Jogi tanács kérése


ius latratus # 2013.03.07. 11:12

wers

Túl van ez már ragozva. A helyzet az, hogy az adós hitelezőjének a követelése kielégítetlen maradt, ezért a gépkocsiját is értékesíteni próbálja a végrehajtó.

Az, hogy a kérdező "kölcsönadási szerződést" írt alá a kötelezettel, nos, az meg eleve hülyeség volt. De inkább pontosabb leszek: érdektelen.

wers # 2013.03.07. 11:10

indok? (bocs, csak próbálok rájönni, mi történt, és azt mi előzte meg)

Nusy # 2013.03.07. 11:09

Bekérte a gépjárművet a telephelyére!

wers # 2013.03.07. 11:08

felmondta a hiteltszerződést?

Nusy # 2013.03.07. 11:03

Igen... :(

wers # 2013.03.07. 10:59

ez az autó hitelező utasítása?

Nusy # 2013.03.07. 10:54

Persze,hogy tud róla,hisz az ő telephelyükre kell lezsállítani az autót!

Nusy # 2013.03.07. 10:53

Igen van a bank aki a kocsi hitelét adta!Ezért nem értem én is,hogy hogy lehet ez az egész !A tulaj a bank,és az üzemben tartó akinek a nevén van a kocsi!Mi pedig kölcsönadásival használjuk,és persze mi fizetünk mindent!

wers # 2013.03.07. 10:50

nem erre a bankra kérdeztem rá, hanem aki az autó hitelt adja, annak van némi beleszólása

Az autó jelenleg nem adható el és nem terhelhető hitellel.

Van "tényleges" tulaj, aki a törzskönyben szerepel.

Nusy # 2013.03.07. 10:44

Bocsi,a másik hozzászólónak a válaszára válaszoltam!Hitel,és beszéltünk a bankkal!Bekérte a gépjárművet! :(Nem igazán érdekli ,hogy kinek a tulajdona,őt egyedül csak az elmaradt hitel behajtása érdekli!Ezért gondoltam,hogy a tényleges adóssal tudnánk csak valamit kezdeni,de nagyon hajlandóságot sem mutat!Jelentsem fel?De mivel?

monalisa1 # 2013.03.07. 10:43

A végrehajtó az autó árverezéséből hamarább lát pénzt mint a házéból, hát így.

KisskKrampusz # 2013.03.07. 10:38

Tisztelt Fórumozók!

A segítségeteket szeretném kérni. Van egy Albérleti szerződésem én mint Bérlő aláírtam Fél évre. Jelenleg úgy nézz ki a helyzet, hogy nem tudom tovább fizetni. Szóval idő előtt felmondom a szerződést(3hónap után). Büntethető vagyok e, ha a csekkeket nem tudtam befizetni az utolsó hónapban? 2 havi kauciót (120.000 ezer Ft) tettem le ami fedezi a hátramaradt elmaradásokat.

Az egyértelmű számomra, hogy bukom a kauciót, de kötelezhetnek e a hátramaradt csekkek befizetésére?

Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv.: KissKrampusz

wers # 2013.03.07. 10:33

még egyszer: lizing vagy hitel? Ha lizing, akkor nem a hitelfelvevő a tulajdonos. Gyanítom hitel, de akkor a hitelező banknak tilalmai vannak rajta, beszéltetek a bankkal?

Nusy # 2013.03.07. 10:13

Szívességet tette Nekünk azzal,hogy az autó lízinghez a nevét adta,de semmi több!Mivel a BÁR miatt nekünk lehetetlen volt hitelt intézni!Az autót mi használjuk(kölcsönadási szerződéssel) és mi is fizetjük a hitelt!Ő nem fizette a házhitelét,és ez miatt viszi a bank a kocsit!Nem tudom arra jogilag van e lehetőség,hogy ha lenyilatkozza,hogy a ház árverezését kéri nem az autóét ???

wers # 2013.03.07. 09:33

elidegenítési és terhelési jog” helyett tilalom és vételi jog

wers # 2013.03.07. 09:30

ha lising és nem hitel, akkor a lising cég a tulaj, ha hitel, akkor elidegenítési és terhelési jog van rá bejegyezve alap esetben. Mit szól ehhet a lising cég?

pazs # 2013.03.07. 09:27

Itt valami nem stimmel. Hogy érintheti az autó használójának adóssága a ti autótokat, ha egyszer rendesen fizetitek a lízingdíjat? Vagy az ismerős nevén van (de minek?) és ti csak fizetitek? Miért van az ismerős nevén? Ha viszont tényleg ez a helyzet (a lízing nem a ti neveteken van), nem tehettek semmit, az autót vinni fogják.

Nusy # 2013.03.07. 08:15

Üdvözlöm!Olyan kéréssel fordulok Önhöz,hogy pár évvel ezelőtt egyik jó ismerősünk nevére autót lízingeltünk!Fizettük rendesen a lízinget,mikor egyszer értesítést kaptunk ,hogy tegyük le az autót!Kiderült,h akinek a nevére vettük,nem fizette a házhitelét ,és elárverezik az autónkat!Kérem segítsen jogilag mit lehet ilyenkor tenni,hogy ne vigyél el az autót,árverezzék a házát a tartozása miatt!Várom válaszát!Köszönöm!Éva

Impidimpi # 2013.03.05. 15:54

Sziasztok! I. r. alperessel szemben FMH jogerőre emelkedett. Mivel nem lehetett végrehajtani, felperes II. r. alperessel szemben pert indított. A pert felperes megnyerte elsőfokon, II. rendű alperest a bíróság tűrésre kötelezte, hogy amennyiben I. rendű alperessel szemben a végrehajtás sikertelen, úgy II. rendű alperesen lehet végrehajtani.
Kérdésem az lenne, ha az FMH-val kapcsolatban perújítást nyújtunk be, az az elsőfokú ítéletre milyen hatással lesz (ha közben az fellebbezés hiányában jogerőre emelkedne).

edelweiss # 2013.03.04. 21:08

Itt van a rámvonatkozó rész a 4. melléklet a 4. pontjától! "Az engedély megújításának kérelmezésekor"
Itt világosan le van írva, hogy mi kell hozzá, az iskolai végzettség csak az újnál van! mit tegyek?

http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…

monalisa1 # 2013.03.04. 14:56

Az elmúlt évek alatt néhányszor olvasható volt itt a fórumon, hogy pl. a Nyugdíjbiztosítási Igazgatóság elfogadja a tanúk általi igazolást a volt munkahely bizonyítására - a kérelmező szolgálati éveinek kiszámításához. Ennek alapján írtam azt ammit. (Tudtommal a diplomát igazoló leckekönyvet stb. sem őrzik végtelen időkig.)

Dr.Attika # 2013.03.04. 14:36

Ne má. Így jogi diplomát is lehet igazoltatni?

monalisa1 # 2013.03.04. 14:30

Ha mégis..., akkor próbáld felkutatni két volt iskolai osztálytársadat és velük közösen menj el egy közjegyzőhöz: hivatalos okiratban igazolhatják hogy anno együtt jártatok x iskolába, és együtt végeztétek el a 8.-ik osztályt.

---
  • laikus hozzászóló
Kovács_Béla_Sándor # 2013.03.04. 14:06

Edelweis, ha az egészségügyi alkalmassági járt le, akkor nem szokták kérni a bizonyítványt.

Sherlock # 2013.03.04. 09:51

Azt is követelheted, hogy a blikk hasábjain kérjenek bocsánatot.