1,5 év LEÍRÁS


Lhotse # 2006.09.28. 05:03

No igen, én a magam részéről a "személyre szabottabb" büntetések híve vagyok, ahol nagyobb a bíróság mérlegelési lehetősége is. Ugyanakkor bűnismétlés esetén (nem csak visszaesők, hanem ha pl. valaki "életvitelszerűen" bűnöz) szigorítanám a büntetési tételeket.

aphrodite # 2006.09.28. 05:00

Ide az ember többnyire segítségért jön, nem kell az együtt érzésed, de a negatív hozzászólásod sem! Abból jut bőven! Megnézném mi lenne a véleményed ha egyszer te is hasonló helyzetben lennél, mint a többség aki ide feljelentkezik! Vagy valamelyik családtagod kerülne be és testközelből tapasztalnád meg azt, amiről most semmit sem tudsz! Pár éve még én is mindent másképp gondoltam ezzel kapcsolatban! Nem kell sajnálni senkit sem, de belerúgni sem kell! Az ilyen aemberek azok, akik nem élnének túl bent egy hónapot sem!

Pjotr # 2006.09.27. 16:18

Jaj szegény bűnözők börtönbe kell menniük, szerintem tüntessünk, hogy a szabadságvesztést le lehessen tölteni egy wellness szálodában is...

hercseg # 2006.09.27. 14:53

lehet, hogy nem csak a bíróknak kéne eltölteni benn egy hetet, hanem mindannyiunknak is.egy ilyen tapasztalat után nem kerülnénk okvetelenül oda.javaslom kipróbálni a "mindenki elítélt lehet egy hétig" programot!

_Wasp_ # 2006.09.26. 14:29

Az a baj, hogy a szabadságvesztés pont nem azoknak megterhelő, akiknek szánják, az un. nehézbűnözők, vagy hivatásos bűnözők úgy mennek be, mintha hazajárnának, nekik nem teszi tönkre az egzisztenciáját, családját a dolog, míg ha egy társadalomba hozzávetőlegesen integrálódni próbáló egyén kerül a darálóba... annak jó eséllyel annyi.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

aphrodite # 2006.09.26. 05:41

Köszi Lhotse, egyet értünk!!! de tudod ne töltsön el egy hetet, legyen csak pár nap!!
Már azt sem bírná!!

Lhotse # 2006.09.26. 05:10

Abban, hogy túl súlyos, vagy éppenséggel túl enyhék-e a kiszabott szabadságvesztés büntetések, sose fogunk megegyezni. Azon viszont el lehetne gondolkodni, hogy mielőtt büntetős bíró lesz valakiből, töltsön el egy hetet a sitten...:) Biztosan nagyobb "rálátása" lesz a dolgokra, és egy ilyen tapasztalattal a birtokában lehet, hogy megfelelőbben tud mérlegelni a büntetés kiszabásakor. A :) azért indokolt, mert felvetésem merőben akadémikus, ugyanakkor úgy érzem valós problémáról van szó: nem mindíg azok vannak a hűvösön és annyi ideig, akiknek kellene...

Kovács_Béla_Sándor # 2006.09.25. 17:05

A sértettek szerint meg túl enyhék a büntetések. Hogy legyen az ember okos?
Megjegyzem: azt, hogy miért mennyit lehet kapni, a Btk-ból előre tudható. Amiért szerinted aránytalanul sokat adnak, azt nem kell elkövetni. Ilyen egyszerű.
(Azt, hogy egyáltalán nem kell bűncselekményt elkövetni, nem is merem ajánlani. Nem vagyok én maximalista...)

aphrodite # 2006.09.25. 14:08

Köszi a hozzászólást, bár egyeltalán nem biztos, h annyit ülnek amennyit érdemelnek!Ha annyit ülnének amennyit érdemelnek, nem lenne semmi gond!
Ilyen szemét törvények mellett, jónéhányan többet ülnek a kelleténél!
De Te bizonyára ennek örülsz!

Kovács_Béla_Sándor # 2006.09.25. 12:54

A szemetek! Hát nem le kell ülnie kinek-kinek, amit megérdemelt?! Tényleg piszokság...

Egyébként a harmadolás, negyedelés, meg ötödölés lehetősége törvény által biztosított, az esetenként akár több is lehet, mint másfél év.

Dia- # 2006.09.25. 11:17

Szia!

Én is hanlottam már hasonlót , de sajnos nincs semmi alapja !!

Anno ígérgettek valamit a ciklus közepére,de azmeg már rég letelt...

Nem lesz itt soha semmi:(

Kovács_Béla_Sándor # 2006.09.25. 05:57

Biztos nem.

aphrodite # 2006.09.25. 04:46

Sziasztok!

Hallott valaki valamit arról, h állítólag 1,5 év leírás lehet mindenkinek, kivéve a gyilkosoknak??? Biztos nem igaz, de ha valaki valamit tud, vagy h hol találok ezzel kapcsolatban valamit az írjon!

köszi