Szakközépiskola munkaviszonyba való beszámítása


garcia66 # 2010.01.10. 21:11

Sziasztok!

Bár ez egy régi topic, de hátha tud valaki segíteni?
Az a kérdésem, hogy ha a "egyenruhás" cégeknél beszámították a szakközépiskolai éveket a szolgálati időbe, akkor a civileknek miért nem számítják be a civil nyugdíjhoz?

gyiszu # 2008.03.10. 12:48

Szakközépiskolai éveimet nem számítják bele a nyugdíjamba mert szerintük nincs listán a szakma száma.
Fél éve még benne volt.Mit tegyek?

Player # 2008.02.26. 11:45

Sziasztok!

A topic-nak még nincs teljesen vége. Kérném azoknak a hozzászólását, akik érveket tudnak felsorakoztatni arra, hogy a szakközépiskolai éveket azok munkaviszonyába is be kell számítani, akik 1977 előtt végeztek.

Azt hiszem, hogy döntő érvnek kell lennie a 2003.évi CXXV. törvénynek az egyenlő bánásmódról és az esélyegyenlőség előmozdításáról

Közvetlen hátrányos megkülönböztetésnek minősül az olyan rendelkezés, amelynek eredményeként egy személy vagy csoport foglalkoztatási jogviszonya vagy egyéb helyzete,
miatt részesül kedvezőtlenebb bánásmódban, mint amelyben más, összehasonlítható helyzetben levő személy vagy csoport részesül, részesült vagy részesülne.

hahop (törölt felhasználó) # 2007.06.22. 20:34
helyszínelő # 2007.06.15. 20:38

Az isten áldja meg Koncz urat !
Ennyi pnzért én is tudnék így okoskodni.

üdv: bobo


Nem az a jó ügy ami vádemelési javaslattal van befejezve, hanem az, amelyiknek érdembeli befejezése van!

hahop (törölt felhasználó) # 2007.06.15. 18:18
hahop (törölt felhasználó) # 2007.06.15. 17:36

nyugdij.extra.hu ezen megtalálsz mindent miért nem nézitek meg!!!!!!

Koncz István volt tanárom az ELTE-n egy másik megvilágítást tárt fel, ahol őt vagyis a TB-t perbe vonták, vagy őket - TB-t - perelték ott Koncz véleménye alapján mindenki bukta a szakközép beszámítását.

helyszínelő # 2007.06.15. 15:41

Cojone !

Mail ment a kérelem ügyében.

Üdv: bobo


Nem az a jó ügy ami vádemelési javaslattal van befejezve, hanem az, amelyiknek érdembeli befejezése van!

cojone # 2007.06.15. 07:58

Nem tudom, hogy tudna-e valaki segíteni, mert én már nem jutok semmire. Sehol nem tudom megtalálni a végzettségemet. Eredetileg az lenne beírva a bizonyítványomba, hogy "növényvédelmi és agrokémiai" szakon végeztem. Azonban ehhez egy deka OKJ számot nem találok.
És az is érdekelne, hogy hogyan működik a szolgálati panasz és utána a többi.

Köszi a segítséget előre is: Cojone

Főlökött # 2007.06.14. 17:28

Tisztelettel

Kérdezték tőlem imail-kében, milyet tv, jogszabály, stb. vonatkozik erre a témára.

1975 évi II tv.

1965 évi 24. tvr.

1019/76 ( VI.24. ) sz. MT Határozat

14/1976 ( XII.1. ) MÜM OM együttes rendelet

89/1999 MT rendelet

81 évi 9. tvr.

73 évi 25 tvr.

65 évi 24 tvr.

----------------------
  • Löki
helyszínelő # 2007.06.14. 16:59

Löki !
Milyen levél és hova?


Nem az a jó ügy ami vádemelési javaslattal van befejezve, hanem az, amelyiknek érdembeli befejezése van!

Főlökött # 2007.06.14. 16:22

Tisztelettel

Levél ment, csak bocsánat a késésért, házfelújítás közepén vagyok......és tele a hótipellőm.

----------------------
  • Löki
Player # 2007.06.04. 19:02

Sziasztok!

Javaslom, hogy nézzetek be ide: http://www.brdsz.hu/…iewtopic.php?…
mert nagyon sok okos dolog van. Hát persze hogy nekem is van hozzászólásom. :))

helyszínelő # 2007.06.04. 16:03

Bocsi, de ma azt hallottam, hogy akinek megvan 2007.12.31-ig a 20 év fegyveres szolgálat, arra nem fog vonatkozni az új törvény.
Na erre kiváncsi leszek.

Egyébként a szakközép iskola igazgatója azt mondta, hogy nem tud igazolást kiadni, mivel a bizonyítványban feketén fehéren bent van, hogy ... ezen a területen szakmunkásként is alkalmazható..

További szép napot:

bobo


Nem az a jó ügy ami vádemelési javaslattal van befejezve, hanem az, amelyiknek érdembeli befejezése van!

hahop (törölt felhasználó) # 2007.06.02. 12:49

nyugdij.extra.hu

Itt találsz ügyvédet is, és ott láthatod milyen jogszabályok alapján, történik mindez.

Itt sokan az ösztöndíj fizetése illetve TB járulék fizetésére alapoznak, de szerintem nem ez a döntő, hanem a jogszabály hogy úgy kell kezelni szakközepes diákot társadalombiztosítás szempontjából, mint a szakmunkás iskola tanulóját.

merlin1 # 2007.05.29. 16:18

Nos tisztelt jogértők!
Segítségre lenne szükségem! Akkor most hogyan tovább?

Kb 1 hónapja kézhez kaptam a határozatot, melyben megállapították a szolgálati időmet. Akkor benyújtottam a fellebbezést.
A nyugdíjbiztosító újabb határozatot adott ki változatlan tartalommal.
Most mi következik?
Gyorsan keresnem kell egy ügyvéged, aki jártas a munkajogban.
De sajnos az idő ketyeg, nem tudom hány napom van a kereset benyújtására.
Ha jók az információim, az érvényes perrendtartás szerint a keresetet nem a munkaügyi bíróságra, hanem szintén a nyugdíjbiztosítóhoz kell benyújtani.
Sajnos ezidáig a szakközépiskolától semmi névre szóló iratot nem sikerült beszereznem, mely alapján bizonyítható - személy szerint - hogy ösztöndíjat kaptam, nyári gyakorlaton voltam termelő vállalatnál, illetve a műhelygyakorlat egy részét szintén termelő vállalatnál töltöttem.
Természetesen ha szükséges, ezen állításaimat tanúkkal tudom igazolni.
Így vajon milyenek az esélyeim?

Illetve ha valakinek van sablonja beilleszthetne ide egy keresetet, én sajnos még ilyet nem írtam, nem vagyok tisztában a formai és tartalmi követelményekkel.

Üdvözlettel és köszönettel:M

Főlökött # 2007.05.22. 18:39

Tisztelettel

helyszínelő - Csak az nem mindegy, mikor ! Idén kell nyugdíjra gondolni, mert a 2008 évben rosszabb körülmények között lehet, jóval kevesebb pénzért.

"főfő" -t ismerem, sokszor találkoztam vele, szimpatikus számomra. Volt főnököm volt vele szorosabb kapcsolatba, de én az ilyen embereket tisztelem. Normális, korrekt. Ez a lényeg.

Füv eljárással kapcsolatban azért elmondom, hogy az időpont kijelölés max 0.5 év! Ha idén kívánunk nyugdíjasok lenni, minyimum 2007.06.01.-én füv eljáráson kell lenni. Akkor sem biztos, hogy 2007-re időpontot adnak.

----------------------
  • Löki
helyszínelő # 2007.05.22. 17:18

Köszi.
Egyébként tőlem a minap azt kérdezte a megyei főfő, hogy " Hallom mész nyugdíjba?"
Õk már tudnak valamit.

üdv: bobo


Nem az a jó ügy ami vádemelési javaslattal van befejezve, hanem az, amelyiknek érdembeli befejezése van!

Főlökött # 2007.05.21. 15:01

Tisztelettel

Bocsánat, hogy nem jelentkeztem, de megvan az állásfoglalás, voltam tárgyaláson, s végre mondott valami érdekeset a T. Bírónő is, melyről érdemben beszámolhatok. Légbőlkapott, hallomásokkal nem szoktam foglalkozni és továbbadni sem.

A LB állásfoglalás esetében, tény és való, írásba foglalták, de az érintettek még azt is bizonyították a Bíróságon, hogy az iskolától, valamilyen rendszeres illetményt kaptak, az általuk végzett munka gyanánt.

Munkaügyi Bíróság álláspontja, hogy minden egyes megyében, hivatalból megkeresik az illetékes TB.-t és az akkori álláspont szerinti, kvázi "kiemelt" iskolák listáját kérik be. Mivel az akkor érvényben lévő tv. szerint, az elejét idézte a Bírónő "népgazdaság érdeke, fejlődése érdekében......." Szóval ha azon a listán szerepel, az az iskola, ahova járt a felperes, már nyerőbb a pozíció. Ezért napolják el a tárgyalásokat, pontosítják, ki - milyen iskolába járt.

Következő amit hiányolt a Bírónő és vizsgálni fogják, hogy ezen iskolák nyilvántartásában szerepel-e a személy ( felperes ), mint termelő munkát végző. Azt bejelentették-e, akkor a TB.-felé. Az ellátás annó alanyi jogon járt, nem kellett fizetni a személyekért, csak bejelentési kötelezettség terhelte az iskolát.

Kérdésemre, hogy az építőtábor, nyárigyakorlat alatt végzett munkával kapcsolatosan, álláspontja az volt, amit már én is leírtam, személyesen megkeresést kell írni az iskolának ( felperesenként ), s igazolást kérni, mely fénymásolatát becsatolni az eljárásba. Minden hónap és nap számít.

T. helyszínelő - volt adatgyűjtés a szervezetnél, de csak felmérési célzattal. Kik és hányan érintettek az eset kapcsán. Semmi álláspont nincs, a végzettségek másolatainak begyűjtése, ezt a célt szolgálta. A cég csak kivár, ráér, de sokan nem, akik még idén kívántak nyugállományba menni.

Szóval nagy vonalakban ennyi. Majd jelentkezem, ha valamit megtudok. 1-2 héten belül megérkezik a lista a Bíróságra, s akkor kapok értesítést erről, s akkor már megint lesz érdemi info.

----------------------
  • Löki
helyszínelő # 2007.05.17. 19:46

T. Főlökött !
Nem hallottál már valami hírt a beszámítás eredményéről ott baranyában? Mert itt som. -ban hallgatnak mint a sír.

üdv: bobo


Nem az a jó ügy ami vádemelési javaslattal van befejezve, hanem az, amelyiknek érdembeli befejezése van!

Főlökött # 2007.05.15. 14:54

Tisztelettel

merlin1 - erről regéltem. Ezzel a végzettséggel szolgálati jegy, elutasítás után bíróság.
Áll a bál rendesen, minden téren, s senki nem tud semmit.
Bíró kérdése, a 2 év 9 hó, vagy a 3 év 10 hó. Lakhely, bíróság stb kérdése az egész......

----------------------
  • Löki
helyszínelő # 2007.05.09. 07:46

Bocs de hamár a nyugdíj élvezhetőségéről van szó akkor egy szomorú statisztikát mondjak. A zsaruk átlagosan 50 év felett visszadják lelküket a teremtőnek. Hadd élvezzék már egy-két évig a polgári emberek számára kicsit magasnak tűnő nyugdíjat. Én nem magamat akarom temettetni, de erre fel kell készülni. Több száz roncsolt hulla és közel száz anyának megmondani, hogy többé nem jön haza a gyermeke, azért nem a hosszú élet titka....ugye?
Amúgy kiváncsian várom a fejleményeket, mert visszamenőleg 3 év ezért csak három év.

Üdv: bobo


Nem az a jó ügy ami vádemelési javaslattal van befejezve, hanem az, amelyiknek érdembeli befejezése van!

hahop (törölt felhasználó) # 2007.05.08. 19:05

Mondok egy Példát egyetem után lett rendőr 2006 december 30-al ment nyugdíjba, úgy, hogy 2005. novemberében töltötte be az 50. életévét. Normál tanuló volt nem hagyott ki évet nem halasztott egy év katona volt egyetem előtt.
Fizetése nettó 210 ezer körül, megállapított nyugdíja 219 ezer párszáz ft, de járt már neki a 2007 évi emelés így jelenleg 228 ezer párszáz. HÁT EZÉRT MENNEK NYUGDIJBA !!! Azóta dolgozik keres mellé kb. 180 ezret (nettó) egy országos monopol Zrt-nél. Ez egy mindig alkalmazásban lévő (nem vállalkozó) személynek nagy pénz és egy nagy életszínvonal emelkedés. Most ő is szakközepes már perel és kérni fogja az új nyugdíj megállapítást,elmaradt ismételt jubileumi pénzt stb. így a 2007-es tábla szerint kb. 250 lesz a nyugdíja. Nem rossz ugye!!!! (nyugdíjba vonulása előtt adta be a szolgálati panaszát taktikusan)
Na már most ez szúrja nagyon a IM szemét és úgy döntöttek, hogy a civileknél alkalmazott nyugdíj számítást vezetik be, vagyis ezt tervezik.

Azonban szeretnék megemlíteni egy szerintem rettentő igazságtalanságot, amit valamilyen módon szerintem kompenzálni kellene. Másik rendőr szintén így ment nyugdíjba hasonló kondíciókkal csak ő egy évvel idősebb. Első nyugdíját 2007. márciusban kapta de április közepén elhunyt. Folyamatosan dolgozott felesége x éve elhunyt, felnőtt fia van. A járulék fizetése pedig felosztókirovoszolidaritásos mocsok miatt sehol. Ilyen esetben szerintem járna egy két év tiszta nyugdíj az örökösöknek mert igazságtalan ez a történet. Arról nem beszélve, hogy aki 47 éves korában szívrohamban meghal gyermeki felnőttek felesége elvált évekkel előbb semmit nem kap a nyugdíjbiztosítótól vagyis az örökösei. Igazságtalan de nagyon.

Azt hiszem, ha ez így lesz a tb nyugdíj alap nagy szarban lessz.

Követelem, hogy a komcsik által előtérbe helyezett proletárok finanszírozását kompenzálják a gimnáziumot végzett tekintetében is,m most utólag, hogy azoknak is beszámítják a szoplgálati időbe.

Hallott már valaki olyanról, hogy szakmát tanul valaki de nem végez gyakorlati munkát?

hahop (törölt felhasználó) # 2007.05.08. 18:35

www.nyugdij.extra.hu

Itt fenn vannak a régi jogszabályok, ítéletek meg pöcsölések.

merlin1 # 2007.05.04. 09:02

természetesen néhány helyen -ban a kötőszó, de ezt csak később vettem észre és szerkeszteni már nem engedte