Tartozás elévülés 5 év után létezik?


dszusi # 2016.05.05. 04:10

Üdv!!
Azt szeretném még kérdezni ha feladom határidőn (15 napon belül)az ellentmondásos levelet, bíróság dönt az ügyben úgy valamilyen eljárási költséget, jelen esetben perköltséget kell e fizetnem, illetve ilyenkor milyen eséllyel szoktak a magánszemély (jelen esetben az én javamra) dönteni, hogy elengedik a fizetést a tartozási idő elévülése miatt?

Köszönettel

Grave7 # 2016.05.04. 21:45

@levendula., @dszusi: Ha Magyar Országos Közjegyzői Kamara a borítékon szereplő feladó, az irat megnevezése pedig fizetési meghagyás (első oldalon: "Tájékoztató a fizetési meghagyás tartalmáról"), akkor az átvétel napjától számított 15 naptári napon belül lehet postára adni az ellentmondást. Az ellentmondást nem a MOKK-nak kell megküldeni, hanem a fizetési meghagyás első oldalán, fejlécben szereplő közjegyzőnek, hivatkozással az ügyszámra. (pl. "az XYZ számú fizetési meghagyással szemben ellentmondással élek")
Ha határidőben beadod az ellentmondást, akkor az ügy perré alakul és bíróság fog dönteni a kérdésben. A bírósági eljárásban (de akár már az ellentmondásba is beleírhatod) hivatkozhatsz elévülésére ("fizetési meghagyás előtt elévült a követelés").

Megjegyzem, a MOKK nem képviseli a Baltás Ügyvédi Irodát, hanem a közjegyzők (közhatalmi tevékenységet ellátó, jelen esetben bírói jogkörben eljáró személyek) felügyeleti szerve, most pedig az iratok postázását is ők szolgáltatták.

dszusi # 2016.05.04. 20:05

Üdv!!

Igen a Magyar Közjegyzői Kamara a feladó amely a Baltás Ügyvédi irodát képviseli.
Tehát akkor ne fizessek ennyi idő elteltével-8 év (nem is tudnék), illetve a levél kézhezvételétől számított 8 napon belül reagáljak nekik hogy nem fizetek az elévülési időre hivatkozva?

Köszönettel!!

végrehajtó1 # 2016.05.04. 17:09

dszusi

A határidőn belül mondj ellent.

végrehajtó1 # 2016.05.04. 17:08

Szerintem neked is a Baltás ügyvéd küldte.
Mondj ellent.
Majd a bíróságon hivatkozz az elévülésre.
Nekik kell mindent bizonyítani , nem neked.

bluejuniper # 2016.05.04. 10:06

bzoo 2016.04.30. 20:31

Üdv.,
Ha és amennyiben az ügyfélszolgálatukat hívtad ezzel kapcsolatban, jelezted a problémát, akkor te megtettél minden tőled telhetőt ez ügyben.

Elképzelhető hogy egyéb probéma miatt nem kapod meg a számlákat, de ha erről tudnak, és ha kezdik majd kiküldözgetni az eddigi számlákat, biztos nem egyösszegben kell megfizetned. Lehet gondolni pl a kamatmentes hosszabb időtartalmú részletekben történő fizetés lehetőségére.

Bár..azt nem annyira tudom elképzelni hogy lebeszéltek volna arról, hogy bármilyen úton de fizess nekik, hiszen a befizetett összeg nem vész el. Max. túlfizetésed lehet, de az jóváírásra kerülhet.

dszusi # 2016.05.02. 20:03

Üdv!

Azt szeretném kérdezni, hogy ma kaptam kézhez azt a levelet melyben tájékoztatnak arról hogy egy 2008-ban felvett Provident kölcsön fennmaradó tartozását akarják rajtam behajtani, a közben eltelt idő azonban bőven meghaladja az 5 évet ami tudtommal az elévülési időnek számít.
Kérdésem reagáljak e a megkapott levélre, behajthatják e rajtam a követelésüket 8 év elteltével?

Köszönettel!

végrehajtó1 # 2016.04.30. 19:16

Azért mert nem küld számlát neked fizetni kell.
Banki utalással bármikor fizethetsz.
Joga van nagy számlát küldeni.

De a követelése 1 év után elévül.

bzoo # 2016.04.30. 18:31

Üdv!
Van nekem egy Telekom (Internet, TV, Telefon) előfizetésem, amit már több mint egy éve nem fizetek, azért mert a Telekom nem küldi a számlalevelet és a csekkeket sem. Felajánlottuk nekik, hogy banki áttutalással fizetünk havonta, de erről lebeszéltek.
Ezáltal nekem már több hónapnyi tartozásom van. Ennek van elévülési ideje, vagy joga van a Telekomnak egyszer csak kiállítani egy 150-170ezres számlát, hogy fizessem be, miközben eddig az ő kérésükre nem fizettünk és az ő hibájukból nem kaptuk a csekket és számlát? Majd három havonta jelezzük nekik, hogy már 15 hónapja nem küldik a számlát, de mindig csak türelmet kérnek.

ObudaFan # 2016.04.27. 10:51

Nem feltétlenül, de elég valószínű azért, hogy igen.

Árpi61 # 2016.04.27. 09:29

Üdv a pvident eladott egy 2005 ös tartozást az Itrium nak ezt probálják behajtani ,kérdésem ez a tartozás nem évült már el ???

Kovács_Béla_Sándor # 2016.04.25. 10:23

Aligha lehet azt közvetlenül "bíróságra adni", és alighanem elévült már. Ha fizetési meghagyást kap, annak határidőben mondjon ellent, egyébként meg ne tárgyaljon velük.

duc73 # 2016.04.25. 08:02

Jo Napot kivanok mindenkinek, en egy külföldön élö magyar állampolgár vagyok. èdesanyamnak volt egy telefonszámlája 1997 ben. Most irtak neki hogy fizesse a tartozását. De ö annak idején fizette és számlákat nem találja. Ez 19 évvel ezelött volt. Ök azt monták , hogy biróságra adják. Mit csináljon èdesanyam kérm segitségüket. Nagyon szepen köszönöm.

Bea1 # 2016.04.24. 10:59

5 évig tartanak bent a bar listán.

A munkaadó nyújthat lakásvásárlásra kölcsönt valamilyen formában, ha akar.

Házrészre nem adnak hitelt a bankok, csak ha az ingatlan MINDEN TULAJDONOSA zálogkötelezettséget vállal, ami házrész esetében gyakorlatilag kizárt.

Attila2012 # 2016.04.24. 10:23

Tisztelt Uraim!

Van munkahelyem!Havi Nettó 140 ezer ft ami Magyarországon a mai világban elég kevés helyen van ilyen hogy ennyi fizetést kap a dolgozó és persze a dolgozók nagy többsége 70-80%-ban sem keres ennyit max 90 ezer ft-ot kb.!

Nos kérdésem az lenne, hogy van egy PROVIDENT TARTOZÁSOM!
Tartozás összege: 67 ezer ft + 28 ezer ft OTP Tartozásom
!

Ha én ezt kifizetem.Akkor onnantól számítva 1ÉV az ELÉVÜLÉSE?

Azt követően ha még ugyan ott dolgozok havinettó 140 ezer ft-ért ahol most dolgozok,akkor egy nagyobb összegű hitelt fel tudnék venni ? Vagy csak kissebb összegű hitelt ?

Házrészt szeretnék megvásárolni:150 0000 - 200 0000 m ft kb.

Nagyon kíváncsi vagyok erre szeretném meg tudni!

Előre is köszönöm!

Tisztelettel: Attila

igor2000 # 2016.04.15. 15:33

Kedves DR. Attika
Már beszéltem Önnel itt a fórumon , az ügyben hogy az APEH EGY 14 évvel ezelőtti tartozásomat most adott végrehajtásra. Akkor azt mondta hogy ez már 5 éven túli tartozás , ami elévült és már nem lehet birósági úton érvényesíteni , behajtani. A tanácsa az volt hogy töröltessem az Apehnál elévülésre hivatkozva ezt a tartozást .Én nem vagyok Magyarországon és ezt még nem tettem meg , április 28 érek haza .Sajnos ma megérkezett a levél a végrehajtótól hogy 15 nap múlva keresni fog . Kérdésem az lenn hogy most már azt személyesen szeretném elrendezni nem levélben ,hogy tehetem ezt meg ? A végrehajtóval szeretnék beszélnem hétfőn mert ma már nem tudtam hogy, ne kezdje el a végrehajtást .
Kérem segítsen abban, hogy mind a végrehajtónak , mint az APEH végrehajtást kérő osztályán, mit hogyan tegyek , mondjak , hogy tisztában legyek a dolgaimmal hogy azt mondja és tudjam amire törvényileg lehetősségem van.
Tisztelettel megköszönve várom válaszát .

MajorDomus # 2016.04.11. 19:42

Így lesz 70 ezer jövedelemből
8 milliós tartozás.

Dr.Attika # 2016.04.11. 15:19

Viselni a következményeket.

iaram # 2016.04.11. 15:09

Most mit tudunk tenni?

Dr.Attika # 2016.04.11. 13:58

Sajnos ez a strómanok sorsa.

iaram # 2016.04.11. 12:19

Jó akkor bővebben kifejtem, a lányom 2005-ben 70 ezer forintér cserébe belement, hogy a névére vegyenek meg egy ingatlant(8 millió). Majd egy év múlva eladták(21 millióért. Ebből a pénzből egy fillért se kapott. Sőt az átírásoknák pl. Tigáz szerződés ráírták a nevét, meg a többi közműnél is.4 év után a Nav kevésnek találta a befizetett illetéket, mivel nem volt számla a felújításról és átépítésről, ezért 1 milliót kért még adótartozás fejébe. A férfi akkor elvitte egy ügyvédéhez, ahol kötöttek egy szerződést, hogy a lányom érdekeibe eljár, majd megtámadta végzést.Az ügyvédet az az illető fizette. Mondván évek kérdése és rendeződik az ügy.Voltak nálunk helyszínelni, mivel nem volt semmi a lányom nevén nem tudtak mit csinálni. Csak halmozódott az összeg. Most be volt jelentve 4 órásra és megtalálta a Nav, fizetési meghagyás kértek a munkáltatótól egy letéti számlára. Az ügyvédet,most fellebbez, és azt mondta 5-6 éven belül elévül az adótartozás. A férfi aki intézte ezt a dolgot ugyanezt csinálta más fiatalokkal is, csak ők nem buktak meg.Tényleg van elévülés?Fontos, hogy semmi ne legyen befizetve?Már 3 éve tart ez az állapot, nem találunk kiutat

Kovács_Béla_Sándor # 2016.04.11. 10:24

Amúgy 13 millió jövedelemnek 2008-ban 25%-os adója volt, ami 3,25M. Késedelmi pótlékkal ez simán felmehetett mára 8M-re. Sanszos, persze az elévülés is, de azért ha per folyt, folyik, akkor bejátszik a nyugvás is.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.04.11. 10:18

Szerinted ezt értjük? (Jó, én sejtem - de az kevés.)

iaram # 2016.04.11. 08:45

A lányom 2005-ben nevére került egy házas ingaltan 8. millióért. Felújítva 2006-ban 21 millióért adták el. 4 év múlva adategyeztetésre hívták be , nem volt számla ezért megbüntették 1 millióra. Akinek a biznisze volt ügyvédet fogadott és elkezdődött a pereskedés. Most kapott 8 millió forintról végrehajtást, a munkáltatója is.Felhívtuk az ügyvédet a fellebbezés miatt azt monda az elévülésre kell menni.Mivel a férfi ügyvédje, félek, nem a lányom érdekét védi. Már 3 év telt el a pereskedés óta. Tényleg lehet elévülés? Mi kell ehhez? Ne legyen miből letiltani? Ha már egyszer is tiltottak tőle, akkor minden elveszett?? Azt tudom a nevén nem lehet semmi tulajdon.Segítségét köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2016.04.06. 11:41

Talán az ügyvédedet kellene megkérdezned, mit végzett.