Fórum adózás, illeték és pénzügyek régebbi elöl     új hozzászólás

Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék

segal001 # e-mail 2015.08.13. 20:09

Még egyszer köszönöm a biztatást, és a jó tanácsokat, beszámolok róla hogy mi volt a vizsgálaton.Ha nem írtam volna szeptember 3- án lesz.

Lacaca #   2015.08.13. 17:56

"segal001"
A házi orvosodat kérdezd meg, hogy mit javasol a reumatológiai panaszokkal, és a felülvizsgálathoz szükséges leletek beszerzésével kapcsolatban. Nem tudom, hogy Ő adhat-e beutalót röntgenre, ha CT-re, vagy MR-re nem is. Valahol azért kérjél előjegyzést reumára, mert legalább a másod fokig jó, ha frisset csinálnak, ha oda kerülne az eljárás. Legjobb lenne, ha az előző ambuláns rendelésen fogadnának. Azt a szakértők is megérthetnék, hogy az ízületi elfajulások, soha nem gyógyulnak meg. Fölösleges a reumán ücsörögni állandóan a betegnek, ahol amúgy is leterheltek a szakorvosok. 60 év előtt a gerincem már úgy kiegyenesedett, és elmeszesedett, hogy a tapasztalt nyugdíjas reumatológus Főorvosnő nem is küldött röntgenre, ráírta az ambuláns lapra, hogy a gerinc, és a nagy, valamint kis ízületek nem javultak, folyamatos, tartós panaszt, mozgáskorlátozottságot okoznak.
Ennyit a házi orvos is ráírhatna szerintem a beutalódra. Két hónappal ezelőtt a fülész orvos utalt be nyaki RTG-re, mert régóta cseng a fülem. A lelet, ugyan az lett, mint a 6 évvel ezelőtti, 3 nyaki gerincsérv. Tapasztalt orvos az ilyet szemmel megállapítja. A röntgenen egyébként más beteg nem volt, csak két asszisztens, akik megcsinálták a felvételt, az orvos kétnaponta értékel.
Remélem, zökkenőmentesen rendeződik az ügyed, jobbulást kívánok.

tiszavirág69 # e-mail 2015.08.13. 17:05

segal001!
majd okvetlen írd meg az eredményt is és a vizsgálaton tapasztaltakat is.
Szorítunk és nyugi !!

segal001 # e-mail 2015.08.13. 16:15

Hát a papíron Augusztus 7 van, a borítékon meg hogy 10 én adták fel.És akkor 22 nap az ügyintézés?. Akorra meg kell kapnom a határozatot? Tuti hogy fellebezek ha elveszik. vagy csökkentik a pénzemet.Hiszen azthiszem hogy nagyon sokan úgyvagyunk hogy az állapotunk romlik, nem javul, hát azóta nekem is jócskán romlott.

segal001 # e-mail 2015.08.13. 16:03

Köszönöm a tanácsokat, megpróbálom megfogadni, mert biztos tudom hogy más volt a vizsgálat 2006 ban, mint most .Egyenlőre az a bajom hogy nem találok reomatológust, vagy ortopédiai szakoorvost, aki időre megcsinálná a szakorvosi véleményt.

tiszavirág69 # e-mail 2015.08.13. 11:55

Lacaca!

Sajnos nem tudom a választ.
Nem vagyok szakértője a témának, de mint látható változnak is a dolgok, de érzésem szerint a rendes nyugdíjnál az lenne a fer, ha számítana a munkában töltött "előélet" mindenkinél, de nem tudom tényleg ilyenkor mi lesz majd.

Lacaca #   2015.08.13. 11:33

"tiszavirág69"
Azt szeretném megkérdezni, hogy jól értelmezem azt, hogy csak azoknak fogják újraszámolni a nyugdíját rokkantság utáni nyugdíjnál, akik 2011.12.31.-ig betöltötték az 57. életévüket? A többiek pedig változtatás nélkül fogják tovább kapni, amit rokkantként kaptak?
Köszönöm előre is a választ.

tiszavirág69 # e-mail 2015.08.13. 11:21
Ármi! a törvényben nem a véglegesekről van szó, hanem mindenkiről aki a nyugdíjbavonulás időpontjához 5 évnél "bentebb" van, azaz kevesebb mint 5 éve lenne hátra és 2012-ben rehab. ellátottá nevezték át a rokk.nyugdíját--
  • őket most átnevezik rokkant ellátottá és nem hívják vizsgálatra.
aug.1-el lépett hatályba. 102-es magyar-közlönyben megtalálod (CXXXIII sz.saláta törvényben 34§-tól) a véglegeseknél nincsen életkori kitétel, ez egy rendelet lesz, ha a kormány elfogadja MAJD, tiszteletben tartják a már meghozott végleges határozatokat és nem hívják őket sem vizsgálatra, MAJD !!!!!!!!!, hogy mikor azt nem tudni, mindenesetre több fórumon olvasni, hogy a véglegeseket hívják mostanság :( így szándékoznak csökkenteni az elmaradást a vizsgálatok terén
ármi #   2015.08.13. 10:48

"a véglegeseket érintő "mentesség"-et pedig még nem fogadták el."

Kiknek és mikor kell elfogadni?

ármi #   2015.08.13. 10:46

tiszavirág69!

Régen jártam már a fórumon. Ha jó értelmezem akkor nekem, mint végleges "rokkant" nem kell menni újabb vizsgálatra a legújabb törvény szerint? Annak idején beadtam a kérelmem a komplex felülvizsgálatra, akkor 4 hónap miatt kerültem ebbe a helyzetbe. Áprilisi születésű vagyok.

Ismét nyugdíjasok leszünk, vagy minek fognak nevezni?

Mikortól lesz hatályos?

1955-ös születésű vagyok.

Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszod!

Ha ez igaz ez akkor nagyon sok embernek jó hír!

Lacaca #   2015.08.12. 23:10

"tiszavirág69"
Köszönöm szépen a korrigálást, így már helyes.

tiszavirág69 # e-mail 2015.08.12. 22:53

Lacaca!
Sajnos félreértetted, Segálra még sajnos NEM érvényes a törvény,
van fél éve, hogy 5 éven belülre kerüljön,
a véglegeseket érintő "mentesség"-et pedig még nem fogadták el.

Lacaca #   2015.08.12. 19:56

segal001
Új leleteket vigyél feltétlenül minden szakorvostól, és a házi orvosi beutalót is nézd át, nem hiányos-e.
Nálunk Miskolcon nagy divat a hiányos beutaló, és ambuláns lap, a nagy nyugdíjbotrány óta.
Ha az eredménnyel nem értesz egyet, rögtön fellebbezni kell, a határidőn belül, és ne hagyd az utolsó napra. Lehetőleg személyesen add be a hivatalnál, és kérjél elismervényt minden esetben, olvasható dátum bélyegzővel. Nekem pl. el akarta sumákolni a hivatal a beadványomat. Két hónappal a személyes beadás után, kellett utána járnom, és nem egyedi az esetem. Még jó, hogy személyesen adtam be, és az átvételi elismervény meg volt. Van aki áprilistól vár a nyugdíjára, annak ellenére, hogy 22 munkanapot mondtak neki ügyintézési határidőt.
A Te ügyed is furcsa, ha ma kaptad a behívót. Azt veszik augusztus elsején folyamatban levő ügynek, ha a hivatal már júliusban töprengett a behívódon, de még nem volt idejük lepapírozni? Ennyit késne a posta? Lehet, hogy július 31, vagy előtti a dátum a behívódon? A postai dátum mikori? Ezeket érdemes megnézni, mert ebből következtethetsz a jóindulatukra. Ha megírják a behívót, akkor még pár nap kell neki, amíg postára adják. Egyébként úgy játszanak mindenkivel sajnos, ahogy ők akarnak.
Sok sikert, és jobbulást kívánok.

Lacaca #   2015.08.12. 19:23

segal001
Gondolom, hogy év57 Neked is fog segíteni.
Nekem 08.09.-én 07.01. perckor válaszolt, szerintem az vonatkozik rád is. Megtalálod lentebb.
Benne van a végén a tv.-ben, hogy akinek az ügye augusztus elsején folyamatban van, arra még nem vonatkozik az 5 év.
Ez a korosztály mindenben hátrányt szenved sajnos.
Vigasztaljon, ha sikeresen túl leszel rajta, már valószínűleg nem zaklatnak. Nem tudom, hogy milyen betegségeid vannak, de senkinek nem árt, ha a szemészeten csináltat egy 2 perces szemfenék vizsgálatot, ha van ideje, a felülvizsgálat előtt.
Sok lappangó betegséget kimutatnak ezzel a módszerrel, amire nem is gondolunk.
Meg kell kérdezni a szemészt, hogy talált-e valami kórosra utalót a vizsgálatnál. Nem kényelmetlen, réslámpával megvilágítja a szemfeneket.

segal001 # e-mail 2015.08.12. 18:22

Most írom másodszor, mivel az előzö válaszom nem jelent meg.Heves megye, és Egerbe kell mennem. Augusztusi vagyok. És ha jól tudom nekem az öregségi nyugdíj, 64 és fél év.

carlos44 # e-mail 2015.08.12. 16:54

Köszönöm!

év57 # e-mail 2015.08.12. 15:13

carlos44
A két ellátás nem függ össze.Baleseti járadékot kaphatsz úgy is,hogy dolgozol tovább vagy úgy,hogy a rokkant vagy rehab. ellátással együtt folyósítják.Az elintézés menetét beszéld meg az üzemorvossal.Ő tud útbaigazítani.

https://www.onyf.hu/…%C3%B3l.html

tiszavirág69 # e-mail 2015.08.12. 12:42

segal001!
megírnád pontosan melyik hónapban születtél !?
a 102-es m.k.-ben megjelent a törvény, amely alapján a nyugdíjkorhatárhoz 5 éven belül már nem hívnak.

• ha pl.56 januári vagy, akkor júliustól Rád is érvényes kell legyen a törvény
megrokkant #   2015.08.12. 12:33

sega001. Melyik megyébe laksz a megjött behívoddal kapcsolatba. Én is várom a behívott csak azért érdeklödöm. Ha 2011.decemberi törvény nem lenne akkor nekem se kellene mennem.De sajnos van.

segal001 # e-mail 2015.08.12. 12:24

Üdv. Annyit szeretnék csak mondani, hogy ma jött a behívó a vizsgálatra. Már 2006 óta végleges voltam, és 9 évig nem szóltak hozzám.Én egy percig se hittem azt hogy nem fognak behívni, mert nem hittem nekik amit mondanak. Azért írom csak, mert arról volt szó, hogy nem hívják be a véglegeseket. És én már 59 éves is elmúltam, mivel 56 ban születtem.Úgy hogy nem tudom egyáltalán kik vannak biztonságban. További szép napot.

carlos44 # e-mail 2015.08.11. 12:15

Üdv!Segítséget szeretnék kérni,hogy üzemi balesetem volt,milyen járadékra vagyok jogosult,34 éves vagyok,mert a baleseti járadék kevesebb lenne mint a reh.járadék,mivel heti 20 órában voltam bejelentve.Vagy ezt a nyugdíjfolyósító dönti el?

Clarissima # e-mail 2015.08.10. 13:14

Szeretettel üdvözlök mindenkit! Ígértem egy eredményt, bár azt nem tudom, hogy mennyi időre időre kaptam meg, mert a határozat nincs még a kezemben.
ÖEK: 75% (maradék: 25 %), - D. kategória, ami

• előtte ÖEK: 78% volt E kategóriával, bár azóta "szépen" gyarapodtak a kórságaim.

Azt hiszem, ez a változás nem fogja befolyásolni az eddigi ellátásomat.

Lacaca #   2015.08.09. 08:01

Köszönöm szépen a segítséget, az érdekelt szomszéd néni nevében is.

év57 # e-mail 2015.08.09. 07:01

34. § (1) Az Mmtv. 38. § (1) bekezdés a) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
(A 23–24. § alkalmazásában)
„a) a  33.  § szerinti felülvizsgálattal érintett személyek esetében a  felülvizsgálat alapján hozott jogerős döntést
követő harmadik hónap első napjáig, a  38/C.  § szerint a  komplex minősítés alól mentesülő személyek esetében
a rokkantsági ellátás időtartama alatt,”
(megváltozott munkaképességű személynek kell tekinteni azt a  személyt is, aki 2011. december 31-én a  foglalkoztatás
elősegítéséről és a  munkanélküliek ellátásáról szóló 1991. évi IV. törvény 42. és 42/B.  §-a szerint megváltozott
munkaképességű munkavállalónak minősült vagy foglalkoztatása alapján a  munkáltató 2011.  decemberében
megváltozott munkaképességű munkavállalók foglalkoztatásához nyújtott költségvetési támogatásban részesült.)
(2) Az Mmtv. 38. § (3) bekezdése a következő f) ponttal egészül ki:
(A 25. § alkalmazásában rehabilitációs hatóság komplex minősítése szerinti megváltozott munkaképességű személynek
kell tekinteni)
„f) a 38/C. § szerint a komplex minősítés alól mentesülő személyt is az öregségi nyugdíjkorhatár betöltéséig.”
M A G Y A R K Ö Z L Ö N Y • 2015. évi 102. szám 17615
35. § Az Mmtv. a következő 38/C. és 38/D. §-sal egészül ki:
„38/C.  § A  32.  § (1)  bekezdésében foglaltak alapján rokkantsági ellátásban és a  33.  § (1)  bekezdésében foglaltak
alapján rehabilitációs ellátásban részesülő személy esetén, ha

1. az ellátást megállapító vagy a korábbi felülvizsgálati eljárás során hozott döntésben meghatározott időpontban

esedékes, vagy

1. a 33. § (6) bekezdése szerinti

felülvizsgálati eljárás megindításának időpontjában az  öregségi nyugdíjkorhatár betöltéséig hátralevő időtartam
az  5 évet nem haladja meg, a  rehabilitációs hatóság a  komplex minősítés elvégzése nélkül az  ellátás változatlan
összegű, rokkantsági ellátásként történő továbbfolyósításáról dönt.
38/D.  § Az  egyes szociális és gyermekvédelmi tárgyú törvények módosításáról szóló 2015. évi CXXXIII. törvénnyel
megállapított 19.  § (1a)  bekezdését és 38/C.  §-t a  2015. augusztus 1-jén folyamatban lévő felülvizsgálati
eljárásokban még nem kell alkalmazni.”

év57 # e-mail 2015.08.09. 06:54

Kedves Lacaca a T/5052 a közlöny 102 számába volt még júliusban. A 34-es §-tól olvashatod.

http://www.magyarkozlony.hu/lap-kereses?…