Népszavazás kezdeményezése


Kármán Frigyes 92 # 2017.06.13. 12:17
TivKom # 2017.02.08. 12:31
Onogur # 2016.05.19. 02:13

Ide is bemásolom, amit az EU-s topikba írtam.

A 8/2016. (V. 10.) OGY határozat alapján a népszvazásra feltett kérdés: „Akarja-e, hogy az Európai Unió az Országgyűlés hozzájárulása nélkül is előírhassa nem magyar állampolgárok Magyarországra történő kötelező betelepítését?”

Maga a megfogalmazás nyilván politikai céloknak van alárendelve, ez nem is vitás. Hanem van -e bármiféle jogi alapja a kérdés feltevésének? Javítsatok ki, ha tévedek, de a folyamat arról szólna, hogy az Európai Bizottság javaslatát a kvótarendszerről egyhangúan elfogadnák az Európai Tanács tagjai, utána pedig megkötnének egy egyezményt, amit a helyi parlamentek ratifikálnának. Vagy ez utóbbit inkább kiiktatnák Brüsszelben, úgy, hogy egy ET-döntés után azonnal életbe lépjen a mechanizmus?

És ha valóban egy egyhangú ET-döntés a feltétel: nem éppen megtévesztő, alkotmányosságilag is visszás a népszavazásra feltett kérdés?

Egyjogász # 2015.11.14. 17:49

Életkép
Budapest, Örs Vezér tere, Bevásárlóközpont
2015. november 14. 14 óra 45 perc (békés szombat délután).(saját megfigyelés alapján)

Annyi ember és kocsi, mint a legdurvább péntek délutáni csúcsforgalomban.
A bevásárlóközpont parkolójába nem engedik be az autókat, mert már nem fér be több. Bent tülekedés, idegeskedés, kurvaanyázás. A bevásárlóközpont éttermi részén nincs egy szabad hely sem, a megürülő asztalokért közelharc (szintén emlegetve egymás édesanyját).

Egy középkorú nő üvöltve adja elő a vele lévő férfinak, hogy régen milyen jól be lehetett vásárolni, amikor a "dolgozó nép" (sic.) dönthetett, hogy szombaton vagy vasárnap vásároljon be, majd átmenet nélkül elkezdi szidni a KDNP nevű tömegpárt egyik prominens nagyokosának jó kurva anyját (sic.)

Megállapítom: a KDNP elérte, ami sok pártnak nem sikerült: a politika bevonult a hétköznapokba....

efi99 # 2015.11.14. 10:54

Immaculata
Figyelmedbe ajánlom az utolsóelőtti bekezdést:
http://index.hu/…et_a_logika/

wers # 2015.11.13. 18:58

Nem hittem volna, hogy ilyen bonyolult a kiskereskedelem fogalom meghatározása. Ami nem nagykereskedelem,nem viszonteladónak történő értékesítés.

efi99 # 2015.11.13. 18:05

Azt én már leírtam.

Immaculata # 2015.11.13. 17:56

Nem játszom. Ilyen vagyok. Várom a teljes és leplezetlen igazságot.

efi99 # 2015.11.13. 17:48

Tévedés, a bevásárló központban található boltok és hipermarketek is abba tartoznak. Olyannyira beletartoznak, hogy pofátlan módon még a nagykereskedelmi egységeket is belehúzták, ahol lehetett:
http://24.hu/…va-vasarnap/
De egyébként sem erről volt szó, hanem arról, hogy teljesen másról szól a kérdés, mint amiről az emberek szavazni akarnának, mégis úgy lesz kezelve, hogy a téma a vasárnapi nyitvatartás, tehát kuss minden újabb kezdeményezésnek, amely tartalmilag is helyesen tudná ezt megfogalmazni. Szóval ez a sok szagértő-jogértő ennyire ismeri magyar nyelvünket. Máskor a vesszőn is fennakadnak, most meg átengednek egy tartalmilag nyilvánvaló hülyeséget. Gondolom csöngött a piros telefon.
És ezt ugye te is tudod, csak játszod az értetlent?

Immaculata # 2015.11.13. 17:33

A bevásárlóközpontok és a hipermarketek nem tartoznak a kiskereskedelmi üzletek alá.
Majd a népszavazás után új definíciót kap a kiskereskedelmi fogalom.

efi99 # 2015.11.13. 17:29

Immaculata
Na és szerinted a 2. mégis mit jelent?
Azt, hogy 0-24- ben nyitva kell tartaniuk!
Ezért hülyeség a kérdés, mégis a legökörebb javaslat ment át.

Immaculata # 2015.11.13. 17:21

:))

"Egyetért-e Ön azzal, hogy a kiskereskedelmi üzletek vasárnap zárva tarthassanak

Erre vagy azt válaszolod, hogy egyetértek, vagy az, hogy:

Nem értek egyet azzal, hogy a kiskereskedelmi üzletek vasárnap zárva tarthassanak.

Vili?

efi99 # 2015.11.13. 17:07

Immaculata
Hogyhogy hogy? Ha többség nem táogatja, hogy zárva tarthassanak, akkor muszáj lesz nyitvatartaniuk. Mindnek.==

Immaculata # 2015.11.13. 15:56

szavazzon nemmel és akkor mindenkinek kötelező lesz nyitva tartania vasárnap...

A kiskereskedelmi egységhez hogy kötötted a mindenki kötelező nyitvatartását?

efi99 # 2015.11.13. 15:46

Örömmel jelentem, hogy átment egy népszavazási kérdés...
Ez:
"Egyetért-e Ön azzal, hogy a kiskereskedelmi üzletek vasárnap zárva tarthassanak?”
Minden más nem felelt meg a sóhivatal kényes ízlésének, de ez a förmedvény, ez jóóó. Semmi köze az eredeti szándékhoz, nyilvánvaló trollkodás (pontosabban szándékos fidesz-akció, hogy legalább 1 évig ne lehessen beadni semmi újat a témában), a 65 éves néne egyébként teljesen véletlenül - elsőként - pont akkor tudta leadni, amikor felkerült a Kúria honlapjára a határozat. Már ha tudja mi az a honlap egyáltalán.
Arra biztatok mindenkit, hogy menjen el, szavazzon nemmel és akkor mindenkinek kötelező lesz nyitva tartania vasárnap...
Idióták.

efi99 # 2015.10.24. 18:56

Hát igen, 50% felett eredményes csak, ugye ez is teljesen véletlenül lett így meghatározva?

mamamacoka # 2015.10.23. 20:38

véleményem szerint, szerintem az nem kérdés, hogy a zemberek nagy része a vasárnapi nyitvatartás mellett lenne, ez így van, - de nem hiszem, hogy a zemberek, vagyis a választásra jogosultak 50% +1 elmenne szavazni, ez nem az a kérdés ami miatt megmozdulnak - a 200ezer aláírás összehozható, több mint 4milla résztvevő - nem tudom elképzelni...

Kovács_Béla_Sándor # 2015.10.23. 19:57

:) Igen, az eredeti arról szólt. Kicsit parafrazáltam.

wers # 2015.10.23. 19:34

Ennél már csak a statisztikák hihetőbbek.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.10.23. 19:19

Szerintem ismered: "csak annak a közvélemény-kutatásnak hiszek..."

efi99 # 2015.10.23. 18:18

kbs
Pont azért kéne a népszavazás, hogy tiszta vizet öntsünk a nyílt kártyák közé.
És nem véletlen akadályozzák, Egyjogásznak teljesen igaza van abban, hogy a többség nem támogatja. Léteznek azért ám pl közvéleménykutatások.

Sherlock # 2015.10.23. 17:37

Azért ne jussunk már el odáig, hogy nem kibaszás. :)

Kovács_Béla_Sándor # 2015.10.23. 17:33

:)
Micsoda érvelés!
Előbb ténynek tekintesz valamit, amit igazából nem tudhatsz biztosan. Ebből a vélt tényből következtetést vonsz le. Majd amikor szóvá teszem a tény bizonyítatlanságát, megfordítod a dolgot, és a bizonyítatlan tényből levont következtetést tekinted ténynek, és abból következtetsz magára a tényre.
"Ögyes..."

Egyjogász # 2015.10.23. 17:09

Hol írtam én, hogy biztosan ismerem a közvélemény állását?

Azt pedig, hogy "ebben a kérdésben akkora a társadalmi ellenérzés, hogy még sikerülne egy érvényes és eredményes népszavazást összehozni", fenntartom, nagyon sok embernek (tévedés ne essék, jobboldaliaknak is) bassza a csőrét, hogy egy tényleges társadalmi támogatottsággal nem rendelkező pártocska néhány unatkozó öregura átszabja az életritmusát és mondja meg, hogy ő mit csináljon vasárnap.

De rendben, induljunk ki abból, mindenki imádja, hogy Semjén és Harrach megoldották a magyarság legnagyobb problémáját és kivívták a nemzetnek a vasárnapi zárvatartást, akkor már csak azt szeretném tudni,vajon mi az oka, hogy az alábbi ügyes trükk-kel mindíg megakadályozza valaki, hogy erről a zemberek népszavazhassanak?

Kovács_Béla_Sándor # 2015.10.23. 06:45

Egyjogász, a "közvélemény" állásának biztos ismerete eddig fekete mamba privilégiuma volt. Nem gondoltam volna, hogy épp te szállsz vele versenybe.