Elévülés+ erkölcsi bizonyítvány


river18 # 2009.04.08. 12:23

nagyon köszönöm a választ! akkor nem vagyok BÜNÖZÖ! :-) De gondolom azért feddhetetlen sem..(mondjuk az biztos h legközelebb óvatosabb leszek)

ObudaFan # 2009.04.08. 12:15

Nem számítasz. Az erkölcsidben ez sosem szerepelt.

river18 # 2009.04.08. 12:05

sziasztok!

Én Garázdaság vétsége miatt el lettem itélve tavaly.70.000 ft pénzbütetést kaptam. tudna esetleg valaki segiteni,hogy ilyenkor mi jelenik meg az erkölcsin ill. ha engem egy munka kapcsán "a" tipusú nemzetbiztonsági ellenörzésen ellenöriznek,akkor valószinü nem fognak fel venni??
Elöre is köszönöm ha valaki válaszol..

ObudaFan # 2009.04.08. 08:04

Nem fog.

dulicsek # 2009.04.07. 18:23

Üdvözlet mindenkinek!

Kérdésem a következő: kissebb értékü sikkasztás vétsége miatt a következő intézkedést kaptam: próbára bocsájtás 1 évre, szerepelni fog ez az erkölcsi bizonyítványban?
Ugy sejtem nem de szeretnék megerősítést kérni.
előre is köszönöm.

ObudaFan # 2009.04.03. 17:24

Milyen büntetést kaptál és mikor?

Gigi1111 # 2009.04.03. 17:17

Kérdésem lenne, előre is köszönöm a segítséget.

2004. augusztusban volt egy bolti lopásom, 28.000 ft értékben. Nagyon megbántam, nem is tudom, hogy vetemedtem erre.
A kérdésem az, hogy az erkölcsi bizonyítványban szerepel-e, vagy van-e elévülés (már öt év eltelt, és nem ismétlődött meg) és kell-e valahol külön kérvényezni a mentesítést?

Köszönöm!
Nagyon fontos és sürgős lenne!
Munka miatt kérdezem, és nem tudom, kérik-e majd.

ObudaFan # 2009.03.25. 18:19

Ugyanakkora.

Még egy nehézségem van. A tévedésben tartás – csak a téves tudattartalom „ráhagyása“, vagy van vmilyen időtartamra vonatkozó értelme is?

Szóljon, aki érti.

Doncipok # 2009.03.25. 17:29

A Btk. nem nagyon értem.Kérem szépen segítségüket.

(2) A büntetés vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztés, közérdekű munka vagy pénzbüntetés, ha a sikkasztást kisebb értékre vagy a szabálysértési értékre elkövetett sikkasztást

  1. bűnszövetségben,
  2. közveszély színhelyén,
  3. üzletszerűen,

d)

követik el.

Ha az 'a' vagy 'b' vagy 'c' teljesül, ugyanakkora a kiszabható büntetés, mintha 'a' és 'b' és 'c' együtt teljesül?

A kár fogalmát sem igazán értem. Kár a vagyonban beállt értékcsökkenés. Egy korábbi topikban olvastam, hogy csalást követ el, aki a szállodai szobát fizetés nélkül hagyja el... Ez értékcsökkenés a vagyonban?

Még egy nehézségem van. A tévedésben tartás - csak a téves tudattartalom "ráhagyása", vagy van vmilyen időtartamra vonatkozó értelme is?

Köszönöm:

Doncipok

ObudaFan # 2009.03.25. 11:51

Úgy biztosan nincs. Valamit kaphatott 4 évre felfüggesztve. Hogy mit, azt nem nekem kell tudnom.

20kgrépa # 2009.03.25. 10:21

Szia!

Köszönöm a választ.De 1 év 4 hónap letöltendő helyett kapott 4 év f.függesztettet.Akkor igy hogy is van?

ObudaFan # 2009.03.25. 09:44

Nyilván nem 4 év felsüggesztettre ítélték, mert 4 évi szabadságvesztést nem lehet felfüggeszteni, hanem a büntetését függesztették fel 4 évre. Ez alatt a 4 év alatt az erkölcsiben szerepelni fog.

20kgrépa # 2009.03.25. 08:17

*elnézést: 1007= 2007

20kgrépa # 2009.03.25. 08:16

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.Páromat 1007 májusában ítélte el a katonai bíróság lőszerrel való visszaélésért 1 év 4 hónap fegyházra, amit módosítottak 4 év felfüggesztettre.A kérdésem az6 lenne, hogy az erkölcsi bizonyítványban szerepel e a felfüggesztett ill., hogy miért kapta?Vagy csak a börtön szerepelne benne és a felfüggesztett nem?Hiába tanult ember, emiatt mégis nehezen talál munkát, ahova nem kérik.Fontos lenne a segítség.Köszönöm a válaszokat!!!

Doncipok # 2009.03.25. 06:58

Köszönöm.

ObudaFan # 2009.03.24. 20:44

8 év alatt.

Doncipok # 2009.03.24. 18:34

Kedves ObudaFan!

Köszönöm a türelmed, bár sanszos, hogy sosem fogom megérteni az elévülést.

Szecsike férjének történetét olvastam, aki 2-12 év között kaphatott volna büntit, 3 rendbeli, jelentős értékre, üzletszerűen elkövetett büncselekmény miatt. (talán sikkasztás)

alapesetben jelentős érték esetén: 1-5 év
de ez üzletszerű volt, ezért: 2-8 év

aztán jött a halmazat 1,5 x 8 év, azaz 12 év (max).

Nos, ha ez elévült volna (amire nem volt ideje) akkor 8 év alatt évült volna el? Vagy 12 év alatt évült volna el?

Doncipok

ObudaFan # 2009.03.24. 17:39

Szerepelni fog.

nagyjasek # 2009.03.24. 14:37

Szia!
Nekem van egy felfüggesztett büntetésem még 1 év van a felfüggesztésből vissza.
Most kell kérnem erkölcsi bizonyítványt munkavégzéshez.
szerepelni fog benne a felfüggesztett büntetés, vagy csak a ténylegesen letöltött büntetést írják bele?

előre is köszi a választ!

ObudaFan # 2009.03.24. 13:03

Doncipok

Más "szorzó" nincs.

ObudaFan # 2009.03.24. 13:02

_bóbita_

5 év alatt évül el és a próbaidő leteltekor kezdődik az elévülés. Ha viszont nem kerül végrehajtásra, akkor a próbaidő letelte után az erkölcsiben nem szerepel.

Doncipok # 2009.03.23. 18:21

Kedves ObudaFan!

A legutolsó is üzletszerű, de ettől max. 1-el "feljebb" sorolják, mint ahova az összeg miatt kerülne,a magasabb (lehetséges) büntetési tétel miatt később évül el,

de semmi szorzó azért, hogy "többrendbeli" vagy valami...?

:/

Üdv: Doncipok

_bóbita_ # 2009.03.23. 17:59

Üdv mindenkinek!
A kérdésem az lenne, hogyha kap valaki 1 év felfüggesztett szabadságvesztést (pátfogó felügyelet) bolti lopásért, akkor annak az elévülési ideje az általános 5 év, vagy a minimum, vagyis a 3 év? Illetve ez az erkölcsi bizonyítványban szerepelni fog? (a rendőrségen rabosítás is történt)
Tudom, hogy ezt már páran kérdezték előttem, de nem volt minden teljesen tiszta, így gondoltam, rákérdezek!
Köszönöm szépen a választ előre is!

ObudaFan # 2009.03.23. 17:52

Pedig de.Az más kérdés, hogy az el nem évült maradék egy bűncselekménynél ez nem érinti az üzletszerűség megvalósultát. (És az elévülés számítása szempontjából persze a többi is üzletszerű.)

Doncipok # 2009.03.23. 17:31

Ez akkor is igaz, ha u.olyan a bűncselekmény és akkor is, ha különböző? Ha valaki "megbukik" akkor jöhet a max. kiszabható másfélszerese, de az elévülésnél meg mindegyik, egyenként x év alatt elévül? Az elkövetés számától függetlenül?

Ha valaki 8 kocsit elköt, elévül az elkötéstől számítva az egyik is x idő múlva, meg a másik is stb. Sehogy sem hat erre pl. az, hogy több cselekménye volt?

Mondjuk pl. a csaló átvág 2000 embert...amikor az utolsót is átvágta, kezd ketyegni az elévülése, és erre sehogy nem hat az, hogy előtte már 1999-en megjárták?

Hááát, nem nagyon értem, de szeretném mégis felfogni.

amatőr Doncipok, aki hálás, hogy ostoba kérdéseire jön válasz