Fórum adózás, illeték és pénzügyek régebbi elöl     új hozzászólás

Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék

megrokkant #   2017.02.21. 04:48

Magdelena5 Sajnos a kor ahogy én olvasom az internetes hozzá szólásokból sokat számit az elbirálásnál. Még ha az orvos adja a pontokat szerintem ott is. Persze ilyen fiatalon jó lenni, ha melléje egézséges is az ember. És van egy biztos anyagi háttért adó elvégezhető munkahelye. De ebbe a piszkos kapitalizmusba más szabályokat találtak ki minden ügyben. Erre még rá tett egy nagylapátra o.v. és a bandája. Hosszú...

mariann56 # e-mail 2017.02.20. 20:16

Tisztelt fórumozók!
Rokkantsági ellátásban részesülök,/B2/besorolás.Inzulinos, magas vérnyomás,veseérszűkület, nyaki porckorong sérv,miatt vagyok le százalékolva.Egészségi állapot59%.Be töltöttem a 60. évet,
Az idén át estem 2 szív katéterezésen, amikor is hálókat ültettek be, volna e értelme beadni a kérelmet állapot rosszabbodásra?
Köszönöm a válaszokat Mariann!

inzulinos # e-mail 2017.02.20. 19:24

Tisztelt fórumozók, sorstársak!

2015 februárban voltam rehabilitációs orvos szakértői bizottság előtt.
A vizsgálat befejeztével a vizsgálatot végző orvos azt mondta, hogy a következő vizsgálat időpontja 2017 február, és végleges lesz.
Rokkant ellátást kapok, D csoportba soroltak.
1957 08.21-én születtem, augusztusban betöltöm a 60. életévemet.
Problémám a következő. Az eltelt szakértői vizsgálat óta csak 4 friss leletem van.
Érsebészet, hasi uh, nyaki uh, és neurológia.
Betegségem: inzulinos cukorbetegség, szívinfarktus (2 db sten van beültetve), minden végtagom érszűkületes, nyaki aorták is, és copd, illetve neurológiai problémák, és egyéb betegségeim is vannak. Szerintem a legfontosabb friss leletek hiányoznak.Kardiológia, reumatológia, tüdőgyógyászat. Beutalóim meg vannak, és időpontok is.
Csak megemlíteném, hogy kardiológiára 2017.06.8-ra van időpontom.
Sajnos orvos hiány van, ez a magyar egészségügy. Sajnos háziorvosom sem áll a hivatása magaslatán. Az lenne a kérdésem, hogy a fontos leletek hiányában a bizottság vissza sorol e a C csoportba? Bár állapotom valamelyest romlott hisz krónikus betegségben szenvedek. Bár ezek a betegségek a 2015-ös szakvéleményen le vannak írva. Minden esetre ezt a szakvéleményt 24-én magammal viszem a vizsgálatra. Azt szeretném kérdezni, hogy volt e valaki ilyen hasonló helyzetben? Mire számíthatok?
Illetve azt szeretném még kérdezni, hogy ha autóval megyek (ismerős visz) azt milyen formában, hogy mikor és mennyit térít vissza a társadalom biztosítás?
Válaszokat előre is köszönöm!
Tisztelettel: Inzulinos.

majmi # e-mail 2017.02.11. 17:50

Tisztelt Fórumozók! Várom a segítő választ. C 2 minősítés alatt lehet dolgozni? Még egy kérdés, ez a minősítés mennyi ellátást ad, ha valakinek előtte 4 órás, 46ooo Ft
havi fizetése van-volt? Melyikből érdemesebb éhen halni?
Jár-e /nem adható/ még hozzá valami kedvezmény ?

Magdalena5 # e-mail 2017.02.06. 16:44

Kedves Megrokkant!
2017. 01. 14.-i hozzászólásodra válaszolok.
Köszönöm a biztató szavakat! Annyira nem vagyok elkeseredve. Csak jövőbeli (amire itt nem nagyon lehet építeni), utópisztikus gondolataimat szabadjára engedve nem sok jóra számítok. Egyébként a korom 38. Úgyhogy jó esélyeim vannak a rendszerből való kicsapásra. 70 éves koromig még sok idő van. :)

lemon # e-mail 2017.02.06. 16:20

Még felmerült pár kérdés: Ha a megváltozott munkaképességű kérelem benyújtása óta megszűnt a munkajogviszony, illetve az aktív korúak ellátása is meg fog szűnni három hónapon belül, akkor érdemes kérni a bíróságtól, hogy az NRSZH-t új eljárásra utasítsa a körülményváltozásra tekintettel vagy célszerű pertől elállni és újra indítani az eljárást? Mit néz a bíró a mostani állapotot, vagy amikor meghozta a hatóság az I. és II. másodfokú határozatot? Köszönöm!

Magdalena5 # e-mail 2017.02.06. 16:16

Kedves Fórumozók!
Ügyvédet keresek Hajdú-Bihar Debrecen környékéről, aki leszázalékolásokkal kapcsolatos perekkel foglalkozik.
Tud ebben nekem valaki segíteni?

lemon # e-mail 2017.02.06. 15:10

A bírói gyakorlat érdekelne az alábbi ügyben: megváltozott munkaképességű ellátásra kérelem lett benyújtva, C1 minősítési csoportot állapítottak meg, de elutasítás lett, mert keresőtevékenység még fennállt. Fellebbezés lett, majd felülvizsgálat. Az ügy bíróságnál van. Kérdés lenne, hogyha szakértő kihozza, hogy az egészségi állapot rosszabb, mint amit a hivatal megállapított, de a határozat meghozatalakor keresőtevékenység fennállt, akkor a bíró, hogy dönt? Járna ellátás vagy jobb a pert megszüntetni és, most, hogy nincs semmi ellátás új kérelmet beadni és úgy végig vinni az ügyet, akár bíróságig.

vizöntő67 # e-mail 2017.02.05. 11:41

Kedves Fórumozok !

Rosszindulatú melldaganat miatt,tavaly leszázalékoltak C2
minősítést kaptam.Most kell mennem felülvizsgálatra,az állapotomban rosszabbodás hála istennek nem történt,de a hormonterápia miatt,állandó hőhullámaim vannak,melegben ödémásodik a karom /kivettek 9 db hónalji nyirokcsomót is/.Kérdésem,hogy rosszindulatú daganat esetén,meddig számít az ember a komplex minősítés szerint jogosultnak az ellátásra?Jelenleg 4 órában dolgozom megváltozott munkaképességükét.Nagyon félek ha "kidobnak" az ellátásból a jelenlegi munkámat is elvesztem.

Köszönöm a válaszokat

csiribungo # e-mail 2017.02.03. 14:04

Kedves Éva 1958!
Köszönöm szépen ..én is kívánom Neked a legjobbakat..kérdezzél nyugodtan amiben tudok segítek...Üdv: Judit

Éva1958 # e-mail 2017.02.01. 20:09

Kedves "csiribungo"(Judit)
Köszönöm a segítséget. Neked is sok sikert kívánok.
Éva.

csiribungo # e-mail 2017.02.01. 09:55

Éva 58!

Én is hasonló helyzetben vagyok....a kereset benyújtásán már túl vagyok ..nem kell jogszabálysértésre hivatkozni.... elég ha azt írod nem helytálló a szakvélemény,, vagy nem megalapozott....ez is jogszabály sértő üdv : Judit

Éva1958 # e-mail 2017.01.31. 20:44

Tisztelt Fórumozók
Segítséget szeretnék kérni.
Le százalékolt voltam 2016 novemberéig.
2015.ben,B2 minősítést kaptam, így lettem rokkant.
2016,ban vissza hívtak, akkor az egészségi állapotom 75% volt. Ezt meg fellebbeztem másodfok jóvá hagyta.
a határozatban az van hogy "jogszabálysértésre"hivatkozhatok.Ez alatt mi kell érteni?Hogyan kell ezt be nyújtani?Csak azt tudom mert a címet le írták hogy hová kell címezni a levelet.Falun élek itt vajon a "Polgármesteri Hivatalban" milyen ügy intéző foglalkozik ezzel az ügyel?
Köszönöm a segítséget.

5

Lacaca #   2017.01.25. 19:34

A rendelőben azt hallottam, pletyka szinten, hogy a jövő évi választásokhoz közeledve kevesebb a szemétkedés a felülvizsgálatoknál.
A sumákoknál eddig is simán ment minden.
Lehetséges, hogy fél a nagy politika az újonnan alakuló nyugdíjas párttól???
Csak 2-3 évet, amíg olyan változás jön, ami reálisan bírál el mindenkit, hogy bírjuk ki???
Embertelen ez a világ.
Jobbulást kívánok Mindenkinek, és sok-sok türelmet.

haka64 # e-mail 2017.01.20. 10:30

Üdvözlök mindenkit!
Lehet, hogy buta kérdés, amelyet felteszek. Ha napi négy órában dolgoztam, s így 58000 Ft volt a bruttó jövedelmem, a C2 kategória jövedelemszámítás alapjául ez szolgál vagy pedig ezen összeg 8 órás munkaidőre átszámolt értéke, vagyis 2x58000 Ft=116000 Ft. Illetve esetleg a nettó kereset képezi a számítás alapját? Köszönöm.

eeistván # e-mail 2017.01.19. 19:00

Tisztelt fórumozók egy kérdés a felülvizsgálatra honnét várhatom az értesítő levelet milyen szervtől? SOS Előre is köszönöm

megrokkant #   2017.01.14. 17:07

Ne keseregj el nagyon. Van akit még jobban vissza minősitettek. Vagy egyszerüen kidobták az ellátásra átkeresztelt szarukból. Helyedbe örülnék. Hány éves vagy?

Magdalena5 # e-mail 2017.01.12. 11:12

Tisztelt Fórumozók!
Esetemet 2016. 12. 14-én osztottam meg a fórumon, ott leírtam mi volt a fejlemény, azóta a következő változások történtek:
2017. Január elején megküldték az emelt családi pótlékról a határozatot: megkaptam: mellesleg ez törvény szerint jár.
Ma, 2017. január 12-én a másik felülvizsgálat eredménye is megjött (amire december 23-án volt behívóm):D csoportból hipp-hopp C csoportba kerültem egészségi állapot 40%. 4210 Ft-tal kevesebbet kapok. [Mellesleg megjegyzem most tényleg komplex vizsgálaton voltam, mert a szociális és foglalkoztatási oldalát is vizsgálat alá vették.] No persze, tudom, hogy ennek is örülni kell, de azért.......

megrokkant #   2016.12.29. 19:37

Nem jár semmi. Csak a D vagy az E katekoriának.

sgabne # e-mail 2016.12.29. 14:36

Két oldali csípőprotézis műtött vagyok. 2013.áprilisában voltam először a bizottságnál, saját magam kérvényeztem, mert 2012.decemberében kaptam a bal lábamba a csípőprotézist. A másik lábamra az előjegyzésem megvolt 2013. júniusra.
Ekkor B2 kategóriájú rokkant ellátást állapítottak meg. Októberben voltam a 3 éves kontroll bizottsági felülvizsgálaton, közben sajnos több problémám is adódott, fóbia, tüdőtágulat, most C2 kategóriába soroltak, kevés pénzbeli emelést is kaptam. Kérdésem az lenne,hogy ehhez a kategóriához sem jár az utazási kedvezmény? Sajnos elég sokszor kell mennem kontrollvizsgálatokra és a 35o Ft-os buszjeggyel mindig nagyon sokba kerül.Még annyit mondanék, hogy kimondottan korrektül viselkedett velem a bizottságon a szakértő asszony.

gyulazsolt # e-mail 2016.12.29. 08:10

Köszönöm szépen.

13ricsi # e-mail 2016.12.28. 08:13

Boldog újévet kivánok mindenkinek és jó egészséget hozzá. Agusztusban voltam a hatodik felülvizsgálatomon tegnap megjött a határozat 4-fél hónap után rokkant ellátás D kategória 26% egészsség rehabra nem javasolt, 1959- márciusi születésü vagyok a következö felülvizsgálat 2019 08. hó ez van irva a határozatba, ha megélem akkor 60 és fél éves leszek lehet, hogy nem kell többet mennem felülvizsgálatra?

nico56 # e-mail 2016.12.26. 10:02

gyulazsolt

Nincs tennivalód,majd kapod a behivót mint régen.

gyulazsolt # e-mail 2016.12.16. 20:04

Tiszteletem!

Érdeklődnék, hogy nekem a legutóbbi határozatban az van, hogy : Felülvizsgálata: felülvizsgálat ideje 2017.04. hó.
C2, Rokkantsági ellátás kapok.
Nekem most kérvényeznem kell a felülvizsgálatot, vagy küldik automatikusan, mint régen.

csiribungo # e-mail 2016.12.14. 15:36

Kedves exrokki!
Én is most ebben a cipőben járok .már meg volt az első tárgyalásom. Ha meg adsz egy email címet elküldöm az én kereset levelem ..ha nem akkor ide pontokba szedve leírom..én mit írtam bele...
ha még nem kaptál mástól segítséget .Üdv: Judit