Elévülés+ erkölcsi bizonyítvány


liblabla # 2010.10.19. 16:16

Tisztelt Ügyvéd!
2004-ben kaptam 1 év felfüggesztettet lopás miatt. az ügyészség adta ki ezt. az anyagi kár megtérült.
ha ilyesmi előfordul megint: milyen büntetés adható nekem? vagy az már nem ér? 2006-ban kértem ki erkölcsit és tiszta volt.
bár nem lesz ilyen elég volt nekem az a stressz és baráti veszteség.

köszönöm

Sherlock # 2010.10.19. 13:12

Kedves onom,

nekem derogálna erre válaszolni, úgyhogy kihagyom.

onom # 2010.10.19. 11:02

Dyni, Tiki nem szerepel az erkölcsiben.

tiki77 # 2010.10.19. 08:25

Tisztelt Fórumozók!

Éredeklődnék!
Négy éve volt egy ügyem,amiért a bíróság pénzbüntetést szabott ki rám.Ezt időben befizettem.Ha most erkölcsit kérek,szerepel ez benne?
Ha valaki megírná megköszönném.
köszönettel :tiki

dyni # 2010.10.18. 05:09

Tisztelt fórumozók.
Abban szeretnék segítséget kérni, 12 éve fiatalkorúan kaptam 2 év felfüggesztett börtönbüntetést, ez szerepel-e az erkölcsi bizonyítványban.
A válaszokat előre is köszönöm.

onom # 2010.10.17. 19:26

Bandika, jogszerűtlenül lettél elutasítva!!!A fegyveres biztonsági őrnél nem kizáró oka jövedéki orgazdaság elkövetése!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sherlock, hülyeséget ne írj kérlek.Itt nincs szó c meg b típusú átvizsgálásról és pláne nincs szó arról, hogy ki mit hogyan tárol.Nincs rendőrségi nyilvántartás, hanem bűnügyi nyt van egységesen.Ami ott nincs, máshol sincs.Ha meg mégis van máshol, akkor jogtalan.

Sherlock # 2010.10.17. 09:04

Kedves Bandika,

az már egy szigorúbb rosta; az is előfordulhat, hogy valaki átmegy nemzetbiztonsági "b" átvilágításon, de a "c"-n nem. A rendőrségi nyilvántartásban mindig is szerepelni fog, az erkölcsi egészen más dolog.

Kedves Andris,

itt elévülés alatt többnyire a törvényi mentesítés idejét értik.

Andris85 # 2010.10.17. 08:42

Üdv.

Most egy kicsit összezavarodtam.....

Az erkölcsit vágom, de az elévülést nem....

Mi pontosan az elévülés? Például egy már jogerősen elítélt bűncselekménynél? Megkoptak az ismereteim már...Köszi

Bandika13 # 2010.10.14. 08:49

Tisztelt Fórumozók!

Abban kérném segítségetek,hogy anno 2006-ban kaptam jövedéki orgazdaság miatt 1,5 év börtönt 2 évre felfüggesztve és hozzá még 300 ezer ft pénz mellék büntetést.
A pénz büntetést időre befizettem, a felfüggesztett időm letelt. Az erkölcsimben a "Bűntettesek nyilvántartásában nem szerepel", valamint kiváltottam a vagyonőri igazolványt is. A rendőrség kiadta, mert az ahhoz szükséges iratban sem szerepel a büntetésem.
Szerettem volna jelentkezni Fegyveres Biztonsági Őrnek, ahonnan rendőrségi vissza ellenőrzés miatt elutasítottak, mert büntetett voltam.

Kérdésem ha büntetettként szerepelek hogy, hogy tiszták az erkölcsi papírjaim, valamint a rendőrség hogy adta ki a vagyonőri igazolványom?

Akkor szerepelek még a rendőrségi nyilvántartásba?
Ha igen, akkor onnan mikor, és hogyan kerülök ki?

Válaszaitokat előre is köszönöm.

Sherlock # 2010.10.07. 18:08

A megrovás nem büntetés, hanem intézkedés. Nem szerepel az erkölcsiben.

JoCyKa # 2010.10.07. 17:34

Tisztelt Fórumozók!

Abban kérnék segítséget, hogy munkahelyen kértek erkölcsi bizonyítványt, és még 2008-ban volt egy kis incidens... magánokirat-hamisítás miatt gyanúsítottnak rendeltek be a rendőrségre, kihallgattak, rabosítottak...
Aztán végül az eredmény az lett, idézem: "mivel a cselekmény oly csekély fokban veszélyes a társadalomra, hogy a törvény szerint alkalmazható legenyhébb büntetés kiszabása is szükségtelen, a nyomozást megszüntették, és megrovásban részesítettek!!!

Tehát semmi bírósági, semmi egyéb nem volt.

Kérdésem, az erkölcsiben ez szerepelni fog vagy sem??

Kérem aki kompetens az adott témában, válaszoljon!

Előre is köszönöm!

Üdv,

kovacsz # 2010.10.01. 20:34

Ha annyira fontos és biztosra akarsz menni menj be a leközelebbi postára és kb. 2.000 Ft-ért kérd ki az erkölcsit aztán majd meglátod mi szerepel benne.

anfifi # 2010.10.01. 18:55

jav.:kovácsz,elnézést az elírásért.Egyébként még azt nem értem,hogy bárkitől kérdezem mindenki mást mond már kérdeztem hivatalos helyen egy pártfogói irodában is még ott sem tudtak egyezségre jutni az egyik pártfogó ezt mondta a másik azt és sehol nem találok olyan részt ahol ez pontosan le van fektetve.

anfifi # 2010.10.01. 18:49

Köszönöm a válaszokat most aztán tényleg nem tudom mit csináljak,hogy töröltetni kell vagy már nem látszik semmi majd utána járok kovácssz!Lehet,hogy én kivétel vagyok de tényleg súlyos testi sértésért ültem 10 hónapot előzetesben ahol volt velem együtt olyan is 6 hónapot aki tárgyaláson nem jelent meg a következő tárgyalásig bent tartották amibe beleesett a nyári ítélkezési szünet szóval én azt tapasztaltam sokat számít hányadik kerületben kezelik az ügyet és az is van-e pénze az embernek ügyvédre.Mégegyszer köszönöm a válaszokat.

krisna # 2010.09.27. 13:10

Tisztelt fórumozók!
Abban szeretnék segítséget kérni, hogy kaphatok- e tiszta erkölcsi bizonyítványt, amivel vagyonőri munkát is vállalhatok? Előzmények: üzletszerűen folytatólagosan elkövetett lopás büntettével 5 éve elítélt a bíróság 1 év börtönbüntetést kaptam két évre felfüggesztve, és mellékbüntetésül pénzbírságot, amit természetesen befizettem időben. Az mentesítés 2007 volt a selejtezés 2022.-ben lesz. Ez mit jelent 2022-ig nem dolgozhatok vagyonőrként ? Meddig szerepelek a bűntettesek nyilvántartásában?
A választ előre is köszönöm.

prilu79 # 2010.09.25. 06:09

anfifi! ha nem kérted bíróságtól,hogy töröljék mert 3év után kérheted a te esetedben akkor bizony benne lesz minden az erkölcsidben vagy is,hogy büntetett előéletű.még ha csak nyomozás volt valami ügyedben az is benne van,hogy eljárás alatt állt.

John_Smith # 2010.09.24. 21:22

Kedves Sherlock, köszönöm a választ. Nevedből ítélve talán szívesen boncolgatnál kacifántos büntető ügyeket? Ha igen örülnék ha véleményeznéd az enyémet, igazi nyalánkság.:)

Sherlock # 2010.09.24. 16:18

Tiszta lesz.

John_Smith # 2010.09.24. 14:57

Tisztelt kovacsz, Ügyvédnő!

Nekem is folyatmatban lévő ügyem van és csak szeretném ha megerősítené hogy tiszta lesz-e az erkölcsim.

Valaki azt mondta nekem hogy valamifajta nyoma lesz benne. Ez nem igaz?

Köszönöm

kovacsz # 2010.09.22. 19:04

dagamalac: Amíg nincs ítélet tiszta az erkölcsi.

corrotriblue: lehet hogy az erkölcsid tiszta, de te is az vagy?

borike72: kevesebb mint erőszakos bűncselekmény esetén.

kovacsz # 2010.09.22. 18:56

Kérd ki az erkölcsit, valószínűleg tiszta lesz.
De szerintem testi sértésért nem szoktak senkit 10 hónapig előzetesben ültetni.

anfifi # 2010.09.22. 18:50

Ez a fórum még létezik,vagy ne is várjunk választ?

anfifi # 2010.09.16. 05:09

A következő lenne a kérdésem,nagyon fontos lenne a válasz mert szeretnék elhelyezkedni de nem tudom,hogy az erkölcsi bizonyítványt kérő helyekre megfelelnék-e.2003-ban első fokon másfél évet kaptam 3 évre felfüggesztve ebből előzetesben egyébként 10 hónapot töltöttem.2004-ben másodfokon helyben hagyták az ítéletet.Erőszakos bűncselekménynek számít amit elkövettem:súlyos testi sértés.Kérdésem az lenne ha erkölcsit kérek azon mi fog látszani ebből?Előre is köszönöm a válaszát nagyon szeretnék dolgozni de már manapság majd mindenhova erkölcsit kérnek és nem tudom mivel számolhatok ha megkapom.A választ előre is köszönöm.

dagamalac # 2010.09.08. 05:30

Tisztelt ügyvédnő!
Azt szeretném kérdezni hogy folyamatban lévő ügyel mi fog látszani az erkölcsi bizonyitványon ha már irat ismertetés megvolt és megkaptam a vádiratot.
Válaszát előre is köszönöm!

borike72 # 2010.07.21. 15:57

Azt szeretném kérdezni hogy nem erőszakos büncselekmény esetén hány év az elévülés?Én 19 hónapot ültem!