Alkotmányjog dolgozatok


Kovács_Béla_Sándor # 2015.02.13. 04:23

Ne menjünk bele, jó?

Kispupák # 2015.02.12. 18:06

Sherlock, miért nem jogi?
Emberi méltóság
ÉLethez való jog
és véleményem szerint fejtegethető az öngyilkosságban közreműködés is....

Köszönöm a kritikákat, azonban igykeszem olyan témát feszegetni, ami érdekel is. Nem áll szándékomban új utat törni, egyelőre :)

Kovács_Béla_Sándor # 2015.02.12. 17:57

Hogy is mondják: bioetika? Egyesek szerint határtudomány.

Ne legyél túl szigorú, a hallgatóktól nemigen várják el, hogy új utat törjenek ember nem járta tájakon.

Sherlock # 2015.02.12. 17:52

nagyon szep es komoly tema

Ez egy kirívóan elcsépelt téma. Ráadásul nem jogi.

Kispupák # 2015.02.12. 16:59

Business Law, nagoyn szépen köszönöm a visszajelzést, kutakodást, segítséget. Az anyagok magyar nyelven kellenének.
Én is mellette vagyok, azonban ez jogi és erkölcsi szempontból is igen kényes kérdés.
Alapvetően jogunk van eldönteni, hogy élni kívánunk-e vagy sem. Persze a halálba segítés már más kérdés.

Kispupák # 2015.02.12. 13:58

Sziasztok!

Elég régen volt aktív ez a topic, de azért hátha valaki erre téved :)
Évfolyamdolgozatom az eutanáziával kapcsolatosan szeretném megírni, azonban még elég képlékeny a pontos témám. Szeretném a különböző államok nézeteit, szabályozását összevetni. Bízom benne, hogy nem egy snassz téma, s hogy esetlegesen tudtok/tudnak nekem ajánlani szakirodalmat.

Köszönöm előre is!

terco # 2007.07.04. 19:18

Sziasztok!
Szerkesztek egy oldalt és azt hiszem témába vág.
Bár nem vagyok joghallgató, de beillesztem ide, hátha segítségére lehet valakinek:
http://www.vizsgazz.hu/…ory/4/44/92/

Legislator # 2007.05.24. 16:52

Az OVB-nél lehetne kopogtatni. Az elméleti művelők lassan is mozdulnak, és keveset is írnak. Meg aminek nincs gyakorlata... Szakdolg. lesz? Vagy évfolyamdoga? A konzulens hogy áll hozzá?


Sunshine after the rain.

gonzoo # 2007.05.24. 01:43

Sziasztok!
Sürgős segítségre lenne szükségem! Választási eljárásban történő jogorvoslathoz tudna nekem jóféle szakirodalmat ajánlani? Most esett le hogy amiket én beszereztem azok sajnos full hatálytalanok hála a 2005ös változtatásnak, könyvtár meg nem nagyon tud segíteni mert ott is "naprakészek".
Jöhetnek az ötletek, én az összeset hálásan megköszönöm

Legislator # 2005.04.28. 10:50

Itt.


Sunshine after the rain.

Blizini # 2005.04.20. 16:41

Kedves fórumózok!
Tudna nekem valaki abban segíteni, hogy alkotmányjoggal kapcsolatos dolgozatot, forrásanyagot, hol tudnék a neten olvasni?
(jogforrások, állampolgárság, választási rendszerek, népszavazás témakörben érdekelne elsősorban)
Köszönöm a válaszokat előre is.


Hey-Hey! :)