Erkölcsi bizonyítvány börtön után


ObudaFan # 2006.06.17. 10:01

A még végre nem hajtott (mellék)büntetés elengedése vagy mérséklése, illetôleg a büntetett elôélethez fûzôdô hátrányok alóli mentesítés iránt a kegyelmi kérelmet az elsô fokon eljárt bíróságnál kell benyújtani.

kores # 2006.06.17. 07:50

Szia.
Három év.

Nick Name # 2006.06.09. 11:49

Szia kores,

először is mennyi közügyektől eltiltás volt a börtön mellett?


Nick Name

kores # 2006.06.09. 06:50

Szia Nick Name!
Ez az utolsó dolog érdekelne engem is hiszen ,tiszta erkölcsi ien fontos lenne.
Én 18 hó börit kaptam,amiből tavaly szabadultam.
Hogyan kell ezt elkezdeni?
Volt ügyvédem irjon egy beadványt e tárgyban??
köszönöm

Nick Name # 2006.05.30. 12:28

És ugye plusz ehhez jön hozzá a bírói és kegyelmi mentesítés, ami tovább bővíti alehetőségeidet.


Nick Name

onom # 2006.05.30. 12:25

Szia!
Van rá lehetőséged, mint ahogy Nick Name is mondja.
A Büntető Törvénykönyvről szóló 1978. évi IV. törvény értelmében:
102. § (1) A törvény erejénél fogva áll be a mentesítés

  1. gondatlan vétség miatt kiszabott szabadságvesztés esetén a büntetés kitöltésének, illetőleg végrehajthatósága megszűnésének napján;
  2. szándékos bűncselekmény miatt kiszabott, egy évet meg nem haladó szabadságvesztés esetén a büntetés kitöltését, illetőleg végrehajthatóságának megszűnését követő három év elteltével;
  3. szándékos bűncselekmény miatt kiszabott, egy évet meghaladó, de öt évnél nem hosszabb szabadságvesztés esetén a büntetés kitöltését, illetőleg végrehajthatóságának megszűnését követő öt év elteltével;
  4. szándékos bűncselekmény miatt kiszabott, öt évet meghaladó, határozott tartamú szabadságvesztés esetén a büntetés kitöltését, illetőleg végrehajthatóságának megszűnését követő tíz év elteltével.

121. § (1) A fiatalkorú elítélt a törvény erejénél fogva mentesül

  1. a büntetés kitöltésének, illetőleg végrehajthatósága megszűnésének napján, ha szándékos bűncselekmény miatt egy évet meg nem haladó szabadságvesztésre ítélték;
  2. a büntetés kitöltésének vagy végrehajthatósága megszűnésének napjától számított három év elteltével, ha szándékos bűncselekmény miatt egy évet meghaladó, de öt évnél nem hosszabb végrehajtandó szabadságvesztésre ítélték.

Tehát ennek függvényében meg tudod nézni, mikor mentesülsz. Ekkor kaphatsz tiszta erkölcsit.

Nick Name # 2006.05.30. 12:22

Van. A lehetőségek attól függenek, hogy

  • a delikvenst fiatal- vagy felnőttkorúként ítélték-e el,
  • szándékos vagy gondatlan cselekmény,
  • bűntett vagy vétség miatt,
  • 1 évnél rövidebb, 1-5 év közötti vagy 5 évnél hosszabb tartamra.

Nick Name

csekand # 2006.05.30. 11:55

Sziasztok

Van arra bármi mód hogy egy elítélt szabadulása után tiszta erkölcsi bizonyítványhoz jusson?
Minden hivatalos megoldás érdekel

Köszönöm előre is