Fórum adózás, illeték és pénzügyek régebbi elöl     új hozzászólás

Jogi tanács kérése

Nusy # e-mail 2013.03.07. 12:26

ius latratus!
Bocsánat,már én magam sem értem ki van mellettem és ki ellenem!Olyan emberekben csalódik az ember akikben bízni kellene!Ne haragudj,de kicsit összekuszálódtak a szálak!

ius latratus # e-mail 2013.03.07. 12:23

Nusy

Éppen a "nincs még elég baja"-bejegyzésem rád vonatkozott. De nyugodtan köpködj csak tovább.

Építész # e-mail 2013.03.07. 12:22

Üdvözlöm!

Egy kis útmutatást szeretnék kérni. 2012.11.22. napon megindult a cég ellen a felszámolás, ahol dolgoztam alkalmazottként. A falszámolás mai napig tart ha jól tudom. A kifizetetlen bér miatt (4 havi munkabér+ 1 havi végkielégítés) a felszámoló biztosnál érdeklődöm folyamatosan. Körülbelül 1 hónapja azt mondta, hogy március végén lehet erre a bérre számítani az állami bérgarancia alapból (szükséges papírok a volt kolléganőm által le lettek adva). Mai napon hívtam újra a felszámoló biztost, aki tájékoztatott, hogy le van adva a munkaügyi központhoz az összes dokumentum, de csak 2 hónap múlva tud nekem esetleges információt adni, hogy mikor láthatom a pénzem, de lehet még fél év múlva sem kapom meg. Arra hivatkozott, hogy megkavarta az ügyet, hogy járási hivatalok vannak. Mivel a vállalkozástól 2012. szeptember 5.-e óta pénzt nem kaptam és szükségem lenne arra a nem kis összegre, hol tudok utána érdeklődni, hogy mikor számíthatok annak a kifizetésére? Az lehetséges-e hogy a felszámoló cég tartja vissza az ügyet valami oknál fogva? Ha igen? Hol tehetek ez ellen panaszt? Sajnos még nem jártam így soha és szükségem lenne a közel fél millió forint kintlévőségemre a számlák kifizetése miatt. 2013. január 10.-én szűnt meg a munkaviszonyom és január 14.-től regisztrált munkanélküli vagyok. A munkaügyi központ esetlegesen tudna nekem információt adni ez ügyben, ha már egyszer oda van beadva a felszámolás miatt a papír? Meddig húzódhat az ügy vajon? Van-e esetleg elévülése és ráció arra hogy a pénzem nem látom viszont, ami jogosan megillet?

Nusy # e-mail 2013.03.07. 12:21

Kedves monalisa1!
Köszönöm a segítségedet!

Nusy # e-mail 2013.03.07. 12:21

Kit érdekel az ő baja???Itt a lényeg az én bajomon van,amibe ok nélkül belekevert!5 milliós autót árvereznek el 100000Ft ért!Szerinted majd megsajnálom?Nem beszélve arról,hogy már 4 felszólítást kapott amiről nem is szólt Nekünk,akkor talán megtudtuk volna oldani...

monalisa1 #   2013.03.07. 12:20

Nusy

Ha az autót te viszed be a bank által megadott telephelyre azzal ca. 60e Ft beszállítási stb. költségtől mented meg magad, tehát javaslom ekként járj el.

Ha a bank hozzájárult a kölcsönadáshoz, oké, de a hitelt egy idő óta nem fizette, tehát a probléma ez.

ius latratus # e-mail 2013.03.07. 12:20

Nusy

"Egyáltalán nem volt érdektelen,mert ahhoz,hogy én használni tudjam az autót,kölcsönadásit kellett,h írjunk,és a bank engedélyét kellett ahhoz kérni,hogy a tényleges tulajdonoson kívül más is használhassa az autót!!!"

Nem értettél. Az ügy szempontjából érdektelen.
Amit meg fent idéztem tőled, az hülyeség. Üzembentartóinál még megértem, de itt...

f-andi4 # e-mail 2013.03.07. 12:20

Szeretném meg kérdezni,hogy ha a 3 gyermekem nevén lenne egy lakás akkor arra igényelhető szocpol? és persze csak a szocpol hitel nem kellene. Ez a lakás egy új fél kész lakás csak a falak állnak és a tető van meg de ha lehetne így akkor a szocpolból be tudnánk fejezni.várom mi előbbi válaszukat. Üdv Andrea

ius latratus # e-mail 2013.03.07. 12:17

"Próbálj aláíratni vele egy papírt, hogy x Ft-ot kölcsönkért tőled, valamint hogy ezt legkésőbb mikor fizeti vissza. (Mondjuk már tegnapi határidővel.) Ha nem fizet indítj polgári pert ellene. (Egy millió forint tartozásig első körben közjegyői fizetési meghagyást kell kezdeményezni.)"

Aha, nincs még elég baja...

Nusy # e-mail 2013.03.07. 12:16

Kedves ius latratus!Egyáltalán nem volt érdektelen,mert ahhoz,hogy én használni tudjam az autót,kölcsönadásit kellett,h írjunk,és a bank engedélyét kellett ahhoz kérni,hogy a tényleges tulajdonoson kívül más is használhassa az autót!!!

monalisa1 #   2013.03.07. 12:13

Ha bank árvereztet el egy autót akkor a jelenlegi érték töredékéért is eladja azt, ergo az adósság nemigen csökken., autó nélkül maradtál, sőt, futhatsz a pénzed után...

Azért mert a saját kölcsöne után nem fizette a törlesztőt - és a dolog közvetve téged is érintett -, nincs miért őt feljelenteni, neki is megvan a saját baja.

Próbálj aláíratni vele egy papírt, hogy x Ft-ot kölcsönkért tőled, valamint hogy ezt legkésőbb mikor fizeti vissza. (Mondjuk már tegnapi határidővel.) Ha nem fizet indítj polgári pert ellene. (Egy millió forint tartozásig első körben közjegyői fizetési meghagyást kell kezdeményezni.)

Külön: gyorsan próbálj az autóra vevőt találni aki a banknak fizet majd.(Remélve magasabb áron veszi meg mint amennyit az árverezésből a bank lát.)

---
  • laikus hozzászóló
Nusy # e-mail 2013.03.07. 12:13

Most ez a lényeg,hogy próbálom valahogy elintézni,hogy ezt elkerüljem!Keddig van határidőm!Ezért kértem a segítséget!Milyen jogi lehetőségek vannak,hogy megelőzhessem a letételt!A tényleges adóssal mit tudok kezdeni,hogy bevállalja a tartozását,és együttműködő legyen!

ius latratus # e-mail 2013.03.07. 12:12

wers

Túl van ez már ragozva. A helyzet az, hogy az adós hitelezőjének a követelése kielégítetlen maradt, ezért a gépkocsiját is értékesíteni próbálja a végrehajtó.

Az, hogy a kérdező "kölcsönadási szerződést" írt alá a kötelezettel, nos, az meg eleve hülyeség volt. De inkább pontosabb leszek: érdektelen.

wers #   2013.03.07. 12:10

indok? (bocs, csak próbálok rájönni, mi történt, és azt mi előzte meg)

Nusy # e-mail 2013.03.07. 12:09

Bekérte a gépjárművet a telephelyére!

wers #   2013.03.07. 12:08

felmondta a hiteltszerződést?

Nusy # e-mail 2013.03.07. 12:03

Igen... :(

wers #   2013.03.07. 11:59

ez az autó hitelező utasítása?

Nusy # e-mail 2013.03.07. 11:54

Persze,hogy tud róla,hisz az ő telephelyükre kell lezsállítani az autót!

Nusy # e-mail 2013.03.07. 11:53

Igen van a bank aki a kocsi hitelét adta!Ezért nem értem én is,hogy hogy lehet ez az egész !A tulaj a bank,és az üzemben tartó akinek a nevén van a kocsi!Mi pedig kölcsönadásival használjuk,és persze mi fizetünk mindent!

wers #   2013.03.07. 11:50

nem erre a bankra kérdeztem rá, hanem aki az autó hitelt adja, annak van némi beleszólása

Az autó jelenleg nem adható el és nem terhelhető hitellel.

Van "tényleges" tulaj, aki a törzskönyben szerepel.

Nusy # e-mail 2013.03.07. 11:44

Bocsi,a másik hozzászólónak a válaszára válaszoltam!Hitel,és beszéltünk a bankkal!Bekérte a gépjárművet! :(Nem igazán érdekli ,hogy kinek a tulajdona,őt egyedül csak az elmaradt hitel behajtása érdekli!Ezért gondoltam,hogy a tényleges adóssal tudnánk csak valamit kezdeni,de nagyon hajlandóságot sem mutat!Jelentsem fel?De mivel?

monalisa1 #   2013.03.07. 11:43

A végrehajtó az autó árverezéséből hamarább lát pénzt mint a házéból, hát így.

KisskKrampusz # e-mail 2013.03.07. 11:38

Tisztelt Fórumozók!

A segítségeteket szeretném kérni. Van egy Albérleti szerződésem én mint Bérlő aláírtam Fél évre. Jelenleg úgy nézz ki a helyzet, hogy nem tudom tovább fizetni. Szóval idő előtt felmondom a szerződést(3hónap után). Büntethető vagyok e, ha a csekkeket nem tudtam befizetni az utolsó hónapban? 2 havi kauciót (120.000 ezer Ft) tettem le ami fedezi a hátramaradt elmaradásokat.

Az egyértelmű számomra, hogy bukom a kauciót, de kötelezhetnek e a hátramaradt csekkek befizetésére?

Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv.: KissKrampusz

wers #   2013.03.07. 11:33

még egyszer: lizing vagy hitel? Ha lizing, akkor nem a hitelfelvevő a tulajdonos. Gyanítom hitel, de akkor a hitelező banknak tilalmai vannak rajta, beszéltetek a bankkal?