14.000 ft - os tartozásért mit kaphat?


Főlökött # 2006.09.01. 16:02

Törvénytár - Be. : VIII. Fejezet - A KÉNYSZERINTÉZKEDÉSEK

Ezen belül :

  • AZ ÕRIZETBE VÉTEL - 126. §
  • AZ ELÕZETES LETARTÓZTATÁS - Az előzetes letartóztatás feltétele - 129. §

Szóval ebben a fejezetben minden megtalálható a kíváncsiság kielégítésére.

----------------------
  • Löki
Főlökött # 2006.09.01. 15:53

Tiszteletem

Ismerni kellene a teljes tényállást, mert olvasatomban a 4.000.-Ft -os feljelentés nem bcs., hanem szabálysértés, ha csak nincs minősítő körülmény.

A 18.000.-el kapcsolatban még lehet nyomozni, s lehetséges a megszüntetés, hogy nem bcs. pl. ha a másik fél azt mondja, hogy bocsika, valaki küldte, nem tudom miért, az én számlámra :-) 50-50% nem vádképes.
Prakszisomban volt ilyen ügy, melyben 2.500.000.-Ft-ot kapott a szentem, "csak úgy". Még terhelt sem lett, kell még több magyarázat.

Tisztelt Tamáska - az illető max ( ami biztos ) az étkezéseknél fog ülni az asztalnál, de ezért BV.-ben, vagy fogdán nem, az biztos. Még előzetesbe sem teszik, mert ennél súlyosabb bűncselekmények miatt sem vesznek őrizetbe embereket. Szabadlábon védekeznek, csak a napilapokat kell végignyálazni, ott is írják.

----------------------
  • Löki
Dr.Attika # 2006.08.27. 21:01

A "kedves fórumozók" soha nem állították, hogy az elkövető, ha egyáltalán elkövető ülni fog. A "kedves fórumozók" mindíg is azt állították, hogy nem fog ülni. Te mint fogadatlan prókátor gerjeszted a feszültséget. A "kedves fórumozók" háttér gondolatában az is felmerült, hogy aki "blintre" kifizet 14.000,- Ft-ot az........
Vagyis ne reklamáljon, hanem ismerje el, hogy balfa.... voltam. Tanuljon az esetből és ne szaporítsa a balekok számát.

Sasfioka # 2006.08.27. 20:51

Tamaska!

Akármennyire szeretnéd a téged megkárosító embert "rács mögött" tudni, erre ezen tételekkel semmi esélyed sincs. A rendőrség, ha úgy ítélik meg, nyomozni fog, aztán majd kihallgatnak, tanúkat keresnek, aztán döntenek, hogy lesz-e belőle ügy... Ha bíróságra kerül, akkor sem kell számítani börtönbüntetésre, de még felfüggesztett börtönbüntetésre sem igazán. Előzetes letartóztatás meg miért lenne? Nem igazán hiszem, hogy megfelelő ok lenne arra, hogy valakit ezért előzetes letartóztatásba helyezzenek. Ott van pl. Kulcsár Attila, aki bár legalább öt-hat nullával több van a végén az összegnek, csak házi őrizetben volt...

SF

Bovary # 2006.08.27. 14:17

Kedves Fórumozók!

Ugyan, hova gondoltatok?! 14 ezer forintért szabadságvesztés?!

Hiszen még a BAUMAG ügyben sem görbült a haja szála az elkövetőknek, nemhogy egy ilyen "pici" ügyben...

Kovács_Béla_Sándor # 2006.08.27. 14:08

Dehogy!

tamaska # 2006.08.27. 13:56

és ha csalás vétsége miatt rendelnek el nyomozást, akkor az már előzetest is jelenthet? vagy börtön büntetést?

julius # 2006.08.26. 18:09

Ha úgy ítéli meg a nyomozó hatóság, hogy bűncselekmény gyanúja, vagy netalán megalapozott gyanúja állapítható meg, akkor büntetőeljárást kezd (elrendeli a nyomozást) csalás vétsége miatt.
Javasolom, hogy vagy az árut, vagy a vételárat (akár több részletben) mielőbb küldje meg/vissza!

istvanlor # 2006.08.26. 16:40

nem vagyok jogász ezt előre leszögezem.

A rendőrség mit csinál? Erre a kérdésre hogy lehet válaszolni? Ha elfogadják a feljelentést, nyomoznak.

tamaska # 2006.08.26. 16:28

istvanlor!

Akkor mit tesz vele a rendőrség? Kérlek még erre a kérdésem re válaszolj.

KÖzsönöm előre is.

istvanlor # 2006.08.26. 15:58

ezért sem.

de a maga érdekében jobb ha az "illető" más pénzszerzésre áll rá:)

istvanlor # 2006.08.26. 15:57

ezért sem.

de a maga érdekében jobb ha az "illető" más pénzszerzésre áll rá:)

tamaska # 2006.08.26. 12:58

ezért már leültetik ugye? vagy előzetes? vagy pedig felfüggesztett?

tamaska # 2006.08.26. 12:58

4000 az egyik feljelentés a másik pedig 18000 ft ez a pontos végeredmény. Két külön ember jelentette fel az illetőt.

No ekkor mi van ?

Sasfioka # 2006.08.23. 21:05

Még ha a szándékosság is bebizonyosodik, és egyedüli eset, akkor sem lehet azt mondani, hogy ő ezért ülni fog... Mégcsak előzetesbe sem fogják venni.

SF

Dr.Attika # 2006.08.20. 08:41

Ülni bizonyosan nem fog érte, ha csak ez a bűne. Egyébként addig nem bűncselekmény, amíg be nem bizonyosodik, hogy nem is kívánta elküldeni a terméket, hanem csak a 14 ezer forintot akarta kicsalni.

tamaska # 2006.08.20. 06:58

hány évet kaphat érte?

tamaska # 2006.08.20. 06:57

Mit kaphat egy illető azért ha 14.000 ft-ért feljeletik a rendőrségen azért, mert egy aukciós oldalon a vásárló vett egy terméket, de nem lett elküpdve a cucc, illetve a pénzt sem küldte vissza?
Lecsukhatják?
Előzetesbe vihetik?