Elévülés+ erkölcsi bizonyítvány


tibicsoki79 # 2009.03.23. 15:17

Köszönöm válaszod!

ObudaFan # 2009.03.23. 15:12

tibicsoki79

A jelenlegi szabályok szerint 2020-ban. De változás várható.

Doncipok

A büntethetőség a bűncselekményekre egyenként évül el. (Ha ki van szabva maga a büntetés, az persze megint más.)

Doncipok # 2009.03.23. 15:05

Kérdésem az elévüléssel kapcsolatos.

Több bűncselekmény elévüléséhez kapcsolódóan: A bcs-ek egyenként elévülnek, vagy annyi idő alatt évülnek el, amennyi a halmazati büntetésük volna.

Mondjuk 2 + 3 év

3 év alatt elévül
4,5 év alatt évül el?

D.

tibicsoki79 # 2009.03.23. 13:18

Tisztelt Ügyvédurak!
2003.januárban a bíróság orrgazdaság miatt 4 hónap börtönbüntetésre ítélt,amit 2 évi próbaidőre felfüggesztett.Sem előtte sem azóta büntetve nem voltam,kérdésem:a vagyonőr igazolványomat visszakaphatom-e,ha igen akkor mikor!Válaszukat előlre is köszönöm!Tisztelettel:L.T.

kgkiss # 2009.03.22. 08:56

Nem szerepel benne.

Árnyékember # 2009.03.22. 08:46

Tisztelt ügyvédurak

Következőt szeretném kérdezni.
Az erkölcsi bizonyítvány kikérésekor a polgári peres ügyem akadálya-e a tiszta erkölcsi kiadásának?
Nem büntető eljárás folyt ellenem hanem szimpla polgárjogi ügy volt,ahol pénzügyi vita állt fenn,nekem itélték a fizetési kötelezettséget így le is zárult a tárgyalás.

Előre is köszönöm a megtisztelő válaszukat.

ObudaFan # 2009.03.21. 09:05

A megrovás az nem látszik az erkölcsiben.

ObudaFan # 2009.03.20. 19:36

Valószínűleg nem szerepel az erkölcsiben, de azt ne várd, hogy biztosat mondjunk, ha te sem tudod, hogy miről szólt az a határozat.

ObudaFan # 2009.03.20. 17:14

Kitől jött a levél, és pontosan mi volt benne?

ObudaFan # 2009.03.20. 14:13

Nincs mit.

Doncipok # 2009.03.20. 12:18

ObudaFan!

Köszönöm a választ.
Üdv:

D.

ObudaFan # 2009.03.20. 11:29

Konkrétan csalásnál kárról beszélünk, és ott a vagyonban bekövetkezett értékcsökkenés, jelen esetben 500e Ft. De egyes más vagyon elleni bűncselekményeknél nem kár van a törvényi tényállásban.

Doncipok # 2009.03.20. 07:42

Vagyon elleni bűncselekmény esetén

a kár akkora, amekkorával valaki megkárosított ott/akkor/az adott pillanatban, vagy amennyi ma lehetne az ellopott/kicsalt (stb) pénzem?

Vagyis pl. valaki tévedésbe ejt, elkér tőlem 500e Ft-ot. Két és múlva a kár

a.) 500e Ft
b.) 500e Ft + kamat, költség, akármi még???

Doncipok

ObudaFan # 2009.03.19. 16:53

Az adott értékre legmagasabb kiszabható büntetésmértékkel.

Doncipok # 2009.03.19. 14:49

33. § (1) A büntethetőség elévül

  1. egyéb bűncselekmény esetén a büntetési tétel felső határának megfelelő idő, de legalább három év

elteltével.

Ez mit jelent? Pl. vagyon elleni bűncselekmény esetén a pár százezer Ft és a pár milliárd Ft esetében is 10 év az elévülés?
Vagy azt jelenti, hogy az adott értékre kiszabható legmagasabb büntetésnek megfelelő idő alatt évül el a bűncselekmény.

D.

Ateszpapa # 2009.03.14. 16:10

ObudaFan!

Még egyszer nagyon köszönöm a segítségedet, örülök, hogy vannak olyan ügyvédek mint Te, akik önzetlenül segítenek másokon!

Kívánom, hogy az életed során, sok boldogságban, üzleti sikerekben legyen részed!

Üdv:

Ateszpapa

Ateszpapa # 2009.03.14. 13:03

ObudaFan!

Köszönöm szépen a válaszod!

ObudaFan # 2009.03.13. 09:16

Válasszuk ketté: az erkölcsid tiszta lesz. A vagyonőrit viszont 5 évig nem tudod kiváltani.

Ateszpapa # 2009.03.13. 03:38

Tisztelt ügyvéd urak!

Nagy probléma, és dilemma előtt állok.
A helyzet a következő:

2008.Decemberében a Bíróság lopás vétsége miatt 2 év próbára bocsátást hirdetett ki, ami jogerőre is emelkedett.

A fórumban olvastam, hogy ettől még "tiszta" lesz az erkölcsim.És a vagyonőrit esetleg kiválthatom.

Voltam minap a rendőrségen, hogy kiváltsam a vagyonőri igazolványt, és ott elmondtam mi történt.

Ott mondták, hogy nem lehet vagyonőri igazolványom 5 éven belül, csak mikor elévül az ügy!

Ráadásul az erkölcsimre azt mondta, hogy benne lesz 5 évig!

Nagyon ki vagyok emiatt, hogy ebben a válságban, most munkát sem fogok kapni a ballépésem miatt.

Még pénzbüntetést sem kaptam, csak próbára bocsátást.

Komolyan elgondolkoztam, inkább felakasztom magam a szégyen miatt, ráadásul elhelyezkedni sem tudok. :(((

Kérlek segítsetek, hátha csak ki akart velem szúrni, hogy ne legyek őr...vagy valami más okból mondta ezt..de ez lehetséges?

Tiszta erkölcsit sem fogok kapni emiatt, hiába kaptam próbára bocsátást?

Nagyon kétségbe vagyok esve. :(((

ObudaFan # 2009.03.11. 19:38

1999. évi LXXXV. törvény
a bűnügyi nyilvántartásról és a hatósági erkölcsi bizonyítványról
7. § A bűnügyi nyilvántartás tartalmazza annak a személynek (a továbbiakban: nyilvántartott) az adatait,

  1. akire vonatkozóan az ügyész a vádemelést elhalasztotta vagy megrovást alkalmazott;
Hajo # 2009.03.11. 13:50

Hello

Egy rövid kérdésem lenne a hozzáértőkhőz. Tavaly majusban egyik barátom megkért egy szivességre aminek következményeként az ügyészség 3 év próbára bocsátással honorált. Ezt tavaly decemberben kaptam meg amit tárgyalás mellőzésével kaptam meg. A kérdésem a következő. Azt tudom hogy az erkölcsim tiszta maradt viszont nem tudom hogy szerepelek e és ha igen meddig a bűntettesek nyilvántartásában? Ha külföldről kérnek ugynevezett CRB ellenőrzést akkor mire számitsak és mi fog abban szerepelni?

Köszönöm a segitséget előszőr is.

joginő # 2009.03.11. 12:48

A jogszabályszövegezőknek illene tudni helyesen írni akkor: bűncselekmény elkövetője lenne a leghelyesebb megnevezés, mert ez a bűntettes nem bűn tettes, legyen akkor bűnelkövető.

ObudaFan # 2009.03.11. 12:19

Nem bűntett-es, hanem bűn-tettes. Szerintem.

joginő # 2009.03.11. 12:00

Ez az, az erkölcsi a bűntettesek nyilvántartása. Számomra evidens: ha vétséget követsz el, akkor nem szerepelsz a bűntettesek közt. Vagy nem?

ObudaFan # 2009.03.11. 10:58

Azért, mert egy rakat más joghatása van annak, hogy valaki vétséget, vagy bűntettet követett el (pl. végrehajtási fokozat). Speciel az erkölcsihez nem sok köze van szerintem.