Büntetlen előélet?


szakvizsga2015 # 2019.01.29. 13:36

Sziasztok! Eddig biztos voltam abban, hogy aki próbaidőre felfüggesztett szabadságvesztés hatálya alatt áll, az a próbaidő leteltéig nem rendelkezik "tiszta" erkölcsi bizonyítvánnyal.

Az ügyfelek most elbizonytalanítottak.

Mi szerepel ilyenkor tulajdonképpen az erkölcsiben?

Tibi63 (törölt felhasználó) # 2018.01.20. 15:06

Erdeklődni szeretnék 2012.06.10.szabadultam közlekedési baleset büntette miatt,kaphatok e bejegyzés mentes Erkölcsi bizonyitvánt,munka végzéshez?

Vadsuhanc # 2018.01.15. 19:37

Nem azonos mert nem szabálysértés.

Joci2 # 2018.01.15. 18:36

Tisztelt fórumozók!
Azzal a kérdéssel fordulok Önökhöz, hogy 2017 augusztusában mulasztási bírságot kaptam az adóhivataltól, melyet természetesen kifizettem, most úgy adódott, hogy olyan munkahelyre jelentkeztem ahova feltétel a kifogástalan előélet ellenőrzése és megléte, a nyilatkozatban van olyan kérdés, hogy a nyilatkozat tételt megelőző 2 éven belül kapott e pénzbírságot szabálysértés miatt, nem tudom hogy a mulasztási bírság egyenlő e a szabálysértési bírsággal?
Köszönöm a választ!

Vadsuhanc # 2018.01.09. 16:10

Adó és ÁFA csalás, cserbenhagyásos gázolás, Sérüléssel járó közlekedési baleset okozása, tartás elmulasztás, csalás büntette,
rengeteg ilyen van.....

Rexor # 2018.01.09. 15:36

Talán mondd meg hogy konkrétan mit szeretnél tudni :).

mosómedve84 # 2017.11.27. 16:56

Obudafan, köszönöm szépen!

ObudaFan # 2017.11.27. 14:07

Virus

Beírhatod, hogy közérdekű munka büntetéssel voltál büntetve.

ObudaFan # 2017.11.27. 14:05

Az elzárás vonatkozásában igen. A felfüggesztett vonatkozásában pedig előzetes mentesítés esetén ítélethozatalkor, ennek hiányában a próbaidő leteltével.

mosómedve84 # 2017.11.27. 13:43

Az eddig kérdésemhez kapcsolódóan:

Ha a vádlott a 6 hónap felfüggesztett szabadságvesztés próbaideje alatt csinál egy újabb bűncselekményt, amelyért kap 30 nap elzárást, akkor tkp. az elzárás jogerőre emelkedésekor büntetlen előéletű lesz, nem??

Mivel az elzárás jogerőre emelkedésekor már beáll a törvényi mentesítés, nem?

Virus # 2017.11.23. 12:51

Tisztelt fórumozók.

20 éves vagyok. Egy olyan kérdésem lenne, hogy Károkozás Informatikai Rendszerben okkal, 100 óra közszolgálati munkát, és 3 napig tartó pártfogói foglalkozást kaptam, még 2016. szeptemberében kezdődött ez az egész, márciusban kaptam meg a papírt, hogy mi a bírásági döntés, és június környékén kellett megkezdjem a teljesítését, amelyet 1 hónap alatt teljesítettem. Ez nem tudom biztos e, de az éven szeptemberben "évült"(?) el. Legalábbis szeptember xy volt elévülési időnek feltüntetve. De nem tudom hogy mire értik ezt az elévülési időt, eddig is kellett teljesítsem maximum.

A kérdésem az lenne, hogy pontosan mi a mértéke annak a vétségnek amit elkövettem, hogyan és hol kérhetek teljes körű tájékoztatást mekkora a kiszabott büntetés "mértéke". Bekerül ez az erkölcsimbe és büntetett előéletű leszek? Mert nem vagyok otthon ezekben, hallottam már hogy csak szabálysértésként, de olyat is hogy bűncselekményként veszik és nem tudom hogyan tudakolhatnám meg.

Még semmilyen más ügyem nem volt előtte. Határvadász képzésre szerettem volna jelentkezni, viszont fogalmam sincs arról, kitölthetem e egyáltalán a jelentkezést, és arról sem, hogy pontosan akkor most mit is adjak meg.

A kérdések amik ide vonatkoznak:
Volt-e büntetve, alkalmaztak-e Önnel szemben intézkedést?

Indult-e Ön ellen olyan büntetőeljárás, amely nem büntetéssel, vagy intézkedéssel fejeződött be?

Indult-e Ön ellen a nyilatkozat keltétől számított kettő éven belül olyan szabálysértési eljárás, amely büntetéssel, vagy intézkedéssel fejeződött be?

Nem akarok véletlenül sem hazudni és hülyeséget sem beírni, menjek be a rendőrségre és ott tudakolódjak erről vagy mi lenne a menete, hogy normálisan tudjam kitölteni az adott kérdéseket a rám vonatkozó adatokkal.

A válaszokat előre is köszönöm.

mosómedve84 # 2017.11.20. 10:42

Köszönöm szépen itt is Drbjozsef.

drbjozsef # 2017.11.20. 10:36

Szerintem a feltételeknek megfelelni a törvény szerint kell, az pedig az igénylés beadására írja a büntetlenséget. Ha akkor "tiszta" az erkölcsije, akkor igényelheti, és kész. Nem számít mi volt előtte, mi lesz utána (kivéve, ha bármelyikről rendelkezne a törvény, de szerintem nem teszi).

Annó volt olyan szocpol feltétel, hogy az igényléskor nem lehet másik ingatlan a neveden. Hallottam olyanról, akinek egy héttel az igénylés előttig volt lakás a nevén, aztán az igénylés után egy héttel már megint, megfelelő jogcímekkel, mert az is le volt szabályozva, de elvileg megfelelt a feltételeknek, ki volt találva az ügylet (speciális eset volt, nem volt annyira egyszerű már akkor sem meghekkelni a szabályokat).

mosómedve84 # 2017.11.20. 10:20

Köszönöm Dr. Attika.

Arra gondoltam, hogy most lehet, hogy van egy átmeneti idő, amikor a régi már nincs benne, az új (esetleges) büntetése meg MÉG nincs benne. Bár kérdés, hogy ez nem visszaélésszerű-e a CSOK szempontjából? (A végén meg majd nehogy vissza kelljen fizetni emiatt)

Én is azt tanácsoltam egyébként, hogy kérjen, 150 Ft csak.

Dr.Attika # 2017.11.20. 10:16

Nem "tiszta" az erkölcsije. Kérjen erkölcsi bizonyítványt és abból megtudja, hogy hogyan is áll.

mosómedve84 # 2017.11.20. 09:52

Büntetett előéletű-e (a CSOK szempontjából) az,
aki

  • garázdaság BŰNTETTE miatt kapott 96 óra közérdekű munkát, ami letöltött
  • ittas vezetés VÉTSÉGE miatt kapott 6 hónap fogházat 1 évre felfüggesztve, aminek a próbaideje 2017. szept. 29-én telt volna el eredményesen, DE a felfüggesztés próbaideje alatt elkövetett egy személyi szabadság megsértése bűntettet is, ami még jogerős.

Most tiszta-e az erkölcsije?

ObudaFan # 2017.10.01. 20:37

De.

harmankardon # 2017.10.01. 17:05

Tisztelettel szeretnék tanácsot kérni a fórum tagoktól.
Szeretnék személy és vagyonvédelemben elhelyezkedni őrként.....viszont engem 2011-ben a bíróság sikasztás és közokirat hamisítás miatt II.rendű vádlottként bűnösnek ítélt,és 40.000Ft pénzbüntetést szabott ki rám amit természetesen azonnal befizettem a bűnügyi költségek rám eső részével együtt.
Kérdésem az lenne, hogy ez esetben 6 év után sem kaphatom meg a feddhetetlenségi igazolást hogy eltudjak helyezkedni a szakmában mint személy és vagyonőr?

Köszönöm!

drbjozsef # 2017.08.23. 06:19

Természetesen a testvéred (szülőd, gyereked, unokád, házastársad, szomszédod, fogorvosod, kutyád, vagyis bárki MÁS) által elkövetett cselekmény sem vonatkozik rád semmilyen formában, persze, ha nem voltál részese.

Jelentkezhetsz.

Van olyan munkakör (bizalmi, diplomata, titkosított adatokkal dolgozó) ahol a környezetét is átvilágítják a jelentkezőnek, ott számíthat, ha rokonoknál kockázati tényező van. De a rendőr az nem ilyen.

Hassan # 2017.08.22. 17:11

Segitséget szeretnék kérni!
Rendőrnek szeretnék jelentkezni a BRFK-hoz!
De az édes testvérem 1-évet ült börtönbe, és mindenhol azt olvastam, azt mondák hogy én már nem jelentkezhetek rendőrnek a bátyám miatt valaki le tudná írni hogy ebből mi igaz vagy mit lehet csinálni!

A válaszokat előre is köszönöm!

Dlaci1990 # 2017.02.26. 15:16

Üdvözlök mindenkit!

Olyan problémám van, hogy régebben (3 éven túl) garázdaság vétsége miatt kaptam pénzbírságot, illetve egy összeszólalkozásból kifolyólag zaklatás vétsége miatt pénzbírságot, de mint már mondtam, régen történt. A kérdésem az lenne, ha én a jövőben szeretnék akár a rendőrséghez vagy Büntetés végrehajtáshoz jelentkezni ezek a kifogástalan életvitel ellenőrzésnél addigra már elavulnak vagy azonnali elutasítást von maga után? Válaszukat előre is köszönöm szépen.

Agent Cooper # 2014.09.26. 12:04

Kedves Manócska5!

Büntetlen előéletűnek számít!

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Manócska5 # 2014.09.25. 16:57

Tiszteletem!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy akkor én most büntetett előéletű vagyok, van priuszom? Katonai iskolába szeretnék jelentkezni, és ott feltétel a büntetetlen előélet. 4 éve volt egy bolti lopásom(most 20 vagyok). 20000Ft. érték alatt volt. Ujjlenyomat,fénykép,vallomás.....pénzbüntetést kaptam meg enyje-benyje ilyet többet ne csináljak-ot, nagyon hülye voltam akkor, és azóta is bánom...Emiatt én most elesek ettől a pályától? Előre is köszönöm a választ!

pekec # 2014.01.17. 06:35

vki? bennt lesz az erkölcsimbe a 3,5-hónap jogerös börtön büntetés

krisztian12 # 2014.01.13. 21:19

Nagyon köszönöm a választ!