Elévülés+ erkölcsi bizonyítvány


ObudaFan # 2014.08.25. 12:51

Már tiszta az erkölcsi.

John Snow # 2014.08.26. 15:23

Sziasztok!

Nem akarok türelmetlenkedni, de ha tudjátok, akkor légyszíves írjátok meg, hogy mikortól lesz tiszta az erkölcsi bizonyítványom!
Egy munkahelyhez büntetlen előélet szükséges, mikortól mondhatom el magamról, hogy büntetlen előéletű vagyok?
Pár hozzászólással lejjebb írtam le az esetem.
Köszönöm!

Agent Cooper # 2014.08.28. 09:28

Kedves John Snow!

Az erkölcsije tiszta, az adatainak a selejtezése a bűnügyi nyilvántartásból 2022. januárjában történik.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

John Snow # 2014.08.28. 16:27

Kedves Agent Cooper!

Ez remek hír, nagyon szépen köszönöm a választ!

einstein15 # 2014.08.28. 17:55

Üdvözlöm Agent Cooper !

Az lenne a kérdésem hogy, büntető eljárás alatt álló személy kaphat erkölcsi bizonyítványt. És ő büntetlen előéletünek számít , tehát mi fog szerepelni az erkölcsi bizonyítványában tiszta így az erkölcsi bizonyítvána? Ettől függetlenül mehetne valaki vagyonőri képzésre ?

Hozzáteszem elkövetett 2012-ben egy közokirathamisitást csalással eggyütt ami 200 000 ft -os összeg volt.

Ez az ügye még folyamatban lévő az illetőnek amit ugye bevallt a rendőrségen hogy ő követte el !

A bűnügyi nyilvántartásban szerepel, de a bűntettesek nyilvántartásában még nem mivel még nem kapott jogerős bírói ítéletet.

Tehát kaphat ettől függetlenül tiszta büntetlen előéletű erkölcsi bizonyítványt?

Valamint milyen jogerős ítéletet kaphat minimum illetve maximum ?

szélkakas # 2014.08.29. 06:36

Üdvözletem!
2009. márciusában fiatalkorúak bíróságán kaptam 60000Ft-os pénzbüntetést, mivel második világháborús fegyver roncsokat gyűjtöttem. Természetesen a kirótt összeg törlesztve lett, a tárgyaláson elhangzott, ez nem lehet akadálya annak hogy rendőr vagy katona lehessek a későbbiekben. Idén áprilisban voltam a Magyar Honvédségnél alkalmassági vizsgálaton, júliusban felhívtak a toborzó irodából, miszerint kaptak egy levelet a bűnügyi nyilvántartóból hogy benne vagyok a rendszerükben és ezért nem tudnak velem szerződést kötni. Fegyverműszerész és vadászpuskaműves szakvégzettségekkel rendelkezem, a képzés előtt állítólag az iskola mindenkinek lekérte az erkölcsijét, akkor nem volt problémám. Viszont most emiatt nem sikerült szakmán belül elhelyezkednem. A büntetés kifizetésétől már körülbelül 5 és fél év telt el, ez alatt tanultam, dolgoztam és ugyanúgy éltem mint bárki más. Az előző közfoglalkoztatási ciklusban pont a honvédséghez küldtek egy raktárbázisra, ott bezzeg megfeleltem... Nem úgy érzem hogy veszélyt jelentettem/jelentek bárkire is, de mégis az jön le számomra hogy így állnak hozzám. Már külföldben gondolkozom munka ügyben, ott is okozhat ez "problémákat"? Illetve ilyen esetben mit érdemes tenni? Előre is hálásan köszönöm a felvilágosítást!

Agent Cooper # 2014.09.01. 06:47

Kedves einstein15!

Erkölcsit kaphat (amennyiben csak a büntetlen előélet igazolását szolgálja), viszont a vagyonőr képzésre nem mehet a folyamatban lévő eljárás miatt.

A büntetés minimumaként pénzbüntetés kiszabására kerülhet sor, a maximum a néhány éves letöltendő szabadságvesztés.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Agent Cooper # 2014.09.01. 06:54

Kedves szélkakas!

Ha a büntetés 2009. márciusában jogerőre emelkedett, abban az esetben Önre vonatkozólag a bűnügyi nyilvántartás nem tartalmazhat adatot, így valaki vagy valótlant állít, vagy súlyos jogsértés történt!

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

szélkakas # 2014.09.01. 10:39

Tisztelt Agent Cooper!
Köszönöm Válaszát! Ebben az esetben tegyek feljelentést? Ki ellen? Ilyenkor kártérítést ítélnek meg, vagy "jóvá teszik amit elszúrtak?"
Előre is köszönöm Válaszát!

ObudaFan # 2014.09.02. 10:34

Mivel az állást jó eséllyel betöltötték, így leginkább a kártérítés jöhet szóba.

filmes88 # 2014.09.04. 17:44

Tisztelt Agen Cooper!

Szeretnék érdeklődni erkölcsi miatt.

2008-ban csalás miatt, jelentős kárt okozó csalás, üzletszerűen elkövetett bcs. (BTK. 373§ (1) (3)b, pont miatt 3 év 2 hónap kiszabott büntetést kaptam. (biztosítási csalás, bepaliztak, de mindenhol az én nevem szerepelt, így én buktam).

Kedvezményesen 2 év 7 hó letöltött büntetés.
2008.03tól 2010.11-ig.
Szeretném kérdezni, hogy hogyan tudom kiszámolni, hogy mennyi idő után kaphatok tiszta erkölcsit (amiben ez nem szerepel)?
Illetve ha Ön tud rá válaszolni, akkor szívesen fogadom azt is!

Köszönöm!

ObudaFan # 2014.09.06. 07:24

A büntetés kitöltését vagy végrehajthatóságának megszűnését követő öt év elteltével lesz tiszta az erkölcsi. De ha fontos lenne, hogy előbb mentesült, nyújts be arra a bíróságra, amelyik az ítéletet hozta előzetes mentesítés iránti kérelmet.

deRidefort # 2014.09.10. 11:27

Tisztelt Ügyvéd úr!

Sajnos pár évvel ezelőtt egy bajnoki labdarúgó mérkőzésen adódott egy kellemetlen szituáció, szolidan, de inzultáltam a játékvezetőt. A közösségi izgatás ténye miatt a lehető legenyhébb büntetést, 3 hónapos felfüggesztett elzárást kaptam 1 évre. Ez már 2 éve lejárt. Edzői karrierem következő lépcsőfokához elengedhetetlen az erkölcsi bizonyítvány megléte. A kérdésem az, a fentiek tudatában megkérhetem azt, illetve ez esetben van elévülési idő?

Nándor96 # 2014.09.10. 20:16

Adott egy a bűncselekménnek (csoportos súlyos testi sértések, csoportos rablások, zsarolás, csalás, közokirat-hamisítás) elkövetésekor még fiatalkorú személy, akit 2008. július 13-án jogerősen 6 év fiatalkorúak börtönbüntetésére és 10 év közügyek eltiltására ítéltek, melyekből a 16 hónapot előzetes letartóztatásba töltött. Feltételesen zabadult 2011. szeptember 3-án.

A büntetés kitöltésének vagy végrehajthatósága megszűnésének napjától számított három év elteltével lesz tiszta

Szándékos bűncselekmény miatt kiszabott, egy évet meghaladó, de öt évnél nem hosszabb tartamú szabadságvesztés esetén a büntetés kitöltését vagy végrehajthatóságának megszűnését követő öt év elteltével.

I. A fentemlített fiatalkorú esetében a teljes kitöltöttségtől számított 3 év vagy 5 év vagy annál több idő kell, hogy tiszta legyen az erkölcsije?
II. Ha 3 vagy 5 évnél több idő kell, akkor hány év?
III. Mikortól lesz az érintett fiatalkorúnak tiszta az erkölcsi bizonyítványa?

gabes081 # 2014.09.10. 21:05

Üdvözlöm
A következő kérdèsemre keresem a vàlaszt:
2011 jùliusàban elitéltek csoportos garázdaság vàdjàval./sporteseményen történt/
A büntetés: 1év börtön 3évre felfügesztre + 150e pènzbüntetès.
Kaphatok e már tiszta erkölcsit?
Nagyon fontos lenne a mielôbbi vàlasz,mert nemrég kaptam egy tanári àllàslehetősèget...
Vàlaszukat előre köszönöm

ObudaFan # 2014.09.12. 12:39

Az erkölcsi az már tiszta lesz.

Nándor96 # 2014.09.13. 08:30

A büntetés kitöltésének vagy végrehajthatósága megszűnésének napjától számított három év elteltével lesz tiszta

Szándékos bűncselekmény miatt kiszabott, egy évet meghaladó, de öt évnél nem hosszabb tartamú szabadságvesztés esetén a büntetés kitöltését vagy végrehajthatóságának megszűnését követő öt év elteltével.

Egy fiatalkorút 2008. július 13-án (csoportos súlyos testi sértések, csoportos rablások, zsarolás, csalás, közokirat-hamisítás) 6 évre ítéltek. Amelyből 1 év 4 hónapot előzetesben töltött. Feltételesen 2011. szeptember 3-án szabadult.

Ebben az esetben mikortól lesz tiszta az erkölcsi bizonyítványa?

  1. 2016. március 13.
  2. 2017. július 13.
  3. 2018. március 13.
  4. 2019. március 13.
  5. Amennyiben egyik sem helyes - Akkor mikortól?
ObudaFan # 2014.09.13. 10:44
  1. szándékos bűncselekmény miatt kiszabott, öt évet meghaladó, de tíz évnél nem hosszabb tartamú szabadságvesztés esetén a büntetés kitöltését vagy végrehajthatóságának megszűnését követő nyolc év elteltével,

Ha 6 évre ítélték, akkor ezt kell figyelembe venni.

Nándor96 # 2014.09.13. 16:38

Tisztelt ObudaFan! A válaszát köszönöm.

h. szándékos bűncselekmény miatt kiszabott, öt évet meghaladó, de tíz évnél nem hosszabb tartamú szabadságvesztés esetén a büntetés kitöltését vagy végrehajthatóságának megszűnését követő nyolc év elteltével,

Ezt melyik törvény szabályozza?

Az illető fiatalkorú esetében:
Ez azt jelenti, hogy 2007. március 12-től 2008. július 13-ig tartó előzetes letartóztatása és a 2008. július 13-tól FELTÉTELES SZABADLÁBRA HELYEZÉSÉIG azaz 2011. szeptember 3-ig jogerős ítéletét BV-ben töltő fiatalkorúnak a büntetés teljes kitöltésétől azaz 2013. március 13. számított 8 évig azaz 2021. március 13-ig NEM LESZ TISZTA AZ ERKÖLCSIJE?

Kérhet előzetes mentességet?
Ha igen. Mikor?

Nándor96 # 2014.09.13. 16:55

Tisztelt ObudaFan! A válaszát köszönöm.

h. szándékos bűncselekmény miatt kiszabott, öt évet meghaladó, de tíz évnél nem hosszabb tartamú szabadságvesztés esetén a büntetés kitöltését vagy végrehajthatóságának megszűnését követő nyolc év elteltével,

Ezt melyik törvény szabályozza?

Ez azt jelenti, hogy 2007. március 12-től 2008. július 13-ig tartó előzetes letartóztatásban levő és a 2008. július 13-án 6 évre elítélt és attól a naptól azaz 2008. július 13-tól FELTÉTELES SZABADLÁBRA HELYEZÉSÉIG azaz 2011. szeptember 3-ig jogerős büntetését BV-ben töltő fiatalkorúnak a büntetés teljes kitöltésétől azaz 2013. március 13-tól számított 8 évig azaz 2021. március 13-ig NEM LESZ TISZTA AZ ERKÖLCSIJE?

Kérhet ezen idő letelte előtt mentességet?
Ha igen. Mikortól kérhet?

Sándor69 # 2014.09.13. 17:08

A Nándor96 által felvázolt ügy: 2008-ban egy fiatalkorút halmazati büntetésként 6 évre ítéltek. A büntetett előélettel kapcsolatos mentességet kérdezi. ObudaFan válasza egyértelmű. 8 év eltelte.

Én olvasva Nándor96 18:38-as válaszát utána olvastam.

Az ekkor még hatályban levő BTK az 1978. év IV. törvényként ismert, melynek a102.§ (1) f) szándékos bűncselekmény miatt kiszabott, öt évet meghaladó, határozott tartamú szabadságvesztés esetén a büntetés kitöltését, illetőleg végrehajthatóságának megszűnését követő tíz év elteltével.
Az elmúlt évben azaz pontosan 2013. július 1-jén hatályba lepett 2012. évi C. törvény azaz az új BTK100.§ (1) h) szándékos bűncselekmény miatt kiszabott, öt évet meghaladó, de tíz évnél nem hosszabb tartamú szabadságvesztés esetén a büntetés kitöltését vagy végrehajthatóságának megszűnését követő nyolc év elteltével,

Miként alkalmazható egy 2008-as ítéletre vonatkozó elévülési mentességre a 2013-ban életbelépő BTK?

ObudaFan # 2014.09.14. 11:24

Btké. 9. § (1) A Btk.-nak a büntetett előélethez fűződő hátrányok alóli mentesítésre vonatkozó rendelkezéseit (100–106. §, 121. §) a hatálybalépése előtt meghozott büntető ítéletre is alkalmazni kell.

Egyébként a négy év elteltével lehet kérni a bíróságtól azt, hogy mentesítse az elítéltet, és ha a bíróság erre hajlandó, nem kell kivárni a nyolc évet.

gmail1234 # 2014.09.15. 11:54

kérdésem a következő ha az embert elítélnek egy vétség miatt az kizárja az erkölcsi bizonyítványhoz való jogot is? (Nem rég igényeltem egy hatósági erkölcsi bizonyítványt,de megtagadták egy 2009-ben elkövetett vétség miatt.) Valószínűleg tévedésben voltan, de azt hittem ez csak bűncselekmények következménye lehet.)

Agent Cooper # 2014.09.15. 13:15

Kedves gmail1234!

Ennyi információ alapján kérdése nem válaszolható meg.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Lexy9517 # 2014.09.16. 16:09

Üdvözletem!
Megszeretném tudni hogy a helyszíni pénz bírság átváltoztatása , azaz elzárás , pontosabban 3nap. Bekerül-e az erkölcsi bizonyítványba? Kaphatok-e még ?Választ nagyon szépen köszönöm, további szép napot!