Fórum adózás, illeték és pénzügyek régebbi elöl     új hozzászólás

Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék

beteg62 # e-mail 2015.07.16. 10:05

Most nem tudom ennek örülnünk kell vagy sem igazából.
http://www.hir24.hu/…vizsgalatat/
Nekem 1 éve csúszik a felül vizsgálatom. Nem hívtak még. 53 éves vagyok. 52 % Eg. károsodással.
Ez van régi határozaton rajta: Jelenlegi vagy az egészségkárosodást megelőző munkakörében.illetve képzettségének megfelelő más munkakőrben való foglalkoztatása rehabilitáció nélkül nem alkalmas, azonban komplex rehabilitációja nem javasolt.
Kedves szakértő asszony véleményét is várom. Köszönöm!

st.daat # e-mail 2015.07.16. 09:36

Kedves B. Júlia !

Úgy gondolom mindannyiunk nevében kívánhatok Önnek gyors jobbulást (legalább "nullába" rendeződést :)) , az Ön munkája, segítsége kivételes. Szánalmas, hogy kicsiny hazánkban eu-s és állami pénzekből vannak fizetve olyan "szakértők" akik nemcsak hogy a saját működésükhöz kapcsolódó szabályozást sem ismerik/értik, de a szociális érzékenységük is nulla, részben búrában nevelkedett mivoltuk, részben fiatal életkoruk, részben középszerűségük okán. Ön egy Angyal. vagy több. ezt majd az utókor eldönti.:)
Köszönet kitartó munkájáért !

Lacaca #   2015.07.15. 18:27

Tisztelt Szakértőnő
Szeretném megkérdezni, hogy milyen számítások alapján várhatom a korhatár előtti nyugdíjam megállapítását rokkantsági ellátás után.
1955.10.01.-én született férfi vagyok, 2008.10.01-től átmeneti járadékon voltam 2011.12.31.-ig, majd 2012.01.01.-től rokkantsági ellátásban részesülök változatlan összeggel, amire kaptam az évi nyugdíjemelést is. Ez az ellátás 2015.10.01.-ig jár részemre.
2015.10.01.-től igényelhetem a korhatár előtti ellátást, mivel 4 év korkedvezményre jogosító kedvezményt szereztem. Így a rám irányadó 64 éves korhatár 60 év lett.
Szeretném megkérdezni, hogy csak a 2008 előtti idővel, és jövedelemmel számolnak-e, vagy a 2008 utáni, számomra kedvezőtlenebb rokkantság utáni ellátás összegével is. Ez esetben természetesen rontana a korábbi átlagjövedelmemen jelentős mértékben. Amennyiben a 2008 utánival is számolnak, az évek után járó szorzó emelkedik-e a 2008 utáni 7 évvel növelt mértékben.
Tisztelettel köszönöm válaszát.

BJúlia # e-mail 2015.07.14. 21:19

102.sz.Magyar Közlöny (2015.07.14.)
2015.évi CXXXIII.tv. módosította 2011.évi CXCI.tv.(Mmtv)

szakmai honlapomon itt 4) pont végén lehet jognyilatkozatom tiszteletben tartása mellett:
http://www.versenykepesseg.eu/index.php?…

BJúlia # e-mail 2015.07.14. 21:15

pinyman,
Kérni mindent lehet bármikor, megvált.munkakép.személyek ellátásait is, tbc esetén is, a bizottság véleménye döntő, ő állapítja meg az egészségi állapot mértékét, a rehabiluitálhatóságot, annak irányát,... amely alapján a határozat születik, ha fenn állnak nem csak orvosi, hanem a jogi feltételek.

Bármikor beadhat állapot rosszabbodás miatt igényt megv.munkakép szem.ellátására, bizottság véleménye alapján történik a határozat meghozatala, de minden ilyen kérelemnél fennáll, hogy bárhogyan dönthet bizottság, lehet, hogy állapotjavulást véleményez, lehet, hogy nem,
nem tudni. A biztos, ami van. De minden az Ön döntése.

Anonym2
a kórházi ellátásban tartózkodás, ennek igazolási kérelmét a felülvizsgálati időpont új meghatározását kérni, teljesen ésszerű lenne, hiszen ez elfogadható indok az eljárási jogszabály alapján, így befejeződhet a kórházi kezelés, megszerezhető közben a szakorvosi igazolás, de ne felejtse a Rehab Gatósághoz igazolni kórházi tartózkodását, és új felülvizsgálati időpontot kérni.
Persze lehet a nehezebb utat is választani, feleslegesen, de ez is Ön döntése.

Elyzabet
Tny szerint - 1954-ben született, a 63. életév betöltését követő 183. nap, 63, 5 év,
öregségi nyugdíjkorhatár, igen.
Arányosítás szerepel (időarányos számítás) Tnyben, DE nagyon bonyolult az öregségi nyugdíj összegének kiszámolűása, először is a jogosultságot állapítja meg Nyugdíjb.Igazgatóság, majd az összeget, ha kéri, de rények tisztázása, adatok bekérése, leellenőrzése, egy számítógépes programba adatok felvitele után a program kiszámolja az időt, összeget, szorzók vannak, amit a program automatikusan használ, stb., nem lehet elmondani, mert sok összetevője van van az öregségi nyugdíj összegének kiszámításának, de a határozat után meg lehet nézni, jogszerű volt-e,....

Köszönöm megtisztelő megkereséseket, én sem vagyok egészséges, pihennem kellett, eltűntem, de emailokra válaszolgattam, és ígérem holnap este még megválaszolom mindet rehab gazd szakértőként, felülv., ellátások, foglalkoztatás témában, megtiszteltek.

Még mindig nem vagyok teljesen jól, pihennem kellene még, de nem lehet.

Elizabet57 # e-mail 2015.07.13. 19:50

Tisztelt Szakértő! Kedves Fórumozók!

Férjem 61 éves és rokkantsági ellátásban részesül 28.920,- Ft-ot kap. Mellette 4 órát még dolgozik.

1. Szeretném tudni, hogy ha 63 és fél éves korában kéri az öregségi nyugdíjának megállapítását az hogy kerül kiszámításra? Hallottam olyat, hogy a megállapított nyugdíjnak csak a 75 %-át fogja kapni!
  2. A 4 órás munkaidőt, hogy veszik figyelembe? (fél évnek vagy egy évnek)

A tájékoztatást előre is köszönöm.

luck-666 # e-mail 2015.07.11. 10:07

Szia,a háziorvos jól mondja,a kórház ad igazolást a kezelésről,azzal jelezd ,hogy nem tud elmenni és új időpontot fogtok kapni,ahova már az új papírokat is vigyétek magatokkal

Az intelligenciának roppant kínos tulajdonsága, hogy nehéz leplezni...

anonym2 # e-mail 2015.07.10. 20:37

Tisztelt Fórumozók! Segítséget szeretnék kérni! Férjem 46 %-os rokkantsági ellátást kap. Infarktus érte kedden, szerencsére időben orvoshoz került, sztentet építettek be neki rögtön, de a többi ereivel is baj van, megvan a zárójelentésén is. Hétfőtől rehab.osztályra kell mennie. Tegnap megkaptuk a papírt a komplex felülvizsgálatról, hogy jul.20-án kell mennie, de akkor még kórházban lesz. Azt mondja a háziorvosa jobb lenne új időpontot kérni, hogy el tudjon menni. Tudtommal a kórházból is elviszik. De viszont papírokat így nehéz beszerezni a kezelőorvosától - mármint attól akihez eddig járt a pszichiátrián, mert azt mondja most nem tud adni véleményt, mivel kórházi ápolás alatt van. Ilyenkor mi a teendő? Tanácstalan vagyok! A kezelési papírjai megvannak. Segítségeteket előre is köszönöm.

Jo.ker # e-mail 2015.07.10. 18:08

Tisztelt Szakértő, Kedves Fórumozók, tudna abban valaki segíteni, hogy amennyiben a munkaképesség-csökkenést felülvizsgálatra kijelölt időpontban valaki nem tud megjelenni, mik azok a konkrét indokok amit elfogad a hatóság és új időpontot jelöl ki? Számít az valamit, hogy az előző vizsgálatban megjelölt időpont az újabb vizsgálatra régen lejárt - azaz késésben van a rehab szakértő - vagy most nekem állandóan készenlétben kell várni, hogy amennyiben az előzetesen megjelölt időpontban nem kerültem sorra, és erről - valamint a várható új időpontról nem értesítettek? Mert állítólag van, akit majdnem egy év csúszással hívtak be. Köszönöm a segítséget! Jo.ker

pinyman # e-mail 2015.07.09. 16:44

Tisztelt szakerto tbc betegségek lehet e szazalekoltatast kerni Köszönöm előre is . Pitnyman.

segal001 # e-mail 2015.07.09. 11:21

Üdv. Ma halottam a rádióban hogy gyorsitsák a rehabilitásiós felülvizsgálatokat. Ez után 4 fő helyett csak 3 fő vesz részt a vizsgálatokon.Mondjuk én nem tudom ki volt az a 4 fő. Akik voltak már vizsgálatokon biztos tudják. És azt is mondta hogy csökken a felülvizsgálatok személyek száma.

Lacaca #   2015.07.08. 11:37

Kedves Andy35!!
Érdemes megkérdezni a háziorvost, mit javasol. Én az állapotrosszabbodással nem vártam meg a következő felülvizsgálatot, mert lehet, hogy csak 6 hónapra visszamenőleg adnának magasabb %-ot jövőre.
Célszerű minden eddigi károsodásról is friss szakorvosi leletet kérni, melyek alapján a házi orvos kiállítja a beutalót, és be lehet nyújtani a kérelmet a felülvizsgálatra. Nem érdemes késlekedni, főleg, ha az orvos is úgy ítéli meg, hogy lehet anyagi vonzata. Állapotromlásnál sajnos nincs veszteni való, ha hamarabb jelentkezik az ember. Üdv.

Andy35 # e-mail 2015.07.05. 05:59

Sziaztok!

Tudna nekem valaki segíteni?? 2013-tól vagyok 53%-os rokkantsági ellátáson, 2014-ben epilepsziát dianosztizáltak. A kérdésem az lenne, hogy be kellett volna adnom állapot rosszabodásra, vagy várjam meg a 2016-os felülvizsgálatot és ott figyelembe veszik az új betegségként?

Köszönöm!

Köszi, hogy válaszoltatok a kérdésemre.:(

csemma78 # e-mail 2015.07.04. 06:25

Én közben pénteken megkaptam az új kártyámat, ideigleneset kértem,de már a rendeset küldték.

BJúlia # e-mail 2015.07.03. 12:56

Így van Tom12
előző ezzel kapcsolatos hivatalos tájékoztatómban írtam erről, és kezdeményeztem Onyf közlemény kiadását, és ez megtörtént.
http://cst.onyf.hu/hu/

luck-666 # e-mail 2015.07.03. 11:18

már megtaláltam

luck-666 # e-mail 2015.07.02. 23:59

ide linkelnéd,hogy ezt hol találtad meg?

Tom12 # e-mail 2015.07.02. 20:04

Viszont az Országos Nyugdíjbiztositási Főigazgatóság honlapja meg ezt írja:

Tisztelt Ügyfeleink!

Tájékoztatjuk Önöket, hogy azon személyek, akik a közforgalmi személyszállítási utazási kedvezményekről szóló 85/2007 (IV.25.) Korm. rendelet 8.§-a alapján a magasabb összegű családi pótlékban, fogyatékossági támogatásban és vakok személyi járadékában részesülnek ezáltal utazási kedvezményre jogosultak és a kártya formátumú utazási igazolványuk 2015. június 30. napján lejár, továbbá az új kártya formátumú utazási igazolványukat ezen időpontig nem kapták kézhez, a 2015. június 30. napjáig érvényes igazolványukkal 2015. július 16. napjáig a lejárt kártya birtokában érvényesen utazhatnak a (BKV, a MÁV START valamint a Volán járatain).
A közigazgatási szervek területi integrációjával összefüggő jogszabályok 2015. 04. 01.-i módosítása következtében a kártyák előállítása a Magyar Államkincstártól az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság feladatkörébe került.
A 2015. 06. 30-án lejáró kártyák cseréjének mennyiségére tekintettel a postára adás és megérkezés időpontjainak lehetséges késedelme miatt az illetékes személyekkel történt megállapodás értelmében a 2015. június 30. napján lejáró kártyákat 2015. július 16. napjáig a közlekedési vállalatok érvényes igazolványként fogadják el.
A kártyacserével összefüggésben az ügyfeleknek teendője nincs. Az új kártyákat 2015. július 16. napjáig minden érintett ügyfél megkapja.

Családtámogatási Főosztály

csemma78 # e-mail 2015.07.02. 18:59

Tom12!!!

Én még junius 23.-án kértem ideiglenes hatosagi igazolvanyt, azt mondtak,h 7 napon belul kikuldik, még mindig nem érkezett meg és itt sem fogadja el a volan a lejart kartyat!!!

Tom12 # e-mail 2015.07.02. 17:03

Sajnos a VOLÁNBUSZ Zrt. nem fogadja el a 2015 06.30.-n lejárt hatósági igazolványt.
Kénytelen voltam teljes árú jegyet vásárolni.

Sunay # e-mail 2015.07.01. 11:35

Tisztelt Szakértő.
2014.szeptember 21-én voltam özvegyi nyugdíj felülvizsgálatom, minden orvosi papíromat elvették és nem adták vissza. A mai napig nem jött semmilyen határozat.(szerencsére az özvegyi nyugdíjat kapom). Az orvosi papírjaimra szükségem lenne.
Mit tegyek? Várjak türelmesen?
Válaszát előre is köszönöm. Tisztelettel Sunay

BJúlia # e-mail 2015.06.29. 21:04

Tájékoztató szakterületemen:

MAI ONYF hivatalos írásos (email) tájékoztatója a 2015.06.30-án lejáró hatósági igazolványokról

BKV-val a MÁV-START-tal és VOLÁN Egyesüléssel egyetértésben a 2015. június 30-án lejáró igazolványokat 2015. július 16-áig elfogadják.

2015. április 1-jétől a fogyatékossági támogatásban részesülők részére az
utazási igazolványt az ONYF készíti el és a Kormányhivatalok küldik meg az
érintett személy részére.
Ez alól kivétel, akiknek az igazolványa 2015. június 30-án lejár, ők közvetlenül az ONYF-től - terv szerint - legkésőbb 2015. július 6-áig kapják meg az igazolványt.

Ideiglenes hatósági igazolványt azonban 2015.
április 1-jét követő időszakban, kérelemre bárkinek kiadtak, aki
fogyatékossági támogatásban részesül és kérte, vagy kérheti jelenleg is.

pinyman # e-mail 2015.06.28. 11:35

tiszteltt szakerto szeeretnek erdeklodni a mak altal kiadott utazasi hatosagi kartya irant mert 2015.06.30. lejar es mivel kecskemeten lett kiallitva de szigetszentmikloson lakom tartozkodom de mak hivatalosan let ertesitve rola . de en meg nek kaptam meg az ertesito levelet . sem papir alapu potkaryat sem kaptam . most ijenkor mi a teendo. mivel nem vagyok bejelentkezve szigetszentmiklosi cimre csak az alando es ideglenes lakcimem kecskemet szerepel de a kiemelt csaladipotlekot. szigetszentmiklosi cimre fojositjak es itveszem att. postai uton akor valoszinu hogy ide postazak ki a kartyat is szigetszentmiklosi tartozkodasi helyre ezt szeretnem megtudni . elore is koszonom. PITYMAN.

csemma78 # e-mail 2015.06.27. 08:30

Itt talalhatoak a telefonos elerhetosegek:

http://www.allamkincstar.gov.hu/…call-center/

A családtámogatási call center számait nézd!!

csemma78 # e-mail 2015.06.27. 08:24

Csabesz666 !!!

A pontositas kedveert, nem akarlak osszezavarni...

Tehat legkorabban a kartyad lejarata elott 10 nappal kerheted a papiralapu potkartyat.
De mivel neked mar mindjart lejar, hetfon reggel hivd fel oket nyugodtan.
Az uj kartyak már 10 evig ervenyesek lesznek.