Behajtás. Ez lehetséges???


ObudaFan # 2006.09.06. 17:23

Az adós lakóhelye, székhelye szerintinek.

Norberto # 2006.09.06. 17:02

Azt szeretném még kérdezni, hogy az én kerületemben lévő végrehajtót, vagy a volt munkáltatóm lakhelye szerinti, vagy a irodája szerintit kell megkeresnem?
Mennyit szoktak kérni általában?
Köszönettel!

Dóra

ObudaFan # 2006.09.06. 16:52

Ott is lehet, de az első fokon eljárt munkaügyi bíróságon is be lehet adni a végrehajtási kérelmet, majd az megküldi a végrehajtónak.

Kovács_Béla_Sándor # 2006.09.06. 15:44

Bocs, ez csak kettő, nem teljes névsor.
Ez lesz jó: http://www.mbvk.hu/…dex1024.html

Norberto # 2006.09.06. 15:43

Köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2006.09.06. 15:41

Az ítélet elég.
http://www.vegrehajtas.hu/

Norberto # 2006.09.06. 15:32

Köszi!
Oda vinni kell az ítéletet?
Mást?
Hol vannak ilyen végrehajtók?

Kovács_Béla_Sándor # 2006.09.06. 14:49

Nem. A végrehajtóhoz.

Norberto # 2006.09.06. 14:29

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, behajtás ügyben.
Volt egy munkaügyi perem, amit II. fokon is megnyertem.Az ítéletben az szerepel, hogy a volt munkáltatómnak 15 napon belül fizetnie kell. Ezt nem tette. Küldtem neki felszólítást, hogy a kézhezvételtől számított 8 napon belül fizessen.Ez a határidő ma telt le.
Most mihez kezdjek?
Cégbíróságra menjek?

Választ előre is köszönöm!

Főlökött # 2006.09.06. 13:35

Tisztelt lacesz

Álláspontom szerint, villámgyorsan jogi képviselőddel menjetek el, a végrehajtóhoz, s tárgyaljatok vele. Az írásos bizonyítékaiddal együtt, de azt ne add ki a kezedből, még fénymásolás céljára se !
Vigyél másolati példányt, s érdeklődjetek, hogy ezen fennálló problémát, hogy kívánja orvosolni. Vélelmezem, a megegyezésre fog törekedni, de nem kell vele szórakozni, határozottan, megfontoltan kell viselkedni, szintén megegyezésre kell törekedni. Ha nem törekszik a megegyezésre és a számodra nyerő pozíció visszaállítására, akkor marad a kártérítés, de hidd el, jobb, ha megegyeztek, legalább is Te is arra törekszel, amit írásba is foglaljatok !!!!!

Más jobb ötlet nem jut az eszembe.

----------------------
  • Löki
lacesz # 2006.09.05. 16:32

A pénz természetesen minidig is jelen volt a számlámon. Tehát tőlem akár júliusban is levonhatták volna...


Lacesz

lacesz # 2006.09.05. 16:32

Tehát: 2006.08.09-én lefoglalák a 3 autót. 2006.08.18-án azonnali beszedéssel levonták a számlámról a tartozást. Minderről 2006.09.04-én értesültem, mikor átvettem a végrehajtó által kiadott Felhívást, melyben a kézhezvételtől számított 15 napot jelöl meg határidőként. Ja, a Felhívás keltezése 2006.08.09. Csak feladni felejtették el...


Lacesz

lacesz # 2006.09.05. 16:29

Kedves Főlökött! Természetesen mindent bizonyítani tudok papírokkal. Jogi végzettségű ismerőseimtől is azt az infót kaptam, hogy teljesen szabálytalan volt a dolog, de nyeljem le a békát, mert ez jelenleg a jogállamiság Magyarországon... Hát én ezt nem tudom elfogadni! Azt, hogy simán kárt okozhat nekem bűntetlenül bárki is, úgy, hogy ezt bizonyítani tudom! Igen, a tartozás behajtásra került, de az ingóság lefoglalása nem ezután történt, hanem ezt megelőzően. Az azonnali beszedés a számlámról viszont bármikor megtörténhetett volna. Akár a foglalás napját megelőzően is. És ezt kellett volna tenni. Nekem ez a gondom.


Lacesz

Főlökött # 2006.09.05. 16:09

Tisztelt lacesz

Ha ez így igaz, akkor szabálytalan. Nem szoktak a végrehajtók hibázni, de ha tényleg így vagyon, s ez számodra bizonyítható, akkor kérd az eredeti állapot helyreállítását.
Először mindig a folyószámla, utána az ingó foglalás, ez a sorrend. Tekintettel a tértivevény átvételére!!!!!!!, attól számolva ketyek a határidő. Ezek alapján, a tisztelt végrehajtó, a tartozás behajtotta a folyószámláról, így az ingóság behajtása okuttá vált, tehát felesleges, indokolatlan. Ha megtette, ezzel kárt okozott, a kár összegét térítse meg, vagy az eredeti állapotot állítsa helyre.

Nem felesleges, álláspontom szerint kóstolgatni egy végrehajtót, hagy szokja, dolgozzon meg a pénzéért normálisan, nem törvénytelenül.

----------------------
  • Löki
lacesz # 2006.09.05. 13:28

Kedves hercseg!

Amit ma tettem: Szépen leírtam mindent és egy végrehajtási kifogás keretében elküldtem az illetékes bíróságnak. Felhívtam a végrehajtót. Szerintük teljesen jogos, hogy elidegenítési tilalmat rendelnek el és csak után hajtják be a pénzt, mert akkor a sorrendiség nem sérül, hiszen az autókat nem foglalták le. Szerintem pedig igen, mivel erről foglalási jegyzőkönyv készült melyben az általad is említett tövény 103. paragrafusa 3. bekezdésére hivatkoztak. Ez mi, ha nem foglalás? Szerintem. De nem vagyok jogász.


Lacesz

hercseg # 2006.09.05. 08:11

1994. évi LIII. tv.

szép nagy, de tanulságos olvasmány. a 4. rész XIII.fejezettől kezdődő részek vonatkoznak a problémádra.

tv letölthető: www.complex.hu/…00053_0.html

ha elrontottam a címét, akkor az origón keresd végrehajtási törvény néven, 3 honlapot fog kidobni.

véleményem szerint elhúzódó eljárásra számíthatsz, a végrehajtó meg fogja várni, amíg te lépsz.

hercseg # 2006.09.05. 08:11

1994. évi LIII. tv.

szép nagy, de tanulságos olvasmány. a 4. rész XIII.fejezettől kezdődő részek vonatkoznak a problémádra.

tv letölthető: www.complex.hu/…00053_0.html

ha elrontottam a címét, akkor az origón keresd végrehajtási törvény néven, 3 honlapot fog kidobni.

véleményem szerint elhúzódó eljárásra számíthatsz, a végrehajtó meg fogja várni, amíg te lépsz.

hercseg # 2006.09.05. 07:56

kedves lacesz!

a végrehajtónak először a folyószámlán lévő összeggel kellene foglalkoznia, további vagyontárgyakat ennek/rajta lévő összeg hiányában foglalhat le.itt a foglalás alapja az inkasszó utáni tartozás és a végrehajtás költségeinek együttes összege.a vagyontárgyakat viszont úgy kell lefoglalnia, hogy a tartozás és a végrahajtás költségeinek együttes összegét akkor is fedezze, ha a vagyontárgyak a végrehajtás során negyedáron kelnek el ( hogy, hogy nem szinte mindig...).ennek megfelelően a 3 autó összértékének a negyede még mindig jóval több,mint a tartozásod+a végrehajtás összege: 1 M 25E Ft.
javaslom, írj tértivevényes ajánlott levelet a végrehajtónak, írd meg benne az észrevételeidet és kívánalmaidat, továbbá, hogy eljárására írásban magyarázatot kérsz tőle.a végére biggyeszd oda, hogy a válasz elmaradása esetén a megyei végrehajtói kamarához fogsz fordulni (kötelezően tagja).
ha nem válaszol, fordulj hozzájuk (tértivevényes, ajánlott levél, írásban mindent).
rövidesen megírom a végrehajtási törvény számát és azt is, hogy hol találod meg.
PTK 339.§ értelmében aki másnak kárt okoz, köteles azt megtéríteni.ez a végrehajtóra is vonatkozik,de bizonyításra fog szorulni az, hogy nem tartotta be a sorrendet.
sok szerencsét!

lacesz # 2006.09.04. 21:19

Ja, és hogy a felvetésdre válaszoljak, természetesen a letiltásból a teljes költséget fedezni tudták és tudták volna a foglalás elött is.


Lacesz

lacesz # 2006.09.04. 21:16

Itt van egy apró félreértés. A letiltott összeg a számlámon folyamatosan rendelkezésre állt, a végrehajtó mégis inkább lefoglalt 3 autót, mintha sokkal likvidebb pénzt vitte volna el. Ha jól tudom, létezik behajtási sorrend. Szóval először bankszámla, aztán ingóság. Nem fordítva. Plusz, ha valaki adott 15 napot a kézbesítéskor határidőnek, akkor azt kötelessége betartani. Vagy ebben is tévedek? Csak azért vagyok ideges, mert 3 autó újbóli forgalombahelyezése nem 2 fillér. De meg kell tennem, mert egyiket most adnám el, a másikat a szüleim használnák, a harmadikkal pedig én megyek vagy napi 200km-t. És azt is érdekesnek tartom (bár lehet, hogy ez is megtehető), hogy noha akármelyik kocsi értéke fedezte volna a tartozást, mindhárom kocsit lefoglalták...


Lacesz

ObudaFan # 2006.09.04. 20:34

15 napon belül lehet végrehajtási kifogással élni a végrehajtó működésével szemben a végrehajtást elrendelő bíróságnál. Ugyanakkor szerintem nincs igazán értelme. Nyilván a kézbesítés nem lehetett szabályos, de a végrehajtónak már nem is volt kötelessége 15 napos határidőt adni, egyből foglalhatott volna. A kocsi foglalása pedig csak akkor szabálytalan, ha a letiltásból a foglalásig eltelt időre a vh költségekkel együtt a teljes követelés befolyt.

lacesz # 2006.09.04. 19:42

A kérdésem a következő. 2006.08.09-én egy végrehajtótól Felhívást kaptam, hogy egy több éves internetszolgáltatóval szembeni tartozásom (106e Ft) a kézbesítéstől számított 15 napon belül fizessem meg, ellenkező esetben foglalás lesz! Ezt a felhívást persze csak 08.18-án kézbesíti, amit én nyaralás miatt 09.04.-én veszek át. Ekkor derül ki, hogy már a felhívás megírásának napján lefoglalta mindhárom nevemen lévő autót (össz érték 4,1M Ft)!!! Majd pár napra rá a bankszámlámról letiltja az összeget. Ezutóbbi nem lenne baj, mert egyébként is befizettem volna. De! Hogy lehet, hogy kapok 15 nap határidőt, aminek már első napján lefoglalja az autóim (ki is vonatja a forgalomból), majd még a számlámról is letiltja az összeget? Ezalatt az idő alatt én intézkedhettem volna erről, nem? A pénz egyébként bármikor letiltható lett volna, mert folyamatosan volt rajta. Nem kellett volna autót is foglalni. Szóval a sorrenddel is gondom van. Szerintetek ez így rendben van?


Lacesz