Elévülés+ erkölcsi bizonyítvány


ObudaFan # 2009.10.22. 18:49

Nem.

Mariannmacska # 2009.10.22. 17:23

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy az erkölcsi bizonyítvány érvényességi idejét közjegyző által meg lehet e hosszabbíttatni? Pár nap múlva lejár az, ami most van és egy új munkaszerződéshez kellene, hogy az aláírás időpontjában érvényes legyen, de sajnos, ha újat igényelek az nem jön meg olyan hamar ... Köszi a válaszokat előre is!

Brúnók # 2009.09.27. 06:31

Azzal a kérdéssel fordulok az itt fórumozókhoz hogy kábítószerrel való visszaéléssel vádolnak.Sajnos kicsúsztam a csekély mennyíség határából épphogy.Korábban nemvolt semmilyen ügyem a rendőrséggel. Ebben az esetben milyen büntetésre számíthatok??Ha vádat emelnek akkor mindenképp felfüggesztettet kapok vagy van valami lehetőség büntetés szempontjából hogy semmiképp ne kerüljön bele az ekölcsimbe (elterelés, pénzbírság, megrovás??)? válaszukat előre is köszönöm.

jolika # 2009.09.21. 17:08

Hello!

Érdeklődni szeretnék, hogy ha magánokirat hamisításért 1,5 év felfüggesztettet kaptam akkor mikor kaphatok tiszta erkölcsi bizonyítványt?

Előre is köszönöm

cnola # 2009.09.15. 13:17

igen, becsületsértés és rágalmazás vétsége nem áll fenn, most szabálysértés ügyben vizsgálódnak.
Köszönöm a választ, megerősítettél :)

cnola # 2009.09.15. 13:17

igen, becsületsértés és rágalmazás vétsége nem áll fenn, most szabálysértés ügyben vizsgálódnak.
Köszönöm a választ, megerősítettél :)

jack4 # 2009.09.14. 16:36

cnola: ha a rendőrségről a jegyzőhöz tették át az ügyet - gondolom bcs. hiánya miatt - akkor bármi is lesz a vége, nem fogja befolyásolni a jövődet, erkölcsiben nem lesz benne.

cnola # 2009.09.14. 14:21

Kadaj01!ezt nekem írtad?
Egyébként semmi büntetendőt nem követtem el, vicc az egész...milyen infó kell még?

kadaj01 # 2009.09.14. 13:36

Ha még kapsz is 10e forint büntit a jegyzőtől, természetesen nem lesz benne. Amúgy, az infó nagyon kevés, de mint tudjuk, a tolvaj szemében a biztonsági őr a bűnöző...

cnola # 2009.09.14. 13:05

Sziasztok!
Felmerült bennem egy kérdés, amire remélem választ kapok tőletek. Nem is tudom, hol kezdjem, mert képtelen vagyok felfogni, elhinni, hogy ilyen van. De sajnos mégis van. A családomat nagyon nagy tragádia érte tavaly ősszel, súlyos betegség után elvesztettük édesapámat...egy internetes oldalon kegyeletsértő üzenet érkezett idén januárban, amelyre reagáltam (semmi sértő és bántő nem volt benne szerintem)az illetőnek. Kb két levélváltás után megkereste a családomat is azon a közösségi oldalon, és elkezdte őket zaklatni. Mndezek után még ő jelentett fel minket, engem és "két tettes társam"!!! és most ott tart az ügy (rendőrségi nyomozás, bírósági eljárás, stb. után), hogy az illetékes jegyző vizsgálja, szabálysértés esete fenn áll-e. Valószínű egy hónap múlva fog csak lezárulni az ügy, mert mai meghallgatáson nem jelent meg a beidézett illető, és az eljárás alapján meg kell kísérelni mégegyszer a beidézését. Ha ismételten nem jelenik meg, akkor lehet lezárni az ügyet. Addig megy tovább az idegeskedés...
Kérdésem tehát, hogy a fentiek alapján ez az ügy befolyásolja-e az eddig élt tisztességes életem, az erkölcsi bizonyítványomban lesz-e ennek valami nyoma, stb.? Nagyon aggódom..... és mindemellett mélységesen fel vagyok háborodva, hogy ebben az országban mindent lehet, és ártalanokat hurcolnak meg így bíróság, hatóság előtt, stb. Kérlek Benneteket, mielőbb válaszoljatok! Köszönöm szépen!

jack4 # 2009.09.13. 18:59

jpetinek: az elévült büntetéssel már nem lehet mit kezdeni. A hamis papirokkal való újrakezdésből feltételezem, hogy van hamis személyi igazolványa, esetleg egyéb iratai. Ezek megvalósítják a közokirat hamisítást.

csaba23 # 2009.09.13. 09:45

Szép napot Mindenkinek!

2 kérdésben kérném a segítségetek.

1,Ha jelenleg van munkahelyem,ez idő alatt kapok felfüggesztett büntetést(szerzői jogok megsértése végett), a jogerős ítélet után a bíróság értesíti a munkahelyet,vagy pedig csak az erkölcsi bizonyítványba kerül be?

2,A szerzői jogok megsértése,másolt dvd-k illegális árusítása miatt állok bíroság elé,azt meg lehet úszni felfüggesztett büntetés nékül? Az Asvának okozott kár elég jelentős, 3,4M ft.

Előre is köszönöm segítségeteket!

jpeti # 2009.09.12. 01:24

Üdvözlet!

Az iránt érdeklődöm, hogy mit lehet tenni olyan emberrel, aki jogerősen el lett ítélve, de a börtönbe nem vonult be, az esete már elévült, addig bújkált és most hamis papirokkal, álnéven kezdett új életet. Viszont elég rendesen megkeseríti a volt családja életét. Kérdésem az lenne, hogy van e valami lehetőség a kezünkben amivel "sakkban" tarthatnánk. Feljelentés?

Köszönöm előre is megtisztelő hozzászólásukat.

krisztinan # 2009.09.03. 17:24

Jó napot!

Segítséget szeretnék kérni ObudaFan Ügyvéd Úrtól.
Btk. 170. Testi sértés 2 év próbára bocsájtás kaphatok erkölcsi bizonyítványt és mi szerepel rajta?
Köszönöm!

EdinAliza # 2009.09.03. 13:01

Egyébként az illető adócsalás, s okirat hamisítás miatt ítélték el.

EdinAliza # 2009.09.03. 07:16

Ismerősöm építőipari vállalkozó volt, csak a körbetartozás miatt fel kellett számolnia a vállalkozását. Majd vagyonőrként kezdett el dolgozni. Viszont történt egy fordulat. Kapott egy levelet az APEH-től, amiből kiderült, hogy akitől számlát fogadott be, azt a kft-t nem találják sehol. Így 2005 decemberében volt egy tárgyalása, ahol 1 év 6 hónap börtönbüntetést kapott 3 évre felfüggesztve. A kérdés az, hogy ő most már kaphat-e vagyonőri igazolványt? /mivel most nyáron változott az ezzel kapcsolatos jogszabály/

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2009.08.28. 06:46

Az 1978. évi IV. Tv. 102.§. (1) bek. b. pontja alapján legkorábban 2011 decemberében lesz bejegyzésmentes az erkölcsi bizonyítvány.
A vállalkozói igazolványt csak bejegyzés mentes erkölcsi bizonyítvány bemutatása esetén állítják ki.

alizchen # 2009.08.27. 21:13

Tisztelt Válaszadók!

Végigolvastam az egész fórumot ebben a témakörben, lehet, hogy én nem tudok a sorok között olvasni, de nem találtam a kérdésemre a választ.
Tavaly decemberben kaptam 1 év 5 hónapot 3 évre felfüggesztve és most szeretnék egyéni vállalkozó lenni, amihez erkölcsi kell. Azt mondták a bíróságon tiszta lesz ez erkölcsim, de én az alább olvasottak alapján nem vagyok biztos és a kérdésem az, hogy tényleg tiszta az erkölcsim már most, vagy mikor lesz az, illetve ez nagyon hülye kérdés lesz, de azért felteszem.Ha ez látszódik az erkölcsimben attól még kiválthatom a vállalkozóit?

Segítségüket köszönöm!

bubu76 # 2009.08.26. 13:44

Jó napot!

Azzal kapcsolatban szeretnék érdeklődni hogy 2007 augusztus 22 én lett vége a bírósági tárgyalásomnak és ekkor 9 hónap börtönt kaptam 2 évre felfüggesztve ami most telt le és szeretnék visszamenni a szakmámba ( személy és vagyonvédelem) dolgozni. Az lenne a kérdésem hogy a felfüggesztett ha most kikérném az erkölcsi bizonyítványt szerepelne e rajta és hogy megkaphatom e a vagyonőri igazolványt?

borlovag # 2009.08.26. 09:37

Jó napot!A kérdésem a következő lenne: volt egy vádemeés elhalasztásom garázdaság miatt 1 évig jártam pártfogó-felügyelőhöz, sikeresen letelt az 1 év nem volt semmi gond. Rendőri vagy katonai pályára szeretnék menni és , hogy gondot fog e ez nekem ott jelenti? Válaszukat előre is köszönöm!

Bad_Boy # 2009.08.20. 11:36

BigFecó, örülök neki! :) Amúgy rájöttem, csak olvasgatni kell a Btk.-t és a Be.-t, szinte mindenre választ lehet kapni anélkül, hogy valaki jól leoltana: "mááá öccázasszor kérdezték".... :)

bigFecó (törölt felhasználó) # 2009.08.19. 16:43

Bad_Boy: Köszönöm a választ!
Jó volt a meglátásod, a tegnapi nap folyamán megérkezett a Bizonyítványom, a "Bűntettesek nyílvántartásában nem szerepel" szöveggel!
Nagy megkönnyebülés ez nekem!

Bad_Boy # 2009.08.15. 10:16

BigFecó és Vétkes!

Nekem sem válaszolt senki, szóval... nekiálltam magam átnyálazni a Btk.-t, és saját esetemen felül arra jutottam, hogy ti is kaphattok tiszta erkölcsit, hiszen már mentesültetek a büntetett előélethez fűződő hátrányos jogkövetkezmények alól, vagy hogyan fogalmaz a tv... Persze nem vagyok jogász, szóval nem 1000 procent, itt megadom a linket, ahol megtalálhatjátok a tv. vonatkozó részét: http://www.jogiforum.hu/torvenytar/108 (A Btk. VI. fejezetét kell vizsgálni.)
Remélem, tudtam segíteni.

Bad_Boy # 2009.08.14. 08:13

Valaki kérem válaszoljon, ha tud!!! Nagyon fontos lenne!!! Kérem!

Bad_Boy # 2009.08.11. 18:18

Valaki, aki tud, legyen szíves válaszolni! Fontos lenne (Kérdést ld. lejjebb!) Előre is nagyon szépen köszönöm!