Fórum adózás, illeték és pénzügyek régebbi elöl     új hozzászólás

Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék

mama20 # e-mail 2018.01.24. 08:25

Jasko10!
E-mail címemen keressen meg,segítek.

Jasko10 # e-mail 2018.01.23. 16:15

Valaki tudna segiteni hogy kell megfogalmazni egy komplex fellebbezést másodfokra.

Kérdésem a következ? volna kedves fórumozók,valakit?l vették már el a 70%-os rokkantsági ellátást,amit másfél évvel elötte ök állapitottak meg

mama20 # e-mail 2018.01.23. 09:03

Linnax!

Rokkantnyugdíjas, már nincs, rokkantsági ellátás
a jelenlegi neve.
Kategória besorolását nem írja,D,E-kategóriások
jogosultak rá.(lásd, mmtv-vény-ben).

Linnax # e-mail 2018.01.23. 00:06

Utazási kedvezménnyel kapcsolatban szeretnék információt kérni.
1956-os vagyok, rokkantnyugdíjas. Öregségi nyd-ba 64,5 évesen mehetek. Mivel már nem rehabilitációs járadékos vagyok, szeretnék érdeklődni, hogy jár-e nekem utazási kedvezmény?
Ha igen, hol és hogyan kell intézni?
Köszönettel: Linnax

mama20 # e-mail 2018.01.22. 18:02

Pubi67!

2012-től biztosításban eltöltött idő számít,
szolgálati idő helyett.
Ha állapot rosszabodás kerül megállapításra,
az kategória váltást is jelenthet.
Kategória besorolástól függően számolják ki az
ellátását.

pubi67 # e-mail 2018.01.22. 17:16

Tiszteletem.
Az elöbb rossz helyen tettem fel a kérdésem , most megpróbálom itt is.
Olyan kérdéssel fordulok önökhöz , hogy milyen esetben számolják ujra a rokkantsági ellátást? 2015 ben lett megállapitva a jogosultságom, de csak 2017 ben igényeltem meg. Most 2018 januárban esedékes a felülvizsgálatom. Közben a csekély ellátás mellett tudtam otthoni munkában dolgozni decemberig. Ez növelte a szolgálati időmet ugye.Kérdésem,ha most megyek a felülvizsgálatra , akkor ujraszámolják-e? mivel dolgoztam ,és változott a szolgálati időm, vagy ugyanazt kapom mint elötte?( Nem értem el egyszer sem a minimálbér 150 % át.) Állapotrosszabbodás lesz valószinüleg mert tönrement a jobb bokám , és II sz diabéteszem lett.A kategória dönt-e , vagy a százalék változás , vagy a szolgálati idő növekedése? Köszönöm a választ.

mama20 # e-mail 2018.01.22. 17:02

A 30 százalékos mértékű özvegyi nyugdíj az özvegy saját jogú nyugdíjának összegére tekintet nélkül jár.

Szalmakalap # e-mail 2018.01.22. 11:47

Üdvözlet mindenkinek!

Egy kérdésem lenne. Aki ért hozzá, kérem válaszoljon.

Özvegyi nyugdíjnál, ha jogosult vagyok rá, számít-e, hogy mennyi a saját nyugdíjam? Mi az, hogy ha meghaladja a 90 ezer forintot a saját nyugdíj, akkor együtt nem folyósítható az özvegyi?

Köszönettel....

mokusmakci # e-mail 2018.01.20. 05:10

Üdv!
Kérdezném,hogy ez konkrétan,számszakilag a jelen minimálbérhez mérve mit jelent? Mennyit kereshetek,2018-ban ,hogy még ne vegyék el a kis nyugdíjamat? Ez a 150%-lék ez bruttó vagy nettó? ( A rokkantsági ellátásban részesülő személy ellátását meg kell szüntetni, ha keresőtevékenységet folytat és jövedelme 3 egymást követő hónapon keresztül minden hónapban meghaladja a mindenkori minimálbér 150 %-át) Attila

mokusmakci # e-mail 2018.01.18. 17:17

Köszönöm mama20 !!!

mama20 # e-mail 2018.01.18. 15:14

Mokusmakci!

Ha marad a f.v-on a D-kat,a jelenlegi ellátását fogja
kapni folyamatosan.Önnek ezzel teendője nincs.
Felülvizsgálatra,annak helyéről,időpontjáról,a hivatal
fogja értesíteni.

mokusmakci # e-mail 2018.01.18. 11:07

Üdvözlöm!
Jelenleg(54 éves) 16 éve vagyok megváltozott munkaképességű. Most májusban kell mennem ismét ,felülvizsgálatra a múltkori vizsgálatomon 3 évre kaptam meg, a Rokkantsági ellátást.(egészségi állapot 29%-lék nem rehabilitálható D. kategória) Kérdezném ,hogy változott e a jogszabály ezzel kapcsolatban,mert hallottam,hogy újra kell majd igényelnem az ellátást, a felülvizsgálat után,mert eddig nem kellett ment folyamatosan? Tisztelettel: Attila

mama20 # e-mail 2018.01.15. 14:08

Mihály1977!

Remélem,megkapja,szívesen segítettem.

Mihaly1977 # e-mail 2018.01.15. 08:27

Mama20

Köszönöm a segtséget.

mama20 # e-mail 2018.01.15. 08:16

Bocsánat állapotú-t akartam írni.

mama20 # e-mail 2018.01.15. 08:14

Tisztelt Mihály1977!
Mivel nem írta melyik kategóriába van sorolva,végleges álapotú-e?stb...
Az alábbi linkre kattintva,főleg az orvosi feltételeket
nézze át,nem másoltam be,sok lett volna.

http://kormanyablak.hu/…5/KINCS00024

Mihaly1977 # e-mail 2018.01.13. 15:54

Tisztelt Mama20

Kérhetem a súlyos fogyatékosság megállapittását és meg is kapom ha rolátor mindennapi használata javasolt?

Jó lenne mert ebből a pénzből nem lehet megélni. Dolgozni sem tudok. A rollátort használni sem tudom mozgásszervi betegségem miatt.

mama20 # e-mail 2018.01.12. 09:27

Jasko10!

Minden szakrendelésről,ahová rendszeresen jársz!
Ki kell harcolni,másképp nem megy,mert nem nagyon
akarnak összefoglaló véleményt adni,ez a tapasztalat.
Elmondod,hogy pár mondatban írják le egyértelműen,
hogy az eltelt időszakban állapotodban lényegi javulás
nincsen!És nem is várható!
Enélkül,másodfokú vizsgálati eredmény is borítékolható!

Jasko10 # e-mail 2018.01.11. 16:00

Tisztelt Mama20 elöször is köszönöm segitséged és tanácsaid.Kérdésem annyi volna hogy kardiólógustól vagy általános belgyógyásztól kérjek e szakvéleményt inkább.Szeretnék igen csináltatni újabb papirokat a másodfok előtt.De a történethez hozzátartozik hogy két évvel ezelött amikor mücsöre mentem a pacemaker szakorvosom ráirta a leletre hogy érdemi változás nem várható állapotomban.A legutóbbi papiron pedig az szerepel hogy lényigi rosszabbodás,progresszió nem történt,ami lényegében igaz is.Igaz 50-100 méter séta után ujabban már fulladok,de az echo papiron szerepel hogy pericardiális rés van a szivbelhártyán és benne folyadék,ami szerintem terheli a szivem.Tehát már ez is fent ál,tehát szerintim állapotom még kicsikét romlot is az elözőékhez képest.Söt tavaly katétereztek is mert rendszertelen falmozgást látszott az echón.De hálistennek nem volt újabb infarktus gyanús terület.Ezért nem értem a szakertök véleményét.

Kérdésem a következ? volna kedves fórumozók,valakit?l vették már el a 70%-os rokkantsági ellátást,amit másfél évvel elötte ök állapitottak meg

mama20 # e-mail 2018.01.11. 09:58

Jasko10!

Sajnos a hozzáállásuk ilyen,de tájékozott háziorvos
lehet,ha nyugdíjat említ,ellátás helyett.
Amit előzőleg leírtam,mindenképpen le kell íratni,
a szakorvosokkal,ambuláns lapon lehet kérni,összefoglaló
véleménynek hívják,konkrétan írják le,hogy az eltelt
időszakban,állapotában javulás nincs,és nem is várható!
Friss leletek kellenek mindenképp másodfokra!

Jasko10 # e-mail 2018.01.10. 20:07

Csak tájékoztatásul irom kedves fórumtársak,hogy fellebbezni fogok,ha kell a munkaügyi biróságra is megyek.Szeretném ha tudnátok az orvosok hozzáállását is,a háziorvosom azt mondta mi közöm nekem az ön nyugdijához.A pacemaker szakorvosom is hivtam telefonon aki azt mondta hogy biztos javult az állapotom.Jelzem a két évvel ezelötti felülvizsgálat előtt ö irta a papirjaimra hogy állapotoban javulás nem várható.

Mihaly1977 # e-mail 2018.01.10. 15:09

Következő a kérdésem.

Ha Rolátort írtak fel nekem akkor súlyos fogyatékossági igénylést kérhetek e?
Tehát súlyos fogyatékosság megállapittását kérhetem e?

mama20 # e-mail 2018.01.09. 20:27

Andrea28!

Dr.Székely Ildikó Nrszh-volt egy nyilatkozata,
miután több riport is volt a tv-csatornákon,
visszaminősített rokkantakról.
Konkrétan azzal védekezett,hogy nyilvántartásuk szerint,
még a régi rendszerben sem érték el ezek a betegek a 67%-os
3.-csoportú rokkantságot sem.
Tisztában vagyok vele,hogy a végleges rokkantnak/67%-osok/,
elvesztették a szerzett jogukat,rokkant nyugdíjukat.
Persze,a mostani rendszer igen igazságtalan,tudom.
Sehogy sem lehet megélni belőle,csak ezt a jogalkotóktól
kellene megkérdezni.
De,ha valakit visszaminősítenek annak ellenére,amit előzőleg
leírtam,van másodfok,és harmadfokú fellebbezési lehetőség.
Nem szabad hagyni magunkat!

Andrea28 #   2018.01.08. 12:34

mama20

H„a az utolsó f.v-óta keletkezett e.ü.dokumentációkon,
zárójelentéseken,a szakorvosok egyértelműen azt jelölik hogy állapotában lényegi javulás nincs,
gyógyszer kiváltás rendben volt, akkor nem minősítik
vissza

Dehogy nem, rengeteg fórumon olvastam pont az ellenkezőjéről. Voltak véglegesek is akiktől elvették a járandóságukat, pedig az állapotuk nem javult. Rengeteg tv-riport, cikkek írják, hogy milyen eljárási hibák vannak a rendszerben és valóban beteg emberekkel mit tesznek. Én azon lepődöm, meg, hogy vannak akik 28 ezer forintot kapnak rehabilitációs ellátásként, kérdezem, hogy ebből hogyan élnek meg?

mama20 # e-mail 2018.01.07. 17:10

Jasko10!

Ha az utolsó f.v-óta keletkezett e.ü.dokumentációkon,
zárójelentéseken,a szakorvosok egyértelműen azt jelölik hogy állapotában lényegi javulás nincs,
gyógyszer kiváltás rendben volt, akkor nem minősítik
vissza.Bár jelen esetben,1%-lék lefelé, kategória
váltást jelenthet.Ha a fent leírtak megvoltak,
azonnal fellebbezést kell benyújtani, másodfokú
szakértői vizsgálatra!