Elévülés+ erkölcsi bizonyítvány


Öreg Tölgy # 2015.01.23. 16:30

Ezzel az általam írt öt lehetőségből az elsőt kizártad, a másik négy még lehetséges, és van egy új variáció is: gondolom, kértél perújítást, és abban az eljárásban nincs még jogerős döntés.

barnusmokus # 2015.01.23. 16:38

Nem kértem perújítást nem voltam előzetesben sem.leírtam amit kaptam az ítélet jogerős és végrehajtható 2010 áprilistól.

barnusmokus # 2015.01.23. 16:40

Kőrözni sem köröznek egy hete értem haza külföldről s tegnap is átestem közúti ellenőrzésen ahol igazoltattak is.

Öreg Tölgy # 2015.01.23. 19:02

Akkor az utolsó variáció marad. Ezzel együtt nem biztos, hogy korábban sem tettek semmilyen intézkedést, szóval nem biztos az a 2015. április 11.-i elévülés.

barnusmokus # 2015.01.23. 21:03

Nagyon úgy néz ki,hogy rendszerhiba.Nem mondom hogy nem örülök.Nem tudom mennyi az egy éves börtöntbüntetés elévülése.Mindenesetre ha lenne ellenem valami az az elmúlt másfél évben kibukott volna szerintem.

Öreg Tölgy # 2015.01.24. 06:16

Dehogynem tudod, mennyi az elévülés, megírta Agent Cooper is: 5 év. Csak épp minden, a büntetés végrehajtása iránt tett intézkedés után újrakezdődik.

barnusmokus # 2015.01.24. 09:28

Jogos,de ha van intézkedés akkor hogy hogy nem vagyok körözött személy?

Öreg Tölgy # 2015.01.24. 10:04

Valahol megszakadt a folyamat. De nem biztos, hogy előtte nem küldtek ki behívót, nem keresték meg a lakcímnyilvántartót stb. (te írtad, hogy 2013-ig nem voltál elérhető). Ez mind megszakítja az elévülést.

barnusmokus # 2015.01.24. 10:21

Hát akkor passzolom az egészet,mert mióta bementem a bíróságra s visszavonták az elfogatót a regebbi ügyem miatt,azóta nincs semmi,bejelentett lakcímem van(ahol lakom is

barnusmokus # 2015.01.24. 10:23

Útlevelet csináltattam,lejogsizram,a munkám miatt többször jártam külföldön,ha lenne ellenem valami akkor az csak kibukott volna az elmúlt másfél évben

ferrarienzo95 # 2015.01.27. 21:08

Tisztelt Jogi Fórum!

Érdeklődni szeretnék azzal kapcsolatban,
hogy kaptam 3 év fel függesztettet, és 1,5 le ülendőt ha történik valami probléma ezalatt az idő alatt.
A felfüggesztet Október 12 én jár le,
És úgy gondoltam, miután lejár kérnék magamnak egy új erkölcsi bizonyítványt hogy, új lappal nyithassak az élet terén.
Ha meg kapnám valamikor a tiszta erkölcsi bizonyítványt, szeretnék jelentkezni a Magyar Honvédséghez,hogy egy biztos kiszámítható jövőt élhessek ezek után.
Csak mivel a Rendőrségi adat bázisban fényképpel,új lenyomattal szerepelek így sajnos szerintem nem válthatom be álmomat a Magyar honvédség kapcsán.
És ez ügyben szeretném kikérni valamennyi ember társaim válaszát. Üdv mindenkinek

nyiki2 # 2015.02.01. 11:37

Tisztelt jogi fórum!

Párom 1988-ban közúti baleset okozásáért 2 év felfüggesztett börtönbüntetést kapott. Ha most igényel erkölcsi bizonyítványt , szeretném megkérdezni, hogy ez szerepel-e benne, vagy már elévült.
köszönettel: nyiki2

Agent Cooper # 2015.02.04. 11:09

Tisztelt nyiki2!

Ezeket az adatokat már rég selejtezték (törölték) a bűnügyi nyilvántartásból. A párja teljesen tiszta, mint a ma született bárány.

Tisztelettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

csacsa8080 # 2015.02.04. 19:10

Üdvözlet.A kérdésem az volna,hogyha 2010 októberében csalás miatt kaptam két és fél év felfüggesztett büntetést,akkor mikor lesz tiszta az erkölcsim?

kibeer # 2015.02.05. 06:04

Tisztelt Öregtölgy!
2009-ben volt egy súlyos testi sértésem, amiért 45 nap közmunkára ítélt a bíró ( másodfok helyben hagyta). 2013-ban a kijelölt intézet - a bírósági határozat ellenére - nem fogadott, a pártfogó új hely kijelölését igerte, ami azóta sem történt meg, nem kaptam semmilyen értesítést. Kaphatok- e tiszta erkölcsi bizonyítványt? ( azóta diplomát szereztem és nem tudom, hogy jelentkezhetek-e erkölcsihez kötött állásokra)
köszönettel kibeer

Agent Cooper # 2015.02.05. 13:50

Kedves csacsa8080!

Ha jól értelmezem, akkor a büntetését két és fél évre függesztették fel? Ha igen, akkor kaphat tiszta erkölcsit.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Agent Cooper # 2015.02.05. 13:51

Kedves kibeer!

A leírtak alapján fel sem merülhet, hogy ne kaphatna erkölcsit.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

golf # 2015.02.06. 13:18

Üdvözlöm Önöket .Fiamnak 2013-ban lejárt a két év felfüggesztetje.Most olyan munkahelye van ahol a cég felveszi viszont kell neki erkőlcsibizonyítványt kiállítattni.Kérdésem az lenne hogy fel lesz e tüntetve a büntetése vagy elévűlt ennyi idő után a bünteté?Az erkőlcsibizonyítvány hogy tiszta legyen hány év után évül el a büntetés?

Válaszukat előre is köszönöm üdvözlettel "Golf"

Sherlock # 2015.02.06. 13:35

Tiszta lesz.

scalp # 2015.02.09. 10:27

Tisztelt fórum.2011 márciusában ,pénzbüntetésre itélt a bíróság amit azonnal be is fizettem az államkincstárba.Jelenleg zajlik a felvételim a tűzoltókhoz.Kaphatok majd tiszta erkölcsit ehhez a munkakörhöz?Tisztelettel várom válaszát és köszönöm.

Agent Cooper # 2015.02.09. 15:41

Igen, kaphat.


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

scalp # 2015.02.09. 17:05

Köszönöm a válaszát!

Wiener86 # 2015.02.10. 17:57

Tisztelt Fórum!

A bécsi bíróság ítéletében valakit 4 hét letöltendő szabadságvesztésre ítél,amit 3 év próbára bocsájtásra felfüggeszt 2013-ban.
A kérdésem az lenne,hogy az illetőnek Magyarországon kerül e bármi rögzítésre az erkölcsi bizonyítványába?
Ez az ítélet befolyásol e bármit a magyar erkölcsi bizonyítványban?

Üdvözlettel:

Wiener 86

melcsi00 # 2015.02.10. 19:36

Üdvözlöm!
A férjem, szerzői jogok megsértése miatt kapott 300.000ft. pénzbüntetést, amit elkezdtünk részletben fizetni, de sajnos egy pár csekkel elmaradtunk, ezután egy igazoltatás során kiderült hogy körözés alatt van , ezért egy BV Intézetbe vitték, mert közben a birónö átváltoztatta letöltendő börtönbüntetésre , ez egy pénteki nap történt,de hétfőn már ki is fizettük egyben a pénzbüntetést, ezért ki is engedték ez 2014. január 27. történt. Kérdésem az lenne hogy kaphat e tiszta erkölcsi bizonyítványt ? nagyon fontos lenne tudnunk mivel munkához kérik. Válaszát előre is köszönöm!

Öreg Tölgy # 2015.02.11. 13:00

Wiener 86-nak: önmagában nem, csak ha a magyar bíróság elismeri annak az érvényét.

Melcsi00-nak: a férje ettől függetlenül bármikor kaphat tiszta erkölcsit.