hogyan zajlik egy másodfoku tárgyalás?


anyuka # 2006.07.25. 16:59

Kedves Óbuda! Köszönöm a hozzászólást, de nem értem mit ért ez alatt " ha ez így történt a bíróság hogyan hozzon elmarasztaló itéletet" netán a szakértő véleményére miszerint: "nem bízonyítható, hogy korábbi orvosi ellátás esetén is élete megmenthető lett volna" dehát előbb vagy utóbb mindenki meghal. Ezt a szakértőtől is megkérdeztem, hogy mi az az időpont, ha akkor kap segítséget még menthető? de nem válaszolt és ha nem menthető

akkor nem kell rajta segíteni? Ha előbb kap segitséget akkor nem éli meg az öt napot? Meg vagyunk győződve, hogy a szívelégtelenség a nem kezelt betegség következménye, hiába igyekeznek ezt olyan szívhalálnak beállítani ami percek alatt bekövetkezik itt 5 napról van szó. A férja nagyon jól tudta, hogy segítség nélkül nem fog meggyógyulni, máskor sem használt sem gyógyszer sem injekció. Ez egy ki nem feküdt betwegség következményekor kapott vírusos ideggyuladást és csak a kezelés segitett és akkor sem hívott orvost talán két hét is beletelt mig kórházba került. Ezek szerint a családtagok nem felelősek egymásért, ha beteg nem vagyunk kötelesek orvost hívni megvárjuk míg annyira leromlok, hogy már nem lehet rajta segíteni, de akkor minek az orvos a gyógyszer minek költünk rá sulyos milliárdokat aki beteg az halljon meg és igazságszolgáltatás sem kell ugyis mindig a bünöst védik a sértettnek nem jár elégtétel.Elnézést,hogy nem midenben értek eggyet, csak kivéncsi lennék hasonlókat átélt szülők véleményére, Mert" nem tudja az mi az igazi fájdalom Kinek gyermekét nem fedi sirhalom." egy örökké gyászoló édesanya.

anyuka # 2006.07.25. 15:46

Kedves Monalisa köszönöm a válaszát, és nem haragszom meg a véleményéért tiszteletben tartom még ha nem teljese értek vele eggyet. Az én fájdalmamat csak az érti meg aki már átélt ilyet, de ezt senkinek nem kivánom. Azt hogy miért nem értik én főleg nem felelőst és nem bünbakot szeretnék keresni, tudni szeretném mi történt a lányommal miért nem kapott segítséget,mivolt a büne és most sem akarok mást ezt először is a férjével szerettem volna megbeszélni, de sem ő sem a hatóság nem nyujtott segítő kezet. amivelnem értek egyet a kriptát nem én csináltattam, hanem a férje a kettejük száméra, csak mivel tél volt nem tudték befejezni, de ő nem törődött vele megirtam milyen állapotba volt, már a temetőbe is szóltak be kellene fejezni és a több mint ötmillió örökséből talán megérdemelné. Kegyelet is van és aki a holtakat nem tiszteli az az élőket sem. A szihológust illetően pedig egy év után ugy gondoltam segítséget kérek ám nem jártam sikerrel, mert egy óra beszélgetés után nem látta érdemesnek a további kezelést. A férjemmel 55 éve élünk boldog házasságba négy gyermeket neveltünk fel segítettük boldogulásukat és most eggyütt gyászoljuk a lányunkat jóban roszban eggyütt vagyunk külön külön ki sem bírnánk. A három fiamról nem beszélve, hogy fel vannak háborodva az igazságszolgáltatáson éppen most mondta a középső fiam miért itélték el a Tánczos Gábort bízonyiték nélkül annak a kislénynak aszülei sem tudtak belenyugodni, hogy megölték a kislányukat keresték a gyilkosát. Szeretném még elmondani a lányunk nekünk mindent elmondott akkor dec. 5-én a közöttük zajló problémákról vitákról, csak eddig ezt nem hpztam szóba. Nwem vagyok egy kákán is görcsöt kereső megrögzött öregasszony én most is hat emberről gondoskodom ez melett házi kertet és hétvégi telket is müvelünk eggyütt a férjemmel az írásra pedig a fiaim biztatnak és azt mondták ha én nem ők folytatják, mert nem lehet az ha valaki megunja a házastársát akkor addig hagyja segítség nélkül míg magától meg nem hal így nem lehet azt mondani, hogy ő ölte meg.

monalisa1 # 2006.07.25. 07:47

Kedves anyuka!

Minden szülőnek a legfájdalmasabb a gyermeke halála. És ezt a lelki traumát a legtöbb szülő nemigen tudja magában feldolgozni.

Én tudok olyan esetről ahol egy fiatalasszony annak rendje-módja szerint egy szép kisbabát szült, aztán hamarosan haza is mehetek a kórházból mindketten egészségesen. És rá három hétre a fiatal nő meghalt...

A tragédia oka mely a családjukat- rokonságukat érte mindmáig megválaszolatlan - valami kórházi fertőzés...-, de ők belenyugodtak a megváltozhatatlanba és nem vádolnak senkit és semmit.

Embere váltogatja...

Az Õn nagy szívfájdalmán pszichológus szakember valószínűleg tudna némileg segíteni.

Előbb az élők lelkivilágát kellene rendbe tenni - és ha kell erre költeni - mint egy kriptával foglakozni...

És még annyit: kérem ne haragudjon meg, de Õn mellett a férjének nem lehet most valami könnyű (...), tessék szíves lenni őrá is tekintettel lenni!

anyuka # 2006.07.24. 20:54

Kedves Kovács Béla Sándor! Kösdzönöm az eggyüttérző válaszát de hogy összeesküvés t kreálnék nem tudom miből gondolja? de valami titkos erők müködnek az iratokat olvasva mások is megjegyezték. 70 évesen vol dolgom az igazságszolgáltatással, de nem így képzeltem Először is tudni szerettem volna mi történt a lányommal? Miért nem kapott esélyt az életben maradáshoz emberi élet csak egy van és az megismételhetetlen és azért mindent meg kell tenni, hogy azt semmi ne veszélyeztesse ez mindenkinek kötelessége. Miért zárta el? Miért nem kért segítséget miért nem vette fel a telefon, hogy értesitse a családot annál is inkább mert a halál időpontjába már nálunk kellett volna lenniük 23 éve ez mindig igy volt hiszen karácsony este volt, Miért a halál beállta után hívta a mentőt? Miért nem bucsuzhatott el a szeretteitől, hogy tisztességesen távozzon ebből a világból és még sorolhatnám a miérteket, amit a férjétől szerettem volna hallani,dwe csak annyit mondot mit akarunk mi hisz ő örököl és ő kapja utána anyugdijat és egyébként jobb lett volna ha tolókocsiba kerül? Nem tudom hogy tudta kiejteni a száján és soha többet nem állt velünk szóba. Nem lennék anya ha mindezeket szó nélkül hagynám. A különös viselkedése és a szomszéd megjegyzése ezt mondta" szegény Irénkét ne akarjuk már feltámasztani hiszen Õ már ugy serm lett volna jobban mert utolsó éjszaka nagy fájdalmai voltak" (ezt a bíróságon letegadta, hogy mondta volna és nem is hallott semmit) ez engem nagyon elgondolkodtatott annál is inkább mert a felettük lakó is hallott valamit. MI történhetett az utólsó éjszaka? Ezért fordultam a rendőrséghez, ugy gondoltam, ott majd lehetőség lessz tisztázni a történteket, de már a rendőrségen is külömböző történetekkel traktáltak és egyre gyanúsabb lett az egész. ma sem értem miért nem inditottak előbb eljárást és aztán szakértőtt felkérni A szakértő csak és kimondottan a szívelégtelenséggel foglalkozott amit a halál közvetlen okaként jelöltek meg, Emlékszünk még a kis Rebekára akinek májátültetésre volt szüksége és végül a tüdeje vitte el. Valahogy alányomnál is ez történt. A aszakértő ugy igyekezet feltüntetni, hogy ez egy hírtelen halál volt, a többi betegségről szó sem esett pl. végtagbénulása volt, hogy az 5 napon belül ez mikor következett be erről szó sem esett a mentők esetlapja elő sem került természetesen arról sem, hogy a halál beállta után mintegy 20 perccel hívta a mentőt minket előbb de már mi sem találtuk életbe hol volt ez idő alatt? Nem tudom elfogadni a szakértő véleményét, hogy nem bízonyítható, hogy korábbi orvosi ellátás esetén élete megmenthwető lett volna,é és akkor nem kell segíteni, ha mégis előbb hívja az orvost akkor előbb meghal, vagy ő tudta hogy meg fog halni? Õ tudatosan nem engedet be senkit hogy ne maradjon szemtanú így azt kell elfogadni amit ő mond nincs aki megcáfolja. Reggelig irhatnám a külböző véletleneket. Pl. nem tudtam megkapni a helyszíni jegyzőkönyvet kiváncsi lennék mi van benne, mert ott semmi nem utalt a karácsony estére csak afeldult lakás mint ahová betörtek aztán miért nem hatósági boncolást kértek, mert az alaposabb, A boncolásnál nem volt gyomor vizsgélat. Miért. valószinü ugyanazért amiért rendőrségi sem ott még frissen mindent ki lehetett volna deriteni, ugy érzem csorbult a tisztességes eljáráshoz való jogom. A városi ügyészség azzal utasitja el a panaszomat, hogy további fellebezésnek helye nincs amikor szóltam elnézést kértek tévedtek, Az elsőfoku bíróságnál az ügyvédem lemondta a képviseletet, tárgyalás napján hogy nem müködtem vele közre (ezt soha nem is igényelte mégis erre hívatkozott. A következővel sem jártam jobban, mert ő meg velem nem müködött közre nem helyett3esítette az ügyészt. a másodfokra már kirendelt ügyvédet kértem,mert arról tájékoztattak ,hogy ugysem változtatják meg az elsőfoku döntést, és ez nekem több mint százezer forintba került volna. Most a L B Legfelsőbb Bírósághoz nyujtottam be panaszt január 30-án de csak junius 12-én továbbították ezt is csak többszöri kérésemre közölték ( valószinü még nem olvasta el az illetékes. Ezen anapon adtam be a fizetési meghagyást a lányom sírjának a befejezéséről a férje két és fél éve nem fejezte be (ezt nem tudom mikor továbbitják) eddig a sir (kripta kölcsön fedlapokkal volt befedve és hogy ne ázzon be fóliával letakarva. Mi asaját temetésünkre félretett pénzből befejeztük ő több mint egy éve eladta az örökölt garázst az érte kapott pénz töredékéből befejezhette voln de még egy szál virégot sem vitt a sirjéra. Ha most tenném a feljelentést másképpen fogalmaznám meg

ObudaFan # 2006.07.24. 17:10

Ha így történt, akkor a bíróság mire hozzon elmarasztaló ítéletet?

Kovács_Béla_Sándor # 2006.07.24. 05:57

A MAI NAPIG NEM TUDOM FELDOLGOZNI A HALÁLÁT

Nos, ez az. Emiatt minden együttérzésünk az öné. De ne tessék ebből az érthető érzelmi feldolgozatlanságból világméretű összeesküvést kreálni .

istvanlor # 2006.07.23. 17:45

kedves anyuka!

Ezekszerint pótmagánvádas eljárást indítottál és másodfokon is felmentették a vádlottat?

anyuka # 2006.07.23. 12:31

KÖSZÖNÖM A VÁLASZT KEDVES ÓBUDA, DE EZEK UTÁN ÉRDEKEL MIKOR MONDHATJA AZ ÜGYÉSZSÉG, HOGY NEM TÖRTÉNT BÜNCSELEKMÉNY AKKOR HA A RENDÕRSÉG NEM SZOLGÁLTAT MEGFELEÕ BIZONYITÉKOT, VAGY EZ AZ Õ JOGUK, HOGY ELDÖNTSÉK. A MI ESETÜNKBE A RENDÕRSÉG NEM NYOMOZOTT HANEM IGAZSÁGÜGYI SZAKÉRTÕT RENDELT KI AKI MEGÁLLAPÍTOTTA HOGY NEM BÍZONYÍTHATÓ, HOGY KORÁBBI ORVOSI ELLÁTÁS ESETÉN ÉLETE MEGMENTHETÕ LETT VOLNA, A LÁNYOM AZ UTOLSÓ MUNKANAPJÁT KÖVETÕ 5.NAPON MINDENKITÕL ELZÁRVA ORVOSI SEGÍTSÉG NÉLKÜL HALT MEG A FÉRJE A HALÁL BEÁLLTA UTÁN HIVTA A MENTÕT.
A MAI NAPIG NEM TUDOM FELDOLGOZNI A HALÁLÁT

ObudaFan # 2006.07.21. 19:03

Másodfokon általában nem is tárgyalást, hanem nyilvános ülést tartanak.
Az ügyészség azért nem nyomoz, mert megítélése szerint nem történt bűncselekmény.

anyuka # 2006.07.21. 13:15

köszönöm a hozzászólást,de miért nevezik ezt tárgyalásnak mikor senki nem tárgyal senkivel az ügyvéd nem szól semmit, de akkor minek kötelező, magamat jobban tudnám képviselni. A pótmagánvád mint olyan teljesen felesleges. ha a rendőrség nem nyomoz az ügyészség nem vádol a magánvádlónak bízoyitani nehezebb mert nincsennek meg a feltételek, végezze mindenki a dolgát a rendőr nyomozzon a z ügyész vádoljon a bíró szolgáltasson igazságot ezért tanultak (tanítattuk) erre kaptak jogosítványt erre esküdtek ezért fízetjük.

ObudaFan # 2006.07.20. 17:18

Azért ez nem egy polgári peres ügy volt, hanem büntetőügy. Itt a pótmagánvád jellegéből adódóan kevés szerepe van magának a pótmagánvádlónak, mert kötelező a jogi képviselet.

monalisa1 # 2006.07.20. 14:41

Bár laikus hozzászóló vagyok, de nekem már volt egynéhány másodfoku tárgyalásom - itélethírdetéssel.

Alapvetően azt kell tudni, hogy a peres ügyek érdemi lefolytatása az elsőfokú bíróság dolga, aztán az jó vagy sem bírója válogatja...

Másodfokon az ügyek jelentős része a már meglévő iratanyagok - és itélet - szakmai átvizsgálásából áll, vagyis másodfokon már nemigen kérdeznek. Sőt kirivóan de előfordulhat, hogy nem is adnak szót egyik félnek sem...

A feleket azért küldik ki tárgyalás közben, mert a birói tanács ilyenkor hozza meg az itéletet: egymásközt megbeszélik és a visszahívott feleknek azt a tanácsvezető bíró
kihírdeti/felolvassa.

Az hogy halkan-e vagy tán harsogva...

A másodfokú itélet a kihirdetéssel azonnal jogerős, ellene esetleges felülvizsgálati kérelemmel lehet élni - bár nagyon kicsi valószínüsége az eredményességnek.

Meg kell várni az itélet írásos kiküldését, és meg kell beszélni az ügyvéddel.

Én a fentieket tudtam hozzászólni.

anyuka # 2006.07.20. 13:51

A bíró és az ügyvédek felolvasták illetve az orruk alatt elmotyogták mondanivalójukat amiből én egy szót sem értettem, a teremben nem volt hangositás. a bíró észlelte, hogy nem értem az egészet basszus hangján orditva olvasta tovább. 73 éves vagyok de ennyire nem hallok rosszul. Ekkor kiküldtek a teremből vissza hívtak és kihirdették a határozatot. Soha nem volt dolgom az igazságszolgáltatással, ugy gondoltam alaposabb egy másodfoku bíróság felülvizsgálata. Egyébként helybenhagyta az elsőfoku itéletet, de ezt nekem előre mrgmondták, hogy nem fogják megváltoztatni. A vád halált okozó segitségnyujtás elmulasztása a lányom terhére. Én pótmagánvádló voltamTényleg így zajlik egy másodfoku tárgyalás?