Nyugdij a Börtönben


Szecsike # 2006.08.31. 19:40

Köszönöm szépen a válaszokat!

Én is úgy tudtam, hogy nem szünetel és én, mint a gyerekei anyja kérhetem esetleg gyerektartás cimen is.
Egyébként Õ is az én számlámra szeretné majd utaltatni ha megkapja.

Monalisa,

Neked is köszönöm a plusz tippet.
A II-es csoportú 100 %-os rokkantságot is a nyugdijbizottság dönti el?

Dr.Attika # 2006.08.31. 14:27

Nem szünetel. A nyugdíjra való jogosultság az szerzett jog. Nem vonható meg, nem korlátozható. Az elitélt dönti el, hogy meghatalmazottjának folyósítsák, vagy a büntetés-végrehajtási letéti számlájára utalják.

monalisa1 # 2006.08.31. 10:57

Az állapotrosszabbodás miatt a felülvizsgálati eljárást meg kell indítani., a kétszeres egészségkárosodás miatt a 67% mindenképpen meglesz, sőt talán a II. csoportú 100%-os rokkantság is, amihez már TB kedvezmények járnak pl. közgyógyigazolvány stb.

Amúgy nekem valami olyasmi ködlik, hogy amíg valaki ül (...) addig szünetel a nyugdíj folyósítása.

Szecsike # 2006.08.31. 09:21

Köszönöm szépen Gittus!

Mit gondolsz?
Két csipőprotézisre meg kell, hogy kapja a 67 %-ot?
Nekem van olyan ismerősöm, aki egy protézissel is 67 %-os.
Szerintem az én párom csak azért nem kapta meg mert börtönben van.

gittus # 2006.08.31. 08:15

A lakóhelye szerint illetékes nyugdíjbiztosítási igazgatósághoz írjon levelet és állapotrosszabbodásra hivatkozzon. Ha a korábbi felülvizsgálat ha egy éven belül volt akkor mellékelni kell a további műtét utáni zárójelentés egy másolatát is ahhoz hogy aállapotrosszabbodásra lehessen hivatkozni.

Szecsike # 2006.08.31. 07:14

Azt hiszem ki kell egészitenem a kérdésemet:
A párom már 50 %-os nyugdijas, ezt is a börtönbüntetése alatt kapta meg, de akkor még szabadlábon volt amikor el lett inditva a dolog.
Természetesen bilincsben vitték a bizottség elé és gondolom ez volt az oka annak is, hogy csak 50 %-ot kapott egy csipőprotézisre.
Azóta viszont megtörtént a másik oldali mütét is, de mivel most is bent van fogalmam sincs, hogy hogyan kérelmezhetné, hogy állapotrosszabodást nyújtson be most már két csipőprotézis miatt?

Szecsike # 2006.08.31. 07:07

Sziasztok!

Hát ez elég hülyén hangzik, de kiváncsi lennék, hogy hogyan intézheti el egy elitélt, hogy nyugdijjas legyen?
Vagyis hogyan kell egyáltalán elinditani a nyugdijazási kérelmét, ha egyáltalán lehet?

Előre is köszi a segitséget!