Elévülés+ erkölcsi bizonyítvány


corrotriblue # 2010.07.20. 11:27

Garázdaság miatt kaptam 2007-ben 6 hónap fogházat kettő évre felfüggesztve, ami 2010. júniusba lejárt. Voltam emiatt előzetes letartóztatásban több mint egy hónapot. Régebben (2004, 2005 és 2006)kaptam bénzbüntetést kábítószerrel való visszaélés miatt, valamint részt vettem elterelésen is(2008-ban). Ezen kívül volt még egy pénzbüntetésem petárdázás és jogos igazoltatás megtagadása miatt(2009 január). A pénzbüntetéseket időben befizettem, pártfógóhoz rendesen jártam, felfüggesztettem letelt és az elterelést elvégeztem, a 2004-es ügyben próbára bocsátottak, de ezt az ítéletet a 2005-ös ügy tárgyalásának kezdetén hatályon kívül helyezték, a két ügyet összevonták és összbüntetésül pénzbírságot kaptam. A kérdésem: kaphatok-e erkölcsi bizonyítványt és lehetek-e hivatásos tűzoltó?

Válaszaikat előre is köszönöm!

security # 2010.06.30. 11:14

Tisztelt Jogász úrak/hölgyek

Idén május 7-én volt egy közlekedési balesetem, én voltam az eset vétlen szerepője. Eltelt 2 hónap érdeklődtem hogy hogyan álhat az ügy. A rendőrségen azt mondták hogy a határozatukat a vétkes fél megkifogásolta ezért a 06.30-án átküldték a bíróságra. A közlekedési helyzet egyértelmű volt, én főútvonalon közlekedtem, a vétkes sofőr egy mellékutcából fordult ki körültekintés nélkül. Mivel 4 hónapos terhes voltam akkor és mivel nem éreztem jól magam a rendőrök mentőt hívtak és kivizsgálásra kórházba vittek. A kérdésem az lenne hogy mi a tapasztalat ill. a gyakorlat ilyen esetkben a bíróság részéről ill. mennyi időbe telhet lehet a jogerős bírósági határozat?
Köszönettel B.Renáta

quattro70 # 2010.06.30. 07:35

..hát okosabb nem lettem az elmúlt 2 hónapban sem..

zekutya # 2010.06.28. 15:33

Üdv! Szeretném kérdezni:Tavaly nyáron kaptam 50 nap közmunkát, szeptember végéig le is küzdöttem. Most szeretnék erkölcsit kérni vállalkozási eng.-hez. Van rá esélyem?
Köszönöm a választ.

ddek # 2010.06.17. 13:48

szép jonapot mindenkinek! olyan problémám lenne hogy 1997-ben elkövettem valami hülyeséget. ebből az ügybő 2001 márciusban született itélet 2 év börtön három évre felfüggesztve. na ugye ez már rég elévült. sajnos 2008-ban kaptam 20000 ft pénzbirságot. 2006 végén sikeres vizsgát tettem személy és vagyonőr szakmábol és 2007 januárjában meg is kaptam a vagyonőri igazolványomat. el is helyezkedtem a szakmában szerettem is benne dolgozni simán megkaptam az erkölcsit meg minden. erre fel 2009 augusztusban kaptam egy felszolitást hogy 3 napon belül adjam le a vagyonőri igazolványomat a 2001 -ben megszületett itélet miatt. 2013-ban kapom vissza ! kérdem én akkor egyáltalán mért adták ki 2007-ben ha 1 1/2 évre rá bevonják. most itt állok munka nélkül lakáshitellel 2 gyerekkel . ebben a szakmában eltudnék helyezkedni a régi fönökeim nagyon megvoltak velem elégedve . hova lehetne fordulni kérelemmel hogy visszakaphassam az igazolványomat?? köszönettel ...kővágópéter kovago39@gmail.com

MeeKo33 # 2010.06.14. 14:38

Sziasztok!
1997.áprilisától-októberig ült börtönben.9 hónapból 6-ot töltött le ittas vezetésért. Munkavállaláshoz kellene erkölcsi bizonyítvány.Így kaphat-e?Benne lehet még?
Válaszotokat előre is köszönöm.

onom # 2010.06.10. 12:43

előzőhöz:értelemszerűen próbaidő leteltének napján...

onom # 2010.06.10. 12:42

felfüggesztett szabveszt esetén a próbaidő napján tiszta az erkölcsi

pénzbünti esetén jogerő napján tiszta az erkölcsi.

Atis23 # 2010.06.10. 09:18

Tisztelt Fórum!

2006 márciusában rabosítottak lopás miatt. És 20 ezer forint pénzbüntetésre ítéltek amit rögtön befizettem. Tárgyalásra nem kellett mennem csak a vallomásomat vették fel és rá pár hétre jött a csekk, hogy fizessem be. Az lenne a kérdésem, hogy kaphatok e tiszta erkölcsi bizonyítványt? Büntette előéletűnek számítok? Mennyi időn belül évül el a dolog, ha van ilyen?

Válaszotokat előre is köszönöm!

ani21 # 2010.06.04. 14:46

Üdvözlöm!
Nekem az lenne a kérdésem,hogy volt 1 évem 3 évre felfüggesztve ami tavaly augusztusban lejárt,az erkölcsim az tiszta lesz?

onom # 2010.06.02. 11:30

közmunka esetén jogerő napjn tiszta az erkölcsi

Skull, ha felmentették, akkor feddhetetlen...feltéve hogy jogerős az ítélet.

giuseppe, véleményem szerint nem lehet töröltetni adatokat.

végrehajtás felfüggesztése esetén a felfüggesztés próbaidejének leteltének napján mentesülnek a büntetett előélethez fűződő hátrányos jogkövetkezmények alól, onnantól tiszta az erkölcsi.

Quattro, kissé kevés az adat.kéne jogerős dátum pontos ítélet, mellékbüntetés stb.

alphadash # 2010.05.28. 09:14

Tisztelt Fórum!

Azt szeretném kérdezni, ha még nem töltöttem le az 50 nap közmunkát. Az szerepel az erkölcsi bizonyitányban?


--

Skull21 # 2010.05.26. 10:37

Üdvözletem!
Az lenne a kérdésem, hogy 2007-ben engem és egyik barátomat rablással gyanúsítottak, rabosítottak, nyilvántartásba vettek, 5 tárgyalás lement eredmény nélkül (mert a sértett sosem jelent meg), a 6ik tárgyalás pedig 2009 decemberében volt, ahol jogerősen mindkettőnket felmentettek, és megállapították, hogy tévedésből lettünk gyanúsítva, vádolva. (mivel nem is mi követtük el)
Én most végeztem el a vagyonőri tanfolyamot, és kérdésem az lenne, hogy az erkölcsibe, illetve a feddhetetlenségi bizonyítványba lesz-e ennek az egésznek nyoma.
Köszönöm szépen előre is válaszukat!

giuseppe74 # 2010.05.23. 09:32

ÜDV. A Kérdésem a következő lenne: selejtezést,hogy lehet ha már csak 2 év van hátra töröltetni??

Cutka # 2010.05.07. 07:55

Tisztelt Fórum!

Azt szeretném kérdezni, ha valakit baleset okozásáért jogerősen felfüggesztettet kap, akkor benne lesz e az erkölcsibe és ha igen, mennyi idő után lesz tiszta?

köszönöm a választ előre is!

quattro70 # 2010.05.06. 19:58

Tisztelt Ügyvéd Urak!

1995.februárban előzetesbe helyeztek"pénzham."bűntette alap. gyanuja miatt,melyből született egy 5 éves ítélet.(Hiába voltam sofőr,tudtam róla és befejezett bűncs...) Fogház kedv.nyel szabadultam 3 év 4 hónap után. 2000 ben "kitöltöttem"a teljes büntetést. Mikortól tiszta az erkölcsi automatikusan és mikortól,ki által és hol kérhetem a mentesítésemet.
Köszönettel!

csenli # 2010.05.03. 21:55

Üdvözletem!
Az lenne a kérdésem, hogy van 1 év 11 hónap börtönbüntetésem amit 4 évre felfüggesztettek (sikkasztás). Mikor lesz tiszta az erkölcsim?
Köszönöm.

Adriennke88 # 2010.05.03. 13:09

Gattaga!

Sikerült a vagyonőri, beadtam a papírokat, és az a jó benne, hogy kijött a papír a bünügyitől, hogy 22 munkanappal meghosszabították az erkölcsit... Erről ennyit, felhívtam a nőt, és azt mondta hogy szerepelek a bünügyi nyilvántartásban, ezért felül kell vizsgálniuk az ügyet...nem tudom mi lesz belőle. Már teljesen kivagyok ezen is.

pitbull88 # 2010.04.03. 20:23

Üdvözlet!

Nekem lenne egy kérdésem. 3 évvel ezelőtt 9hónap börtönre ítéltek felfüggesztve 3évre de előzetes mentesítésbe részesültem tehát erkölcsim tiszta maradt. Most hogy letelt a három év lehetek e? Katona,Tűzoltó,Rendőr stb.

Tisztelettel:Pitbull88

pici71 # 2010.03.29. 08:41

T.Jog!

Ha valaki, pénzbüntetés helyett közmunkát kapott!
Mennyi idő alatt lesz tiszta az erkölcsi, ha letöltötte a közmunkát??

Köszönettel

levi1 # 2010.03.26. 10:25

Tisztelt Tanácsadó!
Egy több, mint két évvel ezelőtti cselekedetemért most ítéltek el 50 napi közmunkára. Másfél éve már biztonsággal rendeződött a magánéletem, bejelentett munkahelyem van, ahol beiskoláztak, szakmát kaphatok a nyár végére. A közmunka miatt újra mindent abba kell hagynom? Lehet, hogy elbocsátanak, az iskolát is abba kell hagynom? Azt már kizárták, hogy pénzben megválthatom a közmunkát.(pedig már ki tudnám fizetni).
Mire számíthatok? Köszönöm válaszát!levi1

herkrisztina # 2010.03.03. 13:20

Üdvözlet, engem négy évre felfüggesztettek, viszont nagyon szeretnék dolgozni, a legtöbb helyre erkölcsit kérnek,ami nekem nem tiszta, és az nincs bele írva,hogy nem vagyon és ember elleni büncselekményem volt,most akkor haljak éhen,mert munkát nem kapok,a kérdésem az hogy ha elírok egy betűt akkor tiszta papírt kapok?Tudom, hogy ez nem törvényes, de mit tehetnék?

kami67 # 2010.03.03. 12:07

2003 engedtek szabadlábra, csalásért ítéltek el 2004 januárban, de már nem kellett visszamennem a börtönbe, mert az előzetesben eltöltött idő bőven fedezte a kiszabott büntetést.
Azt szeretném megkérdezni, hogy ha most kérek ki erkölcsi bizonyítványt, akkor mi szerepel majd rajta. A munkáltatómnak kellene leadnom mikor jelentkezem dolgozni.
Kérném szépen mielőbbi válaszát, amit előre is köszönök, mert már nagyon várják tőlem az erkölcsi bizonyítványt.

frásznéni # 2010.03.03. 10:18

Én is erkölcsi bizonyítvánnyal kapcsolatban szeretnék felvilágosítást kérni.Normál erkölcsi bizonyítvány kérése esetén mi látható akkor ha 2004.ben 18 hónap büntetést kaptam 3 évre felfüggesztve?Ha mondjuk idén egy pld takarítói állásnál kérik az erkölcsit milyen bejegyzés lesz látható rajta?Köszönettel várom a választ.

ObudaFan # 2010.02.28. 15:46

plepi

Az már nem számít.