Tartozás elévülés 5 év után létezik?


ius latratus # 2016.07.01. 13:57

Ó, te jó Ég! Könyörgöm, javítsátok már ki a magyartalan, helyesírási, -és fogalmazási hibáktól hemzsegő ... franc tudja, mi ez...reklámszöveget!

Figyeljetek, van egy problémám. A saját egyesületemnek tartozik az egyik KFT-m. Sehogyan sem bírom rávenni a követelés teljesítésére. Milyen megoldást javasolnátok?

gerbera317 # 2016.06.25. 15:08

Beírod a keresőbe: vht. 63. §

papa001 # 2016.06.25. 13:15

az ügy folyamatban van, és mit tartalmaz a 63.§ hol lehet tudni róla??

gerbera317 # 2016.06.25. 12:13

jogilag hány százalékot
A százalék nem jogi, hanem számtani fogalom. Ettől függetlenül a kérdést ércsük: 1 letiltás esetén 33 százalék, több letiltás esetén 50 százalék vonható, feltéve, hogy nem alkalmazható a 63. § szerinti kiterjesztő szabály. Kaptál róla értesítést, csak nem vetted át.

papa001 # 2016.06.25. 12:08

Tiszteletem...Az lenne a kérdésem, hogy jogilag hány százalékot tilthatnak le az öregségi nyugdíjból. és erről nekem kell e kapni valamilyen hivatalos értesítést? Köszönöm a válaszukat. papa001

Leila1490 # 2016.06.24. 06:34

Üdvözlet!
Nekem egy olyat kerdesem lenne,hogy engem felkeresett az Intrum Justitia akik aprilisban kaptak meg vagy megvettek a Pannon-tol megbizast hogy hajtsak be rajtam a tartozast.
Ez egy 2010.03.13.i tartozas. En felhivtam az Intrumot es kertem hogy küldjenek nekem pontos hivatalason postai kezbesites listat de mivel nekik a rendszerben csak 2016.4 honap van benne a rendszerben igy Azt mondtak keressem fel a pannon de ök nem talaltak semmit a rendszerben !
Most a kerdesem az hogy az Intrum Azt mondta ha nem fizetem ki a tartozast birosag ele mennek es valoszinü hogy a hazamra ra terhelik?
Most ez mar 6 eves ügy es sajnos nem tudom hogy mit tegyek!?Elöre is köszönöm a valaszt

Chrapuscule # 2016.06.21. 13:19

Nem volt késedelmi díjfizetés akkor, amikor kikölcsönöztem a könyvet. ne magadból indulj, Mr 800 Ft nem érdemes személyeskedni. többet is kifizetnék.

gerbera317 # 2016.06.21. 12:58

Az elévülés nem azt jelenti, a követelés megszűnt, hanem hogy a követelés bírósági úton már nem érvényesíthető. Csakhogy ez itt nem bírósági út, tehát az időmúlás éppen nem vehető figyelembe. Viszont a kintlévőség miatt nem írják alá a sétálópapírodat. Így jártál. Vagy fizetsz, vagy pereskedned kell.
Nem ér meg neked nyamvadt nyolcszáz forintot az új diplomád?

Chrapuscule # 2016.06.21. 12:42

Jó napot !

Elnézést, ha már szerepelt ez a kérdés..

12 Évig egyetlen felszólítást sem kaptam könyvtári tartozásról, a volt iskolámtól. Most lediplomáznék egy másik szakon, már megvan az államvizsgám, de a könyvtáros kitalálta, hogy nekem könyvtári tartozásom van és így nem kaphatom meg a diplomámat.

Erre is vonatkozik az 5 éves elévülési szabály?

Amennyiben igen, lenne szíves bemásolni ide, hogy tovább küldhessem ?

Válaszát előre is köszönöm

Burn Out # 2016.06.15. 20:04

neog:
Kérj a végrehajtónál iratbetekintést. Ha az eljárás irataiban találsz olyan egybefüggő 5 évet (kétlem), amikor nem történt a végrehajtás érdekében eljárási cselekmény, akkor elévült, ha ilyet nem találsz, akkor nem évült el. Ennyi.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.06.15. 19:38

Biztos, hogy egyik rovatban sem találtál hasonló kérdésre választ? Próbáld talán a Végrehajtási jognál.

neog # 2016.06.15. 15:36

2009-ben kelt bírósági határozat alapján munkabér letiltást kaptam egy bírósági végrehajtótól, szintén 2009 évi végrehajtói okirat alapján. Most 2016. évben járunk. A mai napig nem történt semmiféle letiltás vagy egyéb megkeresés. Kérvényezhető ebben az esetben az elévülés alkalmazása?
Ha igen azt milyen formában tehetem meg. Hogyan tudom megakadályozni a bér letiltást, mert 2 hét múlva bérszámfejtés történik a munkáltatóm pedig kénytelen a letiltást eszközölni. Levelet szintén nem kaptam csak a munkáltatómtól az értesítést a letiltással kapcsolatban.

Köszönettel.
Gábor

végrehajtó1 # 2016.06.11. 05:56

Hogyan tudom kideríteni, hogy elévült-e?

Várd meg a fizmeghagyást mondj ellent és a bíróságon kifog derülni hogy elévült-e.

mercsike # 2016.06.10. 19:32

Ius Latratus!

Ha ennyi amit tudsz segíteni az embereknek, minek írogatsz? Unatkozol?

mercsike # 2016.06.10. 19:30

Pazs!
Hogyan tudom kideríteni, hogy elévült-e?

ius latratus # 2016.06.10. 14:28

pazs

Tudom.
;)

pazs # 2016.06.10. 13:31

Szerintem a "foglalók" alatt a be- és/vagy végrehajtókat értette.
Egyelőre nem, de mindenképpen ki kéne derítenie, hogy pontosan mennyi a tartozás és nem évült-e el.

ius latratus # 2016.06.10. 13:28

10 éve kezes voltam egy autóvásárlásnál.

Most is az vagy.

Az autót egyébként 9,5 éve a bank vissza vette.

Jó sokáig fizette az adós.

Az akkori értéke kb 2 500 000 HUF volt. Kb. a hitel is ennyi volt. Mikor lehetett itt elévülés?

Ezt neked ennyiből itt senki nem mondja meg. Ha az a kérdés, hogy akár el is évülhetett-e a követelés bírósági úton történő érvényesítésének lehetősége, akkor arra a kérdésre itt csak annyit mondhatok, hogy akár.

Most valóban ezt az összeget kell megfizetnem?

Ha nem évült el, akkor igen. Vagy többet.

Sima levélként érkezett az most hivatalos?

Nem. Az sima levél.

Várhatom a foglalókat? Mit tegyek?

Több embertől is vársz foglalót? Várj!

mercsike # 2016.06.10. 11:50

Üdvözletem!
Kérem segítsen nekem. 10 éve kezes voltam egy autóvásárlásnál. Most kaptam egy levelet, hogy az otp faktoring Követeléskezelő társaság a bank részéről 2012 09 12 napján engedményezett követelés kapcsán 4 646 319 HUF tartozást rendezzek. Az autót egyébként 9,5 éve a bank vissza vette. Az akkori értéke kb 2 500 000 HUF volt. Kb. a hitel is ennyi volt. Mikor lehetett itt elévülés? Most valóban ezt az összeget kell megfizetnem? Sima levélként érkezett az most hivatalos? Várhatom a foglalókat? Mit tegyek?

Dawasco # 2016.06.09. 14:03

Mire gondolsz az igazolás címén? Tértivevényre és átvételt igazoló aláírásomra? Más módon is igazolhatják? Az hogy ők postán kiküldik simán, vagy a postaládába van bedobva x címre az is számít? A fizetési meghagyás a bíróságról vagy a végrehajtótól jön?Köszi a gyors választ!

ObudaFan # 2016.06.09. 12:42

Ha nem tudják igazolni, hogy ők felszólítottak írásban, akkor elévült. MAjd a fizetési meghagyással szemben élj ellentmondással, ha úgy gondolod.

Dawasco # 2016.06.09. 12:11

Üdv!
Problémám a következő!A mai napon a postaládámban találtam egy levelet az Intrum Justitia-tól, miszerint 2002.05.21-i lejáratú EON tartozásom van és felszólítanak a tartozás kiegyenlítésére. A levél szerint 2015.08.06-án felszámoltak felkeresői díjat, de sem postai úton sem személyesen nem keresett senki ezzel kapcsolatban. Érdekelne, hogy a tartozás elévült-e?Mi a teendőm, lehetőségeim? Köszönöm a választ!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.29. 07:11

Ha egy kézbesítési vélelemmel jogerőssé vált fizetési meghagyást hajtanak rajta végre, akkor van más lehetősége. A végrehajtásról való tudomásszerzést követő 15 napon belül a végrehajtási költségek egyidejű megfizetése mellett ellentmondhat.

ObudaFan # 2016.05.29. 06:37

saca11

Ha közjegyzői okiratba volt foglalva a követelés, vagy jogerős ítélet volt róla, akkor csak végrehajtási cselekmények, ha nem , akkor minden felszólító levél és az engedményezés is megszakítja az elévülést. Tehát azt kell megnézni, hogy volt-e olyan 5 éves időszak, amikor egyik sem történt.
Ha elévült, akkor végrehajtás megszüntetése iránt kell pert indítani és érdemes kérni a keresetlevélben a végrehajtás felfüggesztését a jogerős ítéletig.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.29. 06:24

Lehet. De nagyon gyorsan kellene lépned.