Jogi tanács kérése


Dr.Attika # 2016.06.18. 08:32

Dicséretes. Viszont miért kell ezt háromszor is hangsúlyozni. Egyébként ez a kompromisszum.com felesleges körfutás.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.30. 05:29

Akartam mondani én is, csak megálltam.

A kérdésből ítélve egyébként mindenekelőtt ügyvéddel kellene egy-egy átalánydíjas megbízási szerződést kötniük.

Ez a konkrét probléma amúgy szerintem inkább számviteli jellegű lesz, mint jogi.

Sherlock # 2016.05.30. 05:22

Ajjaj

Gyuszu # 2016.05.30. 05:11

Sziasztok!

Az alábbi témában szeretnék segítséget kérni:

Két vállalkozás, egymással szerződéses viszonyt kíván létesíteni, melynek keretében kölcsönösen szolgáltatásokat nyújtanak egymásnak. Milyen szerződés keretében tehetik ezt meg, illetve mik a jogi keretei?
Köszönöm a segítséget.

ObudaFan # 2015.09.17. 15:40

Bubu22

Az attól függ, pontosan miket állít.

Bubu22 # 2015.09.16. 12:18

Tisztelt Ügyvéd úr/hölgy,

Segítségüket szeretném kérni. Egy multinál dolgozom, és a férjem is (más osztályon). Mind a ketten vezető beosztásban vagyunk. Olyan problémánk lenne, hogy van egy HR-es, akit egyelőre nem tudnak kirúgni a cégtől (a főnökök nem szívesen tennék meg), és amióta itt van (persze miután lejárt a próbaideje) olyan dolgokat állít emberekről, ami nem igaz. Vagyis rossz színben tűntei fel őket a felsőbb vezetők előtt (beleérte a páromat is). Ezzel limitálja a további karrier lehetőségeket a cégnél.Bizonyos állításait emailekkel is tudjuk cáfolni. Az én értelmezésemben ez kimeríti a rágalmazás és a jó hirnév megsértését, de érdeklődnék, hogy van-e valamire lehetőségünk egy ilyen helyzetben? Sajnos cégen belül nem mernek lépni (amit nem értem, hogy miért).A hab a tortán, ha kifejezhetem magam így, hogy ő a HR-e a saját férjének a cégen belül is, ami pedig szerintem összeférhetetlen.
Segítségüket előre is köszönöm.

kicsim79 # 2015.09.10. 10:42

Tisztelt Fórumozók! Segítséget szeretnek kérni. Röviden leírom helyzetem.Van egy családi házunk.Volt férjemmel 2008-ban elváltunk.2009-ben BV.intézetbe került 2013-ban szabadult.Én 2009-ben az ingatlanból elköltöztem nem tudtam tovább ott élni.Ez idő alatt egy kedves ismerőst engedtem ott lakjon 5 gyermekével cserébe,hogy az ingatlant karban tartják.Elköltöztek titokban persze hatalmas tartozást hagytak víz,villany számla persze a villanyt ki is kötötték.Házunkat megrongálták.Idő közben kirabolták a házat mivel üresen állt rendőrségi feljelentést tettem.Na most a volt férjem be perelt,hogy a tartozásokat fizessem ki,és hogy ami keletkezett kár a házban azt is térítsem meg. Ő azzal védekezik hogy a BV intézetből ő nem tudott senkit megbízni,hogy a házat ő is felügyelje valaki által.Kérdésem jogos az hogy mindent nekem kell kifizetni? Előre is köszönöm

Bori Bori # 2015.09.06. 14:50

:) Pihent agyúak.

Bea1 # 2015.09.06. 10:53

pont ezért kell pirosat és kéket használni.

maximum zöldet lehet még használni, de az elég kockázatos, a szaga miatt könnyen kiszúrják a rendőrök.

ha több tulajdonos van, akkor mintázni kell a tulajdont: párhuzamos vonalak, merőleges vonalak, rombuszok, háromszögek, kis karikák, hullámok, pöttyök.

miután ezek ilyen szépen kész vannak, az ügyvédek lefénymásolják... és ekkor derül ki, hogy a fénymásoló nem szines... ha alapból mintázol is, akkor ez sem probléma...

de most komolyan: erősitse már meg egy ügyvéd, hogy 2 tulajdonosnál piros és kék kell!!!

vagy cáfolja meg. én tényleg így tudom, nállunk így volt legalábbis.

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.09.06. 10:13

ha több tulajdonos van, akkor milyen színeket lehet még használni? mi van, akkor ha egy néger pont a barna színt kapná, egy kínai meg a sárgát? ez akkor rasszizmus? :)

Bea1 # 2015.09.06. 09:58

jelenleg csak 1 méhem van.

a megoldás pedig az, amit leírtam.

engedd már meg légyszives, hogy a nekem szánt írásokra reagáljak.

Köszönöm

gergely71 # 2015.09.06. 07:31

Kedves Bea1
Nem gondoltam volna, hogy vicc oldalon kértem segítséget!
Lásd alcím.
Csekély 2,3 kérdésre szerettem volna választ kapni,mint látom nem sikerült.Színesceruzáim nekem is vannak, és ha gondolod, a méheidnek kiszínezem az útvonalat, merre haladhatnak.

Bea1 # 2015.09.06. 05:46

kedves gergely71

ebben az esetben ajánlom DR.Attikát, mert ő meg tudja oldani ezt a kényes jogi helyzetet, mivel rendelkezik pirosan és kéken is fogó tollal.

Dr.Attika # 2015.09.06. 04:32

"Tehát, ha egy ügyvédnek nincs kék és piros ceruzája, nem is köthet használati megállapodást."
Oh, akkor én köthetek. Minap találtam meg az általános iskolában használt "postaironom"-at. Annak van egy piros és kék vége is.

Immaculata # 2015.09.05. 16:23

Művészi ambícióval rendelkezhet az ügyvéded.

Bea1 # 2015.09.05. 16:18

de, köthet, mert ezt tollal kell megcsinálnia.

Immaculata # 2015.09.05. 15:47

így szokták jelölni a használat határát.

Tehát, ha egy ügyvédnek nincs kék és piros ceruzája, nem is köthet használati megállapodást.

Atiz2 # 2015.09.05. 09:27

Tsztelt jogászok!

Mivel az előző kérdésemre semmilyen reakció nem volt, még egyszer feltenném a kérdést, amihez segítséget kérnék:

9 évvel ezelőtt magánszemélytől vásároltam egy padláson kialakított lakást, melyet az eladók építettek műteremből. El szeretném adni, de kiderült, hogy az eredeti beépítők 10 négyzetmétert elbitoroltak a társasház padlásából. Mit lehet tenni az ügyben, van-e elévülési idő a társasházi rész elbitorlása kapcsán?
Köszönöm segítségüket.

Bea1 # 2015.09.05. 09:22

akkor meg is van a baj: az osztatlan közös tulajdonnál ügyvédileg be kell satírozni az egyik felet kékre, a másikat pirosra, így szokták jelölni a használat határát.

Jelen esetben, mivel nem jártatok el körültekintően, sajnos, valóban lelegelhetik a lovak az ablakodban lévő muskátlit, de cserében te is tarthatsz bakkecskét az ő ablakuk alatt. ezért nem tudott akkor tenni semmit a jegyző: mert nincs írásbeli megállapodás a használatról. mikor került ez osztatlan közös tulajdonba? a közművek meg vannak osztva?

ha igen, akkor elég érdekes, hogy a használatról nincs szerződés. szerintem ezt sűrgősen pótolni kellene, és egy szép kerítést húzni KÖZÖS FINANSZÍROZÁSBAN a határra.

gergely71 # 2015.09.05. 09:03

A megállapodás szóban történt, de azt sem tartják tiszteletben, mivel az én rendezett területemet is már szinte teljesen kisajátították.Félre értés ne essék, nem az állatokkal van problémám!Nekem is voltak vauvau, nyáu, muszmuszaim stb.Ezek szerint, akár én is tarthatok bakkecskét az ablakuk alatt?Nem kell kérnem a hozzájárulásukat?Eddig bármit tettem, mindenhez írásos hozzájárulásukat kellett kérnem, akkor ez most, hogy is van?Már nem léteznek erre jogszabályok?

Bea1 # 2015.09.05. 08:22

van-e megállapodás a használat megosztásáról? hogy melyik részét használja ő a közösnek, és melyiket te? ha igen: az bizony az ő jogosan használt része. Próbáld meg megvenni tőlle, vagy add el neki a sajátod:

de bárhova költözöl is: ennek macskája lesz, amannak kutyája. ez kanárit tart, a másik tyúkot. miaú, vau vau pitypiritty, pak pak, esetleg kukuríkú...

Mindegyik kiad valamilyen hangot, mindegyik ürít. az én szomszédom, egy újgazdag muksó, egy zártkertes részen, ahová nemrég költöztek ki, azért háborg, mert én az akácosomba méhészkedni szeretnék, jó hungarikum akácfáimról jó hungarikum akácmézet, méhekkel: hogy ő allergiás a méhekre, és feljelent. tegye. a jog azokat védi, akik termelni, előállítani, dolgozni, értéket létrehozni akarnak.

akik csendre, nyugalomra vágynak, vehetnek görög szigeteket a semmi közepén, és sörétessel kiírthatnak a saját szigetükön minden élőlényt, amelyik zavarja őket.

csak aztán úgy járnak majd, mint edward király, angol király...

Kovács_Béla_Sándor # 2015.09.05. 08:01

Tehát a sajátja. (Is.)

gergely71 # 2015.09.05. 06:40

Mint írtam, nem a saját telke. Közös osztatlan telekről van szó.

Bea1 # 2015.09.04. 13:43

Magyarország mezőgazdasági ország. akár disznókat is nevelhet: nem tehetsz semmit. ha fával fűt, és a füstje csípi a szemed: nem tehetsz semmit, legfeljebb beszerelhetsz neki saját költségen energiatakarékos, földhős fűtést, ha akarsz. a lovakkal szintén ez a helyzet: tegyél oda 30 3 méteres tuját a látvány ellen, és egy nagy venttillátort, ami elfujja a szagokat, és a legyeket. semmilyen törvényes út nincs, mert nem is lehet: mindenki azt tart a telkén, amit akar: lovat, kacsát, disznót... a strucctartáshoz kellene beleegyezned, merta strucc veszélyes állat. a ló nem. a magyar meg lovasnemzet. nyihaó!

Kovács_Béla_Sándor # 2015.09.04. 13:20

Szerinted mi a jogellenes a tulajdonostársad (hiszen nem szomszéd az) magatartásában?