Elévülés+ erkölcsi bizonyítvány


gmail1234 # 2014.10.10. 11:51

Tisztelt Agent Cooper!

Beszeretnék nyújtani egy „MENTESÍTÉS A BÜNTETETT ELŐÉLETHEZ FŰZŐDŐ HÁTRÁNYOK ALÓL” beadványt.Kérdésem az lenne ,hogy benyújthatom-e általános-beadványon,(a neten csak ilyet találtam) ha igen akkor milyen néven csatolhatom a beadványhoz a levelemet melyben kifejtem az érveimet a „102. § (1) pontjában az a bíróság előzetes mentesítésben részesítheti az elítéltet, ha arra érdemes” foglaltakra.

abigél2011 # 2014.10.10. 16:58

udvozlom! ha valaki kulfoldon elkovet maganszemelytol valo eltulajdonitas es ebbol birosagi ugy keletkezik a vegen pedig penzbirsagot szabnak ki ra, az meglatszik a magyarorszagi erkolcsi bizonyitvanyon? ha igen van ennek elevulesi ideje? még soha nem lattam erkolcsi bizonyitvanyt es nem is volt ra szuksegem igy azt is szeretnem megkerdezni, hogy pontosan felvan tuntetve az erkolcsi bizonyitvanyon, hogy miert tortent a penzbirsag? valaszat elore is koszonom!

naposmaci # 2014.10.11. 06:05

Tisztelt Obudafan!

Szeretnék érdeklődni, hogy kaptam egy Szabálysértést közokirathamisításért.Na most kaptam pénzbüntetést érte.De elzárásra került a dolog sajnos.Ez 2011.Dec.8-2012.Márciusáog töltöttem le.De a papíron ami tájékoztatást kaptam a Bűnügyi Nyilvántartótól az állt benne hogy, 2015.Októberében mentesülök.Az mit is jelent?Tiszta Erkölcsi Bizonyítványt kaphatok utána,mondjuk Növember 1.-től?És ha esetleg Önkéntes katonának jelentkeznék akkor ez benne lenne vagy Nem?

Előre is köszönöm a válaszát!Bárki válaszát meghallgatom!

Üdvözlettel: Kérdező.

gmail1234 # 2014.10.23. 08:44

Tisztelt Jogi Fórum!

Hol kérhetnék segítséget egy beadvány elkészítéséhez. A Budapest Főváros Kormányhivatala Igazságügyi Szolgálatánál probálkoztam. (sajnos csak egy copy - paste válaszra futotta tőlük.) Csupán pár soros választ szeretnék kapni arra a kérdésre, hogy milyen beadványon tudom beadni "A BÜNTETETT ELŐÉLETHEZ FŰZŐDŐ HÁTRÁNYOK ALÓL nevezetű mentesítési kérelmet". Sajnos erre sehol se tudnak válaszolni.....

x-men # 2014.11.04. 16:15

Jó estét mindenkinek.

2010 -ben cégvezetőként, bele kerültem egy problémás kölcsön ügyletbe az egyik cég tulajdonos miatt. "ennek részletei nem érdekesek" A feljelentő, aki időközben vissza akarta vonni a feljelentést, már kártalanítva lett.

2012 -ben jogerősen kaptam 2 év börtönbüntetést, 4 év évre felfüggesztve.

A saját cégembe jövőre kötnék egy szerződést ahol tiszta erkölcsi bizonyítvány szükséges.
Kérdésem az lenne, hogy mennyire lenne reális egy kegyelmi eljárás pozitív döntése?

Segítséget előre is köszönöm.

ObudaFan # 2014.11.05. 18:40

A statisztikát nézve nem túlzottan.

taron # 2014.11.08. 14:57

Jó napot aziránt érdeklődnék kaphatoke fedhetetlenségi bizonyítványt ha volt 1.6 év próbára bocsátásom amiat rabosítva is lettem ujjlenyomatot is vettek illetve leheteke katona

ObudaFan # 2014.11.10. 14:19

Ha büntetés kiszabása nélkül eltelt, akkor természetesen igen.

légikovács # 2014.11.18. 14:33

2003.12.25.-én szabadultam letöltött büntetésemből.azóta eltelt 11 év.szeretnék ez év decemberében biztonsági őri tanfolyamra jelentkezni ami 150 000 forint.a tanfolyamhoz nem kérnek,ám a tanfolyam elvégzése után az igazolvány kiváltásához már kérnek erkölcsi bizonyítványt.hogy feleslegesen ne dobjak ki annyi pénzt,szeretném tudni kaphatok-e majd akkor 2015.04. hónapban erkölcsit. előre is köszönöm válaszát

légikovács # 2014.11.19. 09:23

Tisztelt Ügyvéd úr ! Nagyon köszönöm,gyors , és sámomra kedvező válaszát ! tisztelettel: Légikovács

H.David # 2015.01.22. 08:54

Tisztelt jogi fórum! Szeretném azt megkérdezni hogy 2015.05.12 én lejár betöréses rablásból kapott 2 év felfüggesztettem! De most munkahelyem miatt kellene 3 hónapon belül erkölcsi bizonyítvány!Tisztán kiadás munkához az erkölcsi bizonyítványom?

ObudaFan # 2015.01.22. 18:46

Ha nem volt előzetes mentesítés, akkor nem lesz tiszta az erkölcsi, amíg a próbaidő le nem telik. Ha volt az ítéletben előzetes mentesítés, akkor az lesz.

barnusmokus # 2015.01.22. 20:45

Tisztelt fórumozók!
2004 ben kaptam lopás miatt 10 hónap fogházbüntetést amiből 2004 december 10 én szabadultam.2010 április 12 én kaptam csalás miatt 1év letöltendőt.De mivel korábban bújkáltam a hatóság elől nem is tudtam róla.2013 novemberében egy másik ügyemnél bementem a bíróságra(ügy letudva nem lett semmi)ahol visszavonták az elfogatót s azóta normális életet élve bejelentve dolfotom.Az egy év letöltendőm miatt senki sem keresett.Elvileg most áprilisban az ítélet kiszabásától eltelt öt év.Kaphatok erkölcsit?

Agent Cooper # 2015.01.22. 20:52

Kedves barnusmokus!

Még el sem évült a büntetése, és már erkölcsit szeretne? Ha áprilisban elévül a büntetése, akkor 2018-ban már kaphat erkölcsit.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

barnusmokus # 2015.01.22. 20:59

Elméleti síkon,igen szeretnék,hamarabb nem lehet?8évet kell várni?

Agent Cooper # 2015.01.22. 21:00

Nem, három évet kell várnia. 2018-2015=3


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

barnusmokus # 2015.01.22. 21:04

Ezt most nem értem

Agent Cooper # 2015.01.22. 21:18

Áprilisban elévül a büntetése, majd azt követően három év múlva, azaz 2018-ban mentesül a törvény által.


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

barnusmokus # 2015.01.22. 21:25

Így más,ez magátol megy vagy majd kérvényezni kell külön valahol?

Agent Cooper # 2015.01.22. 21:28

Ez magától megy. Bírósági mentesítés a félidő (1.5 év) eltelte után kérelmezhető.


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

barnusmokus # 2015.01.22. 21:33

Köszönöm válaszát

Öreg Tölgy # 2015.01.23. 06:31

Azért azt kötve hiszem, hogy az egy év letöltendőt csak úgy a szemetesbe dobták volna, bizonyosan tettek valamiféle intézkedést a büntetés végrehajtása érdekében. Az meg ugye megszakítja az elévülést, úgyhogy korántsem biztos az az áprilisi elévülés, és így a 2018-as mentesülés sem.

barnusmokus # 2015.01.23. 14:15

Hát nem tudok róla,hogy tettek e valamit.Jelenleg nem állok körözés muatt ezért,tb-t fizetek melózom bejelentve többször voltam olyan országban az elmúlt egy év alatt ahova útlevél kell.Ha lenne valami most nem irogatnák

Öreg Tölgy # 2015.01.23. 15:50

Akkor öt eset lehetséges:

  • vagy nem kaptál jogerősen letöltendőt,
  • vagy előzetesben kitöltötted (legalább a feltételes szabadságra bocsátásig esedékes részt),
  • vagy mégis köröznek, de eddig óriási szerencséd volt,
  • vagy tudtdon kívül kegyelmet kaptál,
  • vagy valahol, valaki nagyot hibázott.

Minden esetre olyan nincs, hogy valakit csak úgy elfelejtenek behívni. Vagy ha mégis, az az utolsó kategóriába tartozik.

barnusmokus # 2015.01.23. 16:15

A teljes sztori:
Zsarolás miatt 2008 novemberétől kőröztek,különös visszaesőnek számítottam így a bújkálást választottam.
De egésségügyi okok miatt korházi kezelésre szorultam így 2013 oktoberében elmentem a bírósághoz hogy megvagyok,ott visszavonták az elfogatóparancsot húzhattam haza.Ez a csalás amit korábban említettem az még eg 2007 ügyem volt s a távollétembe ítéltek idézem "Ezért őt a bíróág halmazati büntetésűl mint különös visszaesőt 1 év börtönbüntetésre 1 év közügyektől eltíltásra ítéli"záradék:"a bíróság ítélete 2010 április hó 12 napján jogerős és végrehajtható XXX-XXX 1 rendű vádlott vonatkozásában.
Ezt az ítéletet írásban kértem ki a bíróságtől s tavaly januárban kaptam kézhez.