítva egyszer sem kerültem összetűzésbe a törvénnyel, nem volt (és nem is kellett) senki, aki kihúzzon a bajból, mivel igyekeztem tisztességesen élni, mint ahogy igyekszem azóta is, és próbálom megvédeni azt, amiért eddigi életem során (ismét mondom) tisztességesen megdolgoztam. Nyolc és fél éve dolgozom állandó, bejelentett munkahelyemen napi nyolc órában, hét éve házas vagyok, soha semmilyen komolyabb konfliktusom nem volt sem a családomban, sem a munkahelyemen. Szívesen áldozom a szabadidőmet, energiámat a környékbeli gyerekek életének megjobbítására, amiért Békáson mindenki tisztel és becsül, nem volt még olyan, hogy egy szülő nem engedte volna el a gyerekét pl. egy kirándulásra, az egyik szülő mondja is a vallomásában: "Én mindig megbíztam a Karcsiékban, nem tudok rosszat mondani róluk." Egyedül Szandi és családja terjeszt rólam (számomra felfoghatatlan módon) hamis információkat, ami - tudva, hogy Szandinak nem erőssége az igazmondás - egyértelműen önámítás részükről, amivel egy nem létező ellenség ellen harcolnak ahelyett, hogy önmagukba néznének. Szandi unokatestvére, akivel a hétvégén találkoztam náluk, hívni akarta "Májkit", aki - a fiú elmondása szerint - egy kerületi rendőr, és rendőrautóval fog bevinni engem, ha fütyül neki a srác, csak nem volt meg neki a száma, iszonyú trágár módon beszélt velem, kilátásba helyezte, hogy megver(?), illetve megveret a haverjaival, majd megkérdezte tőlem, hogy a négy éves lányom szűz-e még, mert úgy hallotta, hogy gyerekekkel szoktam együtt tölteni az időt, ami számára (kb. 15 évesen) csak arra utalhat, hogy szexuális kapcsolatot tartok fenn velük, és kérdésemre, hogy a gyerekek szülei miért nem csinálnak valamit, ő is azt mondta, mint Szandi, hogy megveszek mindenkit, ami szerintem a szülőkre nézve igencsak kemény vádnak tűnik. Jellemző azokra a körökre, amikben ezek a kölykök forognak, hogy nem tudnak elképzelni felnőtt-gyerek kapcsolatot szex nélkül, vitát verekedés vagy a rendőr haver hívása nélkül, barátságot megvesztegetés nélkül. A mindenre kapható rendőr haverok begyűjtésével célzatosan készülnek a csibész életmódra, hogy majd kihúzzák őket a bajból, ahogy Szandi ügyeiben is ezt látják, ez számukra a normális. Ez Békásmegyer valósága. Ez a gondolkodásmód iszonyú távol áll tőlem, ettől a világtól akarom megmenteni azokat a gyerekeket, akik (szüleikkel egyetemben) megbíznak bennem, és ebbe a világba akarja őket beletaszítani az Ifjúságvédelmi Alosztály azáltal, hogy engem mindenáron bűnösnek akar kikiáltani, és az általam képviselt értékrendet, ami eddig is sok bajtól védte már meg őket, két lábbal a sárba tiporja.

+++++++++++++++

Nick, ObudaFan, elsősorban a Ti véleményetek érdekelne, mint az ügyem ismerőié, de mások tippjeit is szívesen veszem.

JuK