MÁV bírság - mikor évül el?


julius # 2006.08.23. 21:05

Úgy tudom, hogy az elévülési idő 5 év ebben az esetben is.

Sasfioka # 2006.08.23. 21:04

Mivel polgárjogi igény, így általános elévülés alapján öt év az elévülése, amennyiben az elmúlt öt évben nem volt az elévülést megszakító esemény. (Már ha eltelt öt év)

SF

balek_a_legnagyobb # 2006.08.20. 17:00

???
miez.. gyilkossag hogy nincs elevules?
majd jonnek a hozzaertok, azt jol megmondjak a tutit.
A parkolas is elevul 5 ev alatt. Ha meg kifizette a kollega, es 5 evnel idosebb volt a papir, akkor egy balek.

bridgedjonas # 2006.08.20. 16:18

Még annyit, hogy parkolási társaságnál az egyik kollegám nem fizette be a bírságot, két év után jött neki egy felszólítás, hogy fizessen be közell 200.000 Ft-ot.

bridgedjonas # 2006.08.20. 16:16

Hát ennek utána kell nézni, hogy van-e valami feljelentés a MÁV részéről mert lehet, hogy a kamatok csak nőnek azóta is. Elévülési idő nincs tudtommal.

nyusz66 # 2006.08.20. 16:08

Néhány éve történt, hogy a returba vett jegyem a nap folyamán kiránthattam a zsebemből, és pechemre az ellenőr ezt nem fogadta el, a vonaton másik jegyet adni sem volt hajlandó, csak, ha kifizetem a 2000 Ft pótdíjat is. Még ebbe is belementem volna, ha lett volna nálam annyi pénz, de éppen teljesen le voltam égve.

Így kitöltött egy büntis papírt, valami 6000 Ft-ról.
Nos, ezt nem fizettem be, mert nem tartottam igazságosnak: soha nem potyáztam, és amikor észrevettem, hogy nincs meg a jegyem, még akkor is hajlottam arra, hogy MÉGEGY jegyet vegyek, stb. Szóval nem fizettem, ők meg nem jelentkeztek.

Egy ilyen büntetés elévülési ideje mennyi? Remélem már elévült, de azért nyugisabb lenne, ha biztosat tudnék.