Elévülés+ erkölcsi bizonyítvány


jack4 # 2009.06.18. 16:25

ana001-nek: biztosan lesz valami megoldás (rövidebb nyilvántartási idő), de még nem hallottam, hogy mit terveznének. Az 1999. évi LXXXV. tv.-t kell figyelni.

little flower # 2009.06.18. 12:12

ObudaFan (Ügyvédúr), köszönöm szépen!

ObudaFan # 2009.06.18. 10:33

prometheus

  1. Igen.
  2. Tiszta lesz az erkölcsi.
ObudaFan # 2009.06.18. 10:33

Igen.

little flower # 2009.06.17. 20:55

Mindenkinek köszönöm a segítségét!

Összegezve: 2004-es bcs esetén 2006-os tárgyalás eredményeképpen 1 év próba (semmi egyéb büntetés), ez 2007-ben lejárt.
Ha június 30-a előtt kérem ki az erkölcsit, akkor is az lesz benne, hogy a bűntettesek nyilvántartásában nem szerepel?
Jól értelmezem?

Köszönöm!!!

prometheus # 2009.06.17. 20:08

Tisztelt Ügyvéd Úr (Obudafan) (és mindenki, aki pontos választ tud adni)!

Az alábbi két kérdés kapcsán szeretnék érdeklődni.

1.) Magyarországon élő külföldi állampolgár igényelhet-e Magyarországon erkölcsi bizonyítványt?

2.) 2006-ben kábítószerrel való visszaélés miatt (csak fogyasztás) bírósági tárgyalásom volt, amely a következő eredménnyel zárult: a bíróság arra kötelezett, hogy 1 éven belül mutassak be egy 6 hónapos un. eltereléses kezelésről szóló dokumetumot, amely meg is történt.

Abban az esetben, ha a fentiek tükrében kérek erkölcsi bizonyítványt mivel számolhatok?

Válaszát előre is köszönöm!

ObudaFan # 2009.06.17. 19:13

a próbára bocsátás eredményes elteltével mentesülsz

Ez tévedés. A próbára bocsátás intézkedés, nem jár büntetett előélettel, így nincs mi alól mentesíteni.

ana001 # 2009.06.17. 19:08

jack4 # e-mail 2009.06.16. 21:04

A bűntettesek nyilvántartásába felvett adatoknak a büntetett előélethez fűződő hátrányok alóli mentesítés utáni nyilvántartási idejére gondolsz?

Igen,ezt szeretném megtudni

jack4 # 2009.06.17. 14:37

Bár nem engem kérdeztél, de 2009.06.30-tól semmisítette meg az AB. a bűntettesek nyilvántartásában való nyilvántartást a mentesülési idő lejárta után.
Vagyis a próbára bocsátás eredményes elteltével mentesülsz, de a még hatályban lévő tv. szerint további három évig szerepelsz a nyilvántartásban.

De 06.30-tól már nem, a mentesülés utántól tiszta vagy.

A "bűntettesek nyilvántartásában nem szerepel" szöveget is eltörölték. Csak a személyi adataid szerepelhetnek az erkölcsiben.

little flower # 2009.06.17. 13:37

Dr. Mohos Gábor Ügyvédúr, ObudaFan, köszönöm szépen!

Csak még egyszer, utoljára, mielőtt jelentkezem az állásra: tehát sajnos bcs-t követtem el, ujjlenyomat is volt a rendőrségen, de a próbára bocsátásnak is már majdnem 2 éve vége. (Az időpontokat megírtam.)Ezek tudatában nyugodtan kikérhetem az erkölcsit, nem vagyok büntetett előéletű és nem szerepelek a bűntettesek nyilvántartásában????

Nekem ez nagyon fontos és sürgős a határidő miatt!

Köszönöm, köszönöm!!

ObudaFan # 2009.06.17. 10:53

Az lesz.

little flower # 2009.06.17. 07:52

Köszönöm válaszát!
1 év próbaidőt kaptam. 2007-ben letelt minden gond nélkül. Az lesz benne az erkölcsiben, hogy a bűntettesek nyilvántartásában NEM szerepel???

Nagyon köszönöm...

little flower # 2009.06.17. 07:52

Köszönöm válaszát!
1 év próbaidőt kaptam. 2007-ben letelt minden gond nélkül. Az lesz benne az erkölcsiben, hogy a bűntettesek nyilvántartásában NEM szerepel???

Nagyon köszönöm...

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2009.06.17. 07:45

Ha megrovás intézkedést alkalmaztak, akkor nem szerepel az erkölcsi bizonyítványban.

little flower # 2009.06.17. 07:12

Még egy kérdés: mennyi idő után évül el a bűnügyi nyilvántartásban szereplés? Ez a rendőrségi ujjlenyomatos történet. Vagy nem is vagyok benne? Elég nyomasztó érzés ez, jó lenne tudni, mi a helyzet!
Nagyon köszönöm a segítséget!

little flower # 2009.06.17. 06:55

2004-ben volt egy apró ügyem. Nem szívesen beszélek erről az egészről. 2006-ban volt a tárgyalás. Nem büntettek meg, még pénzbüntetést sem kaptam. Nem vagyok bűnüző, de attól tartok, a rendőrségi nyilvántartásban szerepelek.

Szeretnék nemsokára elhelyezkedni, és gyanítom, hogy kérni fogják az erkölcsit. A bírónő annak idején azt mondta, hogy megkapom, nem vagyok büntetett előéletű. Az erkölcsin viszont ott lesz, hogy a bűnügyi nyilvántartásban szerepel?? Az ügy is meg van nevezve?
Mert akkor ki se kérem. Az gáz! Semmi kedvem magyarázkodni! Mi van ilyenkor? Mennyi idő után évül ez el?

Egy apró botlás és az ember élete el van vágva?
Azóta nincs semmi stiklim. Becsületes vagyok!

Kérem, aki tud, segítsen! Hadd aludjak nyugodtan!
Köszönöm...

jack4 # 2009.06.16. 19:04

A bűntettesek nyilvántartásába felvett adatoknak a büntetett előélethez fűződő hátrányok alóli mentesítés utáni nyilvántartási idejére gondolsz?

ana001 # 2009.06.16. 05:16

Üdvözletem
Szeretném megkérdezni lehet már tudni milyen elévülési időre lehet számítani a 15 év helyett?
Hol tudnék ennek utána nézni?

jack4 # 2009.06.15. 06:53

Három év az elévülési idő. Ha jogerősen eltiltottak a járművezetéstől, csak akkor kaphatod vissza a jogosítványt, ha utánképzésen részt vettél és ezt igazolod. Ez nem évül el, ha nem csinálod meg, nem kapod vissza a jogsid.

Jenő19 # 2009.06.14. 19:11

kérdésem:közepes mértékü ittas vezetés esetén, hány év az elévülés, vonatkozik-e az elévülés az utánképzésre is? köszönöm válaszukat!

jack4 # 2009.06.11. 20:56

A közalkalmazotti jogviszony létesítésének egyik feltétele a büntetlen előélet. Az esetedben tiszta erkölcsi a felfüggesztés idejének leteltével lesz. Akkor mentesülsz a jogkövetkezmények alól. Az erkölcsiben nem írják a konkrét bcs-t.

Mivel felfüggesztettet kaptál, nem tiltottak el a közügyek gyakorlásától. Ez azért lényeges, mert a jogerőre emelkedéssel automatikusan elvesztenéd a közalkalmazotti jogállásod (előzetes mentesítésről már nem beszélhetünk).
Tehát, mivel nem tiltottak el a közügyektől, nem kell feltétlenül megszüntetniük a jogviszonyodat. Viszont ha ez a jogviszony bármi okból megszünik, addig nem létesíthető ujabb, míg a mentesülés be nem következik.

china # 2009.06.11. 20:11

Köszönöm a választ!

Még egy kérdésem lenne: A közalkalmazotti munkakör betöltésének feltétele az erkölcsi? Tehát, ha esetleg a kirúgásomat azzal indokolják, hogy büntetve voltam, akkor azt megtámadhatom -e vagy esélyem sincs, mert törvény szerint nem alkalmazhatnának? Illetve azért lenne nekem fontos ez a kérdés, mert ha ez feltétel, akkor másik iskolába sem mehetek át tanítani? Mert gondolom ott az elején kérni fogják...

Még egy kérdés:Az erkölcsiben szerepel, hogy mit követtem el, vagy csak annyi, hogy a nyilvántartásban szereplek?

Köszönöm.

ObudaFan # 2009.06.11. 19:07

Nincs mit.

Tomlee # 2009.06.11. 19:04

Köszönöm szépen az infot.Megpróbálom.

ObudaFan # 2009.06.11. 18:10

Letöltendő szabadságvesztés esetén van lehetőség a mentesítési idő fele után kérni a mentesítést. Tehát ebben az esetben nem a jogerős ítélet előtt, hanem a mentesítési idő fele kitöltése után lehet kérni az elsőfokon eljárt bíróságon.