Elévülés+ erkölcsi bizonyítvány


Vétkes # 2009.08.11. 13:22

Kedves jogszakértők!

Valakinek az információjára ill. segítségére lenne szükségem, akik értenek ebben a témában.

2007 májusában 1 évre elvették tőlem a jogosítványomat ittas vezetés miatt. Mivel a véralkohol szintem meghaladta a sima szabálysértés határát, így bűncselekménynek minősítették az esetet. Tehát, ebből kifolyólag voltam rendőrségen, ahol fényképet és ujjlenyomatot is készítettek rólam. 2008. július végén visszakaptam a jogosítványt, ill. a pénzt is befizettem. Kérdésem az lenne, hogy ezáltal kaphatok-e tiszta erkölcsi bizonyítványt? Egy munkához kellene, de nem merem kitölteni a bizonyítványhoz szükséges papírt, mert nem merem azt beikszelni, hogy büntető nyilvántartásban nem szerepelek.

Szóval, akkor ilyenkor mi van? Kérhetek erkölcsit, vagy örökre megbélyegeztem magam?

bigFecó (törölt felhasználó) # 2009.08.10. 14:06

Tiszteletem!

20 évesen az alábbi bcs-t követtem el:
2003 szeptemberében a Bíróság folytatólagosan elkövetett lopás vétségét állapította meg, ezért 120 nap fogház vagy 30.000 Ft pénzbüntetésre köteleztek.
A pénzbüntetést természetsen kifizettem és azóta jóútra tértem és megbántam.

1. Azt szeretném megtudni, hogy az erkölcsi bizonyítványt ma kitölttöttem de lehet hogy rosszul:
"a büntettesek nyilvántartásában nem szerepelek"-et x-eltem be mivel nem tudtam biztosan, hogy benne vagyok-e az adatbázisukba.

2. ha elrontottam és visszaküldik akkor megint ki kell fizetni 2200Ft-ot?

3. lesz-e bejegyzés a bizonyítványban?

Köszönöm a válaszokat!

carlson80 # 2009.08.10. 06:18

Tiszetlt Tanácsadók!

Fiatalkorúként én is álltam bíróság előtt (és ha jól emlékszem) a büntetésem 1 év felfüggetsztett volt.
Pár éve lekértem a feddhetetlenségi nyilatkozatot és szerepelt is benne minden, úgy ahogy történt. A végén, hogy selejtezve: 2009.június.........
A kérdésem az lenne, ha most lekérem tiszta lesz?
Azóta persze nem volt semmiféle büntetésem.
És honnan lehet beszerezni a lekérdező nyomtatványt?

A válaszokat előre is köszönöm.

Atis85 # 2009.08.09. 21:42

Tisztelt Tanácsadók, és Segítséget nyújtók!

Napokkal ezelőtt írtam itt a "Jogi Fórum"-on, hogy lehetőségem nyílt arra, hogy Kanadában elmenjek, majd ott is maradjak. Akkor az volt a kérdésem, hogy kapok e tiszta erkölcsi bizonyítványt, ami úgy néz ki, hogy tiszta lesz..., viszont jöttek az új hírek, miszerint feddhetetlenségi nyilatkozatot fognak kérni. A kérdésem az, hogy ha a 2 éve felfüggesztettem, és a vele járó 2 év próbaidőm letelik (2009.Decembere), tiszta lesz ugyan az erkölcsim, de a feddhetetlenségi igazolás miatt visszafordíthatnak e a repülőtéren. Nem vagyok ezekben a ilyen-olyan igazolásokban jártas. Vagy az erkölcsi biz. és a feddhetetlenségi ig. egy és ugyan az?

Válaszukat, melyet nagyon várok előre is szeretném megköszönni!

Tisztelettel: Atis85

Bad_Boy # 2009.08.06. 15:57

Üdvözlet!

Előzmények: június hónap folyamán ítélt a bíróság 20 nap közérdekű munkára. A bíró azt mondta, a büntetéssel kapocsolatos további dolgokról (hol, mikor kell ledolgoznom stb) x megyei bíróságtól fogok értesítést kapni, de csak az ítélkezési szünet után. Eddig semmit nem kaptam.
Kérdésem a köv. lenne: erkölcsi bizonyítványomban szerepelni fog-e ez, és ha igen, meddig? Az ítélet, ha jól sejtem, jogerőre emelkedett, hiszen fellebbezés nem történt. Ha ez szerepelni fog az erkölcsimben, van-e rá esély, hogy még nincs benne, tehát mennyi lehet kb. ennek az átfutása?

Előre is köszönöm megtisztelő válaszát!

oddo # 2009.07.24. 14:42

Szeretnék jelentkezni katonának de volt 2005-ben egy balesetem a biróság pénzbüntetéssel és 1 év jogsi elvonnásal zárta le az ügyet.Kérdésem az lenne,hogy szerepelni fog e az erkölcsiben,vagy más a honvédséghez szükséges fedhetetlenségi iratban ez az ügy? köszönöm

ObudaFan # 2009.07.23. 08:12

Max. pénzbüntetést. Az az igazság, hogy ha a munkahelyeden nem szólsz, akkor nem valószínű, hogy kiderül.

Crow80 # 2009.07.22. 19:08

Üdvözlet!

Olyan problémám lenne nekem, hogy tavaly vásároltam én egy diákigazolvány érvényesítő matricát, de nem használtam fel. Idén viszont lebukott az illető, és megtalálták a nevemet és címemet nála. Emiatt gyanúsított lettem közokirat hamisítás előkészületével. Beismertem mindent, át is adtam a matricát a rendőrségnek, és segítem őket ahogy tudom.

Az egyik kérdésem az lenne, hogy milyen büntetésre számíthatok? Érdemes ügyvédet fogadnom?

A másik pedig az, hogy mivel idén köztisztviselő lettem (a próbaidőm már lejárt), van-e hatása a munkámra? Kell szólnom ezzel kapcsolatban a munkahelyen? Kiderül mindez?

Tisztelettel,
A.

ObudaFan # 2009.07.20. 16:06

A jogerő után azonnal.

joginő # 2009.07.20. 13:45

Jogerősen kiszabott, már leperkált pénzbüntetéssel tiszta erkölcsi mikor igényelhető?

Rol1 # 2009.07.20. 08:32

sztar: mennyit vett fel a bankkártyával?

ObudaFan # 2009.07.17. 08:30

Már most tiszta az erkölcsi.

sztar.. # 2009.07.16. 20:50

Üdvözlöm!

Az lenne a kérdésem,hogy 2001 ben egy cimborám kölcsönvette a bankártyámat és leemelt róla egy nagyobb összeget.Azóta sem adta meg a tartozását és gondoltam most feljelenteném, perelném. Van e még erre lehetőségem vagy már elévültnek tekintenék az ügyet?

Köszönöm

Jagermeister # 2009.07.13. 18:05

Tiszteletem!

Kérdésem az, hogy 2006-ban engem a bíróság mentesített (céges ügy, pénzbüntetés), viszont bevonták fegyvertartási engedélyem és vadászfegyvereim. Az indoklás szerint a mentesítés 5 évének letelte után 2011-ben kaphatom vissza.

Kérdésem az, hogy mivel tudtommal az AB eltörölte 06.30 hatállyal a mentesítettek nyilvántartásáról szóló törvényi részt, ergo elméletileg nem szereplhetek már sehol nyilvántartásban, kérelmezhetem-e fegyv.tartási engedélyem visszakapását?

A választ előre is nagyon köszönöm!

Tvrytko # 2009.07.13. 12:56

Kérem sűrgős lenne a segítség!

Köszönettel:Lajos

Tvrytko # 2009.07.13. 12:54

Kérem valaki segítsen sűrgős lenne az alábbi kérdésre a válasz.

Köszönettel:Lajos

Tvrytko # 2009.07.11. 11:00

Tisztelt Ügyvéd úr!

Kiegészítem az előző kérdésemet:

Pontosan 2001. 02. 19-én mentesültem a hátrányos jogkövetkezmények alól viszont az eltiltást(vagyonőrfoglakozástól) az 1999 . évi LXXXV.Törvény 16 paragrafus 1 bekezdése (a) pontjára hivatkoznak(rendőrség).Most Julius 1-től ezt módosították?Magyarán ugy értelmeztem,hogy törölnek a bűnügyi nyilvántartásból,de a rendőrségéből is?Vagy csak az erkölcsi bizonyítványnál?

Köszönettel:Lajos

Tvrytko # 2009.07.11. 09:25

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Vagyon elleni BCs miatt felfüggesztett büntetésem lejárt 2000ben,tiszta erkölcsit kapok de a rendőrség 15 évre eltiltott hogy vagyonőr lehessek.Nemrég ugy hallottam egy biztonsági képzést oktató személytől,hogy 2009.Július 1- től aki rendelkezik erkőlcsi bizonyítvánnyal az kaphat vagyonőrigazolványt(új jogszabály).Kérdésem igaz ez?Hol tudnám ezt pontosan megnézni?Nagyon szeretnék már dolgozni a szakmában nagyon fontos lenne a pontos válasz.

Köszönettel:Lajos

zsuzsika0220 # 2009.07.08. 09:04

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Arra a kérdésemre, hogy külföldi állampolgár igényelhet-e Magyarországon erkölcsi bizonyitványt, már választ kaptam.
Engem az érdekelne, hogy ezt ugyanúgy a postán kiadott kérőlappal tehetem meg?

Válaszát előre is köszönöm!
Nagyon sürgős lenne!

billa # 2009.07.07. 13:18

Hello,

rám 1998-ban szabtak ki 5 ezer forint fölötti kárt okozó bolti lopás miatt 1 év felfüggesztett börtönbüntetést. A kérdésem, hogy így 11 év távlatából miként üthet vissza ez a dolog még rám? Szerepel ez még valahol, ha igen, hol és mennyi ideig?

Két hétre az Államokba kellene utaznom és nem tudom, hogy a vízumkérelemben lesznek-e ezt érintő kérdések, esetleg számíthatok-e bármi váratlanra a határon-reptéren..(pl. kiemelnek, mert szerepel a 11 évvel ezelőtti dolog valami nemzetközi bűnügyi nyilvántartásban, ha van egyáltalán ilyen)? Ha bármi hasonlóra van kilátás, inkább nem mennék, de sajnos a neten semmi egyértelműt nem találtam erre vonatkozóan.

Köszi előre is a választ.

ObudaFan # 2009.06.25. 19:26

A várt új jogszabály megjelent a Magyar Közlöny június 19-i számában.

prometheus # 2009.06.20. 22:57

Köszönöm az erkölcsi bizonyítvánnyal kapcsolatos választ!

jamy # 2009.06.19. 10:58

Sziasztok!
Látom újra a bűnügyi nyilvántartásról volt szó.
Nekem 2005-ben volt egy év próbaidőm lejárt és most juni 14-én volt a selejtezés.
Jelenleg katona vagyok, mint már előbb is emlitettem a hozzászólásaimban.
A fedhetetlenségiben szerepelnek még ezentúl is az adataim?
Egyáltalán én kérhetek fedhetetlenségit?
Mert abban ez állt, hogy a büntettesek és kényszerintézkedés alatt állók nyilvántartásában adatokat nem kezelünk....a mellékelt adatokat kezeljük: és ebben volt benne a próbaidő vmint a garázdaság.
Ha megtörténik a törlés azután már sehol nem szerepel a nevem?
Pl.: menni akarok át más hivatásos szervezethez/ rendőrség, tűzoltóság, vám..../ ha lejár a szerződésem, náluk fognak szerepelni az adataim, ha ők lekérik hivatalból?

ana001 # 2009.06.18. 18:39

jack4 köszönöm a választ

jack4 # 2009.06.18. 16:27

ObudaFan 2009.06.17. 21:13:
Valóban, benéztem!