Elévülés+ erkölcsi bizonyítvány


carpfan # 2010.01.25. 13:10

Jó napot kívánok!

2007-ben garázdaság vétsége miatt 1 év felfüggesztettet kaptam. Ez ugyebár már nincs benne az erkölcsimben, de a bűnügyi nyilvántartásban szerintem még számon tartanak.
Kérdésem a következő: jelentkezhetek-e ettől függetlenül rendészeti szakközépbe, kizáró oknak számít? A választ előre is köszönöm.

ObudaFan # 2010.01.20. 19:37

Nem ismerjük az ügyet. Gyakorlatilag felmentés, vagy megrovás lenne neked jó, más nem is.

magis # 2010.01.20. 18:22

Tiszteletem!
2009.okt-ben 1fokon 3év felfüggesztett börtönbüntetést kaptam,fellebeztem,a rendörség tegnap küldött 1 határozatot hogy a vagyonőri igazolványomat bevonják,a jogeröre emelkedést követö 3napon belül le kell adnom az igazolványt!5éve élek ebböl a fizetésből,soha nem volt velem probléma,ebben a gazdasági helyzetben kiveszik a kenyeret a számból!A 2.foku tárgyalásig dolgozhatom még?Van-e esélyem arra,hogy ne vegyék el az igazolványomat?
A válaszát elöre is köszönöm!

ObudaFan # 2010.01.19. 18:16

Szerepelni fog.

LightScribe # 2010.01.19. 13:49

Tiszteletem!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy ha valaki csekély mennyiségű kábítószerrel való visszaélés és kereskedelem miatt kapott felfüggesztett börtönbüntetést és türelmi ideje alatt szeretne erkölcsi bizonyítványt, abban szerepelni fog a felfüggesztett büntetés oka is, vagy miként fog ez megjelenni az erkölcsi bizonyítványban?
Válaszokat előre is köszönöm.

laeyer # 2010.01.15. 18:04

Igen, büntetlen leszel, a próbaidő leteltének napjá! A kanadaiak nem láthatnak semmit.

gyugyu24 # 2010.01.15. 15:19

Tiszteletem!

Elore is elnezest kerek kerdesemert,mert ezt a kerdest mar paran feltettek elottem,de az en helyzetem egy kicsit komplikaltabb(remelem,csak en latom igy felvilagosulatlansagombol kifolyolag).Nos.Kaptam egy masfel eves bortonbuntetest negy evre felfuggesztve.A negy ev iden juniusban fog lejarni.Mar evek ota Angliaban elek es dolgozom a menyasszonyommal egyutt,aki kanadai allampolgar.Ugy dontottunk,hogy augusztusban uj eletet kezdunk Kanadaban.Ebben az esetben nekem munkavallaloi engedelyhez kell folyamondnom,ami magaban foglalja az erkolcsi bizonyitvany megletet is.A kerdesem a kovetkezo:mi fog szerepelni a bizonyitvanyban augusztusban,ha a felfuggesztett bortonbuntetesem mar juniusban lejar?Tudtommal az,hogy buntetlen eloeletu,de attol tartok,hogy a kanadai allam alaposabban utanajar a dolognak,mert eleg szigoruak a betelepulokkel szembeni kovetelmenyek,es kizarolag azok az egyenek nyernek bebocsajtast az orszagba,akik bizonyitani tudjak,hogy nem jelentenek veszelyt az kanadai allamra.Halas lennek,ha kaphatnek egy egyertelmu valaszt valakitol!Elore is koszonom:

Tisztelettel:

Gyorgy

kena6 # 2010.01.14. 19:24

Boldogabb nem lettem, de nagyon köszönöm a felvilágosítást.

Sz.Márton # 2010.01.14. 14:24

kena6!

Pedig, jól beszél dr. Rezsneki kolléga mert a tevékenységeteket szabályzó törvény megfelelő része ez esetre ezt mondja ki, háha így tisztább:

"c) szándékos bűncselekmény miatt végrehajtásában felfüggesztett
ca) szabadságvesztést szabtak ki, a mentesítés beálltától számított nyolc évig,
cb) pénzbüntetést szabtak ki, a mentesítés beálltától számított három évig.
7. § A működési engedély és az igazolvány öt évig érvényes, érvényességük alkalmanként további öt évre meghosszabbítható, ha a kiadás feltételei - azok ismételt vizsgálata alapján - fennállnak."

kena6 # 2010.01.14. 13:51

Köszönöm szépen a gyors választ!
Valamint a vagyonőri igazolványra visszatérve, nekem az szerepelt a levélben amit kaptam, vagy legalábbis úgy értelmeztem, hogy decemberben azt igényelhetem újra. Vagy lehet igényelni, csak nem kapom meg?

laeyer # 2010.01.14. 13:03

A munkáltató nem fogja megtudni senkitől, a rendőrök nem tájékoztatják erről. De a munkáltatónak baja lehet ebből, úgyhogy még a kollégáknak se mondjon semmit.

A próbaidő leteltét követően mentesül, tehát tiszta erkölcsi bizonyítványt fog kapni. A rendőrök azonban látják az országos nyilvántartóban a korábbi elkövetéseket, ezért már a nemzetbiztonsági B átvilágításon sem fog tudni átmenni. A vagyonőri igazolványt még kb. 8 évig nem kaphatja vissza.. Sajnálom.

laeyer # 2010.01.14. 13:00

A próbaidő letelte után automatikusan törvényi mentestésben részesül! Az erkölcsi bizonyítványban büntetlen előéletű lesz. A munkáltató nem fogja megtudni senkitől, de nem szabad ott mindania senkinek sem. Az országos nyilvántartásban attól látszik az elkövetett bűncselekmények száma, még ha mentesül is a hátrányok alól. A rendőrök ezt látják. A nemzetbiztonsági B átvilágításon nem mehet így át. A vagyonőri igazloványt meg kb. 8 évig vissza sem kaoja.

kena6 # 2010.01.14. 12:45

Üdvözlöm!

Kérdésem a következő. Van egy jelenleg is érvényben lévő felfüggesztett büntetésem. Ez 2 év. Decemberben fog letelni teljesen. A mai napig dolgozhattam vagyonőrként, de ezt az igazolványomat is bevonták. Az is érdekelne, hogy, mikor a felfüggesztettem határideje decemberben letelik, az azt követően kikért erkölcsi bizonyítványomban mi fog szerepelni? Vissza tudok menni rendőrnek vagy bármely rendészeti szervhez? Valamint, ha a vagyonőri igazolványom megléte nélkül folytatom még pár napig a munkám, fog e ez valamilyen szankcióval járni? Értem ez alatt azt, a munkáltatónak fogja valaki jelezni, hogy bevonták a vagyonőri igazolványomat vagy stb.? Válaszát köszönöm.

Tisztelettel: kena6

tapika # 2010.01.06. 20:49

Tiszteletem!
Az után szeretnék érdeklődni, hogy 2004 októberében szabadultam 9 hónapos kedvezménnyel, sajnos nem úgy alakultak a dolgok ahogy szeretem volna és jelenleg is folyamatban van ellenem egy rendőrségi ügy de szabadlábon védekezhetek, még rendőri szakban tart a nyomozás. Eközben megtaláltam életem legjobb munkahelyét amivel végre új életet kezdhetnék, de főnököm ragaszkodik az erkölcsi bizonyítványomhoz. Nem szeretném ha a múltamban elkövetett hibám miatt ez a munka most nem sikerülne.Ezért szeretném megtudni ha lehetséges hogy ezek a dolgok szerepelnének-e az erkölcsi bizonyítványomban. Választ és a segítséget előre is köszönöm! Remélem hogy ezzel újra tudom kezdeni az életemet. Továbbiakban minden jót kívánok! Köszönettel Tapika!

mézike # 2010.01.06. 17:20

Erkölcsi Bizonyítvány
Tiszteletem!
Azt szeretném kérdezni,hogy hány év múlva nem szerepel majd az erkölcsimben az,hogy -büntetett előéletű-,vagyok?2004-ben letöltendőt kaptam 18 hó.-ot,2008.Jan.-ban kitöltve szabadultam.Nem erőszakos bűncselekményt követtem el ,viszont többszörössen voltam büntetve.Azóta folyamatossan dolgozom,megszünt munkahely miatt állást kell váltanom.Ott már kérik az erkölcsit,megkértem,de csak azért hátha valami csoda folytán nem lesz benne....,hát benne volt.A mentesítési ídő fele mikor van,mikor tellik le?Hol kell kérnem a mentességet?Mindenki jogosult e mentességre,vagy ezt is feltételekhez kötik?Nagyon szépen köszönöm előre is a segítségét.Tisztelettel.

maria5379 # 2009.11.26. 14:51

Kérem tájékoztassanak arról hogy mikor kaphatok erkölcsi bizonyítványt büntetlen jelzéssel.Volt egy ügyem félévet kaptam 2 évre felfüggesztve.Rendészetben dolgoztam és szeretnék vissza menni a rendőrséghez.

feketeszeder # 2009.11.18. 17:57

Aki tud segítsen! 2007. jan.03.-án kábszerrel való visszaélés vétsége miatt pénzbüntetést kaptam. 2008. október 14. -én súlyos testi sértés kísérlete miatt (társtettesként)30 nap közmunkára ítélt a bíróság.Kaphatok -e biztonsági/vagyonőri igazolványt, illetve egyáltalán elvégezhetek -e ilyen tanfolyamot.Mindkét esetben törvényi mentességet kaptam, de meddig szerepelek "A hátrányos jogkövetkezmények alatt álló büntetlen előéletűek nyilvántartásában? köszönettel.feketeszeder

bubulyka # 2009.11.16. 10:43

12éve voltam büntetve,és érdekelne hogy hogyan lehetne mentesitetni alóla.Vagy egyátalán van e erre lehetőség.
Azóta nem voltam büntetve!És 2hónapja megtaláltam álmaim állását ahol magamra találtam!
Most szóltak hogy váltsam ki az erkölcsi bizonyitványt,és félek hogy a multban történtek miatt elveszitem!
Aki tud segitsen válaszával előre is köszönöm!!

Sz.Márton # 2009.11.06. 07:35

Kérd ki ha mégis olyan van benne, ami neked nem megfelelő ne küldd tovább!

Több infóért klikk ide:

http://www.nyilvantarto.hu/…os/index.php?…

sakal13 # 2009.11.06. 06:50

udvozlet.az erdekelne hogy valaki valaszol az itt feltett kerdesekre? koszonettel sakal13

dawyd169 # 2009.11.03. 11:01

Üdvözlet!

Kérdésem a következő: Kábítószerrel való visszaélés miatt illetve kis kárt okozó rongálás vétsége miatt indult ellenem eljárás 2007-ben. A 2 ügyet külön választották míg a kábítószeres ügyből egy úgynevezett elterelés lett amit 1 éven belül be kellet mutatnom és sikeresen elvégeztem, ez meg is történt az ügy megszűnt, míg a rongálásnak egy 80000Ft-os pénzbírság lett a vége. Részletfizetést kértem és az utolsó részletet a héten fizetem be. Most az erkölcsimben munkáltató részére mi fog szerepelni ha az utólsó csekk befizetése előtt, illetve ha a csekk befizetése után kérem ki? Válaszokat előre is köszönöm.

Wolfika # 2009.10.30. 23:30

Erkölcsi bizonyítványt szeretnék, de nem tudom kaphatok e. '99-ben volt próbára bocsájtásom, '01-ben megyei bíróságon 2 évre felfüggesztve kaptam fél évet, segítségnyújtás elmulasztása miatt. Majd utoljára '08 júniusában elvették a jogosítványom 1 évre, már visszakaptam. Ezek kizáró okok lehetnek? Van olyan kiszabott idő amin belül nem kaphatok tiszta erkölcsit? Válaszát előre is köszönöm!

sakal13 # 2009.10.29. 06:50

2005 ben vettem egy kocsit hitelre ceg nevere papiron 20% onerovel,de a reszleteket nem fizettem.egyet sem.a bank feljelentest tett,de kozben a cegemet is felszamoltak.szeretnem tudni ez minek minosul,es mi a buntetesi tetele,ill.elevulesi ideje.en felvettem a kapcsolatott a bankal hogy az autott vissza adjam,de 2 honap utan felhivtak hogy mar az apeh zar ala hejezte az autot igy mar ok nem illetekesek.koszonom a valaszt,elore is.

Konenn # 2009.10.28. 16:05

Jó napot!
1.5 ével ezelött betöréses lopást követtem el, fél éve kaptam meg az itéletett 1év 6hónap, 2 évre felfügesztve. Azt szeretném megkérdezni hogy ugye a bisztonsági őri igazolványomat elvették,
1, mikor kapom vissza, vagy egyálltalán nem kaphatom már visza?
2, az erkölcsiböl mikor tünik el,vagy már örökre benne marad?
3, Már igy soha nem helyezkedhetek el például Rendőrként,Tűzoltóként vagy bőrtőn őrként?
Előre is köszönöm a választ!!!!

Mariannmacska # 2009.10.22. 19:46

Köszi a választ!